Akademia Ciekawskich Urwisów - Obóz Przyrodniczy

Wiek: 7-12 lat Organizator: Biuro Turystyki Aktywnej KOMPAS sp. z o.o.
LP. KOD TERMIN CENA
1. OPK 26.06-07.07.2017 - -
2. OPK 08.07-19.07.2017 -
3. OPK 20.07-31.07.2017 - -
4. OPK 01.08-12.08.2017 - -
Organizator
Biuro Turystyki Aktywnej KOMPAS sp. z o.o.
Wiek
Wiek od 7 lat do 12 lat
Opis

Akademia Ciekawskich Urwisów to propozycja dla dzieci lubiących eksperymentować, badać, budować i zgłębiać tajemnice otaczającego nas świata. Specjalnie dla nich stworzyliśmy wyjątkowe miejsce, gdzie będą miały okazję przekonać się na własne oczy, jak to wszystko działa. Podczas specjalnych zajęć dowiedzą się, jakie prawa zachodzą w przyrodzie, będą mogły wziąć udział w ekscytujących eksperymentach, zbudować wiele ciekawych konstrukcji i po prostu dobrze się bawić.

Zajęcia będą prowadzone nie tylko w terenie, ale przede wszystkim w naszym wyjątkowym laboratorium, gdzie znajdziecie niesamowite sprzęty: wyjątkowy teleskop czy mikroskopy.

Nauka to świetna przygoda! Zaangażujemy wszystkie Wasze zmysły, pobudzimy ciekawość świata, wspólnie pochylimy się nad małą mrówką, aby potem sięgnąć gwiazd!

Opis programu

Kaszuby to niesamowity klimat, czyste powietrze, gęste lasy bogate w poziomki, jagody i grzyby oraz mnóstwo malowniczych jezior. W tych pięknych okolicznościach przyrody poznamy ciekawe gatunki zwierząt, ryb i ptaków. Nauczymy się rozpoznawać rośliny i zioła. Dowiemy się, jak chronić przyrodę i stworzymy ekologiczne dzieła sztuki z papieru i szkła.

Centrum Eksperyment w Gdyni. Wybierzemy się do jednego z pierwszych centrów nauki w Polsce. To wielka doświadczalna pracownia, gdzie na własną rękę będziemy mogli przeprowadzić eksperymenty. Stanowiska są zaprojektowane w sposób interaktywny, co zachęca do samodzielnych badań zjawisk z różnych dziedzin nauki. Całodzienna wycieczka autokarowa. Wystawa główna podzielona jest na 4 strefy tematyczne:

 1. Hydroświat - tajemnice wodnego świata - będziecie budować tamy, zapory i chlapać się do woli
 2. Drzewo Życia - przyroda wokół nas - podpatrzymy z bliska zachowania zwierząt, a nawet zobaczymy świat ich oczami i poczujemy na własnej skórze trzęsienie ziemi!
 3. Niewidoczne siły - zagadki dotyczące ciśnienia, magnetyzmu czy fal dźwiękowych
 4. Akcja-Człowiek - wyprawa w głąb ludzkiego ciała - przeprowadzimy wirtualną operację i przekonamy się jak będziemy wyglądać w wieku 80 lat! 

Matka Ziemia. Co to jest gleba? Jak powstała? Z czego się składa? Jakie są jej rodzaje? Jak ją chronić? Usiądźcie wygodnie pod drzewem i wsłuchajcie się w opowieść Matki Ziemi.

Rośliny. Podczas specjalnie przygotowanych zabaw terenowych nauczymy się – słuchać i świadomie postrzegać głosy zwierząt i odgłosy przyrody, widzieć i rozróżniać kształty liści, kwiatów i formy drzew, wąchać i rozwarstwiać zapachy ziół, drewna, kwiatów, smakować i odróżniać owoce natury i zioła, dotykać i poznawać struktury kory, drzew i liści. Krótko mówiąc - wykorzystamy wszystkie nasze zmysły, aby móc lepiej poznać i zrozumieć otaczający nas świat, a to pomoże nam w stworzeniu własnego zielnika.

Las domem wszystkich. Na tych zajęciach każdy z młodych przyrodników dowie się, jak sprawnie i wnikliwie obserwować zachowania natury tak, aby umieć je analizować i odpowiednio nazywać. Nauczymy się wyróżniać warstwy lasu, rozpoznawać gatunki roślin i zwierząt, dowiemy się, jak mądrze korzystać z zasobów natury.

Fantastyczne laboratorium. Jak powstają kryształki soli? Jak z herbaty zrobić "chemiczną" colę? Co to jest gumowe jajko? Dla ciekawych świata przyrodników nie ma pytań bez odpowiedzi!

Zielono mi. Stworzymy własny mały ogródek, gdzie będą pachnieć świeży szczypiorek i rzeżucha. A może zasiejemy zioła: tymianek, oregano, mięta czy bazylia? Co lubisz najbardziej?

Tajemnicze jezioro. Podczas tych zajęć Uczestnicy nauczą się badać czystość jeziora Sudomie. Na podstawie prostych pomiarów i obserwacji zbadają temperaturę, pH i ilość tlenu w wodzie. Spróbują określić główne gatunki ryb występujące w polskich jeziorach. Zebrane próbki i informacje wspólnie przeanalizują w dobranych uprzednio zespołach.

Jaka będzie pogoda? Co zwiastuje ładną aurę, a po czym poznać, że pogoda się zepsuje? Uczestnicy wyostrzą zmysły, uważnie przyjrzą się otoczeniu i postarają się zwrócić uwagę na – wydawać by się mogło – nieistotne szczegóły. Natura nie będzie miała przed nimi tajemnic.

Powietrze. Co to jest? Jak ważne jest dla życia zwierząt i ludzi? Czym jest wiatr? Czy powietrze można zamknąć? Jaki ma kolor i zapach? Wspólnie znajdziemy odpowiedź na te i inne pytania.

Tajemnice nieba. Na kosmicznych zajęciach poznamy układ gwiazd, dowiemy się, co to są mgławice, jak oblicza się lata świetlne i co to jest galaktyka. Wybierzemy się na nocne obserwacje nieba i stworzymy własną mapę Wszechświata. A może i odkryjemy zupełnie nową gwiazdę?

Ekologia. Dowiemy się jak w prosty sposób żyć ekologicznie: jak oszczędzać wodę, energię elektryczną i w jaki sposób prawidłowo segregować śmieci. Dowiemy się co nieco o ochronie przyrody i poznamy zagrożone gatunki zwierząt i roślin.

Sztuka w przyrodzie. Weźmiemy udział w zajęciach plastycznych opartych na naturalnych pomocach (kora, liście, kwiaty) i stworzymy dzieła inspirowane otaczającą przyrodą.

Kąpiele i zabawa w wodzie. Ośrodek Kormoran ma prywatną plażę, co umożliwia naszym Uczestnikom nieograniczone korzystanie z uroków jeziora Sudomie. Zabawy w wodzie, piłka wodna i doskonalenie umiejętności pływania to tylko niektóre z propozycji. Zajęcia odbywają się pod opieką ratowników WOPR.

Wodne szaleństwo. Zjeżdżalnie, bicze wodne, masaże podwodne to tylko niektóre z atrakcji jakie zafunduje nam Aqua Centrum w Kościerzynie. Zabierzemy Was na dwugodzinną zabawę bez granic!

Ponadto w programie:

 • dyskoteka przebierana z motywem przewodnim
 • muzyczne ognisko z pieczeniem kiełbasek
 • zajęcia ogólnosportowe
 • gry zespołowe
 • wieczorne seanse filmowe

 

Wyżywienie

4 domowe posiłki dziennie: śniadanie, obiad + podwieczorek, kolacja. Wszystkie przygotowywane w ośrodku, Obóz zaczyna się kolacją pierwszego dnia, a kończy śniadaniem dnia ostatniego. Uczestnicy otrzymują suchy prowiant na drogę powrotną.

 

Cena zawiera

Zakwaterowanie (11 noclegów), wyżywienie 4 razy dziennie, realizację programu, opiekę kadry i instruktorów oraz ratownika WOPR , pamiątkową koszulkę, ubezpieczenie NNW (10.000 zł).

 

Cena nie zawiera

Dojazdu i dodatkowych atrakcji.

Dopłaty:

 • wizyta w Zamku Krzyżackim w Malborku - 80 zł
 • wizyta w DinoParku w Łebie - 100 zł
 • wizyta w Tarzan Park na KAszubach - 50 zł 
 • płyta ze zdjęciami z obozu - 29,90 zł
 • przygodowy pakiet obozowy - 100 zł

 

Co zabrać
 • ważną legitymację szkolną z numerem PESEL oraz poprawnie wypełnioną kartę kwalifikacyjną z numerem PESEL
 • śpiwór, karimatę, mały plecak oraz wygodne buty do wycieczek pieszych, obuwie sportowe, bluzę i spodnie do zajęć terenowych, ciepły sweter lub polar, nieprzemakalną kurtkę
 • strój kąpielowy/kąpielówki, klapki, krem z filtrem UV, ręcznik, okulary przeciwsłoneczne, letnie nakrycie głowy (czapkę lub chustkę)
 • przybory toaletowe, ręcznik kąpielowy i plażowy, krem z filtrem UV, środek przeciwko owadom, okulary przeciwsłoneczne
 • kompas, latarkę z zapasem baterii

 

Organizujemy za dopłatą dojazd na obóz z większych miast Polski. Podróż odbywa się autokarem lub pociągiem.

Dojazd negocjowany jest realizowany przy min. 4 osobach z danego miasta.

Koszt dojazdu negocjowanego w obie strony: 250 zł. 

Uczestnicy zawsze podróżują pod opieką naszej kadry.

Wykaz miejsc i godzin zbiórek będzie potwierdzony na ok. 7 dni przed wyjazdem (wiadomość wysyłamy na adres e-mail podany w rezerwacji).

 

LP. MIASTO MIEJSCE ZBIÓRKI Środek transportu ZBIÓRKA WYJAZDOWA ZBIÓRKA POWROTNA DOPŁATA
1 Białystok Negocjowany
2 Bydgoszcz Negocjowany
3 Częstochowa DOJAZD:parking przy McDonald's, ul. Drogowców 1, kierunek Łódź POWRÓT:parking przy McDonald's, al.Wojska Polskiego 263/271, kierunek Katowice Łączony 06:40 19:00 188 PLN
4 Gdańsk parking przy hipermarkecie Auchan, ul.Szczęśliwa 3 Autokar 14:20 11:40 98 PLN
5 Katowice parking przy McDonald's, ul.Ofiar Katynia 5, kierunek Opole Autokar 05:10 20:50 188 PLN
6 Koszalin Negocjowany
7 Kraków parking przy hipermarkecie Carrefour, ul.Zakopiańska 62, 30-001 Autokar 03:45 22:00 198 PLN
8 Lublin Negocjowany
9 Łódź stacja paliw Shell, ul. Rokicińska 192 Autokar 08:55 16:40 178 PLN
10 Olsztyn Negocjowany
11 Poznań . Łączony 00:00 00:00 178 PLN
12 Sycowa Huta OW KORMORAN 83-406 Wąglikowice Własny 16:00 10:00 0 PLN
13 Szczecin . Łączony 00:00 00:00 188 PLN
14 Toruń stacja paliw Orlen ul.Słupska 1, Toruń 87-100 Autokar 11:40 14:10 168 PLN
15 Warszawa . Łączony 00:00 00:00 188 PLN
16 Wrocław . Łączony 00:00 00:00 188 PLN

OW Kormoran

Ośrodek Wypoczynkowy Kormoran w Sycowej Hucie. Położny w samym sercu kaszubskiego lasu nad przepięknym jeziorem Sudomie. Świeżo wyremontowane pokoje 3-, 4-, 5-osobowe  z pełnym węzłem sanitarnym. Do dyspozycji Uczestników: własna piaszczysta strzeżona plaża, sale warsztatowe, boisko sportowe. Obiekt posiada bezpieczny, ogrodzony teren. Strona obiektu: http://owkormoran.pl

 

Sycowa Huta, 83-406 Wąglikowice

 

DinoPark Łeba - 100 zł

Zapraszamy Was na fantastyczną podróż w przeszłość - aż do epoki kredy! 20h terenu, na którym spotkasz gady naturalnej wielkości. Czeka na Was mnóstwo atrakcji: gigantyczne zjeżdżalnie pontonowe, mini zoo, galeria minerałów i skamielin, DinoKino, pojazdy Flinstonów, Małpi Gaj, Wiosna Indiańska, Kopalnia Złota i wiele, wiele innych. Fantastyczna przygoda edukacyjna dla miłośników największych gadów w historii świata. Całodzienna wycieczka autokarowa. Wyjeżdżamy po śniadaniu, wracamy na obiadokolację. Dzieci dostają suchy prowiant na drogę.

Zamek Krzyżacki Malbork - 80zł

Razem z przewodnikiem przejdziemy się szlakiem "Tajemnic Zamku Malbork", rozwiążemy zagadki i zadania i odkryjemy sekrety krzyżackie. Czujnie notujcie litery hasła abyśmy mogli wspólnie odczytać je w spowitych ciemnością zamkowych piwnicach. Bądźcie czujni, kiedy pojawi się błazen Slach, jego psikusy i żarty mogą pokrzyżować Wam plany. Wycieczka autokarowa - atrakcyjne, fabularne zwiedzanie zamku z przewodnikiem.

Tarzan Park na Kaszubach - 50 zł 

Zabawa na wysokości!  - Wycieczka do Parku Linowego w Szymbarku. Mosty linowe, ćwiczenia wychodzenia po drabince alpinistycznej i zjazdy na linie. Most Birmański, Skok Tarzana, Pal Buszmena czy Belki z frędzlami, to tylko niektóre atrakcje dostępne w tym wyjątkowym miejscu. Wysoko pomiędzy drzewami czekać będzie na nas duża dawka adrenaliny. Trzeba będzie przełamać lęki i sprostać wyzwaniu. Wszystkie zajęcia prowadzone są przez uprawnionych Instruktorów, a sprzęt posiada wszelkie wymagane atesty bezpieczeństwa.