Interkamp Junior – Gry & Roboty & Komputery

Wiek: 7-12 lat Organizator: Biuro Turystyki Aktywnej KOMPAS sp. z o.o.
LP. KOD TERMIN CENA
1. GRK 26.06-07.07.2017 -
2. GRK 08.07-19.07.2017 -
3. GRK 20.07-31.07.2017 -
4. GRK 01.08-12.08.2017 -
Organizator
Biuro Turystyki Aktywnej KOMPAS sp. z o.o.
Wiek
Wiek od 7 lat do 12 lat
Opis

Zapraszamy na wakacje dla najmłodszych pasjonatów robotów, gier komputerowych, planszowych i sportowych oraz informatyki. Interkamp Junior proponuje obóz rozwijający zdolności konstrukcyjne, graficzne i komputerowe. Rodziców zapewniamy o odpowiedzialnym doborze gier i czasu spędzanego przed komputerem oraz solidnej porcji ruchu na świeżym powietrzu. Łączymy przyjemne z pożytecznym!

 

Opis programu

Turnieje gier i szczypta sportu. Obóz to czas zabawy, tak więc proponujemy porządną dawkę emocji i  zdrowej rywalizacji podczas turniejów gier sieciowych, na konsolach PS3 i PS4. Na zwycięzców czekają nagrody! W programie również zdrowa porcja ruchu na świeżym powietrzu, czyli gry zespołowe (piłka nożna, siatkówka plażowa) oraz wodne zawody na wesoło. 

Roboty! Do dyspozycji Lego Mindstorms NXT, Lego Mindstorms Education NXT, Mindstorms EV3 Home 31313. Praca z nowoczesnymi zestawami Lego to wspaniała przygoda i doskonałe pole do rozwijania wyobraźni i umiejętności! Każdy z zestawów zawiera - oprócz tradycyjnych klocków konstrukcyjnych, łączników, kółek, silniczków, przekładni oraz czujników dotyku i barw - także mikrokomputer (w postaci klocka LEGO) i programowalny sterownik RCX.

Budowanie robotów. Każdy z Was dostanie szansę na skonstruowanie własnego robota. Już teraz zastanów się, czy Twój robot będzie miał cztery ręce, czy będzie poruszał się na kółkach, co będzie robił... Być może będzie to solidny Roverobot, wytrzymały Acrobot czy też niewielki i usłużny Inventrobot? Budowałeś kiedyś z klocków krokodyla? Uruchom swoją wyobraźnię i buduj!

Programowanie robotów. Możesz zaprogramować swojego robota w specjalnym języku RCX Code. Jest to graficzny, intuicyjny język programowania, który decyduje o zachowaniu robota i sposobie reagowania na środowisko zewnętrzne. Twój robot będzie potrafił omijać przeszkody, podążać w kierunku światła lub po czarnej linii. Może Cię witać, gdy wejdziesz do pokoju, rzucać przedmiotami lub służyć jako alarm przed niepowołanymi osobami. Do dzieła!

Teraz Scratch! Poznaj program edukacyjny, dzięki któremu dzieci na całym świecie uczą się podstaw informatyki, nowoczesnych narzędzi oraz kreatywnego myślenia. Scratch to wizualny język programowania, który umożliwia łatwe tworzenie interaktywnych historyjek, animacji, gier i muzyki. Programowanie odbywa się w sposób wizualny: poszczególne elementy mają kształt puzzli, które można układać w określonym porządku i tak tworzy się kod przypisany wybranym obiektom. My wykorzystamy Scratch do zrobienia własnych gier komputerowych. Gwarantujemy świetną zabawę!

RPG maker. Wdzięczny program do tworzenia fabularnych gier komputerowych bez znajomości języków programowania. W programie tworzenie plików graficznych, dźwiękowych i video, generator postaci, systemy skryptowania, tworzenie własnych tilesetów, zmiana tła.

Gramy! W ramach odpoczynku od komputerów zapraszamy do zmierzenia się z grami planszowymi, karcianymi i terenowymi. Warto poznać największe klasyki planszówek - do dyspozycji m.in. Monopoly, Scrabble, Jungle Speed, Carcassonne, Osadnicy z Catanu, warcaby i wiele, wiele innych. W pobliskim lesie zagramy też w podchody i Capture the Flag. A może i Ty masz ochotę wymyślić własną grę terenową? Chętnie przetestujemy ją całym obozem!

Basen i plaża. W hotelu znajduje się niewielki kryty basen, z którego będzie można skorzystać w razie niepogody. W słoneczne dni natomiast będziemy kąpać się i opalać plażując nad jeziorem Tyrsko. Na hotelowym kąpielisku nad bezpieczeństwem Uczestników czuwa oczywiście ratownik WOPR.

Strefa rozrywki. Prócz masy warsztatów i aktywności twórczych, rozwijających przeróżne pasje, będzie też czas na integrację, odpoczynek oraz świetną zabawę!!! W propozycjach m.in. team building, gry terenowe, dyskoteki z motywem przewodnim, ogniska muzyczne, bilard, ping-pong, kryty basen, kręgielnia, wieczory filmowe, a także zawody sportowe, plażing, słoneczne kąpiele w jeziorze, spacery leśnymi ścieżkami oraz (dla chętnych) wypad na zwiedzanie wakacyjnego Olsztyna.

Zajęcia otwarte. Interkamp to interdyscyplinarna góra rozmaitości, dlatego naszym Uczestnikom proponujemy otwarty blok zajęć, podczas którego będzie można przekonać się, na czym polegają zajęcia programowe innych obozów. W ten sposób umożliwiamy poznanie kolejnej dziedziny sztuki, nową aktywność twórczą, a także dajemy szansę na odkrycie nowej Interkampowej pasji.

Pokaz finałowy. Zwieńczeniem Wakacji z Pasją jest pokaz finałowy. Pod koniec turnusu, podczas kilkugodzinnego przeglądu warsztatowego, poszczególne obozy prezentują efekty swojej pracy twórczej. W pokazie biorą udział wszyscy Uczestnicy, ponadto zaproszenia otrzymają rodzice, znajomi, lokalne media oraz przedstawiciele środowiska artystycznego. W skład pokazu wchodzą m.in. filmy, prezentacje multimedialne, wystawy i wernisaże, recitale, koncerty, show taneczne, reportaże, etiudy, poczęstunek, pokazy mody i spektakle teatralne.

Nagrody. Podczas gali finałowej kadra Interkampu przyznaje skrzydlate Interkampki – nagrody specjalne za całokształt pracy twórczej na danym obozie. Nagrody dedykowane są tym, którzy w szczególny sposób wyróżniają się pasją, chęcią rozwoju, postawą twórczą i zaangażowaniem.

 

Wyżywienie

4 domowe posiłki dziennie: śniadanie, obiad + podwieczorek, kolacja. Wszystkie przygotowywane w ośrodku. Obóz zaczyna się kolacją pierwszego dnia, a kończy śniadaniem dnia ostatniego. Uczestnicy otrzymują suchy prowiant na drogę powrotną.

 

Cena zawiera

Zakwaterowanie (11 noclegów), wyżywienie 4 razy dziennie, bardzo aktywny program, opiekę kadry pedagogicznej i instruktorskiej oraz lekarza obozowego, opiekę ratownika WOPR na kąpielisku, pakiet Uczestnika Interkampu, śpiewnik, ubezpieczenie NNW (10.000 zł).

 

Cena nie zawiera

Dojazdu i dodatkowych atrakcji.

Dopłaty:

  • Obserwatorium i Planetarium w Olsztynie – 40 zł
  • park linowy – 50 zł
  • płyta ze zdjęciami z obozu – 29,90 zł
  • przygodowy pakiet obozowy – 100 zł

 

Co zabrać
  • ważną legitymację szkolną z numerem PESEL oraz poprawnie wypełnioną kartę kwalifikacyjną z numerem PESEL
  • mały plecak oraz wygodne buty do wycieczek pieszych, obuwie sportowe, ciepły sweter lub polar, kurtkę przeciwdeszczową, strój kąpielowy/kąpielówki, letnie nakrycie głowy (czapkę, chustkę lub kapelusz)
  • przybory toaletowe, ręcznik kąpielowy i plażowy, krem z filtrem UV, środek przeciwko owadom, okulary przeciwsłoneczne
  • jeśli wolisz tworzyć gry na własnym laptopie, możesz zabrać go ze sobą

 

Organizujemy za dopłatą dojazd na obóz z większych miast Polski. Podróż odbywa się autokarem lub pociągiem.

Dojazd negocjowany jest realizowany przy min. 4 osobach z danego miasta. Koszt dojazdu negocjowanego w obie strony: 250 zł. 

Uczestnicy zawsze podróżują pod opieką naszej kadry.

Wykaz miejsc i godzin zbiórek będzie potwierdzony na ok. 7 dni przed wyjazdem (wiadomość wysyłamy na adres e-mail podany w rezerwacji).

LP. MIASTO MIEJSCE ZBIÓRKI Środek transportu ZBIÓRKA WYJAZDOWA ZBIÓRKA POWROTNA DOPŁATA
1 Częstochowa DOJAZD: parking przy McDonald's, ul. Drogowców 1, kier. Łódź / POWRÓT: parking przy McDonald's, al. Wojska Polskiego 263/271, kier. Katowice Autokar 06:40 19:00 188 PLN
2 Gdańsk Dworzec PKS, ul. 3 Maja 12 Autokar 07:10 17:25 148 PLN
3 Katowice parking przy McDonald's, ul. Ofiar Katynia 5, kier. Opole Autokar 05:10 20:50 188 PLN
4 Kraków parking przy hipermarkecie Carrefour, ul. Zakopiańska 62 Autokar 03:45 22:00 198 PLN
5 Łódź stacja paliw Shell, ul. Rokicińska 192 Autokar 08:55 16:40 178 PLN
6 Poznań . Łączony 00:00 00:00 178 PLN
7 Toruń stacja paliw Orlen, ul. Słupska 1 Autokar 11:40 14:10 128 PLN
8 Warszawa Pałac Kultury i Nauki, parking przy Pałacu Młodzieży (od ul. Świętokrzyskiej) Autokar 10:50 16:10 178 PLN
9 Wrocław . Łączony 00:00 00:00 188 PLN
10 Olsztyn, Hotel Manor Hotel Manor, ul. Kanarkowa 47, 11-041 Olsztyn Własny 16:00 10:00 0 PLN
11 Białystok Negocjowany
12 Bydgoszcz Negocjowany
13 Lublin Negocjowany

Hotel Manor

Hotel Manor w Olsztynie - położony bezpośrednio nad brzegiem jeziora Tyrsko, w otoczeniu mazurskich lasów. Uczestnicy zakwaterowani zostaną w komfortowych pokojach 3-, 4-, 5-osobowych (wyłącznie na pojedynczych łóżkach), z pełnym węzłem sanitarnym. Hotel oferuje bogatą infrastrukturę: restauracja hotelowa, windy, całodobowa recepcja, szatnia, kompleks sal konferencyjnych, kąpielisko strzeżone z ratownikiem WOPR, sprzęt wodny, piaszczysta plaża, sąsiedztwo lasu, malowniczy teren zielony, hotelowe boiska do piłki nożnej i siatkówki plażowej, zadaszona wiata grillowa, oranżeria, kryty basen i jacuzzi, kręgielnia, sala bilardowa i klubowa, sala do ping-ponga, Bajkolandia, Wi-Fi. Do dyspozycji obozów Interkamp kompleks w pełni wyposażonych sal warsztatowych i pracowni: sala taneczna,  pracownie plastyczne, komputerowe, salki ćwiczeniowe na zajęcia muzyczne, ciemnia fotograficzna, studio filmowe, studio fotograficzne i wiele innych. Na terenie ośrodka działają telefony wszystkich sieci komórkowych.

 

Ocena hotelu

Ocena hotelu według Kompasu

ul. Kanarkowa 47, 11-041 Olsztyn

Dla wszystkich chętnych przygotowaliśmy zajęcia dodatkowe za dopłatą:

Obserwatorium i Planetarium w Olsztynie - 40 zł

Masz ochotę odbyć fascynującą podróż w kosmos, zobaczyć tajemnice nieba i nieznane Ci dotąd gwiazdy? Zapraszamy do zabytkowej wieży ciśnień w Olsztynie, gdzie znajduje się drugie co do wielkości w Polsce Planetarium i Obserwatorium, wybudowane w hołdzie Mikołajowi Kopernikowi. Na miejscu czeka nas wirtualna podróż kosmiczna, zjawiska astronomiczne, wybór wystaw i filmów popularnonaukowych.

Leśny Park Linowy - 50 zł

Gotowi na przygodę? Leśny Park Linowy w Olsztynie znajduje się w lesie miejskim przy Stadionie Leśnym. Do wyboru kilka tras zręcznościowych o zróżnicowanym stopniu trudności: łatwa, średnia, trudna, a dla starszych i najodważniejszych ekstremum. W atrakcjach: trasa zjazdowa, ścianki wspinaczkowe, kładki, liny pionowe, obręcze, falochron, most birmański, drabinka alpinistyczna, siatki, tyczki, trapezy równoległe i wiele innych. Przed rozpoczęciem zajęć wszyscy zostaną wyposażeni w profesjonalny sprzęt asekuracyjny i przeszkoleni z zasad bezpieczeństwa. Opiekę nad Uczestnikami sprawują wykwalifikowani instruktorzy wspinaczki.