Obóz narciarsko-snowboardowy - Kaszuby

Wiek: 6-13 lat Organizator: Biuro Turystyki Aktywnej KOMPAS sp. z o.o.
LP. KOD TERMIN CENA
1. OON 15.01-21.01.2017 -
2. OON 22.01-28.01.2017 -
3. OON 12.02-18.02.2017 - -
4. OON 19.02-25.02.2017 -
Organizator
Biuro Turystyki Aktywnej KOMPAS sp. z o.o.
Wiek
Wiek od 6 lat do 13 lat
Opis

Obóz przeznaczony jest dla Dzieci, które potrafią już jeździć na nartach lub snowboardzie.

Poprzez odpowiedni dobór zajęć mamy zamiar zarazić Najmłodszych miłością nie tylko do nart czy snowboardu, ale także do zdrowego stylu życia, jaki promują sporty zimowe.

W czasie wyjazdu Uczestnicy będą podnosić posiadane umiejętności pod czujnym okiem Instruktorów. Szczególnie ważne jest, aby właśnie na początku kariery młodych sportowców szybko korygować ewentualne błędne nawyki i uczyć poprawnej technicznie jazdy.

Codziennie zapewniamy transport na stoki z Pensjonatu u Stolema do ośrodka Wieżyca-Koszałkowo (2,5 km – 5 min.), gdzie odbywać się będą 3-4 godziny zajęć na stoku z instruktorami. Po powrocie do ośrodka będzie czas na zabawę, zajęcia integracyjne i przygodowe z Uczestnikami innych obozów tematycznych, a także odrobinę teorii narciarsko-snowboardowej.

 

Opis programu

Wyjątkowe podejście

Natężenie i rodzaj zajęć narciarskich/snowboardowych będzie dostosowany do wieku Uczestników. Kładziemy duży nacisk na niesztampowe zajęcia połączone z dawką rywalizacji oraz dobrej zabawy tak, aby skupić uwagę i poprzez zabawę angażować ich w wykonywane ćwiczenia oraz doskonalenie techniki jazdy. Zajęcia odbywać się będą pod okiem instruktorów narciarskich z dużym doświadczeniem i kwalifikacjami (PZN, PZS, UKFiS). W programie także: wykłady na temat pielęgnacji i konserwacji sprzętu, a także bezpieczeństwa na stoku.

Dlaczego na Obóz?

W czasie zajęć Uczestnicy są w stanie zobaczyć, jak inni czerpią radość z uprawiania sportów zimowych, co według nas jest najlepszym sposobem, aby obudzić prawdziwą pasję. Zajęcia prowadzone są w małych grupach, maksymalnie 8 osób na 1 instruktora (osobne grupy narciarskie i snowboardowe – prosimy o deklarację w momencie zapisywania), pozwala to z jednej strony zachować indywidualne podejście, a z drugiej zapewnia odpowiedni kontakt z rówieśnikami.

Sprzęt

Dobór sprzętu ma duże znaczenie, odpowiednio dobrany pomoże w szybszym robieniu postępów. Z Uczestnikami, którzy nie mają własnego sprzętu, Instruktorzy wybiorą się do wypożyczalni, gdzie pomogą dobrać odpowiednie wyposażenie. Szacunkowy koszt wypożyczenia sprzętu - 250 zł/turnus (płatne na miejscu). Dobry sprzęt to także bezpieczeństwo – nasi Instruktorzy zadbają, aby wyregulować siłę wypięcia wiązań. Wymagamy, aby każdy Uczestnik miał własny kask narciarski.

Karnety i trasy

W czasie Obozu zapewniamy karnety narciarskie. Jeździmy na terenie ośrodka Koszałkowo-Wieżyca, gdzie znajdują się 3 orczyki oraz wyciągi dla osób średniozaawansowanych (naśnieżane trasy). Jest to idealne miejsce do szlifowania techniki najmłodszych.

Ilość zajęć

Codziennie na stoku będziemy spędzać od 3 do 4 godzin, w zależności od warunków pogodowych i postępów Uczestników. Najwytrwalsi wybiorą się także na dodatkową jazdę na nocnym oświetlonym stoku! Po zajęciach Instruktorzy przeprowadzą wykłady na temat pielęgnacji sprzętu, zasad oraz zapoznają Uczestników z Białym Kodeksem Narciarskim.

Zajęcia integracyjne

Specjalność działu team building przenieśliśmy na obozy dla Dzieci. Efekt jest nadzwyczajny. Uczestnicy dzięki zabawom integrują się, poznają i zdobywają do siebie zaufanie. Umiejętnie przeprowadzone podczas obozu zajęcia pozwalają zaowocować przyjaźniom, które mają szansę przetrwać przez wiele lat.

Terenoznawstwo i orienteering

To sztuka orientacji w terenie, odczytywania i sporządzania map oraz posługiwania się kompasem. Możliwość znalezienia właściwej drogi ma ogromne znaczenie w czasie każdej podróży, zarówno tej małej, jak i wielkiej wyprawy. Gdy Uczestnicy nabiorą wprawy, czekać na nich będą dzienne zawody na orientację.

Zimowe kino

Wieczorami, w ramach relaksu, w ciepłych kapciach i z kubkiem pysznego kakao, Uczestnicy zobaczą najfajniejsze bajki i filmy dla Dzieci.

Zajęcia plastyczne

Po wyczerpujących zajęciach sportowych Uczestnicy będą mieli okazję puścić wodze fantazji i na specjalnych zajęciach plastycznych rozwinąć swoje artystyczne skrzydła.

Zabawa w wodzie

Wybierzemy się na pobliski basen do Hotelu Ostrzyce, żeby do woli taplać i bawić się w wodzie. Do dyspozycji brodzik dla dzieci, basen rekreacyjny 15x8 m, jacuzzi. Zajęcia będą się odbywać pod czujnym okiem ratownika WOPR. 

Z przyczyn technicznych zamiast  basenu będzie zorganizowany dla dzieci kulig.

Ponadto w programie:

Gry i zabawy terenowe, dyskoteka przebierana, zawody w zjeżdżaniu na „jabłuszkach” i „na byle czym”, zimowa olimpiada na wesoło z pozostałymi Uczestnikami zimowiska oraz wiele innych atrakcji…

 

Wyżywienie

4 posiłki dziennie: śniadanie, obiad, w czasie którego wydawany jest podwieczorek (np. batonik, owoc, jogurt), kolacja. Obóz zaczyna się obiadem, a kończy śniadaniem. Ostatniego dnia Uczestnicy otrzymują także suchy prowiant na drogę powrotną.

 

Cena zawiera

Zakwaterowanie (6 noclegów), wyżywienie 4 razy dziennie, program, opiekę wychowawców i instruktorów, karnet narciarski, transport na stok, ubezpieczenie NNW.

 

Cena nie zawiera

Dojazdu oraz opłaty za wypożyczenie sprzętu (ok. 250 zł za turnus).

 

Co zabrać
 • KASK !
 • poprawnie wypełnioną kartę kwalifikacyjną z numerem PESEL
 • ważną legitymację szkolną z numerem PESEL
 • dwie czapki, szalik, dwie pary rękawiczek
 • odzież na różne temperatury oraz odpowiednie obuwie zimowe,
 • przybory do mycia i ręcznik,
 • mały plecak na wyjścia,
 • sprzęt narciarski lub snowboardowy
 • wskazane ochraniacze na nadgarstki i kolana

Poniżej rady naszych instruktorów odnośnie sprzętu i ubrań narciarskich:

 • rękawiczki narciarskie, ortalionowe, goretex, skórzane - LUŹNE (nigdy wełniane)
 • skarpety narciarskie długie, do kolan
 • bielizna narciarska, termoaktywna
 • sprzęt narciarski sprawdzony i dobrany przez fachowca, koniecznie kijki narciarskie odpowiedniej długości
 • spodnie narciarskie dobrze osłaniające plecy
 • dobrze dobrane gogle z jasnożółtą szybką

Organizujemy za dopłatą dojazd na obóz z większych miast Polski. Podróż odbywa się autokarem lub pociągiem.

Wykaz miejsc i godzin zbiórek będzie dostępny na ok. 7 dni przed wyjazdem.

Uczestnicy zawsze podróżują pod opieką naszej kadry.

Dojazd z poszczególnych miast Polski będzie realizowany w zależności od terminu ferii.

 

LP. MIASTO MIEJSCE ZBIÓRKI Środek transportu ZBIÓRKA WYJAZDOWA ZBIÓRKA POWROTNA DOPŁATA
1 Gdańsk (I i II termin) . Autokar 00:00 00:00 58 PLN
2 Katowice (I i II termin) . Łączony 00:00 00:00 158 PLN
3 Łódź (I i II termin) . Łączony 00:00 00:00 138 PLN
4 Ostrzyce Pensjonat u Stolema, Droga Kaszubska 8a, Ostrzyce, 83-314 Somonino Własny 14:00 10:00 0 PLN
5 Szczecin (III i IV termin) . Łączony 00:00 00:00 158 PLN
6 Warszawa (III i IV termin) . Łączony 00:00 00:00 148 PLN
7 Wrocław (III i IV termin) . Łączony 00:00 00:00 148 PLN

Pensjonat U Stolema

Pensjonat "U Stolema" w Ostrzycach. Położony nad Jeziorem Ostrzyckim, w samym sercu Kaszub. Zakwaterowanie w pokojach 3-, 4-, 5-osobowych z pełnym węzłem sanitarnym, TV, wi-fi. Do dyspozycji Uczestników również: teren rekreacyjny, sala szkoleniowa, stół do ping-ponga, bilard. Na terenie obiektu działają telefony wszystkich sieci.

Strona obiektu: http://www.ustolema.pl/

Droga Kaszubska 8A
Ostrzyce, 83-314 Somonino
58 684-18-77

Koszałkowo-Wieżyca - największy na Pomorzu Ośrodek Narciarski, który oferuje nie tylko możliwość uprawiania sportów zimowych ale także jest celem rekreacyjnych wypraw rodzinnych. Stok narciarski w Wieżycy jest oświetlony, ratrakowany, długość 300m. 4 wyciągi orczykowe, 2 wyciągi-tory do snowtubingu, wyciąg dla początkujących, szkółka narciarska wraz z przedszkolem, wypożyczalnia sprzętu, restauracja. Do dyspozycji są dwa stoki narciarskie z ośmioma wyciągami, w tym uwielbiane przez wszystkich, a szczególnie przez dzieci "dętki" - snowtubing. Stoki są profesjonalnie przygotowane: naśnieżane, ratrakowane i oświetlone. Przy stokach znajdują się wypożyczalnie sprzętu do uprawiania narciarstwa i snowbordu.