Obóz Produkcji Muzycznej

Wiek: 13-19 lat Organizator: Biuro Turystyki Aktywnej KOMPAS sp. z o.o.
LP. KOD TERMIN CENA
1. PRO 26.06-07.07.2017 -
2. PRO 08.07-19.07.2017 -
Organizator
Biuro Turystyki Aktywnej KOMPAS sp. z o.o.
Wiek
Wiek od 13 lat do 19 lat
Opis

Produkcja muzyczna to nie tylko ciekawe zajęcie, ale też dobra zabawa! Zapraszamy wszystkich tych, którzy interesują się sprzętem i oprogramowaniem do tworzenia muzyki, procesem produkcji muzycznej, miksem i masteringiem, a także działaniami w studio nagrań. Jeśli kręci Cię praca realizatora dźwięku lub producenta muzycznego, po prostu spróbuj.

 

Opis programu

Program obozu skierowany jest do osób zainteresowanych zarówno nagrywaniem, produkcją, jak i tworzeniem muzyki. Na obóz warto zabrać swój laptop z dostępnym oprogramowaniem do nagrań (np. Reaper, Audacity, FL Studio, Cubase, Reason) oraz słuchawki.

Studio nagrań. To nie tylko miejsce pracy, ale wyjątkowa przestrzeń zarówno dla producenta, jak i muzyka! Dowiedz się, jak stworzyć studio w domu, odpowiednio je wyposażyć i co w nim nagrywać. Ponadto żelazne zasady organizacji pracy, metody edycji nagrań, tworzenie odpowiedniej atmosfery do owocnej współpracy z wokalistami i muzykami, metody i techniki nagrania.

Sprzęt i oprogramowanie. Rozpoczynając przygodę z nagrywaniem trzeba dobrze poznać służący do tego sprzęt i pomocne oprogramowania. Mikrofony, słuchawki, kable, wzmacniacze, odsłuchy, karty dźwiękowe - zaprzyjaźnimy się z nimi bardzo szybko. Warto też nauczyć się korzystać z przedwzmacniaczy, przydatnych typów mikrofonów, korektorów i kompresów. Oczywiście solidnie zajmiemy się także sprawną obsługą dostępnego oprogramowania typu DAW, wirtualnych instrumentów, doborem efektów dźwiękowych.

Gatunki i historia muzyki rozrywkowej. Wybierzemy się w fascynującą podróż po interesujących gatunkach muzycznych, posłuchamy ich charakterystycznych przykładów, wybitnych nagrań studyjnych i koncertowych, wywiadów z muzykami. Opowiemy sobie o ulubionych zespołach i inspirujących odkryciach, dzieląc się osobistymi pasjami.

Realizacja dźwięku. Wiedzę teoretyczną codziennie będziemy wykorzystywać w praktyce. Uczestnicy dowiedzą się, do czego służą profesjonalne konsolety, na czym polega praca akustyka, jak być dobrym reżyserem dźwięku na dużych koncertach. Na obozie mamy mnóstwo okazji do rejestracji dźwięku na przeróżnych zajęciach muzycznych (próby zespołów rockowych), koncertach (jam session), wieczornych talent show i wywiadach. Dokonane nagrania będziemy brali na warsztat, zajmując się miksowaniem, cyfrową edycją dźwięku, masteringiem... Najciekawsze efekty tych ćwiczeń zostaną zaprezentowane na pokazie finałowym.

Tajniki produkcji muzycznej. Poznaj proces produkcji muzycznej od kuchni. Dowiedz się, na czym polega wybór, interpretacja i aranżacja utworów, współpraca reżyserem i realizatorem dźwięku, scalanie poszczególnych ścieżek i ostateczny mastering.

Spotkanie z gościem specjalnym. Podczas obozów nad umiejętnościami i nagraniami naszych Uczestników będzie czuwać profesjonalny producent, jednak przyjdzie też czas na spotkanie ze specjalnym gościem, który podzieli się doświadczeniami w branży muzycznej, opowie o jej urokach i problemach, współpracą z zawodowymi muzykami i dużymi wytwórniami. Pogadamy również o festiwalach, nagrodach i kondycji współczesnego rynku muzycznego.

Sesje nagraniowe. Podczas obozu zorganizujemy własne studio nagrań, w którym będziemy szkolić swoje umiejętności, nagrywając m.in. twórczość Uczestników Obozu Wokalnego i Rockowego. Z wokalistami nagramy opracowane przez nich wcześniej piosenki. Najpierw naszym zadaniem będzie przygotowanie atrakcyjnych podkładów muzycznych w odpowiedniej tonacji. W trakcie nagrań musimy skupić się na indywidualnych potrzebach wokalistów, wydobyciu odpowiedniego klimatu utworu, przejrzystości głosu i jakości nagrania. W przypadku nagrań zespołów rockowych czeka nas niełatwa próba mikrofonowania instrumentów muzycznych... Czy jest szansa nagrań "na setkę"? Wszystko okaże się na obozie!

Kształcenie słuchu. Zaczniemy od przypomnienia zasad teorii muzyki i budowy utworu, które z pewnością będą przydatne przy nowych wyzwaniach muzycznych. W programie również specjalistyczne terminy, elementy muzyczne (melodia, harmonia, rytm, dynamika, forma i barwa dźwięku), interwały, skale, akordy, gamy, półtony, ćwiczenia z metronomem, dyktanda melodyczne oraz rytmiczne.

Jam session. Wraz z Uczestnikami Obozów Rockowych, Gitarowych i Wokalnych weźmiemy udział w wyjątkowym wydarzeniu wieczornym, jakim jest jam session, podczas którego będziemy nagrywać przygotowane oraz improwizowane utwory. A może i Ty masz ochotę coś zagrać? Masz okazję!

Basen i plaża. W hotelu znajduje się niewielki kryty basen, z którego będzie można skorzystać w razie niepogody. W słoneczne dni natomiast będziemy kąpać się i opalać plażując nad jeziorem Tyrsko. Na hotelowym kąpielisku nad bezpieczeństwem Uczestników czuwa oczywiście ratownik WOPR.

Strefa rozrywki. Prócz masy warsztatów i aktywności twórczych, rozwijających przeróżne pasje, będzie też czas na integrację, odpoczynek oraz świetną zabawę!!! W propozycjach m.in. team building, gry terenowe, dyskoteki z motywem przewodnim, ogniska muzyczne, bilard, ping-pong, kryty basen, kręgielnia, wieczory filmowe, a także zawody sportowe, plażing, słoneczne kąpiele w jeziorze, spacery leśnymi ścieżkami oraz (dla chętnych) wypad na zwiedzanie wakacyjnego Olsztyna.

Zajęcia otwarte. Interkamp to interdyscyplinarna góra rozmaitości, dlatego naszym Uczestnikom proponujemy otwarty blok zajęć, podczas którego będzie można przekonać się, na czym polegają zajęcia programowe innych obozów. W ten sposób umożliwiamy poznanie kolejnej dziedziny sztuki, nową aktywność twórczą, a także dajemy szansę na odkrycie nowej Interkampowej pasji.

Pokaz finałowy. Zwieńczeniem Wakacji z Pasją jest pokaz finałowy. Pod koniec turnusu, podczas kilkugodzinnego przeglądu warsztatowego, poszczególne obozy prezentują efekty swojej pracy twórczej. W pokazie biorą udział wszyscy Uczestnicy, ponadto zaproszenia otrzymają rodzice, znajomi, lokalne media oraz przedstawiciele środowiska artystycznego. W skład pokazu wchodzą m.in. filmy, prezentacje multimedialne, wystawy i wernisaże, recitale, koncerty, show taneczne, reportaże, etiudy, poczęstunek, pokazy mody i spektakle teatralne.

Nagrody. Podczas gali finałowej kadra Interkampu przyznaje skrzydlate Interkampki – nagrody specjalne za całokształt pracy twórczej na danym obozie. Nagrody dedykowane są tym, którzy w szczególny sposób wyróżniają się pasją, chęcią rozwoju, postawą twórczą i zaangażowaniem.

 

Wyżywienie

4 domowe posiłki dziennie: śniadanie, obiad + podwieczorek, kolacja. Wszystkie przygotowywane w ośrodku. Obóz zaczyna się kolacją pierwszego dnia, a kończy śniadaniem dnia ostatniego. Uczestnicy otrzymują suchy prowiant na drogę powrotną.

 

Cena zawiera

Zakwaterowanie (11 noclegów), wyżywienie 4 razy dziennie, bardzo aktywny program, opiekę kadry pedagogicznej i instruktorskiej oraz lekarza obozowego, opiekę ratownika WOPR na kąpielisku, pakiet Uczestnika Interkampu, śpiewnik, ubezpieczenie NNW (10.000 zł).

 

Cena nie zawiera

Dojazdu i dodatkowych atrakcji.

Dopłaty:

  • Obserwatorium i Planetarium w Olsztynie – 40 zł
  • park linowy – 50 zł
  • paintball – 80 zł
  • płyta ze zdjęciami z obozu – 29,90 zł
  • przygodowy pakiet obozowy – 100 zł

 

Co zabrać
  • ważną legitymację szkolną z numerem PESEL oraz poprawnie wypełnioną kartę kwalifikacyjną z numerem PESEL
  • mały plecak oraz wygodne buty do wycieczek pieszych, obuwie sportowe, ciepły sweter lub polar, kurtkę przeciwdeszczową, strój kąpielowy/kąpielówki, letnie nakrycie głowy (czapkę, chustkę lub kapelusz)
  • przybory toaletowe, ręcznik kąpielowy i plażowy, krem z filtrem UV, środek przeciwko owadom, okulary przeciwsłoneczne
  • laptop z dostępnym oprogramowaniem do nagrań dźwięku, dobre słuchawki, mikrofon, jeżeli posiadasz

 

Organizujemy za dopłatą dojazd na obóz z większych miast Polski. Podróż odbywa się autokarem lub pociągiem.

Dojazd negocjowany jest realizowany przy min. 4 osobach z danego miasta. Koszt dojazdu negocjowanego w obie strony: 250 zł. 

Uczestnicy zawsze podróżują pod opieką naszej kadry.

Wykaz miejsc i godzin zbiórek będzie potwierdzony na ok. 7 dni przed wyjazdem (wiadomość wysyłamy na adres e-mail podany w rezerwacji).

 

LP. MIASTO MIEJSCE ZBIÓRKI Środek transportu ZBIÓRKA WYJAZDOWA ZBIÓRKA POWROTNA DOPŁATA
1 Częstochowa DOJAZD: parking przy McDonald's, ul. Drogowców 1, kier. Łódź / POWRÓT: parking przy McDonald's, al. Wojska Polskiego 263/271, kier. Katowice Autokar 06:40 19:00 188 PLN
2 Gdańsk Dworzec PKS, ul. 3 Maja 12 Autokar 07:10 17:25 148 PLN
3 Katowice parking przy McDonald's, ul. Ofiar Katynia 5, kier. Opole Autokar 05:10 20:50 188 PLN
4 Kraków parking przy hipermarkecie Carrefour, ul. Zakopiańska 62 Autokar 03:45 22:00 198 PLN
5 Łódź stacja paliw Shell, ul. Rokicińska 192 Autokar 08:55 16:40 178 PLN
6 Poznań . Łączony 00:00 00:00 178 PLN
7 Toruń stacja paliw Orlen, ul. Słupska 1 Autokar 11:40 14:10 128 PLN
8 Warszawa Pałac Kultury i Nauki, parking przy Pałacu Młodzieży (od ul. Świętokrzyskiej) Autokar 10:50 16:10 178 PLN
9 Wrocław . Łączony 00:00 00:00 188 PLN
10 Olsztyn, Hotel Manor Hotel Manor, ul. Kanarkowa 47, 11-041 Olsztyn Własny 16:00 10:00 0 PLN
11 Białystok Negocjowany
12 Bydgoszcz Negocjowany
13 Lublin Negocjowany

Hotel Manor

Hotel Manor w Olsztynie - położony bezpośrednio nad brzegiem jeziora Tyrsko, w otoczeniu mazurskich lasów. Uczestnicy zakwaterowani zostaną w komfortowych pokojach 3-, 4-, 5-osobowych (wyłącznie na pojedynczych łóżkach), z pełnym węzłem sanitarnym. Hotel oferuje bogatą infrastrukturę: restauracja hotelowa, windy, całodobowa recepcja, szatnia, kompleks sal konferencyjnych, kąpielisko strzeżone z ratownikiem WOPR, sprzęt wodny, piaszczysta plaża, sąsiedztwo lasu, malowniczy teren zielony, hotelowe boiska do piłki nożnej i siatkówki plażowej, zadaszona wiata grillowa, oranżeria, kryty basen i jacuzzi, kręgielnia, sala bilardowa i klubowa, sala do ping-ponga, Bajkolandia, Wi-Fi. Do dyspozycji obozów Interkamp kompleks w pełni wyposażonych sal warsztatowych i pracowni: sala taneczna,  pracownie plastyczne, komputerowe, salki ćwiczeniowe na zajęcia muzyczne, ciemnia fotograficzna, studio filmowe, studio fotograficzne i wiele innych. Na terenie ośrodka działają telefony wszystkich sieci komórkowych.

 

Ocena hotelu

Ocena hotelu według Kompasu

ul. Kanarkowa 47, 11-041 Olsztyn

Dla wszystkich chętnych przygotowaliśmy zajęcia dodatkowe za dopłatą:

Obserwatorium i Planetarium w Olsztynie - 40 zł

Masz ochotę odbyć fascynującą podróż w kosmos, zobaczyć tajemnice nieba i nieznane Ci dotąd gwiazdy? Zapraszamy do zabytkowej wieży ciśnień w Olsztynie, gdzie znajduje się drugie co do wielkości w Polsce Planetarium i Obserwatorium, wybudowane w hołdzie Mikołajowi Kopernikowi. Na miejscu czeka nas wirtualna podróż kosmiczna, zjawiska astronomiczne, wybór wystaw i filmów popularnonaukowych.

Leśny Park Linowy - 50 zł

Gotowi na przygodę? Leśny Park Linowy w Olsztynie znajduje się w lesie miejskim przy Stadionie Leśnym. Do wyboru kilka tras zręcznościowych o zróżnicowanym stopniu trudności: łatwa, średnia, trudna, a dla starszych i najodważniejszych ekstremum. W atrakcjach: trasa zjazdowa, ścianki wspinaczkowe, kładki, liny pionowe, obręcze, falochron, most birmański, drabinka alpinistyczna, siatki, tyczki, trapezy równoległe i wiele innych. Przed rozpoczęciem zajęć wszyscy zostaną wyposażeni w profesjonalny sprzęt asekuracyjny i przeszkoleni z zasad bezpieczeństwa. Opiekę nad Uczestnikami sprawują wykwalifikowani instruktorzy wspinaczki.

Paintball - 80 zł

To niesamowicie wciągająca gra, ucząca maskowania, podchodów, współdziałania w grupie, a także szybkiego podejmowania szybkich i samodzielnych decyzji. Uczestnicy podczas zajęć wyposażeni będą w specjalne ubranie, maski ochronne, markery, kulki z farbą (200 sztuk na Uczestnika). Stoczą walki pełne adrenaliny i wyśmienitej zabawy. W cenie oczywiście przeszkolenie i opieka Instruktora! Zabawa dla Uczestników, którzy ukończyli 13 lat.