Obóz Projektantów Gier

Wiek: 13-19 lat Organizator: Biuro Turystyki Aktywnej KOMPAS sp. z o.o.
LP. KOD TERMIN CENA
1. PRG 26.06-07.07.2017 -
2. PRG 01.08-12.08.2017 -
Organizator
Biuro Turystyki Aktywnej KOMPAS sp. z o.o.
Wiek
Wiek od 13 lat do 19 lat
Opis

Masz ochotę zająć się projektowaniem i programowaniem gier? Interesujesz się branżą gamedevową? Uwielbiasz grać w Wiedźmina? Zapraszamy na nowy obóz dla fanów gier komputerowych i video, którym marzy się w przyszłości praca game designera, a przy okazji chcą się świetnie bawić w gronie prawdziwych pasjonatów!

 

Opis programu

Wymyśl własną przygodę Geralta. Zainspirowani bijącym rekordy popularności Wiedźminem stworzymy własną przygodę Geralta z Rivii. Możemy nawet zrobić własnego moda do gry, by potem zagrać i udostępnić go innym. Będziemy mieli okazję zetknąć się z wieloma aspektami tworzenia gier RPG, takimi jak pisanie scenariusza i opracowywanie drzewek dialogowych, budowanie własnej mapy, ustalanie przeciwników i tworzenie otwartego świata.

Analizowanie gier. W trakcie zajęć omówimy sobie znane nam gry video i przypatrzymy się, co sprawia że chcemy w nie grać. Zastanowimy się, jakie są zalety i wady poszczególnych tytułów oraz jakie rozwiązania możemy wykorzystać we własnych projektach.

Paper Design. Przed przystąpieniem do pracy z edytorem uwolnimy wyobraźnię w poszukiwaniu pomysłów i inspiracji do naszego questa. Po ich zebraniu spiszemy je "na papierze" i przygotujemy do nich odpowiednią dokumentację. Zastanowimy się też nad potencjalnymi problemami i możliwymi rozwiązaniami.

RedKit 2. Po opracowaniu projektu naszego questa, trzeba będzie go zaimplementować do gry. W tym celu posłużymy się oficjalnym edytorem Wiedźmina 2 - RedKitem. Zapoznamy się z edytorem questów, narzędziami do pisania dialogów, spawnowaniem wrogów i NPC'ów oraz dziennikiem zadań.

Tworzenie świata. Przygoda nie może odbywać się w pustej przestrzeni, dlatego będziemy musieli zbudować odpowiedni do niej level. Może to być las, miasto czy pustynia, trzeba będzie spędzić trochę czasu na rzeźbieniu terenu, ustawianiu budynków i rozmieszczeniu dekoracji. Oczywiście wszytko będzie musiało odpowiadać tematyce naszego questa i być dostosowane do ścieżek, po jakich będą poruszały się nasze postacie.

Wyszukiwanie bugów. Każda gra będzie obfitować w błędy, które trzeba będzie jak najszybciej wykryć i usunąć. Dlatego będziemy zarówno sami grać w swoje misje, jak i ogrywać questy innych. Uczestnicy nawzajem będą się wymieniać uwagami i spostrzeżeniami.

Gry nie-elektroniczne. W ramach odpoczynku od komputerów, zapoznamy się także z grami planszowymi, karcianymi i terenowymi. Oprócz ogrywania klasyków planszówek, spróbujemy swych sił przy ich analizowaniu i modyfikowaniu ich reguł, a także wyjdziemy w teren zabawić się w realu.

Basen i plaża. W hotelu znajduje się niewielki kryty basen, z którego będzie można skorzystać w razie niepogody. W słoneczne dni natomiast będziemy kąpać się i opalać plażując nad jeziorem Tyrsko. Na hotelowym kąpielisku nad bezpieczeństwem Uczestników czuwa oczywiście ratownik WOPR.

Strefa rozrywki. Prócz masy warsztatów i aktywności twórczych, rozwijających przeróżne pasje, będzie też czas na integrację, odpoczynek oraz świetną zabawę!!! W propozycjach m.in. team building, gry terenowe, dyskoteki z motywem przewodnim, ogniska muzyczne, bilard, ping-pong, kryty basen, kręgielnia, wieczory filmowe, a także zawody sportowe, plażing, słoneczne kąpiele w jeziorze, spacery leśnymi ścieżkami oraz (dla chętnych) wypad na zwiedzanie wakacyjnego Olsztyna.

Zajęcia otwarte. Interkamp to interdyscyplinarna góra rozmaitości, dlatego naszym Uczestnikom proponujemy otwarty blok zajęć, podczas którego będzie można przekonać się, na czym polegają zajęcia programowe innych obozów. W ten sposób umożliwiamy poznanie kolejnej dziedziny sztuki, nową aktywność twórczą, a także dajemy szansę na odkrycie nowej Interkampowej pasji.

Pokaz finałowy. Zwieńczeniem Wakacji z Pasją jest pokaz finałowy. Pod koniec turnusu, podczas kilkugodzinnego przeglądu warsztatowego, poszczególne obozy prezentują efekty swojej pracy twórczej. W pokazie biorą udział wszyscy Uczestnicy, ponadto zaproszenia otrzymają rodzice, znajomi, lokalne media oraz przedstawiciele środowiska artystycznego. W skład pokazu wchodzą m.in. filmy, prezentacje multimedialne, wystawy i wernisaże, recitale, koncerty, show taneczne, reportaże, etiudy, poczęstunek, pokazy mody i spektakle teatralne.

Nagrody. Podczas gali finałowej kadra Interkampu przyznaje skrzydlate Interkampki – nagrody specjalne za całokształt pracy twórczej na danym obozie. Nagrody dedykowane są tym, którzy w szczególny sposób wyróżniają się pasją, chęcią rozwoju, postawą twórczą i zaangażowaniem.

 

Wyżywienie

4 domowe posiłki dziennie: śniadanie, obiad + podwieczorek, kolacja. Wszystkie przygotowywane w ośrodku. Obóz zaczyna się kolacją pierwszego dnia, a kończy śniadaniem dnia ostatniego. Uczestnicy otrzymują suchy prowiant na drogę powrotną.

 

Cena zawiera

Zakwaterowanie (11 noclegów), wyżywienie 4 razy dziennie, bardzo aktywny program, opiekę kadry pedagogicznej i instruktorskiej oraz lekarza obozowego, opiekę ratownika WOPR na kąpielisku, pakiet Uczestnika Interkampu, śpiewnik, ubezpieczenie NNW (10.000 zł).

 

Cena nie zawiera

Dojazdu i dodatkowych atrakcji.

Dopłaty:

  • park linowy – 50 zł
  • paintball – 80 zł
  • Obserwatorium i Planetarium w Olsztynie – 40 zł
  • płyta ze zdjęciami z obozu – 29,90 zł
  • przygodowy pakiet obozowy – 100 zł

 

Co zabrać
  • ważną legitymację szkolną z numerem PESEL oraz poprawnie wypełnioną kartę kwalifikacyjną z numerem PESEL
  • mały plecak oraz wygodne buty do wycieczek pieszych, obuwie sportowe, ciepły sweter lub polar, kurtkę przeciwdeszczową, strój kąpielowy/kąpielówki, letnie nakrycie głowy (czapkę, chustkę lub kapelusz)
  • przybory toaletowe, ręcznik kąpielowy i plażowy, krem z filtrem UV, środek przeciwko owadom, okulary przeciwsłoneczne
  • mile widziane własne laptopy, tablety graficzne, aparaty cyfrowe

 

Organizujemy za dopłatą dojazd na obóz z większych miast Polski. Podróż odbywa się autokarem lub pociągiem.

Dojazd negocjowany jest realizowany przy min. 4 osobach z danego miasta. Koszt dojazdu negocjowanego w obie strony: 250 zł. 

Uczestnicy zawsze podróżują pod opieką naszej kadry.

Wykaz miejsc i godzin zbiórek będzie potwierdzony na ok. 7 dni przed wyjazdem (wiadomość wysyłamy na adres e-mail podany w rezerwacji).

 

LP. MIASTO MIEJSCE ZBIÓRKI Środek transportu ZBIÓRKA WYJAZDOWA ZBIÓRKA POWROTNA DOPŁATA
1 Białystok Negocjowany
2 Bydgoszcz Negocjowany
3 Częstochowa DOJAZD: parking przy McDonald's, ul. Drogowców 1, kier. Łódź / POWRÓT: parking przy McDonald's, al. Wojska Polskiego 263/271, kier. Katowice Autokar 06:40 19:00 188 PLN
4 Gdańsk Dworzec PKS, ul. 3 Maja 12 Autokar 07:10 17:25 148 PLN
5 Katowice parking przy McDonald's, ul. Ofiar Katynia 5, kier. Opole Autokar 05:10 20:50 188 PLN
6 Kraków parking przy hipermarkecie Carrefour, ul. Zakopiańska 62 Autokar 03:45 22:00 198 PLN
7 Lublin Negocjowany
8 Łódź stacja paliw Shell, ul. Rokicińska 192 Autokar 08:55 16:40 178 PLN
9 Olsztyn, Hotel Manor Hotel Manor, ul. Kanarkowa 47, 11-041 Olsztyn Własny 16:00 10:00 0 PLN
10 Poznań . Łączony 00:00 00:00 178 PLN
11 Toruń stacja paliw Orlen, ul. Słupska 1 Autokar 11:40 14:10 128 PLN
12 Warszawa Pałac Kultury i Nauki, parking przy Pałacu Młodzieży (od ul. Świętokrzyskiej) Autokar 10:50 16:10 178 PLN
13 Wrocław . Łączony 00:00 00:00 188 PLN

Hotel Manor

Hotel Manor w Olsztynie - położony bezpośrednio nad brzegiem jeziora Tyrsko, w otoczeniu mazurskich lasów. Uczestnicy zakwaterowani zostaną w komfortowych pokojach 3-, 4-, 5-osobowych (wyłącznie na pojedynczych łóżkach), z pełnym węzłem sanitarnym. Hotel oferuje bogatą infrastrukturę: restauracja hotelowa, windy, całodobowa recepcja, szatnia, kompleks sal konferencyjnych, kąpielisko strzeżone z ratownikiem WOPR, sprzęt wodny, piaszczysta plaża, sąsiedztwo lasu, malowniczy teren zielony, hotelowe boiska do piłki nożnej i siatkówki plażowej, zadaszona wiata grillowa, oranżeria, kryty basen i jacuzzi, kręgielnia, sala bilardowa i klubowa, sala do ping-ponga, Bajkolandia, Wi-Fi. Do dyspozycji obozów Interkamp kompleks w pełni wyposażonych sal warsztatowych i pracowni: sala taneczna,  pracownie plastyczne, komputerowe, salki ćwiczeniowe na zajęcia muzyczne, ciemnia fotograficzna, studio filmowe, studio fotograficzne i wiele innych. Na terenie ośrodka działają telefony wszystkich sieci komórkowych.

 

Ocena hotelu

Ocena hotelu według Kompasu

ul. Kanarkowa 47, 11-041 Olsztyn

Dla wszystkich chętnych przygotowaliśmy zajęcia dodatkowe za dopłatą:

Obserwatorium i Planetarium w Olsztynie - 40 zł

Masz ochotę odbyć fascynującą podróż w kosmos, zobaczyć tajemnice nieba i nieznane Ci dotąd gwiazdy? Zapraszamy do zabytkowej wieży ciśnień w Olsztynie, gdzie znajduje się drugie co do wielkości w Polsce Planetarium i Obserwatorium, wybudowane w hołdzie Mikołajowi Kopernikowi. Na miejscu czeka nas wirtualna podróż kosmiczna, zjawiska astronomiczne, wybór wystaw i filmów popularnonaukowych.

Leśny Park Linowy - 50 zł

Gotowi na przygodę? Leśny Park Linowy w Olsztynie znajduje się w lesie miejskim przy Stadionie Leśnym. Do wyboru kilka tras zręcznościowych o zróżnicowanym stopniu trudności: łatwa, średnia, trudna, a dla starszych i najodważniejszych ekstremum. W atrakcjach: trasa zjazdowa, ścianki wspinaczkowe, kładki, liny pionowe, obręcze, falochron, most birmański, drabinka alpinistyczna, siatki, tyczki, trapezy równoległe i wiele innych. Przed rozpoczęciem zajęć wszyscy zostaną wyposażeni w profesjonalny sprzęt asekuracyjny i przeszkoleni z zasad bezpieczeństwa. Opiekę nad Uczestnikami sprawują wykwalifikowani instruktorzy wspinaczki.

Paintball - 80 zł

To niesamowicie wciągająca gra, ucząca maskowania, podchodów, współdziałania w grupie, a także szybkiego podejmowania szybkich i samodzielnych decyzji. Uczestnicy podczas zajęć wyposażeni będą w specjalne ubranie, maski ochronne, markery, kulki z farbą (200 sztuk na Uczestnika). Stoczą walki pełne adrenaliny i wyśmienitej zabawy. W cenie oczywiście przeszkolenie i opieka Instruktora! Zabawa dla Uczestników, którzy ukończyli 13 lat.