Obóz Przygody z Nauką Pływania

Wiek: 7-12 lat Organizator: Biuro Turystyki Aktywnej KOMPAS sp. z o.o.
LP. KOD TERMIN CENA
1. GNP 26.06-07.07.2017 - -
2. GNP 08.07-19.07.2017 - -
3. GNP 20.07-31.07.2017 - -
4. GNP 01.08-12.08.2017 - -
Organizator
Biuro Turystyki Aktywnej KOMPAS sp. z o.o.
Wiek
Wiek od 7 lat do 12 lat
Opis

Zapraszamy wszystkich młodych sportowców na przygodowy obóz z nauką pływania, gdzie będą mogli zacząć swoją pływacką przygodę, pospacerować po górskich szlakach, umorusać się w błocie, poszaleć w parku linowym i po prostu dobrze się bawić!

Węgierska Górka w Beskidach to przepiękne widoki, górskie szczyty, gęste lasy i szum rzeki Soły. Miejscowość jest znana ze swojego sportowego charakteru, gdzie ćwiczą kluby sportowe z całej Polski, dlatego i my do nich dołączymy!

Obóz jest skierowany do dzieci, które nie potrafią pływać lub pływają bardzo słabo, a oprócz tego kochają ruch i dobrą zabawę. Duża dawka sportowych atrakcji uzupełniana klasycznymi przygodowymi propozycjami to gwarancja udanych wakacji!

 

Opis programu

Obóz daje możliwość bezpiecznej i profesjonalnej nauki pływania (co najmniej 15 h zajęć w wodzie podczas całego obozu). Prowadzony jest przez doświadczonych instruktorów i trenerów, którzy przełamią ewentualny lęk przed wodą i pomogą w zdobywaniu nowych umiejętności. Zajęcia rozpoczynać będziemy od rozgrzewki "na sucho", a trening w wodzie poprowadzimy na strzeżonej pływalni, z podgrzewaną i ozonowaną wodą.

Pływanie możemy polecić każdemu dziecku! Zajęcia na pływalni są doskonałą zabawą! Dzieciaki, które mają możliwość wczesnego oswojenia się z wodą, są bardziej zahartowane, zdrowsze i bardziej sprawne.

Rozgrzewka na sucho. Jest bardzo ważna i nie wolno o niej zapominać. Rozgrzewka może mieć różny charakter, a także składać się z różnych zestawów ćwiczeń. Instruktorzy przed każdym wejściem do wody prowadzić będą przyjemne ćwiczenia dostosowane do wieku i możliwości Uczestników.

Nauka pływania. W bezstresowej i przyjaznej atmosferze będziemy oswajać się z wodą i poznawać różne style pływackie - zaczniemy od grzbietu, który uznawany jest za najłatwiejszy styl. Po opanowaniu jego podstaw przyjdzie czas na kraul (styl dowolny). Mali pływacy wykorzystywać będą deski i inne pomoce, które zdecydowanie ułatwią wykonywanie ćwiczeń. Każda lekcja będzie się składać z rozgrzewki na lądzie, rozgrzewki w wodzie, ćwiczeń technicznych, ćwiczeń rozluźniających, zabawy w wodzie. Wszystkie zajęcia prowadzone będą oczywiście pod okiem ratownika WOPR i instruktora.

Gry i zabawy w wodzie. Chwilą wytchnienia w codziennym treningu będą rozmaite gry i zabawy w basenie. Wodna piłka siatkowa, łowienie krążka, wyścigi z deską to wszystko pomoże nam w doskonaleniu zdolności motorycznych, a przy okazji da dużo dobrej zabawy!

Historia i idole. Czy wiesz, że w 1869 roku w Londynie powstało pierwsze towarzystwo pływackie i rozegrano pierwsze zawody? Jakim stylem pływa Paweł Korzeniowski? Ile medali w swojej karierze zdobyła Otylia Jędrzejczak? W programie prelekcja dotycząca historii pływania i sylwetki najznakomitszych pływaków świata.

Jak to robią najlepsi. Na podstawie filmowych relacji z zawodów pływackich Uczestnicy będą mieli okazję przyjrzeć się jak pływają najlepsi. Na koniec obozu zostaną zorganizowane obozowe minimistrzostwa pływackie - wyłonimy najlepszych pływaków, których nagrodzimy pucharem.

Moc atrakcji. Wybierzemy się na całodzienną wycieczkę, podczas której wjedziemy kolejką na malowniczą Górę Żar. Na miejscu czekać będzie na nas duża dawka adrenaliny - park linowy Trollandia, zjeżdżalnia pontonowa i tor saneczkowy! Po szaleństwach sportowych zwiedzimy Żywiec, a tam Zamek Habsburgów i Rynek. Będziecie mieć też chwilę dla siebie smiley

Wyprawa na Baranią Górę. Zaopatrzeni w suchy prowiant i dobry humor  zdobędziemy najwyższy szczyt Beskidów. Gwarantujemy piękne widoki i ciekawe opowieści przewodnika Beskidzkiego!

Zajęcia ogólnosportowe. Aby wzmocnić siłę mięśni i poprawić kondycję Uczestnicy wezmą udział w różnych zajęciach ogólnosportowych - poranna rozgrzewka, gry zespołowe, wyścigi i konkursy z nagrodami - to wszystko czeka na naszych małych sportowców.

Marsze na orientację. Nauczymy się poruszać przy pomocy mapy i kompasu. Gra może być połączona z zadaniami oraz zagadkami na każdym ze znalezionych punktów kontrolnych. W ramach odpoczynku proponujemy różne gry terenowe.

Gry i zabawy terenowe. Uczestnicy będą mieli okazję spróbować swoich sił w grach i zabawach terenowych wykorzystując umiejętności, których nauczą się w trakcie obozu. Za pomocą mapy i specjalnych wskazówek postarają się odkryć to, co czai się tuż za rogiem… W programie podchody i nocne „świetliki”.

Zajęcia integracyjne. Na naszych obozach przykładamy dużą wagę do tego, aby Uczestnicy szybko nawiązali nowe znajomości i tworzyli zgraną grupę, dlatego przez cały turnus przeprowadzamy specjalnie przygotowane zabawy integracyjne i zadania team buildingowe, które pomagają zbudować i podtrzymać dobre relacje w grupie.

Zajęcia twórcze. W ramach odpoczynku przeprowadzimy cykl zajęć twórczych, które pozwolą Uczestnikom puścić wodze fantazji i wyrazić swoje marzenia i emocje w artystycznej formie.

Ponadto w programie:

 • dyskoteki z motywem przewodnim
 • ognisko z pieczeniem kiełbasek
 • gry, zabawy i konkursy

 

Wyżywienie

4 domowe posiłki dziennie: śniadanie, obiad + podwieczorek, kolacja. Wszystkie przygotowywane w ośrodku, Obóz zaczyna się kolacją pierwszego dnia, a kończy śniadaniem dnia ostatniego. Uczestnicy otrzymują suchy prowiant na drogę powrotną.

 

Cena zawiera

Zakwaterowanie (11 noclegów), wyżywienie 4 razy dziennie, realizację programu, opiekę kadry i instruktorów, pamiątkową koszulkę, ubezpieczenie NNW (10.000 zł).

 

Cena nie zawiera

Dojazdu i dodatkowych atrakcji.

Dopłaty:

 • aquapark Tatralandia - 150 zł 
 • płyta ze zdjęciami z obozu - 29,90 zł
 • pakiet przygodowy - 100 zł

 

Co zabrać
 • ważną legitymację szkolną z numerem PESEL oraz poprawnie wypełnioną kartę kwalifikacyjną z numerem PESEL
 • wygodny ubiór (stroje niekrępujące ruchów) do ćwiczeń fizycznych (kilka na zmianę), dres sportowy, nieprzemakalną kurtkę sportową, obuwie sportowe
 • mały plecak oraz wygodne buty do wycieczek pieszych, bluzę i spodnie do zajęć terenowych, ciepły sweter lub polar
 • przybory toaletowe, ręcznik kąpielowy i plażowy, krem z filtrem UV, środek przeciwko owadom, okulary przeciwsłoneczne
 • strój kąpielowy/kąpielówki, czepek, okulary pływackie, klapki, krem z filtrem UV, letnie nakrycie głowy (czapkę lub chustkę), kompas, latarkę z zapasem baterii
 • osoby chętne na wycieczkę do aquparku Tatralandia powinny zabrać ze sobą ważny paszport lub dowód osobisty

Organizujemy za dopłatą dojazd na obóz z większych miast Polski. Podróż odbywa się autokarem lub pociągiem.

Dojazd negocjowany jest realizowany przy min. 4 osobach z danego miasta.

Koszt dojazdu negocjowanego w obie strony: 250 zł. 

Uczestnicy zawsze podróżują pod opieką naszej kadry.

Wykaz miejsc i godzin zbiórek będzie potwierdzony na ok. 7 dni przed wyjazdem (wiadomość wysyłamy na adres e-mail podany w rezerwacji).

 

LP. MIASTO MIEJSCE ZBIÓRKI Środek transportu ZBIÓRKA WYJAZDOWA ZBIÓRKA POWROTNA DOPŁATA
1 Białystok Negocjowany
2 Bydgoszcz Negocjowany
3 Częstochowa DOJAZD:parking przy McDonald's, al.Wojska Polskiego 263/271, kierunek Katowice POWRÓT:parking przy McDonald's, ul. Drogowców 1, kierunek Łódź Autokar 11:40 14:15 118 PLN
4 Gdańsk parking przy hipermarkecie Auchan, ul.Szczęśliwa 3 Autokar 04:30 21:00 198 PLN
5 Katowice DOJAZD:parking przy McDonald's, al.Górnośląska 40A, kierunek Kraków POWRÓT:parking przy McDonald's, ul.Ofiar Katynia 5, kierunek Opole Autokar 13:40 12:30 98 PLN
6 Kraków Stacja Paliw Arge, ul.Opolska 60 , 31-277 Autokar 13:30 12:45 128 PLN
7 Leszno parking przy hali Trapez, al. Konstytucji 3 Maja Autokar 08:55 17:50 188 PLN
8 Lublin Negocjowany
9 Łódź stacja paliw Shell, ul. Rokicińska 192 Autokar 09:30 16:25 168 PLN
10 Olsztyn Negocjowany
11 Opole stacja paliw LOTOS, ul.Posiłek 1A, Rogów Opolski 47-300 Autokar 11:50 14:00 158 PLN
12 Poznań tzw. „Dworzec Letni“, ul. Dworcowa 1 Autokar 07:00 19:15 188 PLN
13 Szczecin . Łączony 00:00 00:00 198 PLN
14 Toruń stacja paliw Orlen ul.Słupska 1, Toruń 87-100 Autokar 07:00 19:00 178 PLN
15 Warszawa Pałac Kultury i Nauki, parking przy Pałacu Młodzieży (od strony ul.Świętokrzyskiej) Autokar 07:30 18:10 188 PLN
16 Węgierska Górka OW Azalia,Parkowa 3, 34-350 Węgierska Górka Własny 16:00 10:00 0 PLN
17 Wrocław parking przy McDonald's,ul. Czekoladowa 7, Bielany Wrocławskie Autokar 11:15 15:35 178 PLN

Ośrodek Wczasowy Azalia

Ośrodek Wczasowy Azalia w Węgierskiej Górce. Zakwaterowanie w pokojach 3-, 4-, 5- osobowych o hotelowym standardzie z pełnym węzłem sanitarnym. Do dyspozycji Uczestników duży, ogrodzony zielony teren, boiska do siatkówki, boisko do piłki nożnej, basen zewnęrzny, sala fitness, sale warsztatowe, bilard, ping - pong i wiele innych atrakcji.  Reszta obiektów sportowych jest oddalona od ośrodka o około 1km.Strona obiektu: http://www.azalia.beskidy.info.pl

 

Ocena hotelu

Ocena hotelu według Kompasu

ul. Parkowa 3 , 34-350 Węgierska Górka 
 

Dla wszystkich chętnych przygotowaliśmy zajęcia dodatkowe za dopłatą:

Aquapark Tatralandia - Liptovsky Mikulasz - 150 zł  

Kompleks basenów koło Liptowskiego Mikulasza na Słowacji. Gwaranacja wyśmienitej zabawy. Do dyspozyji: baseny, zjeżdżalnie, wyspa piratów i wiele innych atrakcji.