Pierwsza Strefa RPG – Obóz Młodego Gracza

Wiek: 12-15 lat Organizator: Biuro Turystyki Aktywnej KOMPAS sp. z o.o.
LP. KOD TERMIN CENA
1. PRP 26.06-07.07.2017 -
2. PRP 08.07-19.07.2017 -
3. PRP 20.07-31.07.2017 -
4. PRP 01.08-12.08.2017 - -
5. PRP 13.08-24.08.2017 - -
Organizator
Biuro Turystyki Aktywnej KOMPAS sp. z o.o.
Wiek
Wiek od 12 lat do 15 lat
Opis

Witamy w Pierwszej Strefie RPG, gdzie mamy zaszczyt powitać młodszych i dopiero początkujących graczy. Na obozie kadra zrobi wszystko, by rozbudzić Twoją wyobraźnię, rozwinąć umiejętność współpracy, wiedzę o rozmaitych systemach, światach fantasy i tajnikach gier RPG. Mistrzowie nauczą Was tworzenia i odgrywania postaci tak, aby były one jak najbardziej wiarygodne. Zapraszamy!

 

Opis programu

Zacznijmy od tego, czym są gry RPG. Ilu ludzi tyle definicji tego pojęcia, jednak my – mistrzowie RPG – jesteśmy skłonni nazwać to teatrem improwizacji. Podczas całej gry wcielamy się w wykreowaną przez nas postać i odgrywamy jej akcje w świecie stworzonym za pomocą wyobraźni mistrza gry (MG). Choć brzmi to trochę skomplikowanie, jest to niezwykle proste. Tu nie trzeba mieć komputera, bo potęgą jest nasza wyobraźnia, dzięki której przeniesiemy się do innego świata. Wybór tego świata należy tylko do Was!

W 4-6 osobowych grupach, prowadzonych przez naszą kadrę, będziecie mogli przenieść się na post-apokaliptyczne pustkowia jako banda nomadów lub żołnierzy, odbywać międzygalaktyczne podróże spotykając obce rasy, wcielić się w znane wszystkim fantastyczne istoty takie jak elfy, krasnoludy. Możecie stać się również członkami wysokich rodów w poszukiwaniu nieprzebranych skarbów lub też odgrywać wilkołaki czy wampiry w świecie współczesnym. Jedynymi ograniczeniami może być Wasza wyobraźnia, o której rozwój będziemy się wspólnie starać.

Do dyspozycji graczy oddajemy – do wyboru – wiele systemów: Tol Calen - autorski system RPG stworzony przez mistrzów gry BTA KOMPAS, a także: Wampir, Wilkołak, Warhammer, Neuroshima, Dungeons & Dragons, Wolsung, Dzikie Pola, Star Wars i wiele, wiele innych. Wyłącznie od Uczestników zależy, w co będziemy grać. Mogą to być pojedyncze sesje w każdym z systemów, jak i długa, blisko dwutygodniowa kampania w ulubionym z nich.

Obóz kierowany jest głównie do młodych, początkujących graczy, którzy dopiero wkraczają w ten niepowtarzalny i wielobarwny świat. Na obozie kadra daje z siebie jak najwięcej, by dzięki zabawie pobudzić wyobraźnię, rozwinąć umiejętność współpracy, erudycję czy zwyczajnie pomóc w przełamaniu tremy. Mistrzowie nauczą Was tworzyć i odgrywać postacie, aby były one jak najbardziej rzeczywiste. Przedstawimy podstawy wielu systemów gier i światów fantasy. Uczestnicy, którzy mieli już styczność z RPG, również nie będą się tutaj nudzić. Będą mieli możliwość szlifowania swoich umiejętności, a także poznają tajniki prowadzenia sesji jako MG.

Prelekcje. Podczas prelekcji poznacie tajniki systemów RPG - od post-apokaliptycznych po fantasy. Zgłębicie ich mechanikę oraz założenia świata i porównacie je z dotąd poznanymi. Prelekcje z elementami praktycznymi nauczą Was wiarygodnie odgrywać postać i pozwolą lepiej wczuć się w stworzonych wcześniej bohaterów. Poznacie także sztuczki, które można stosować jako mistrz gry w trakcie sesji, które pomogą nie tylko w prowadzeniu jako MG, ale także w rozszyfrowywaniu jego zamiarów.

Sesje RPG. To tu Uczestnicy będą mogli wcielić się w wymyślone przez siebie postaci. Z bezdusznej kartki papieru stworzymy żywą istotę z własnym charakterem, głosem, przywarami i zaletami. Sesja RPG jest niczym innym jak rozmową graczy z mistrzem gry, który - niczym narrator w książce - opisuje cały świat wokół graczy. Jest to jak czytanie interaktywnej książki, której czytelnik staje się współautorem. 

Warsztaty. Czyli jak zrobić coś z niczego. Przy użyciu prostych rzeczy stworzymy wiele ciekawych przedmiotów przydatnych na sesji, np. modele budynków, spersonifikowane karty postaci i inne fantasy atrybuty, które mogą posłużyć także podczas niezwykłego LARP-a.

LARP. Mowa tu o Live Action Role Playing Game. Wcielimy się w nasze postaci zarówno słowem, jak i całym ciałem. Wspólnie stworzymy wyjątkowe stroje, które przydadzą nam się w czasie wyjątkowej gry. W LARP-ach udział będą brali wszyscy Uczestnicy obozu, co dostarczy ogromu wrażeń i możliwości! Zapewniamy podstawowe elementy stroju i jednocześnie zachęcamy do zabierania własnych kostiumów.

Gry planszowe i integracyjne. W wolnych chwilach będzie można poćwiczyć umiejętności strategiczne w ciekawych grach planszowych (Neuroshima Hex, Jungle Speed, Ghost Stories i inne) czy karcianych (Bang!, Munchkin, Dixit, Goblins: Epic Death i inne) oraz wziąć udział w przeróżnych zadaniach z dziedziny team building, grach terenowych i zabawach integracyjnych. Istnieje możliwość rozegrania również mini turnieju Magic The Gathering. Zachęcamy do zabierania własnych talii i gier.

Łucznictwo. Poznacie tajniki, tak teoretyczne jak i praktyczne, tej odwiecznej sztuki! Z jakich elementów składa się łuk? Jak należy go pielęgnować? Jak daleko niósł? Jakich grotów używano na przestrzeni wieków? Z jakiego drewna łuk powinien być przygotowany? Po zakończonych zajęciach odpowiedzi na te pytania będą dla Was oczywiste!

Szermierka. Korzystając z nowych, sprawdzonych i całkowicie bezpiecznych mieczy otulinowych go-now wprowadzimy Was w tajniki szlachetnej sztuki fechtunku. Poznacie podstawowe oraz zaawansowane techniki ataku i obrony, rozwiniecie koordynację i równowagę ciała, weźmiecie udział w pojedynkach podczas Kręgu Honoru i Kręgu Zdrady, a także będziecie mogli wziąć udział w lekcjach ukazujących wam nowe techniki fechtowania. Niech wygra najlepszy!               

Góry! Zakopane oraz okolice to idealne miejsce na piesze wędrówki i szukanie inspiracji dla naszej wyobraźni. Wykorzystując wspaniałe otoczenie wyruszymy leśnymi i górskimi ścieżkami. Ponadto pogadamy o ochronie Tatrzańskiego Parku Narodowego, orientacji w terenie, bezpieczeństwie w górach i zasadach zachowania turystów na szlakach. 

 

Wyżywienie

4 domowe posiłki dziennie: śniadanie, obiad + podwieczorek, kolacja. Wszystkie przygotowywane w ośrodku. Obóz zaczyna się kolacją pierwszego dnia, a kończy śniadaniem dnia ostatniego. Uczestnicy otrzymują suchy prowiant na drogę powrotną.

 

Cena zawiera

Zakwaterowanie (11 noclegów), wyżywienie 4 razy dziennie, realizację bardzo aktywnego programu, opiekę kadry i instruktorów, pamiątkową koszulkę, śpiewnik, ubezpieczenie NNW (10.000 zł). 

 

Cena nie zawiera

Dojazdu i dodatkowych atrakcji.

Dopłaty: 

  • park linowy – 50 zł
  • wycieczka do Morskiego Oka – 60 zł
  • wycieczka do parku wodnego Tatralandia – 150 zł
  • płyta ze zdjęciami z obozu – 29,90 zł
  • przygodowy pakiet obozowy – 100 zł 

 

Co zabrać
  • wszystko, co pomoże Wam wczuć się w klimat (stroje, ozdoby) oraz to, co zwykle zabieracie na sesje
  • ważną legitymację szkolną z numerem PESEL oraz poprawnie wypełnioną kartę kwalifikacyjną z numerem PESEL
  • mały plecak oraz wygodne buty do wycieczek pieszych, obuwie sportowe, ciepły sweter lub polar, kurtkę przeciwdeszczową, letnie nakrycie głowy (czapkę, chustkę lub kapelusz)
  • przybory toaletowe, ręcznik kąpielowy, krem z filtrem UV, środek przeciwko owadom, okulary przeciwsłoneczne
  • osoby chętne na wycieczkę do Parku Wodnego Tatralandia powinny zabrać ze sobą ważny paszport lub dowód osobisty oraz strój kąpielowy/kąpielówki i klapki

Organizujemy za dopłatą dojazd na obóz z większych miast Polski. Podróż odbywa się autokarem lub pociągiem.

Dojazd negocjowany jest realizowany przy min. 4 osobach z danego miasta.

Koszt dojazdu negocjowanego w obie strony: 250 zł. 

Uczestnicy zawsze podróżują pod opieką naszej kadry.

Wykaz miejsc i godzin zbiórek będzie potwierdzony na ok. 7 dni przed wyjazdem (wiadomość wysyłamy na adres e-mail podany w rezerwacji).

LP. MIASTO MIEJSCE ZBIÓRKI Środek transportu ZBIÓRKA WYJAZDOWA ZBIÓRKA POWROTNA DOPŁATA
1 Murzasichle Dom pod Lasem,Murzasichle, ul. Sądelska 127 a Własny 16:00 10:00 0 PLN
2 Częstochowa DOJAZD:parking przy McDonald's, al.Wojska Polskiego 263/271, kierunek Katowice POWRÓT:parking przy McDonald's, ul. Drogowców 1, kierunek Łódź Autokar 11:40 14:15 138 PLN
3 Gdańsk parking przy hipermarkecie Auchan, ul.Szczęśliwa 3 Autokar 04:30 21:00 198 PLN
4 Katowice DOJAZD:parking przy McDonald's, al.Górnośląska 40A, kierunek Kraków POWRÓT:parking przy McDonald's, ul.Ofiar Katynia 5, kierunek Opole Autokar 13:40 12:30 128 PLN
5 Kraków parking przy hipermarkecie Carrefour, ul.Zakopiańska 62, 30-001 Autokar 15:10 10:55 118 PLN
6 Leszno parking przy hali Trapez, al. Konstytucji 3 Maja Autokar 08:55 17:50 188 PLN
7 Łódź stacja paliw Shell, ul. Rokicińska 192 Autokar 09:30 16:25 168 PLN
8 Opole stacja paliw LOTOS, ul.Posiłek 1A, Rogów Opolski 47-300 Autokar 11:50 14:00 158 PLN
9 Poznań tzw. „Dworzec Letni“, ul. Dworcowa 1 Autokar 07:00 19:15 188 PLN
10 Szczecin . Łączony 00:00 00:00 198 PLN
11 Toruń stacja paliw Orlen ul.Słupska 1, Toruń 87-100 Autokar 07:00 19:00 178 PLN
12 Warszawa Pałac Kultury i Nauki, parking przy Pałacu Młodzieży (od strony ul.Świętokrzyskiej) Autokar 08:45 17:45 198 PLN
13 Wrocław parking przy McDonald's,ul. Czekoladowa 7, Bielany Wrocławskie Autokar 11:15 15:35 178 PLN
14 Białystok Negocjowany
15 Bydgoszcz Negocjowany
16 Olsztyn Negocjowany
17 Lublin Negocjowany
18 Rzeszów Negocjowany

Dom pod Lasem

Dom pod Lasem. Niezwykle klimatyczny pensjonat znajdujący się w najwyżej położonym punkcie miejscowości Murzasichle (k. Zakopanego), skąd roztacza się przepiękny widok na Tatry Słowackie, Wysokie i Giewont. Zakwaterowanie w pokojach 3-, 4- i 5-osobowych z łazienkami. Pensjonat ma własną stołówkę, sale świetlicowe, dużo zielonego terenu, zadaszony grill. http://www.dompodlasem.com.pl/

 

ul. Sądelska 127a, 34-531 Murzasichle

Dla wszystkich chętnych przygotowaliśmy zajęcia dodatkowe za dopłatą:

Park Linowy Stary Bór - 50 zł 
Miejsce stworzone dla osób lubiących zabawy z adrenaliną, ale również miłośników natury. Położony na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego, zbudowany w sposób współgrający z przyrodą i szeroko pojętą ekologią. Do dyspozycji 3 różnorodne trasy dla dzieci i dorosłych, 3 kolejki tyrolskie, kilkadziesiąt przeszkód i mostów na wysokości. Oczywiście wszystko jest bezpieczne! Każdy Uczestnik założy odpowiednie uprzęże i kaski i przejdzie szkolenie pod czujnym okiem Instruktorów.

Wycieczka do Morskiego Oka - 60 zł  
Morskie Oko to największe i najpiękniejsze jezioro tatrzańskie, otoczone najwyższymi szczytami Tatr Polskich. To miejsce całkowicie niezwykłe, o wielu obliczach, zależnych od pory roku, dnia, pogody. Trasa do samego Morskiego Oka przebiega wygodną, asfaltową drogą. Na trasie wycieczki znajduje się m.in. malowniczy wodospad Wodogrzmoty Mickiewicza. Po dotarciu do Morskiego Oka możemy pójść na spacer dookoła jeziora, a także udać się do położonego nieco wyżej Czarnego Stawu.

Wycieczka do Parku Wodnego Tatralandia - 150 zł 
Słowacki Aquapark Tatralandia oferuje 14 basenów (w tym 9 całorocznych) ze słoną wodą morską wodą termalną i krystalicznie czystą wodą o temperaturze do 36°C. Dzieci i dorośli mogą się wyszaleć i zrelaksować o każdej porze roku. 5 zjeżdżalni całorocznych + 21 letnich rur i zjeżdżalni.
.