KONTAKT
strona główna Strona główna, kolonie i obozy Zimowe Szaleństwo,zimowiska,ferie,narty organizacja imprez, eventy, team building biwaki, zielona szkoła, wycieczki szkolne kursy językowe

FILMOTEKA | GALERIA ZDJĘĆ | FACEBOOK


PROPOZYCJE OBOZÓW:
Kliknij na wybrany typ po szczegóły
Obozy w Bułgarii
Obozy we Włoszech
Obozy w Hiszpanii
IzzyKamp (dzieci)
IzzyKamp (młodzież)
Moje Pierwsze Kolonie
Obozy Rodzinne
Klub Urwisa
Obozy nad morzem
Obozy przygody
Obozy fabularne
Interkamp (dzieci)
Interkamp (młodzież)
Obozy Maluszkowe
Obozy sportowe
Obozy wodne
Obozy 7 dniowe
Obozy językowe
Obozy żeglarskie
Obozy survivalowe i militarne
Obozy zagraniczneNasi Agenci
Warunki uczestnictwa w imprezach BTA KOMPAS
Jak dokonac rezerwacji
Jak dokonać wplaty
Jak obnizyc koszty rezygnacji
Pobierz niezbedne dokumenty


KOMPAS BTA on Facebook


Japońska Przygoda z MANGĄ Grupa Starsza
wiek: 14 - 19 lat
Organizator: BTA KOMPAS
drukuj
przekaż
znajomym
Japońska Przygoda z MANGĄ  <i>Grupa Starsza</i>
"Gratuluję doskonałej kadry, programu, miejsca. Wszystko było na absolutnie najwyższym poziomie. Jasiu wrócił zachwycony i opowiada wszystkim o tym, co przeżył. "
Iwona Michniewicz,

Cokolwiek zamierzasz zrobić, o czymkolwiek marzysz, zacznij działać.
Śmiałość zawiera w sobie geniusz, siłę i magię."
/J.W.Goethe/


Japonia to kraj kontrastów: bogata kultura i tradycja przeplata się tu z jaskrawą popkulturą i najnowocześniejszymi technologiami. Oto nasza propozycja nie tylko dla fanów mangi i anime, ale i miłośników sztuki i kultury japońskiej. Na obozie zmierzysz się z niełatwą sztuką kaligrafii, zagłębisz się w tajniki rysowania mangi, wcielisz się w wybranego bohatera anime, zatańczysz na matach DDR i przyrządzisz pyszne sushi... Tutaj poznasz ludzi, którzy podobnie jak Ty nie boją się cosplay, SingStara i Samurajów!

Program:

Wiek: 14-19.
..::Manga::.. – pod tym określeniem kryje się po prostu komiks japoński, tradycyjnie czarno-biały, czytany od prawej do lewej. Słowo MANGA oznacza dosłownie „niepohamowane obrazy”. Wyróżnia się specyficznym stylem kadrowania: wyraziste postaci (z nienaturalnie dużymi oczami i dziwnym kolorem włosów) nie są zamknięte w kadrach, efekt jest bardzo płynny i dynamiczny, a i japoński komiks nie sposób pomylić z amerykańskimi bądź europejskimi powieściami obrazkowymi.

..::Anime::.. - to określenie japońskiego filmu animowanego. Podobnie, jak w przypadku mangi, kreska i animacja są bardzo charakterystyczne i wyraźnie odróżniają się od innych typów animacji. Nie należy mylić Anime z „bajką” ani „kreskówką”. To, że nie występują tam żywi aktorzy nie znaczy, że są to produkcje przeznaczone wyłącznie dla dzieci. Tematyka poruszana w mandze i anime może być dowolna - każdy może tam znaleźć coś dla siebie.
Najbardziej znane gatunki to:
- shōjo – manga dla dziewcząt (np. „MARS” Sōryō Fuyumi);
- shōnen – manga dla chłopców (np. „NARUTO” Masashi Kishimoto);
- mahō-shōjo – o dziewczynkach posiadających magiczne moce (np. „Czarodziejka z Księżyca” Naoko Takeuchi);
- ale też wszelkie gatunki obecne w zachodniej kinematografii (horror, fantasy, historyczne, itd.)

..::Co nieco o korzeniach::.. - czyli co każdy szanujący się fan mangi i anime wiedzieć powinien. W tym bloku uczestnicy będą mieli okazję dowiedzieć się, jak narodziła się manga, jak ewoluowała z tradycyjnych drzeworytów ukiyo-e i co sprawiło, że dziś jest tak bardzo popularna nie tylko w Japonii, ale i na świecie. Poznaj dzieła największych mistrzów animacji japońskiej, jak Osamu Tezuka (zwany „Ojcem Mangi”) czy Hayao Miyazaki.

..::Wyjątkowy motyw przewodni::.. - nasza kadra złożona jest z prawdziwych pasjonatów tematyki mangi i anime. Każdy sensei ma do przekazania naszym uczestnikom mangową wiedzę i doświadczenie zdobyte w różnych dziedzinach kultury i sztuki japońskiej. Każdy obóz posiada więc inny, wyjątkowy i niepowtarzalny motyw przewodni! Przekonaj się, jaką niespodziankę przygotowaliśmy dla Ciebie w tym roku! Czy będzie to tajemny trening mistrzów ninja, Tottoro i inne mityczne stworzenia ze studia Ghibli, czy może teatr Takarazuka? Przekonaj się o tym osobiście!

..::Warsztaty sztuki i kultury japońskiej::.. – aby poczuć piękno tego niezwykłego kraju naszym Uczestnikom przedstawione zostaną japońskie legendy, mity oraz obyczaje i obrzędy, poparte licznymi prezentacjami i zdjęciami. Podczas warsztatów będziesz mógł stworzyć bardziej skomplikowane origami, dowiedzieć się, jak powinno wyglądać prawdziwe irezumi i dlaczego aktorzy w teatrze kabuki noszą maski. W programie również: sztuka zakładania kimona i operowania wachlarzem, maski japońskie, ceremonia parzenia herbaty i malowania tuszem.

..::Pismo i mowa japońska::.. – czy wiesz, że język japoński, jako jedyny na świecie, posiada aż trzy równocześnie używane alfabety? Na tym mini-kursie będziesz miał okazję poznać różnicę pomiędzy hiraganą a katakaną oraz dowiedzieć się, co to są kanji i czemu trzeba znać ich aż 2 tysiące, by przeczytać gazetę. Ponadto będziesz mógł spróbować swoich sił w sho-dō, czyli sztuce kaligrafii.

..::Warsztaty komiksu::.. - nauka podstaw tworzenia komiksów, kadrowania, stosowania światłocienia, doskonalenie różnych technik twórczych (kredka, akwarela, flamastry). W programie również tworzenie własnych avatarów, komiksowe pojedynki, solidna dawka wiedzy na temat najpopularniejszych bohaterów i kultowych autorów mangi.

..::Japońska kuchnia::.. – na warsztatach poświęconych elementom japońskiej sztuki kulinarnej dowiesz się wielu ciekawych rzeczy o miso, tofu, wakame oraz kuchnii zapaśników sumo. Ponadto samodzielnie przyrządzisz pyszne sushi, nauczysz się trudnej sztuki jedzenia pałeczkami, a także poznasz magię sekretnej sztuki parzenia herbaty.

..::Cosplay::.. – wyrazista kreacja, szczypta pikanterii, umiejętne wcielenie się w rolę… Cosplay to okazja na przeistaczanie się w ulubioną postać z mangi, anime bądź ukochanej gry. Tak odmienieni Uczestnicy Japońskiej Przygody z Mangą wyjdą na ulice Krynicy niczym japoński coplayerzy w Harajuku! Efekty zjawiskowych metamorfoz zostaną uwiecznione podczas sesji zdjęciowej w plenerze i w profesjonalnym studio fotograficznym.

..::M & A w Japonii i w Polsce::.. - blok zajęć poświęcony starym i nowym tytułom rodem z Kraju Kwitnącej Wiśni. Aby w pełni docenić urok i oryginalność najnowszych mangowych produkcji warto sięgnąć też do klasyki. Uczestnicy będą mogli porównać kultowe filmy anime z najnowszymi hitami dostępnymi na rynku. Poznają również historię narodzin rynku mangi i anime w Polsce (od „Pszczółki Mai” i „Yattaman’a” do „Czarodziejki z Księżyca” i „Dragon Ball’a”).

..::Pomysły z mangi i anime rodem::.. - masz ochotę wybrać się na Fuji? Chcesz zdobyć zamek shoguna? Marzy Ci się walka na miecze z samurajem? A może chciałabyś oczarować towarzystwo jako piękna i tajemnicza geisha? Na obozie możesz uruchomić swoją wyobraźnię – nie tylko oglądać, ale i tworzyć! W programie: nocne maratony anime, studium pisania scenariuszy AMV (anime music videos), mangowy decoupage czy warsztat yonkoma.

..::Nowoczesna Japonia::.. – blok zajęć rozrywkowych, podczas których będziemy się integrować i świetnie bawić grając, tańcząc i śpiewając. Poznamy możliwości takich gier, jak SingStar, taneczne maty DDR, konsola PS3 oraz dowiemy się kilku ciekawostek technologicznych, naukowych i popkulturowych prosto z Japonii XXI wieku.

..::Aktywnie i twórczo::.. – integracja poprzez zabawę, aktywność artystyczna, rozwijanie kreatywnego myślenia w grupie rówieśników - to niewątpliwie ogromne zalety brania udziału w obozach Interkamp! Naszym Uczestnikom proponujemy zajęcia team building, gry skojarzeniowe, treningi kreatywności, tematyczne dyskoteki przebierane, muzyczne ogniska, fakultatywne warsztaty, maratony filmowe, gry terenowe, a także zawody sportowe, wędrówki piesze górskimi szlakami i zwiedzanie atrakcji turystycznych Krynicy. Każdy dzień to nowa przygoda!

..::Zajęcia otwarte::.. – Interkamp to interdyscyplinarna góra rozmaitości, dlatego naszym Uczestnikom proponujemy otwarty blok zajęć, podczas którego będą mogli przekonać się, na czym polegają zajęcia programowe innych obozów. W ten sposób umożliwiamy poznanie nieznanej dziedziny sztuki, nową aktywność twórczą, a także dajemy szansę na odkrycie kolejnej Interkampowej pasji.

..::Pokaz finałowy::.. – zwieńczeniem Wakacji z Pasją jest pokaz finałowy. Pod koniec obozu, podczas kilkugodzinnego przeglądu warsztatowego, poszczególne obozy prezentują rezultaty swojej pracy twórczej. W pokazie biorą udział wszyscy Uczestnicy, zaproszenia otrzymają ich Rodzice i Znajomi, a także media oraz przedstawiciele środowiska artystycznego. W skład pokazu wchodzą filmy, prezentacje multimedialne, wystawy i wernisaże, recitale, koncerty, show taneczne, reportaże, etiudy, pokazy mody i spektakle teatralne (tworzone przez Uczestników pod czujnym okiem Instruktorów). Każdy pokaz finałowy jest niepowtarzalnym i szalenie ważnym wydarzeniem kulturalnym. Zadziwia konceptami artystycznymi, wysokim poziomem umiejętności Uczestników i niezwykłą atmosferą.

Podczas gali finałowej Kadra Interkampu przyznaje skrzydlate Interkampki – nagrody specjalne za całokształt pracy twórczej na danym obozie. Nagrody dedykowane są Uczestnikom, którzy w szczególny sposób wyróżniają się pasją, wielką chęcią rozwoju i zaangażowaniem.

Pakiet – każdy Uczestnik otrzymuje pakiet Interkamp zawierający T-shirt, pendrive ze smyczką oraz opaskę na nadgarstek.

Uwaga! Poszczególne dopłaty realizowane będą przy grupie min. 20 osób. Opłatę za dodatkowe atrakcje można uiścić przed i w trakcie trwania obozu.

Co zabrać:

Fartuch malarski, mile widziane Twoje ulubione gadżety związane z mangą i anime, a także elementy garderoby do cosplay. Ponadto mały plecak oraz wygodne buty do wycieczek pieszych, obuwie sportowe, gorszą bluzę i spodnie do zajęć terenowych, ciepły sweter lub polar, nieprzemakalną kurtkę, ręcznik, strój kąpielowy, krem z filtrem UV, letnie nakrycie głowy (czapkę lub chustkę), kompas, latarkę z zapasem baterii, legitymację szkolną, poprawnie wypełnioną kartę kolonijną (z numerem PESEL).

Zakwaterowanie i Wyżywienie Rozkład Jazdy Ceny i Rezerwacje
O nas | Nasza kadra | Dla prasy | Napisali o nas | Galeria Zdjęć | Forum | Plytka ze zdjeciami | Praca u nas | Strefa Agenta | Kontakt |

Wszystkie Prawa Zastrzeżone BTA KOMPAS 1998 - 2011
Nasze serwisy: Mikołaje | Interkamp | kolonie | obozy | obozy młodzieżowe | kursy językowe | AT Poland |