KONTAKT
strona główna Strona główna, kolonie i obozy Zimowe Szaleństwo,zimowiska,ferie,narty organizacja imprez, eventy, team building biwaki, zielona szkoła, wycieczki szkolne kursy językowe

FILMOTEKA | GALERIA ZDJĘĆ | FACEBOOK


PROPOZYCJE OBOZÓW:
Kliknij na wybrany typ po szczegóły
Obozy w Bułgarii
Obozy we Włoszech
Obozy w Hiszpanii
IzzyKamp (dzieci)
IzzyKamp (młodzież)
Moje Pierwsze Kolonie
Obozy Rodzinne
Klub Urwisa
Obozy nad morzem
Obozy przygody
Obozy fabularne
Interkamp (dzieci)
Interkamp (młodzież)
Obozy Maluszkowe
Obozy sportowe
Obozy wodne
Obozy 7 dniowe
Obozy językowe
Obozy żeglarskie
Obozy survivalowe i militarne
Obozy zagraniczneNasi Agenci
Warunki uczestnictwa w imprezach BTA KOMPAS
Jak dokonac rezerwacji
Jak dokonać wplaty
Jak obnizyc koszty rezygnacji
Pobierz niezbedne dokumenty


KOMPAS BTA on Facebook


Obóz Wspinaczkowy
wiek: 16 - 18 lat
Organizator: BTA KOMPAS
drukuj
przekaż
znajomym
Obóz Wspinaczkowy
"Jejku... to była chyba najlepsza kolonia w życiu takich ludzi to normalnie spotkać się drugi raz nie da... mam nadzieje ze się jeszcze kiedyś zobaczymy..."
Majka,

"Gdybym się nie wspinał, to tak, jakby mnie nie było".
/A. Sułkowski/


Obóz dla wszystkich, którzy chcą nauczyć się bezpiecznie wspinać i marzą o zdobywaniu, nie tylko tatrzańskich szczytów. Jeśli uczęszczasz na ściankę wspinaczkową w swoim mieście lub dopiero chcesz zacząć przygodę ze wspinaniem - ten obóz jest właśnie dla Ciebie! To również idealna propozycja dla tych, którzy swobodnie wspinają się zarówno na wędkę, jak i „z dołem”, robią już „szóstkowe” drogi lub są zupełnie początkujący.

Program:

Wiek: 16-18.
Program obozu zorganizowany jest według wytycznych Polskiego Związku Alpinizmu. Po zakończeniu kursu Uczestnik otrzymuje zaświadczenie uprawniające do udziału w dalszym szkoleniu PZA – kursów taternickich.

..::Sprzęt::.. – omówimy budowę i parametry sprzętu – lin, karabinków i wielu innych przyrządów. Uczestnicy dowiedzą się, czym różni się lina pojedyncza od podwójnej, czym jest HMS i co to jest karabinek owalny.

..::Węzły::.. – wiązanie ósemki czy wyblinki wejdzie Wam w nawyk - te podstawowe węzły będziecie zawsze potrafili zawiązać z zamkniętymi oczami. Oprócz nich poznacie także: półwyblinkę, podwójny zderzakowy, skrajny tatrzański, prusik, kluczkę, wyblinkę wiązaną jedną ręką i wiele innych.

..::Asekuracja::.. – w czasie obozu nauczycie się asekurować przynajmniej z dwóch przyrządów oraz przez ciało i półwyblinkę. Nauczycie się także prawidłowo i bezpiecznie budować stanowiska.

..::Prowadzenie i zjazdy::.. – dowiecie się między innymi tego jak wpinać ekspresy w ringi i spity, jak wpinać linę w ekspresy i prowadzić drogi także na własnej asekuracji – jak zakładać kości, składanki, kontry, skróty. Zobaczycie jak prowadzić linę w trawersach przy schodzeniu oraz skracaniu wyciągu. Po „zrobieniu” drogi najważniejsze jest, jak się z niej bezpiecznie wycofać – zaczniemy od nauki przygotowania i rzucenia liny do zjazdu, następnie uczyć się będziemy zjazdów w wysokim i niskim przyrządzie, z autoasekuracją, w półwyblince i w kluczu, a także jak dokonać przesiadki w zjeździe.

..::Wspinaczka::.. – elementem obozu będzie też trening wspinaczkowy – będziecie mieli okazję zdobyć najbardziej znane jurajskie drogi na Kołoczku, Aptece, czy Górze Zborów. Będziemy ćwiczyć taktykę, optymalny sposób odpoczywania, znaczenie i sposób wykonania odpowiedniej rozgrzewki. Każdą wolną chwilę Uczestnicy spędzać będą w skałach – „robiąc” wybrane drogi.

..::Historia::.. – podczas długich wieczornych rozmów na temat górskich wypraw Uczestnicy poznają historię wspinania, etykę i zwyczaje panujące w górach.

Oprócz czasu spędzonego „w pionie”, znajdziemy czas na najbardziej sprawdzone jurajskie atrakcje:

..::Terenoznawstwo i orienteering::.. - to sztuka orientacji w terenie, odczytywania i sporządzania map oraz posługiwania się kompasem. Możliwość znalezienia właściwej drogi ma ogromne znaczenie w czasie każdej podróży zarówno tej małej, jak i podczas wielkiej wyprawy. Uczestnicy dowiedzą się, jak wyznaczyć strony świata różnymi metodami, również bez użycia kompasu, w jaki sposób ocenić odległość, naszkicować mapę czy narysować znaki topograficzne. Gdy nabiorą wprawy czekać na nich będą dzienne i wieczorne zawody na orientację.

..::MAX Paintball::.. - to niesamowicie wciągająca gra, ucząca maskowania, podchodów, współdziałania w grupie, a także szybkiego podejmowania samodzielnych decyzji. Uczestnicy podczas zajęć wyposażeni będą w specjalne ubranie, maski ochronne, markery, kulki z farbą (200 sztuk na Uczestnika). Stoczą walki, które pozwolą im nauczyć się planowania i strategicznego myślenia. Tu trzeba będzie szybko działać, podejmować trudne decyzje, a czasami nauczyć się przegrywać z honorem.

..::Speleologia::.. - eksploracja jaskiń dostarcza niesamowitych wrażeń. Czasami trzeba się schylić, czasami czołgać, czasem przeciskać przez wąskie szczeliny. Jednak warto - widok wspaniałych form naciekowych niedostępnych dla zwykłych śmiertelników zaskakuje każdego. Zajęcia są prowadzone przez doświadczoną Kadrę, zapewniamy atestowany sprzęt.

..::Zajęcia z pierwszej pomocy::.. - Uczestnicy wezmą udział w krótkim kursie postępowania podczas wypadków. Nasz obozowy lekarz opowie im jak zatamować krwotok, zabandażować rękę, czy nogę oraz jak postępować w przypadku omdlenia.

..::Zajęcia integracyjne::.. - specjalność działu team building przenieśliśmy na obozy dla Młodzieży. Efekt jest nadzwyczajny. Uczestnicy dzięki zabawom integrują się, poznają, zdobywają do siebie zaufanie. Umiejętnie przeprowadzone podczas obozu zajęcia pozwalają zaowocować przyjaźniom, które mają szansę przetrwać przez wiele lat.

Oprócz wspomnianych już atrakcji Uczestnicy będą brać udział w zajęciach ogólnosportowych - turnieju gry w siatkówkę czy piłkę nożną oraz w pasjonujących grach terenowych. Czekać na nich będą również wycieczki na basen lub nad zalew, dyskoteki, gry i zabawy.

Poszczególne dopłaty realizowane będą przy grupie min. 20 osób. Opłatę za dodatkowe atrakcje można uiścić przed i w trakcie trwania obozu.

Co zabrać:

Mały plecak oraz wygodne buty do wycieczek pieszych, obuwie sportowe oraz buty wspinaczkowe, gorszą bluzę i spodnie do zajęć terenowych i jaskiń, ciepły sweter lub polar, nieprzemakalną kurtkę, strój kąpielowy, krem z filtrem UV, letnie nakrycie głowy (czapkę lub chustkę), kompas, latarkę z zapasem baterii, legitymację szkolną, poprawnie wypełnioną kartę kolonijną (z numerem PESEL).

Zakwaterowanie i Wyżywienie Rozkład Jazdy Ceny i Rezerwacje
O nas | Nasza kadra | Dla prasy | Napisali o nas | Galeria Zdjęć | Forum | Plytka ze zdjeciami | Praca u nas | Strefa Agenta | Kontakt |

Wszystkie Prawa Zastrzeżone BTA KOMPAS 1998 - 2011
Nasze serwisy: Mikołaje | Interkamp | kolonie | obozy | obozy młodzieżowe | kursy językowe | AT Poland |