(+48 58) 303 18 78

dostępni pn-pt 9:00-17:00

<
>
carving6.jpg
carving6.jpg

Akademii niecodziennych umiejętności

Wiek: 0-99

Brakuje Ci czasu na nowe zainteresowania?
   Lubisz eksperymentować z nowymi umiejętnościami?
      Chcesz pochwalić się przed znajomymi niecodzienną wiedzą?
        A może uważasz, że coś jest tylko dla wybranych i Ty do nich nie należysz?
                                                               Jeśli tak - te zajęcia są właśnie dla Ciebie!!!

kontakt >
Wybrana impreza jest organizowana na żądanie i jest przygotowywana indywidualnie na potrzeby klienta, Skorzystaj z poniższego przycisku, aby skontaktować się z nami w celu uzgodnienia szczegółów
 
  zapytaj >

Program


„Akademia Niecodziennych Umiejętności” to nowatorskie warsztaty, których głównym celem jest poznawanie nowych, niecodziennych zdolności. Projekt zakłada integrację i relaks uczestników poprzez wspólne zdobywanie fachowej wiedzy w dziedzinach, uznawanych powszechnie za trudno dostępne lub nieprzeciętne.
Prowadzący poszczególne warsztaty to wybitni fachowcy w swojej branży. Prezentowane przez nich umiejętności to przede wszystkim ich pasja oraz codzienna praktyka. Wszystkie zajęcia zawierają w sobie elementy teorii, ciekawostki na dany temat, no i oczywiście praktyczny udział gości w programie.
Warsztaty prowadzone są w małych grupkach, co ułatwia kontakt między prowadzącym i poszczególnymi uczestnikami.

Zobacz, czego możesz dowiedzieć się podczas naszych zajęć:

Whisky i cygara. 
Podczas degustacji zaprezentowane zostaną szkockie destylarnie whisky oraz dominikańskie cygara. Prowadzący opowie, czym charakteryzują się dane marki, zaznajomi słuchaczy z podstawowymi smakami i zapachami oraz w paru słowach streści historie zakładów produkujących te szlachetne produkty. Uczestnicy wnikliwe dowiedzą się między innymi, dlaczego ciemna barwa nie oznacza, że whisky jest lepsze od tej o jaśniejszym odcieniu, oraz czemu nie koniecznie najlepsze cygara na świecie produkuje się na Kubie. Udzielimy również kilku wskazówek dotyczących wyboru zarówno whisky jak i cygar, smakując i wybierając ulubiony bukiet i charakter.

Warsztaty barmańskie
W sali oczekują stanowiska barmańskie oraz profesjonalni barmani ze ścisłej krajowej czołówki. Przeprowadzimy błyskawiczny kurs przyrządzania, dekorowania i podawania czterech klasycznych światowych drinków (Manhattan, Kir Royale, Margarita, Pinakolada). Każda z grup pod okiem specjalisty opracowuje autorską recepturę sygnowanego numerem grupy drinka. Niezbędne produkty i naczynia dostępne w wydzielonym miejscu pozwolą Państwu przystąpić do indywidualnego konkursu, w którym to jury (profesjonaliści) wyłoni najlepiej skomponowany, przygotowany i podany koktajl.Wystawione przez Państwa kompozycje poddane zostaną ocenie profesjonalistów (testowanie małych próbek nabieranych za pomocą słomki). Zebrane w specjalnym protokole opinie pozwolą wyłonić „Drink wieczoru". Zwycięzcy otrzymują w nagrodę „Shakery" atrybuty barmana.

Warsztaty baristyczne
Barista to osoba zajmująca się wybieraniem, parzeniem oraz podawaniem kawy. Wszystkich miłośników zapachu i smaku tego trunku, zapraszamy na warsztaty o kulturze picia i parzenia kawy. 

W programie zajęć między innymi:

  • podkreślenie istoty kultury picia kawy
  • krótka historia „coffee culture” w Europie, ze szczególnym uwzględnieniem Polski
  • jak kupować dobrą kawę
  • podstawowe zasady przygotowania dobrego espresso, cappuccino i ich prezentacja na naszych barach
  • jak i gdzie kupować proste urządzenia domowego użytku
  • praktyczny pokaz parzenia kawy w domowych warunkach.

Zaprezentowane zostaną także urządzenia służące do parzenia i przygotowania kawy. Zajęcia poprowadzą specjaliści znajdujący się w ścisłej czołówce Polskich baristów.

Tajemnice Sushi
Sushi to najbardziej typowa i znana w Świecie potrawa japońska, ma wielowiekową historię. Umiejętność przyrządzania sushi uważana jest za rodzaj sztuki. Sposób podania ma podkreślać prostotę i naturalne piękno. Podczas zaprojektowanych specjalnie dla Państwa warsztatów, przybliżymy historię tego dania. Zaprezentowane zostaną różne sposoby przygotowania specjałów z Kraju Kwitnącej Wiśni. Każdy z uczestników będzie miał okazję do własnoręcznego przyrządzenia potrawy, połączoną z degustacją. Zajęcia poprowadzone zostaną przez mistrzów kuchni japońskiej, prowadzących najbardziej znane w Polsce restauracje japońskie.

Carving
Finezja, lekkość, niesamowita stylistyka składają się na niezapomniane wrażenia, które nie pozwolą przejść nikomu obojętnie obok owocowych i warzywnych elementów sztuki kulinarnej wywodzącej się z Tajlandii. W programie wykład i nauka podstawowych wzorów przydatnych w codziennym życiu. Zobacz jak łatwo przystroić stół na domowe czy firmowe przyjęcie mając do dyspozycji arbuza i odrobinę wyobraźni!!!

Rzeźbienie w lodzie. 
Z doświadczenia wiemy, że warsztaty rzeźbienia w lodzie najlepiej poprzedzić pokazem. Rzeźbienie figur w bryłach lodu nadaje naszym eventom typowo zimowy charakter. Uczestnicy imprez mogą zobaczyć jak z lodowych bloków, krok po kroku powstają dzieła sztuki.
Następnie każdy będzie miał okazję do zmierzenia się z własną bryłą lodu. W programie znajduje się bowiem, rzeźbienie w bloczkach lodowych o wymiarach 33 cm x 25 cm x 15 cm pod okiem profesjonalnego instruktora. Każdy uczestnik będzie rzeźbić - dłutami ok. 30 minut. Dla uczestników zabawy cenne przygotowujemy zestaw cennych porad i wskazówek, szablony i pomocnicze rysunki.

Jeśli chcesz otrzymać więcej informacji złóż zapytanie ofertowe, wyślij maila na adres m.boniec@kompas.pl lub zadzwoń 696 40 32 32.

Wyżywienie

Fakultatywnie

Brak

KOSZTY

cena zawiera cena nie zawiera
Gwarancja aklimatyzacji 150zł
Wiemy jak często trudne do przewidzenia jest to, czy nasze Dziecko, które nie jest jeszcze doświadczonym bywalcem obozów i kolonii, zintegruje się z nowymi kolegami i odnajdzie się poza znanym sobie otoczeniem. Czy dobrze będzie się czuł w grupie rówieśników, czy może decyzja o wysłaniu na pierwszy obóz powinna jeszcze poczekać? Czasem, pomimo starań naszej profesjonalnej kadry, tęsknota za domem jest silniejsza i nie chcąc narazić początkującego Uczestnika na złe wspomnienia z pierwszego obozu, zabieramy go przed zakończeniem kolonii do domu. Wychodząc naprzeciw takim sytuacjom, oferujemy dodatkową usługę polegającą na wzmożonej indywidualnej opiece Waszego Dziecka przez naszą kadrę. W przypadku wykupienia tej dodatkowej usługi zachowujemy jeszcze większą niż zwykle staranność i troskę o zaaklimatyzowanie się Państwa Dziecka na obozie. Jeżeli mimo to Uczestnik opuści obóz, Kompas zapłaci za niewykorzystane dni na obozie proporcjonalnie do ceny obozu.
Karta dużej rodziny
Nasza firma przystąpiła do ogólnopolskiego rządowego programu Karta Dużej Rodziny. Jest to system zniżek dla rodzin wielodzietnych, przysługujący rodzinom z co najmniej trójką dzieci, niezależnie od dochodu. Karta jest wydawana bezpłatnie, każdemu członkowi rodziny. Jej posiadacze mają możliwość korzystania z katalogu oferty kulturalnej, rekreacyjnej czy transportowej na terenie całego kraju. Szczegóły programu na stronie https://rodzina.gov.pl/duza-rodzina/karta-duzej-rodziny. My ze swojej strony oferujemy 100 zł rabatu dla każdego członka rodziny posiadającego Kartę, na dowolny obóz organizowany przez BTA Kompas. Karta Dużej Rodziny nie obowiązuje przy obozach w cenie promocyjnej. Warunkiem otrzymania zniżki jest przesłanie skanu lub zdjęcia Karty uczestnika obozu na adres e-mail biuro@kompas.pl. Skan lub zdjęcie należy przesłać przed dokonaniem płatności za dany obóz.
Co zrobić, jeśli moje dziecko jednak nie może jechać?

Różnego rodzaju sytuacje losowe (choroba, wydarzenie rodzinne, odwołanie urlopu itp.) mogą spowodować konieczność niespodziewanej rezygnacji z udziału w imprezie. Dla uniknięcia dość wysokich kosztów finansowych związanych z taką rezygnacją proponujemy przy kupnie imprezy nabycie fakultatywnego Pakietu Ochronnego pozwalającego na znaczące obniżenie kosztów wynikających z warunków uczestnictwa.

czytaj więcej >

Tabela zwrotu kosztów w przypadku rezygnacji z imprezy

liczba dni do rozpoczęcia obozu Bez pakietu Pakiet Parasol Pakiet Super Parasol
powyżej 30 dni -200zł zwrot 100% zwrot 100%
30-14 dni zwrot 50% zwrot 75% zwrot 90%
13-1 dni zwrot 40% zwrot 70% zwrot 85%
niestawienie się na zbiórkę zwrot 20% zwrot 60% zwrot 80%
koszt pakietu 0zł 75zł 150zł
regulamin

LOKALIZACJA I DOJAZD

Warszawa 0zł
regulamin

PRZED OBOZEM

Co zabrać?