ue-logo
pfr-logo

(+48 58) 303 18 78

dostępni pn-pt 9:00-17:00

<
>
Harry Potter.jpg
Harry Potter.jpg

2670 zł

Anglia śladami Harry'ego Pottera

Wiek: 13-18

lokalizacja:
Zakwaterowanie u rodzin brytyjskich

organizator:
ATAS SP. Z O.O.

Przenieś się do świata Czarodziei i Mugoli! Odwiedź Warner Bros. Studio będące scenerią filmów o przygodach Harry’ego Pottera, zobacz zaczarowane zakamarki Londynu i Oxfordu, wybierz się na ciekawe spacery śladami ulubionych bohaterów, zajrzyj do sklepu z różdżkami w Brighton i przekonaj się jakie tajemnice skrywają londyńskie muzea. Daj się zaczarować!

Wymagania językowe wobec uczestników: znajomość języka angielskiego w stopniu przynajmniej podstawowym

rezerwuj >

TERMINY TEGO OBOZU

28/06/2022 - 06/07/2022

niedostępny 2670 zł

05/07/2022 - 13/07/2022

niedostępny 2670 zł

12/07/2022 - 20/07/2022

niedostępny 2670 zł

19/07/2022 - 27/07/2022

niedostępny 2670 zł

26/07/2022 - 03/08/2022

niedostępny 2670 zł

02/08/2022 - 10/08/2022

niedostępny 2670 zł

09/08/2022 - 17/08/2022

niedostępny 2670 zł

16/08/2022 - 24/08/2022

niedostępny 2670 zł

23/08/2022 - 31/08/2022

niedostępny 2670 zł

Program

Realizowany jest przez praktyczne ćwiczenia w formie „project in English”, zdobywając informacje i wykonując ciekawe zadania. Ma to na celu przełamanie bariery językowej, a kontakt z rodziną brytyjską i przewodnikami jest okazją do osłuchania się z językiem i poszerzenia znajomości słownictwa. Wymagania językowe wobec uczestników: znajomość języka angielskiego w stopniu przynajmniej podstawowym.

1 DZIEŃ Zbiórka, wyjazd wg rozkładu, przejazd nocny przez Niemcy, Holandię, Belgię do Francji.

2 DZIEŃ Przeprawa promowa, przejazd do Londynu. LONDYN - Spacer obok Opactwa Westminster, Gmachów Parlamentu, Big Ben’a, Parku Św. Jakuba, Pałacu Buckingham. Przejazd komunikacją miejską do dzielnicy zakwaterowania.

3 DZIEŃ OXFORD – „Harry Potter Trail” spacer tematyczny po mieście z przewodnikiem anglojęzycznym, wejście do Biblioteki Bodleian i New College, które występowały w filmach o czarodzieju. Powrót do Londynu.

4 DZIEŃ LONDYN - „The Muggle Tour” – spacer z przewodnikiem anglojęzycznym śladami Harry’ego Pottera, Leadenhall Market – filmowa ulica Pokątna, Plac Leicester, zwiedzanie Galerii Narodowej, Plac Trafalgar, Picadilly Circus.

5 DZIEŃ BRIGHTON - Spacer po mieście i molo, panorama wybrzeża z wieży British Airways i360, Oliver’s Brighton – sklep z zaopatrzeniem dla magików. Seven Sisters – przejazd wzdłuż wybrzeża z widokiem na klify znane z filmu „Harry Potter i Czara Ognia”. Powrót do Londynu.

6 DZIEŃ Wycieczka do Warner Bros. Studio – studia, w którym powstawały filmy o przygodach Harry’ego Pottera. LONDYN - Zwiedzanie Muzeum Historii Naturalnej.

7 DZIEŃ LONDYN - zwiedzanie Muzeum Figur Woskowych Madame Tussauds, Muzeum Brytyjskie, Oxford Street z Primarkiem, Hyde Park

8 DZIEŃ LONDYN - Przejazd komunikacją miejską do centrum Londynu. Przejście przez Tower Bridge, przejście obok Tower of London, Most Millenijny.

9 DZIEŃ Przyjazd do Polski. Powrót do poszczególnych miast zgodnie z rozkładem jazdy. Uwaga - obowiązkowy odbiór młodzieży do lat 18 przez rodziców lub osoby pisemnie upoważnione. Poszczególne punkty programu mogą ulec przesunięciu lub zmianie.

Z uwagi na trwającą pandemię COVID-19 z przyczyn niezależnych od biura niektóre punkty programu mogą nie zostać zrealizowane. Program wyjazdu prowadzony jest w języku polskim.

W przypadku braku minimalnej liczby osób wynoszącej 35 osób, impreza może zostać przez organizatora odwołana bez ponoszenia dodatkowych kosztów z tytułu odszkodowania lub zadośćuczynienia. Organizator powiadamia o tym fakcie nie później niż 20 dni przed datą wyjazdu

Wyżywienie

W miejscu zakwaterowania uczestnicy otrzymują następujące posiłki: śniadanie: płatki na mleku, tosty z dżemem, sok; lunch: kanapka, owoc, batonik, chipsy, napój (lunch wydawany jest w formie suchego prowiantu); obiadokolacja: jednodaniowy ciepły posiłek, herbata

SPECJALNE DIETY U RODZIN GOSZCZĄCYCH
Ze względu na specyfikę zakwaterowania u rodzin, nie jesteśmy w stanie zagwarantować sterylnych warunków przygotowania posiłków. Rodziny mogą kupić bezglutenowe lub bezlaktozowe zamienniki produktów takich jak mleko, płatki czy makaron, ale nie mogą zapewnić osobnych naczyń, sztućców czy tostera, zamienniki mogą również stać w lodówce lub szafce z produktami zawierającymi gluten lub laktozę. Ponadto normy dotyczące zawartości np. glutenu mogą się różnić pomiędzy krajami i np. produkt który w Polsce byłby zakazany dla osoby z celiakią, w Wielkiej Brytanii może spełniać zalecenia lekarzy.

Fakultatywnie

Dla wszystkich chętnych przygotowaliśmy zajęcia dodatkowe za dopłatą:

Dopłata za dietę 120zł

Dopłata za specjalną dietę uczestnika (wegańską, bezglutenową, bezlaktozową). 

Ubezpieczenie UNIQA KL 250zł

Ubezpieczenie KL (koszty leczenia) dla osób przewlekle chorych. 

Ubezpieczenie UNIQA KR 95zł

Ubezpieczenie UNIQA KR (koszty rezygnacji). Chroni Uczestnika w przypadku zachorowania na COVID-19, nie zabezpiecza go jednak w przypadku skierowania na kwarantannę lub izolację domową. Uwaga: ubezpieczenie to nie podlega zwrotowi nawet w wypadku odwołania imprezy przez organizatora.

Pakiet kwarantanna 80zł

Zabezpieczenie na wypadek kwarantanny Uczestnika, uniemożliwiającej wyjazd na obóz. Zyskują Państwo:

 • gwarancję bezkosztowej zmiany terminu imprezy w przypadku kwarantanny bądź izolacji przed wyjazdem
 • możliwość zmiany imprezy na inną z oferty ATAS, jeżeli zmiana terminu pierwotnej imprezy nie jest możliwa
 • voucher w wysokości 100% wpłaconych na poczet imprezy środków do wykorzystania w 2022 roku jeżeli zmiana nie będzie możliwa
 • brak konieczności rezygnacji z wyjazdu i wiążących się z nią kosztów
UNIQA KR - samolot 125zł

uUbezpieczenie od kosztów rezygnacji (dla chętnych, obejmuje nagłe zachorowanie na COVID-19, nie obejmuje kwarantanny) UWAGA: ubezpieczenie KR nie podlega zwrotowi nawet w wypadku odwołania imprezy przez organizatora.

Dzieci, których rodzice nie zdecydowali się na zakup dodatkowych opcji, będą uczestniczyć w zajęciach realizowanych zgodnie z programem obozu.

KOSZTY

cena zawiera cena nie zawiera
 • obowiązkową dopłatę na TFG i TFP (20 PLN )
 • przejazd autokarem i przeprawa promowa
 • zakwaterowanie - 6 noclegów w Londynie
 • wyżywienie 3 × dziennie (6 śniadań, 6 pakowanych lunchów, 6 obiadokolacji), świadczenia rozpoczynają się obiadokolacją 2. dnia (środa), kończą się ciepłym lunchem przed wyjazdem z Londynu 8. dnia (wtorek)
 • ćwiczenia i konwersacje w języku angielskim w postaci gier i zabaw w terenie
 • opieka kierownika - pilota i wychowawców
 • ubezpieczenie UNIQA (NNW, KL, bagaż)
 • materiały dydaktyczne – zeszyt ćwiczeń w języku angielskim

Cena nie zawiera kosztów wstępu realizacji programu : 140 GBP dla osób, które urodziły się po roku 2006 lub 160 GBP dla osób, które urodziły się w roku 2006 i wcześniej.

 • 120 PLN - zakup produktów wegańskich, bezglutenowych lub bezlaktozowych
 • 95 PLN - ubezpieczenie od kosztów rezygnacji (dla chętnych, obejmuje nagłe zachorowanie na COVID-19, nie obejmuje kwarantanny). Uwaga: ubezpieczenie to nie podlega zwrotowi nawet w wypadku odwołania imprezy przez organizatora.
 • 250 PLN - ubezpieczenie KL (koszty leczenia) dla osób przewlekle chorych 
 • 80 PLN - Pakiet Kwarantanna

 

Płatne w Londynie - koszt wstępów i realizacji programu:

 • 140 GBP dla osób, które urodziły się po roku 2006
 • 160 GBP dla osób, które urodziły się w roku 2006 i wcześniej

LOKALIZACJA I DOJAZD

Zakwaterowanie u rodzin brytyjskich

Zakwaterowanie u rodzin stwarza okazję do poznania zwyczajów panujących w Wielkiej Brytanii. Rodziny brytyjskie są sprawdzone i starannie dobrane przez naszego partnera z Anglii. Uczestnicy są zakwaterowani na obrzeżach Londynu, u rodzin z klasy średniej, zróżnicowanych kulturowo i etnicznie. Młodzież zakwaterowana jest w pokojach 2-5 osobowych, możliwe łóżka piętrowe.
Uwaga: W przypadku wyjazdu uczestnika z osobą towarzyszącą (kolega lub koleżanka tej samej płci, brat lub siostra) i chęci wspólnego zakwaterowania prosimy o wpisanie takiej prośby w Uwagi do zamówienia lub przesłanie jej na adres mailowy.

 

Jeździmy komfortowymi autokarami wyposażonymi w uchylne fotele, WC, klimatyzację oraz DVD. Przed granicą przewidujemy postój przeznaczony na posiłek. Miejsca w autokarach są nienumerowane.

Zorganizowany transport do autokaru docelowego (realizowany w wybranych turnusach, różnymi środkami transportu – PKS, PKP, bus – zawsze pod opieką konwojenta). Miejsce zbiórki, godzina odjazdu i środek transportu podane zostaną na tydzień przed wyjazdem. Uwaga: W przypadku transportu PKP należy zabrać ważną legitymację szkolną.

Trasa północna: Gdańsk, Grudziądz-okolice, Toruń, Bydgoszcz.
Wyjazd realizowany w turnusach: 05.07-13.07, 19.07-27.07, 02.08-10.08.2022r.

Trasa centralna: Warszawa, Łódź, Poznań, Torzym.
Wyjazd realizowany we wszystkich turnusach.

Trasa południowa: Kraków, Katowice, Opole - okolice, Wrocław, Lubin, Zielona Góra.
Wyjazd realizowany we wszystkich turnusach.

Prosimy o zabranie jednego, średniej wielkości bagażu głównego (zalecany rozmiar 65 x 40 x 25 cm) oraz jednej sztuki bagażu podręcznego

Obowiązkowy odbiór młodzieży do lat 18 przez rodziców lub osoby upoważnione.

Uwaga! W związku z COVID-19 uczestników obozu obowiązują zasady wjazdu do poszczególnych krajów publikowane na www.gov.pl

 

Bydgoszcz 0zł Gdańsk 0zł
Grudziąc(okolice) 0zł Katowice 0zł
Kraków 0zł Lubln 0zł
Łódź 0zł Opole (okolice) 0zł
Poznań 0zł Toruń 0zł
Torzym 0zł Warszawa 0zł
Wrocław 0zł Zielona Góra 0zł
regulamin

PRZED OBOZEM

Co zabrać?

 • paszport (ważny co najmniej 1 tydzień od daty powrotu)
 • kartę EKUZ
 • kieszonkowe (sugerujemy ok. 10 GBP na dzień)
 • zapas medykamentów, szczególnie jeśli stale bierzesz lekarstwa
 • mały podręczny plecak
 • wygodne buty
 • ciepły sweter, kurtkę przeciwdeszczową, parasolkę
 • nakrycie głowy
 • ręcznik i kosmetyki
 • adapter do kontaktów
 • napoje i kanapki na drogę (plus. ok. 50 PLN na obiad przed granicą polsko – niemiecką oraz śniadanie w drodze powrotnej)
 • małą poduszkę
 • sugerujemy zabranie ok. 5 EUR w monetach na toalety w Niemczech