x
ue-logo

(+48 58) 303 18 78

dostępni pn-pt 9:00-17:00

<
>
Obóz Młodego Architekta.jpg
Obóz Młodego Architekta.jpg
4

3099 zł

Festiwal Interkamp - Obóz Młodego Architekta

Wiek: 13-19

lokalizacja:
Dom Pracy Twórczej w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą

Interesujesz się aranżacją wnętrz? Fascynują cię nowoczesne budynki i zabytkowa architektura? Organizacja przestrzeni publicznej to dla Ciebie temat do dyskusji? Jeśli chcesz swoją przyszłość związać z architekturą, urbanistyką, lub po prostu się masz ochotę rozwinąć swój warsztat rysunkowy, zapraszamy na Obóz Młodego Architekta w fantastyczne miejsce - do Kazimierza Dolnego! Poznasz podstawy, które otworzą przed Tobą drzwi do architektury, a ponadto spędzisz twórcze wakacje w gronie fantastycznych ludzi. 

 

rezerwuj >
TERMINY TEGO OBOZU
01/08/2023 - 12/08/2023 niedostępny 3099 zł
Program

Kazimierz Dolny to jedno z najbardziej urokliwych miasteczek w Polsce, które szczerze kochają artyści: filmowcy, aktorzy, malarze, muzycy i fotograficy. Kazimierz Dolny słynie nie tylko z barwnej historii, zabytków, architektury i niezwykłej przyrody, ale też licznych galerii sztuki, rękodzieła  oraz malowniczych plenerów nad brzegiem Wisły, w ruinach zamku, wąwozach i przestrzeni miejskiej. To sprawdzone już przez nas miejsce jest idealnym na twórcze działania obozów Interkamp. W tym roku nie zabraknie nam natchnienia, nowej energii, ani inspiracji.

Festiwal Interkamp to unikalny wakacyjny turnus przeznaczony wyłącznie dla młodzieży 13-19 lat.  Jedyny  turnus, w magicznym Kazimierzu Dolnym, gdzie łączymy najlepsze programy twórcze Interkamp i wyjątkową atmosferę integracji, zabawy i  pozytywnych wibracji. Cały obiekt przeznaczony będzie tylko dla naszej grupy. Zainspirowani urokiem tego niezwykłego miejsca - zabytkami, architekturą i atmosferą - będziemy realizować intensywny program Festiwalu Interkamp interdyscyplinarnie- dzieląc się twórczymi zajawkami,  dobrą energią i współpracując między obozami na każdym etapie działań.
 
Strefa Architektury

  • ABC architektury. Szkice, projekty, programy i aplikacje architektoniczne to niezbędnik, który poznają i będą używać nasi Uczestnicy.
  • Historia sztuki. Zapraszamy na wędrówkę po epokach, inspirujących przykładach, nurtach i stylach. Przeanalizujemy kultowe dzieła wyśmienitych architektów. 
  • Letni plener architektoniczny. Na warsztat praktyczny wyjdziemy w plener, zmierzymy się z historyczną zabudową Kazimierza Dolnego: ruinami zamku, słynnymi spichlerzami, Kościołem św. Anny, barokową Kamienicą Gdańską, synagogą… 
  • Warsztat rysunku architektonicznego. Każdy dobry architekt potrafi przelać swoje wyobrażenia na papier. Zaczniemy od prostego rysunku, poznamy perspektywę, skalę, rzuty, plany i przekroje. Nauczymy się korzystać z różnych technik i narzędzi. 
  • Architektura wnętrz. Funkcjonalność obiektów i pomieszczeń, estetyka, kolorystyka, detal. Omówimy wybrane propozycje, stworzymy bank pomysłów i inspiracji.  
  • Wzornictwo. Połączenie sztuki, funkcjonalności i techniki. Stworzymy podstawowe wzory, poznamy tajemnice kształtów, struktur i kolorów oraz ich wpływ na człowieka.
  • Urbanistyka miasta idealnego. Jak żyje miasto? Jak sprawić, żeby mieszkało się w nim dobrze? Planowanie przestrzenne, krajobraz, zagospodarowanie, nowoczesne wynalazki i rozwiązania, a to wszystko oparte o życie społeczeństwa.
  • Wizka i makieta. Aby stworzyć przemyślany i funkcjonalny projekt, niezbędna okazuje się wizualizacja komputerowa i/lub makieta. Zobacz, co warto poprawić, co może być problematyczne i czy projekt odpowiada Twoim wyobrażeniom.
  • Makieta LEGO. Do wizualizacji rozwiązań architektonicznych i urbanistycznych wykorzystamy najbardziej uniwersalne narzędzie na świecie … klocki LEGO! 
  • A ja widzę to tak! Zorganizujemy wyjątkowy konkurs na projekt w danej tematyce. Ekologia, smart city, domek letniskowy... mamy sporo tematów do poruszenia. 
  • Indywidualne konsultacje. To ważny punkt zwłaszcza dla tych, którzy marzą o studiach na architekturze. Porozmawiamy o predyspozycjach, zainteresowaniach i możliwościach każdego uczestnika.
  • Wystawa. Ostatniego dnia - w ramach Pokazu Finałowego - zaprezentujemy wybrane przez nas rysunki, makiety oraz autorskie projekty. 

Letnia Strefa Przygody i Magiczny Kazimierz Dolny    

  • Magia Kazimierza Dolnego! Wakacje w tak fantastycznym miejscu dają wiele możliwości. Naszych uczestników zapraszamy obowiązkowo na pieszą wycieczkę do słynnego Wąwozu Korzeniowego, zwiedzanie ruin zamku oraz Górę Trzech Krzyży. A to dopiero początek... Nie zabraknie gry miejskiej na kazimierskim rynku, spaceru urokliwymi uliczkami miasteczka i plenerów twórczych na Bulwarze Nadwiślańskim. 
  • Nasz ogród. Obiekt hotelowy, w którym zamieszkamy, otoczony jest pięknym ogrodem, który liczy 1,5 hektara powierzchni. W ogrodzie znajdziemy stary sad,  trawiaste boisko, liczne alejki i ławeczki, altanki i miejsce na ognisko. Ogród - oddalony kilka minut piechotą od turystycznego centrum Kazimierza - będzie naszym artystycznym azylem. Ponadto rozległy teren daje nam możliwość organizacji przeróżnych zajęć terenowych, gier i zabaw na świeżym powietrzu, a także wakacyjnych imprez plenerowych!
  • Wieczorne animacje. Oprócz ogromu warsztatów i aktywności twórczych, rozwijających przeróżne pasje, będzie też czas na team building, talent show, przebojowe karaoke, dyskoteki przebierane, muzyczne ogniska oraz konkursy.

Pokaz finałowy. Zwieńczeniem Wakacji z Pasją jest pokaz finałowy. Pod koniec turnusu, podczas pokazu finałowego, poszczególne obozy prezentują efekty swojej pracy twórczej.
W scenariuszu m.in. filmy, prezentacje multimedialne, wystawy i wernisaże, recitale, koncerty, show taneczne, reportaże, etiudy, poczęstunek i spektakle teatralne.

Nagrody. Podczas gali finałowej kadra Interkampu przyznaje skrzydlate Interkampki – nagrody specjalne za całokształt pracy twórczej na danym obozie.

 

Wyżywienie

3 posiłki dziennie: śniadanie, obiad, w czasie którego wydawany jest podwieczorek (np. batonik, owoc, jogurt), kolacja. Wszystkie przygotowywane w ośrodku. Obóz zaczyna się ciepłą kolacją pierwszego dnia, a kończy śniadaniem dnia ostatniego. Uczestnicy otrzymują suchy prowiant na drogę powrotną. 

Fakultatywnie

Dla wszystkich chętnych przygotowaliśmy zajęcia dodatkowe za dopłatą:

Rejs po Wiśle 50zł

Zapraszamy na godzinny rejs statkiem turystycznym, z pokładu którego można podziwiać fantastyczny krajobraz Kazimierza Dolnego, a także ruiny zamku w pobliskim Janowcu. Będzie okazja do chwili relaksu, zrobienia pięknych zdjęć i wspólnego śpiewania.

Galeria najlepszych zdjęć z obozu 39zł

Galeria z najlepszymi zdjeciami z obozu na karcie SD. Wysyłka pocztą na przełomie września i października. 

Przygodowy Pakiet Obozowy 150zł

Przydatne wyposażenie dla każdego, kto wyjeżdża na obóz. W Obozowym Pakiecie Przygody znajdują się:

  • latarka ręczna z kompletem baterii,
  • bidon,
  • dmuchana poduszka podróżna, niezbędną dla każdego Podróżnika.

Obozowy Pakiet Przygody będzie czekać na Uczestnika na obozie.
 

Dzieci, których rodzice nie zdecydowali się na zakup dodatkowych opcji, będą uczestniczyć w zajęciach realizowanych zgodnie z programem obozu.

KOSZTY
cena zawiera cena nie zawiera

Zakwaterowanie (11 noclegów), wyżywienie 3 razy dziennie, realizację bardzo aktywnego programu, opiekę kadry i instruktorów, opiekę medyczną, pamiątkową koszulkę, śpiewnik, ubezpieczenie NNW (10.000 zł), składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy.

 

Dojazdu,  dodatkowych atrakcji, diety specjalistycznej (np. bezglutenowej, wegańskiej, bezmlecznej).

Dopłaty: 

  • Rejs po Wiśle - 50 zł
  • galeria najlepszych zdjęć - 39 zł
  • przygodowy pakiet obozowy - 150 zł
Gwarancja aklimatyzacji 200zł
Wiemy jak często trudne do przewidzenia jest to, czy nasze Dziecko, które nie jest jeszcze doświadczonym bywalcem obozów i kolonii, zintegruje się z nowymi kolegami i odnajdzie się poza znanym sobie otoczeniem. Czy dobrze będzie się czuł w grupie rówieśników, czy może decyzja o wysłaniu na pierwszy obóz powinna jeszcze poczekać? Czasem, pomimo starań naszej profesjonalnej kadry, tęsknota za domem jest silniejsza i nie chcąc narazić początkującego Uczestnika na złe wspomnienia z pierwszego obozu, zabieramy go przed zakończeniem kolonii do domu.

Wychodząc naprzeciw takim sytuacjom, oferujemy dodatkową usługę polegającą na wzmożonej indywidualnej opiece Waszego Dziecka przez naszą kadrę. W przypadku wykupienia tej dodatkowej usługi zachowujemy jeszcze większą niż zwykle staranność i troskę o zaaklimatyzowanie się Państwa Dziecka na obozie. Jeżeli mimo to Uczestnik opuści obóz, Kompas zapłaci za niewykorzystane dni na obozie proporcjonalnie do ceny obozu.

*Gwarancja aklimatyzacji, może zostać dodana tylko do rezerwacji dla dzieci w wieku do 12 lat
Karta dużej rodziny
Nasza firma przystąpiła do ogólnopolskiego rządowego programu Karta Dużej Rodziny. Jest to system zniżek dla rodzin wielodzietnych, przysługujący rodzinom z co najmniej trójką dzieci, niezależnie od dochodu. Karta jest wydawana bezpłatnie, każdemu członkowi rodziny. Jej posiadacze mają możliwość korzystania z katalogu oferty kulturalnej, rekreacyjnej czy transportowej na terenie całego kraju. Szczegóły programu na stronie https://rodzina.gov.pl/duza-rodzina/karta-duzej-rodziny. My ze swojej strony oferujemy 100 zł rabatu dla każdego członka rodziny posiadającego Kartę, na dowolny obóz organizowany przez BTA Kompas. Karta Dużej Rodziny nie obowiązuje przy obozach w cenie promocyjnej. Warunkiem otrzymania zniżki jest przesłanie skanu lub zdjęcia Karty uczestnika obozu na adres e-mail biuro@kompas.pl. Skan lub zdjęcie należy przesłać przed dokonaniem płatności za dany obóz.
Co zrobić, jeśli moje dziecko jednak nie może jechać?

Różnego rodzaju sytuacje losowe (choroba, wydarzenie rodzinne, odwołanie urlopu itp.) mogą spowodować konieczność niespodziewanej rezygnacji z udziału w imprezie. Dla uniknięcia dość wysokich kosztów finansowych związanych z taką rezygnacją proponujemy przy kupnie imprezy nabycie fakultatywnego Pakietu Ochronnego pozwalającego na znaczące obniżenie kosztów wynikających z warunków uczestnictwa.

czytaj więcej >

Tabela zwrotu kosztów w przypadku rezygnacji z imprezy

liczba dni do rozpoczęcia obozu Bez pakietu Pakiet Parasol Pakiet Super Parasol
powyżej 30 dni -300zł zwrot 100% zwrot 100%
30-14 dni zwrot 50% zwrot 75% zwrot 90%
13-1 dni zwrot 40% zwrot 70% zwrot 85%
niestawienie się na zbiórkę zwrot 20% zwrot 60% zwrot 80%
koszt pakietu 0zł 125zł 200zł
regulamin
LOKALIZACJA I DOJAZD

Dom Pracy Twórczej w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą

Legendarny obiekt hotelowy położony w samym sercu Kazimierskiego Parku Krajobrazowego. Obiekt otoczony jest przepięknym ogrodem z miejscami przeznaczonymi do rekreacji, boiskiem sportowym, tarasem, grillem i kręgiem ogniskowym, licznymi alejkami, ławeczkami i dającym wytchnienie sadem.  Dom Dziennikarza posiada kompleks sal warsztatowych i pracowni artystycznych, jadalnię, całodobową recepcję, Wi-Fi. Zakwaterowanie w klasycznych pokojach 2-, 3- osobowych z łazienkami.

Strona internetowa ośrodka:  http://www.domdziennikarza.com/

Małachowskiego 17
Kazimierz Dolny
24-120
(81) 881-01-62

e-mail: info@domdziennikarza.com

Organizujemy dojazd na obóz za dopłatą z większych miast Polski. Podróż odbywa się autokarem i/lub pociągiem

Zastrzegamy sobie prawo do organizowania na trasie przesiadek (zgodnie z regulaminem dojazdów).

Dojazd negocjowany jest realizowany przy min. 5 osobach z danego miasta. Koszt transportu negocjowanego w obie strony: 350 zł.

Uczestnicy zawsze podróżują pod opieką naszej kadry.

Wykaz miejsc i godzin zbiórek będzie potwierdzony na ok. 7 dni przed wyjazdem (wiadomość wysyłamy na adres e-mail podany w rezerwacji).

Gdańsk 258zł Katowice 258zł
Kazimierz Dolny 0zł Kielce 350zł
Kraków 258zł Łódź 228zł
Poznań 238zł Szczecin 350zł
Toruń 228zł Warszawa 158zł
Wrocław 258zł
regulamin
PRZED OBOZEM

Co zabrać?

  • ważną legitymację szkolną z numerem PESEL oraz poprawnie wypełnioną kartę kwalifikacyjną z numerem PESEL
  • mały plecak oraz wygodne buty do wycieczek pieszych, obuwie sportowe, ciepły sweter lub polar, kurtkę przeciwdeszczową, strój kąpielowy/kąpielówki, letnie nakrycie głowy (czapkę, chustkę lub kapelusz)
  • przybory toaletowe, ręcznik kąpielowy i plażowy, krem z filtrem UV, środek przeciwko owadom, okulary przeciwsłoneczne
  • duża teczka na rysunki 
  • mile widziane własne laptopy/tablety graficzne do tworzenia autorskich projektów
  • własny bidon na wodę