ue-logo
pfr-logo

(+48 58) 303 18 78

dostępni pn-pt 9:00-17:00

<
>
główne_festiwalowa półkolonia.jpg
główne_festiwalowa półkolonia.jpg

1799 zł

Festiwalowa Półkolonia Aktorsko - Filmowa

Wiek: 5-10

lokalizacja:
Dom Dziennikarza - baza półkolonii

W tym roku wychodzimy na przeciw oczekiwaniom widzów BNP Paribas DWA BRZEGI, którzy na festiwal do Kazimierza Dolnego przyjeżdżają z dziećmi. To właśnie dla Was i dla Waszych pociech przygotowaliśmy wyjątkową propozycję Festiwalowej Półkolonii!

W trakcie trwania Festiwalu zapraszamy na przygodę z filmem i aktorstwem, okraszoną świetną zabawą i zwiedzaniem urokliwego Kazimierza Dolnego. Twoje dziecko może uczestniczyć w Festiwalowej Półkolonii zarówno w pojedyncze dni tygodnia, wybrane weekendy, jak i przez cały okres trwania Festiwalu!

rezerwuj >
TERMINY TEGO OBOZU
29/07/2023 - 06/08/2023 niedostępny 1799 zł
29/07/2023 - 30/07/2023 niedostępny 449 zł
31/07/2023 - 31/07/2023 niedostępny 199 zł
01/08/2023 - 01/08/2023 niedostępny 199 zł
02/08/2023 - 02/08/2023 niedostępny 199 zł
03/08/2023 - 03/08/2023 niedostępny 199 zł
04/08/2023 - 04/08/2023 niedostępny 199 zł
05/08/2023 - 06/08/2023 niedostępny 449 zł
Program

Program półkolonii to pierwsze kroki w świat edukacji artystycznej, więc nie obawiaj się - Twoje dziecko sobie na pewno świetnie poradzi. Dla większego komfortu działań twórczych i wspólnej zabawy uczestnicy podzieleni zostaną na dwie podgrupy wiekowe: 5-7 lat i 8-10 lat.

Do kogo skierowana jest oferta Festiwalowej Półkolonii Aktorsko-Filmowej?

 • do widzów, którzy wybierają się na Festiwal z dziećmi w wieku 5-10 lat,
 • do rodziców dzieci, którzy chcą zapewnić swoim pociechom profesjonalną opiekę i ciekawe zajęcia artystyczne w trakcie trwania Festiwalu,
 • do dzieci, które mają ochotę aktywnie i twórczo spędzić czas w gronie rówieśników, uczestnicząc w artystycznych zajęciach Festiwalowej Półkolonii,
 • do rodziców i dzieci przyjeżdżających na Festiwal, którzy pragną optymalnie wykorzystać rodzinny wypad do Kazimierza Dolnego, by ciekawie spędzić czas i razem, i osobno smiley

Dlaczego półkolonia?

Drodzy Rodzice, to oferta dla Waszego dziecka powstała również z myślą o… Was!
Jeśli macie ochotę w najbliższe lato spędzić wakacje w przepięknym Kazimierzu Dolnym, zwiedzić najciekawsze jego zakątki lub wziąć udział w słynnym PNB Paribas DWA BRZEGI, to warto ten urlop zaplanować tak, by jak najlepiej wykorzystać czas i razem, i osobno smiley


Z naszej strony zapewniamy Waszym pociechom:
- odpowiedzialną  i profesjonalną opiekę w trakcie półkolonii,
- realizację atrakcyjnego programu artystycznego,
- wszystkie materiały niezbędne do realizacji programu i bilety wstępu,
- smaczny i domowy obiad + podwieczorek, wieczorną kolację,
- gry i zabawy z uczestnikami z rówieśnikami,
- grono nowych koleżanek i kolegów z całej Polski,
- rozwój umiejętności aktorskich oraz filmowych,
- troskę i atencję doświadczonej kadry pedagogicznej instruktorskiej,
- pamiątkową koszulkę, dyplom i festiwalowy bidon na wodę.

Ramowy plan dnia:
09.30-10.30 - zbiórka uczestników półkolonii w recepcji Domu Dziennikarza (przy ulicy Małachowskiego 17  domdziennikarza.com)
10.30-13.00 - pierwszy blok zajęć programowych
13.00-14.30 - przerwa obiadowa i chwila błogiego lenistwa w sadzie
14.30-17.30 - drugi blok zajęć programowych połączony ze zwiedzaniem Kazimierza Dolnego lub plenerami artystycznymi
17.30-18.00 - odbiór uczestników w recepcji Domu Dziennikarza

Dodatkowa opcja za dopłatą -“PO GODZINACH”

Istnieje możliwość późniejszego odbioru dziecka z półkolonii. Dopłata za opcję “PO GODZINACH” wynosi 49 zł /dzień i zawiera kolację oraz opiekę na Świetlicy Filmowej do godziny 20.00. Rezerwacja miejsca musi zostać dokonana z co najmniej 1-dniowym wyprzedzeniem - najpóźniej do godziny 15.00. Prosimy o kontakt telefoniczny w przypadku zainteresowanią tą opcją. 

18.30 - kolacja

18.00-20.00 - Świetlica Filmowa
Odbiór uczestnika z recepcji Domu Dziennikarza najpóźniej do godziny 20.00


Skrócony program Festiwalowej Półkolonii Aktorsko-Filmowej

Warsztaty Aktorskie

 • Aktorskie wprawki. Codzienne rozgrzewki, czyli ćwiczenia mające na celu rozpalić wyobraźnię, uwrażliwić na sztukę i rozbudzić nowe pasje, jakimi mogą się stać teatr i kino już od najmłodszych lat.
 • Praktyka aktorska. Słowo, gest, emocje... Spróbuj swoich sił w elementarnych zadaniach aktorskich, grach skojarzeniowych i scenkach z rekwizytem. 
 • Dykcja i emisja głosu. Mów głośno i wyraźnie! Ćwiczenia usprawniające aparat mowy, zabawne łamańce językowe, poprawna emisja i oddychanie przeponą. 
 • Ruch i prezentacja sceniczna. Ćwiczenia nad płynnością i swobodą ciała oraz ruchu. Zajęcia te pomogą odnaleźć się przed kamerą, na scenie. Zdradzimy sprawdzone sposoby na opanowanie tremy i efektowną prezentacją przed publicznością.
 • Zawód-AKTOR. Porozmawiamy o wszystkim tym, co ważne i pomocne w zawodzie aktora, poznamy wiele niezbędnych pojęć i terminów i oczywiście spotkamy się z zawodowym aktorem, który zdradzi nam kulisy swojej pracy.
 • Akcja-improwizacja! Zabawne scenki improwizowane przyniosą wiele zaskakujących zdarzeń artystycznych i będą ciekawym doświadczeniem. 
 • Charakteryzacja. Używając farbek do twarzy i akcesoriów do makijażu przeistoczymy się w postać fikcyjną.
 • Kostium i scenografia. Własnoręcznie wyczarujemy elementy naszego kostiumu scenicznego oraz scenografii, w której następnie zagramy nasze pierwsze etiudy.
 • Etiudy aktorskie. Ważnym podsumowaniem praktycznych zajęć aktorskich będzie też przegląd etiud aktorskich, które w trakcie zajęć tworzyć będą wszyscy uczestnicy Półkolonii. Będzie prawdziwa widownia, emocje i brawa!

Warsztaty Filmowe

 • Ja i kamera! Na start proponujemy przeróżne gry i zabawy przed kamerą i za kamerą. Pobawimy się w filmowe kalambury i nauczymy się obsługiwać sprzęt. Stawiamy na oswojenie się z obecnością kamery i niezbędny warsztat do pracy z kamerą.
 • FestiwaLove kulisy. Podczas specjalnej wycieczki odsłonimy kulisy organizacji Festiwalu BNP Paribas DWA BRZEGI: zobaczymy, gdzie odbywają się pokazy filmów, jakie atrakcje czekają na już dorosłych widzów i kto tworzy Festiwal
 • ABC filmu.  Podstawowe pojęcia i zagadnienia związane ze sztuką filmową podane w przystępny i zrozumiały dla najmłodszych miłośników kina sposób. Ponadto proponujemy spotkanie z gościem specjalnym - twórcą filmowym.
 • Stop-klatka. Co to jest American shot, po co tworzyć scenorys, kim jest dubler i jak wyczarować śnieg w środku lata, kręcąc świąteczną komedię romantyczną?  
 • Kino pod chmurką. Kino plenerowe spodoba się z pewnością naszych najmłodszym uczestnikom. Najpierw prelekcja przed, pyszny popcorn w trakcie oraz prawdziwy panel dyskusyjny po seansie. Edukacja filmowa jest dla nas niezwykle ważna, a takie momenty w programie naszej Półkolonii mają na celu wychowywać najmłodsze pokolenie przyszłych - świadomych i wrażliwych - widzów Festiwalu.
 • Plan filmowy. Zobaczymy backstage planu filmowego, niezbędny do realizacji filmu sprzęt, tajniki kamery, mikrofonów i organizacji planu zdjęciowego. 
 • Ekipa filmowa.  Stworzymy zespół, który będzie realizować projekt filmowy. Omówimy poszczególne etapy produkcji filmowej oraz montaż video. Każdy uczestnik  będzie miał okazję sprawdzić się w roli reżysera, operatora, dźwiękowca lub aktora.

Letnia Strefa Przygody i Magiczny Kazimierz Dolny    

 • Letni spacer szlakiem zabytków Kazimierza Dolnego: ruiny zamku, rynek z zabytkową studnią i renesansowymi kamienicami, spichlerze i baszta,
 • Nasz ogród. Dom Dziennikarza, w którym codziennie rozpoczynać będziemy zajęcia, otoczony jest pięknym ogrodem, który liczy 1,5 hektara powierzchni. W ogrodzie znajdują się: stary sad,  trawiaste boisko, liczne alejki i ławeczki, altanki i miejsce na ognisko. Ogród - oddalony kilka minut piechotą od turystycznego centrum Kazimierza - będzie naszym artystycznym azylem, miejscem beztroskiej zabawy i odpoczynku,
 • Letni chill. Będzie czas na pogranie w kultowe planszówki, zabawne kalambury, zajęcia sportowe, zabawy integracyjne, a nawet beztroskie leniuchowanie na kocyku w cieniu drzewa.

Do pobrania Harmonogram półkolonii

Wyżywienie

Codziennie dwudaniowy obiad oraz podwieczorek w formie owocu lub słodkiej przekąski. Do obiadu podawany również napój (woda, sok/kompot). 

Fakultatywnie

Dla wszystkich chętnych przygotowaliśmy zajęcia dodatkowe za dopłatą:

“PO GODZINACH” 49zł

Istnieje możliwość późniejszego odbioru dziecka z półkolonii. Dopłata za opcję “PO GODZINACH” wynosi 49 zł /dzień i zawiera kolację oraz opiekę na Świetlicy Filmowej do godziny 20.00. Rezerwacja miejsca musi zostać dokonana z co najmniej 1-dniowym wyprzedzeniem - najpóźniej do godziny 15.00. 

Dzieci, których rodzice nie zdecydowali się na zakup dodatkowych opcji, będą uczestniczyć w zajęciach realizowanych zgodnie z programem obozu.

KOSZTY
cena zawiera cena nie zawiera
 • wyżywienie w postaci dwudaniowego obiadu i podwieczorku,
 • realizację bardzo aktywnego programu półkolonii,
 • opiekę kierownika, kadry pedagogicznej i instruktorskiej,
 • pamiątkową koszulkę, opaskę, dyplom i bidon na wodę,
 • niezbędne do realizacji programu materiały i sprzęt,
 • bilety wstępu podczas zwiedzania,
 • ubezpieczenie NNW (10.000 zł).

Dojazdu, noclegu, dodatkowych atrakcji, diety specjalistycznej.

LOKALIZACJA I DOJAZD

Dom Dziennikarza - baza półkolonii

Legendarny obiekt hotelowy położony w samym sercu Kazimierskiego Parku Krajobrazowego. Obiekt otoczony jest przepięknym ogrodem z miejscami przeznaczonymi do rekreacji.  Dom Dziennikarza posiada kompleks sal warsztatowy, jadalnię, całodobową recepcję, Wi-Fi.

Małachowskiego 17
Kazimierz Dolny
24-120
 

Dojazd i powrót we własnym zakresie.

Kazimierz 0zł
regulamin
PRZED OBOZEM

Co zabrać?

 • ważną legitymację szkolną z numerem PESEL (jeśli dziecko już ją posiada)
 • oraz poprawnie wypełnioną kartę kwalifikacyjną z numerem PESEL,
 • mały plecak i wygodne buty na piesze wycieczki,
 • drugie śniadanie,
 • środek przeciwko owadom, okulary przeciwsłoneczne, krem z wysokim filtrem UV.