ue-logo
pfr-logo

(+48 58) 303 18 78

dostępni pn-pt 9:00-17:00

<
>
główne_festiwalowa półkolonia.jpg
główne_festiwalowa półkolonia.jpg

1799 zł

Festiwalowa Półkolonia Aktorsko - Filmowa

Wiek: 5-10

lokalizacja:
Dom Dziennikarza - baza półkolonii

W tym roku wychodzimy na przeciw oczekiwaniom widzów BNP Paribas DWA BRZEGI, którzy na festiwal do Kazimierza Dolnego przyjeżdżają z dziećmi. To właśnie dla Was i dla Waszych pociech przygotowaliśmy wyjątkową propozycję Festiwalowej Półkolonii!

W trakcie trwania Festiwalu zapraszamy na przygodę z filmem i aktorstwem, okraszoną świetną zabawą i zwiedzaniem urokliwego Kazimierza Dolnego. Twoje dziecko może uczestniczyć w Festiwalowej Półkolonii zarówno w pojedyncze dni tygodnia, wybrane weekendy, jak i przez cały okres trwania Festiwalu!

rezerwuj >
TERMINY TEGO OBOZU

29/07/2023 - 06/08/2023

dostępne rezerwuj > 1799 zł

29/07/2023 - 30/07/2023

dostępne rezerwuj > 449 zł

31/07/2023 - 31/07/2023

dostępne rezerwuj > 199 zł

01/08/2023 - 01/08/2023

dostępne rezerwuj > 199 zł

02/08/2023 - 02/08/2023

dostępne rezerwuj > 199 zł

03/08/2023 - 03/08/2023

dostępne rezerwuj > 199 zł

04/08/2023 - 04/08/2023

dostępne rezerwuj > 199 zł

05/08/2023 - 06/08/2023

dostępne rezerwuj > 449 zł
Program

Program półkolonii to pierwsze kroki w świat edukacji artystycznej, więc nie obawiaj się - Twoje dziecko sobie na pewno świetnie poradzi. Dla większego komfortu działań twórczych i wspólnej zabawy uczestnicy podzieleni zostaną na dwie podgrupy wiekowe: 5-7 lat i 8-10 lat.

Do kogo skierowana jest oferta Festiwalowej Półkolonii Aktorsko-Filmowej?

 • do widzów, którzy wybierają się na Festiwal z dziećmi w wieku 5-10 lat,
 • do rodziców dzieci, którzy chcą zapewnić swoim pociechom profesjonalną opiekę i ciekawe zajęcia artystyczne w trakcie trwania Festiwalu,
 • do dzieci, które mają ochotę aktywnie i twórczo spędzić czas w gronie rówieśników, uczestnicząc w artystycznych zajęciach Festiwalowej Półkolonii,
 • do rodziców i dzieci przyjeżdżających na Festiwal, którzy pragną optymalnie wykorzystać rodzinny wypad do Kazimierza Dolnego, by ciekawie spędzić czas i razem, i osobno smiley

Dlaczego półkolonia?

Drodzy Rodzice, to oferta dla Waszego dziecka powstała również z myślą o… Was!
Jeśli macie ochotę w najbliższe lato spędzić wakacje w przepięknym Kazimierzu Dolnym, zwiedzić najciekawsze jego zakątki lub wziąć udział w słynnym PNB Paribas DWA BRZEGI, to warto ten urlop zaplanować tak, by jak najlepiej wykorzystać czas i razem, i osobno smiley


Z naszej strony zapewniamy Waszym pociechom:
- odpowiedzialną  i profesjonalną opiekę w trakcie półkolonii,
- realizację atrakcyjnego programu artystycznego,
- wszystkie materiały niezbędne do realizacji programu i bilety wstępu,
- smaczny i domowy obiad + podwieczorek, wieczorną kolację,
- gry i zabawy z uczestnikami z rówieśnikami,
- grono nowych koleżanek i kolegów z całej Polski,
- rozwój umiejętności aktorskich oraz filmowych,
- troskę i atencję doświadczonej kadry pedagogicznej instruktorskiej,
- pamiątkową koszulkę, dyplom i festiwalowy bidon na wodę.

Ramowy plan dnia:
09.30-10.30 - zbiórka uczestników półkolonii w recepcji Domu Dziennikarza (przy ulicy Małachowskiego 17  domdziennikarza.com)
10.30-13.00 - pierwszy blok zajęć programowych
13.00-14.30 - przerwa obiadowa i chwila błogiego lenistwa w sadzie
14.30-17.30 - drugi blok zajęć programowych połączony ze zwiedzaniem Kazimierza Dolnego lub plenerami artystycznymi
17.30-18.00 - odbiór uczestników w recepcji Domu Dziennikarza

Dodatkowa opcja za dopłatą -“PO GODZINACH”

Istnieje możliwość późniejszego odbioru dziecka z półkolonii. Dopłata za opcję “PO GODZINACH” wynosi 49 zł /dzień i zawiera kolację oraz opiekę na Świetlicy Filmowej do godziny 20.00. Rezerwacja miejsca musi zostać dokonana z co najmniej 1-dniowym wyprzedzeniem - najpóźniej do godziny 15.00. Prosimy o kontakt telefoniczny w przypadku zainteresowanią tą opcją. 

18.30 - kolacja

18.00-20.00 - Świetlica Filmowa
Odbiór uczestnika z recepcji Domu Dziennikarza najpóźniej do godziny 20.00


Skrócony program Festiwalowej Półkolonii Aktorsko-Filmowej

Warsztaty Aktorskie

 • Aktorskie wprawki. Codzienne rozgrzewki, czyli ćwiczenia mające na celu rozpalić wyobraźnię, uwrażliwić na sztukę i rozbudzić nowe pasje, jakimi mogą się stać teatr i kino już od najmłodszych lat.
 • Praktyka aktorska. Słowo, gest, emocje... Spróbuj swoich sił w elementarnych zadaniach aktorskich, grach skojarzeniowych i scenkach z rekwizytem. 
 • Dykcja i emisja głosu. Mów głośno i wyraźnie! Ćwiczenia usprawniające aparat mowy, zabawne łamańce językowe, poprawna emisja i oddychanie przeponą. 
 • Ruch i prezentacja sceniczna. Ćwiczenia nad płynnością i swobodą ciała oraz ruchu. Zajęcia te pomogą odnaleźć się przed kamerą, na scenie. Zdradzimy sprawdzone sposoby na opanowanie tremy i efektowną prezentacją przed publicznością.
 • Zawód-AKTOR. Porozmawiamy o wszystkim tym, co ważne i pomocne w zawodzie aktora, poznamy wiele niezbędnych pojęć i terminów i oczywiście spotkamy się z zawodowym aktorem, który zdradzi nam kulisy swojej pracy.
 • Akcja-improwizacja! Zabawne scenki improwizowane przyniosą wiele zaskakujących zdarzeń artystycznych i będą ciekawym doświadczeniem. 
 • Charakteryzacja. Używając farbek do twarzy i akcesoriów do makijażu przeistoczymy się w postać fikcyjną.
 • Kostium i scenografia. Własnoręcznie wyczarujemy elementy naszego kostiumu scenicznego oraz scenografii, w której następnie zagramy nasze pierwsze etiudy.
 • Etiudy aktorskie. Ważnym podsumowaniem praktycznych zajęć aktorskich będzie też przegląd etiud aktorskich, które w trakcie zajęć tworzyć będą wszyscy uczestnicy Półkolonii. Będzie prawdziwa widownia, emocje i brawa!

Warsztaty Filmowe

 • Ja i kamera! Na start proponujemy przeróżne gry i zabawy przed kamerą i za kamerą. Pobawimy się w filmowe kalambury i nauczymy się obsługiwać sprzęt. Stawiamy na oswojenie się z obecnością kamery i niezbędny warsztat do pracy z kamerą.
 • FestiwaLove kulisy. Podczas specjalnej wycieczki odsłonimy kulisy organizacji Festiwalu BNP Paribas DWA BRZEGI: zobaczymy, gdzie odbywają się pokazy filmów, jakie atrakcje czekają na już dorosłych widzów i kto tworzy Festiwal
 • ABC filmu.  Podstawowe pojęcia i zagadnienia związane ze sztuką filmową podane w przystępny i zrozumiały dla najmłodszych miłośników kina sposób. Ponadto proponujemy spotkanie z gościem specjalnym - twórcą filmowym.
 • Stop-klatka. Co to jest American shot, po co tworzyć scenorys, kim jest dubler i jak wyczarować śnieg w środku lata, kręcąc świąteczną komedię romantyczną?  
 • Kino pod chmurką. Kino plenerowe spodoba się z pewnością naszych najmłodszym uczestnikom. Najpierw prelekcja przed, pyszny popcorn w trakcie oraz prawdziwy panel dyskusyjny po seansie. Edukacja filmowa jest dla nas niezwykle ważna, a takie momenty w programie naszej Półkolonii mają na celu wychowywać najmłodsze pokolenie przyszłych - świadomych i wrażliwych - widzów Festiwalu.
 • Plan filmowy. Zobaczymy backstage planu filmowego, niezbędny do realizacji filmu sprzęt, tajniki kamery, mikrofonów i organizacji planu zdjęciowego. 
 • Ekipa filmowa.  Stworzymy zespół, który będzie realizować projekt filmowy. Omówimy poszczególne etapy produkcji filmowej oraz montaż video. Każdy uczestnik  będzie miał okazję sprawdzić się w roli reżysera, operatora, dźwiękowca lub aktora.

Letnia Strefa Przygody i Magiczny Kazimierz Dolny    

 • Letni spacer szlakiem zabytków Kazimierza Dolnego: ruiny zamku, rynek z zabytkową studnią i renesansowymi kamienicami, spichlerze i baszta,
 • Nasz ogród. Dom Dziennikarza, w którym codziennie rozpoczynać będziemy zajęcia, otoczony jest pięknym ogrodem, który liczy 1,5 hektara powierzchni. W ogrodzie znajdują się: stary sad,  trawiaste boisko, liczne alejki i ławeczki, altanki i miejsce na ognisko. Ogród - oddalony kilka minut piechotą od turystycznego centrum Kazimierza - będzie naszym artystycznym azylem, miejscem beztroskiej zabawy i odpoczynku,
 • Letni chill. Będzie czas na pogranie w kultowe planszówki, zabawne kalambury, zajęcia sportowe, zabawy integracyjne, a nawet beztroskie leniuchowanie na kocyku w cieniu drzewa.

Do pobrania Harmonogram półkolonii

Wyżywienie

Codziennie dwudaniowy obiad oraz podwieczorek w formie owocu lub słodkiej przekąski. Do obiadu podawany również napój (woda, sok/kompot). 

Fakultatywnie

Dla wszystkich chętnych przygotowaliśmy zajęcia dodatkowe za dopłatą:

“PO GODZINACH” 49zł

Istnieje możliwość późniejszego odbioru dziecka z półkolonii. Dopłata za opcję “PO GODZINACH” wynosi 49 zł /dzień i zawiera kolację oraz opiekę na Świetlicy Filmowej do godziny 20.00. Rezerwacja miejsca musi zostać dokonana z co najmniej 1-dniowym wyprzedzeniem - najpóźniej do godziny 15.00. 

Dzieci, których rodzice nie zdecydowali się na zakup dodatkowych opcji, będą uczestniczyć w zajęciach realizowanych zgodnie z programem obozu.

KOSZTY
cena zawiera cena nie zawiera
 • wyżywienie w postaci dwudaniowego obiadu i podwieczorku,
 • realizację bardzo aktywnego programu półkolonii,
 • opiekę kierownika, kadry pedagogicznej i instruktorskiej,
 • pamiątkową koszulkę, opaskę, dyplom i bidon na wodę,
 • niezbędne do realizacji programu materiały i sprzęt,
 • bilety wstępu podczas zwiedzania,
 • ubezpieczenie NNW (10.000 zł).

Dojazdu, noclegu, dodatkowych atrakcji, diety specjalistycznej.

Gwarancja aklimatyzacji 200zł
Wiemy jak często trudne do przewidzenia jest to, czy nasze Dziecko, które nie jest jeszcze doświadczonym bywalcem obozów i kolonii, zintegruje się z nowymi kolegami i odnajdzie się poza znanym sobie otoczeniem. Czy dobrze będzie się czuł w grupie rówieśników, czy może decyzja o wysłaniu na pierwszy obóz powinna jeszcze poczekać? Czasem, pomimo starań naszej profesjonalnej kadry, tęsknota za domem jest silniejsza i nie chcąc narazić początkującego Uczestnika na złe wspomnienia z pierwszego obozu, zabieramy go przed zakończeniem kolonii do domu. Wychodząc naprzeciw takim sytuacjom, oferujemy dodatkową usługę polegającą na wzmożonej indywidualnej opiece Waszego Dziecka przez naszą kadrę. W przypadku wykupienia tej dodatkowej usługi zachowujemy jeszcze większą niż zwykle staranność i troskę o zaaklimatyzowanie się Państwa Dziecka na obozie. Jeżeli mimo to Uczestnik opuści obóz, Kompas zapłaci za niewykorzystane dni na obozie proporcjonalnie do ceny obozu.
Karta dużej rodziny
Nasza firma przystąpiła do ogólnopolskiego rządowego programu Karta Dużej Rodziny. Jest to system zniżek dla rodzin wielodzietnych, przysługujący rodzinom z co najmniej trójką dzieci, niezależnie od dochodu. Karta jest wydawana bezpłatnie, każdemu członkowi rodziny. Jej posiadacze mają możliwość korzystania z katalogu oferty kulturalnej, rekreacyjnej czy transportowej na terenie całego kraju. Szczegóły programu na stronie https://rodzina.gov.pl/duza-rodzina/karta-duzej-rodziny. My ze swojej strony oferujemy 100 zł rabatu dla każdego członka rodziny posiadającego Kartę, na dowolny obóz organizowany przez BTA Kompas. Karta Dużej Rodziny nie obowiązuje przy obozach w cenie promocyjnej. Warunkiem otrzymania zniżki jest przesłanie skanu lub zdjęcia Karty uczestnika obozu na adres e-mail biuro@kompas.pl. Skan lub zdjęcie należy przesłać przed dokonaniem płatności za dany obóz.
Co zrobić, jeśli moje dziecko jednak nie może jechać?

Różnego rodzaju sytuacje losowe (choroba, wydarzenie rodzinne, odwołanie urlopu itp.) mogą spowodować konieczność niespodziewanej rezygnacji z udziału w imprezie. Dla uniknięcia dość wysokich kosztów finansowych związanych z taką rezygnacją proponujemy przy kupnie imprezy nabycie fakultatywnego Pakietu Ochronnego pozwalającego na znaczące obniżenie kosztów wynikających z warunków uczestnictwa.

czytaj więcej >

Tabela zwrotu kosztów w przypadku rezygnacji z imprezy

liczba dni do rozpoczęcia obozu Bez pakietu Pakiet Parasol Pakiet Super Parasol
powyżej 30 dni -300zł zwrot 100% zwrot 100%
30-14 dni zwrot 50% zwrot 75% zwrot 90%
13-1 dni zwrot 40% zwrot 70% zwrot 85%
niestawienie się na zbiórkę zwrot 20% zwrot 60% zwrot 80%
koszt pakietu 0zł 125zł 200zł
regulamin
LOKALIZACJA I DOJAZD

Dom Dziennikarza - baza półkolonii

Legendarny obiekt hotelowy położony w samym sercu Kazimierskiego Parku Krajobrazowego. Obiekt otoczony jest przepięknym ogrodem z miejscami przeznaczonymi do rekreacji.  Dom Dziennikarza posiada kompleks sal warsztatowy, jadalnię, całodobową recepcję, Wi-Fi.

Małachowskiego 17
Kazimierz Dolny
24-120
 

Dojazd i powrót we własnym zakresie.

Kazimierz 0zł
regulamin
PRZED OBOZEM

Co zabrać?

 • ważną legitymację szkolną z numerem PESEL (jeśli dziecko już ją posiada)
 • oraz poprawnie wypełnioną kartę kwalifikacyjną z numerem PESEL,
 • mały plecak i wygodne buty na piesze wycieczki,
 • drugie śniadanie,
 • środek przeciwko owadom, okulary przeciwsłoneczne, krem z wysokim filtrem UV.