Kolonia – Szpindlerowy Młyn, Czechy

Wiek: 8-13 lat Organizator: Biuro Turystyki Aktywnej KOMPAS sp. z o.o.
LP. KOD TERMIN CENA
1. CZK 13.01-20.01.2018 - -
2. CZK 27.01-03.02.2018 - -
Organizator
Biuro Turystyki Aktywnej KOMPAS sp. z o.o.
Wiek
Wiek od 8 lat do 13 lat
Opis

Kolonia przeznaczona jest dla dzieci mających już za sobą swój pierwszy kontakt z nartami lub snowboardem i dla tych bardziej zaawansowanych.

Absolutnie początkującym polecamy nasze obozy w Murzasichlu, Wiśle lub na Kaszubach.

Hotel Hromovka (I tunus) oraz pensjonat Horalka (II turnus) to wymarzone miejsca dla małych narciarzy i snowboardzistów. Mieszkamy na stoku! Takie położenie pozwala odpocząć zmęczonym narciarzom/snowboardzistom w każdym momencie. Możemy po prostu podjechać na nartach i snowboardzie pod pensjonat, aby napić się gorącej herbaty lub zmienić ubranie na suche. Dodatkowym atutem jest nieduża odległość od polskiej granicy, dzięki czemu podróż nie będzie uciążliwa, a standard tras jest porównywalny z alpejskimi ośrodkami. Obiekt jest położony na uboczu kurortu, więc po powrocie ze stoku mamy dużo miejsca do zabawy w białym puchu. Spacer do centrum zajmuje około 20 minut.

 

Opis programu

Opis regionu 

Szpindlerowy Młyn oferuje obecnie 20 tras (od niebieskich po czarne, w tym czarna trasa z homologacją FIS World Cup) oraz 16 wyciągów. Większość tras jest połączona, na wszystkie obowiązuje jeden skipass. Opis tras, mapki: http://www.skiareal.cz/pl/mapy

Wyjątkowe podejście  

Młodzi Uczestnicy zazwyczaj nie są w stanie skupić swojej uwagi zbyt długo na jednej czynności, dlatego zajęcia narciarskie/snowboardowe przerywane są zabawami na śniegu czy odpoczynkiem w ośrodku tak, aby dostosować ich natężenie do możliwości najmłodszych. Uczestnicy będą szlifować swoją jazdę na odpowiednich poziomach zaawansowania (przewidujemy podział na dwie grupy), doskonaląc różne techniki jazdy pod okiem instruktorów narciarskich i snowboardowych z dużym doświadczeniem i kwalifikacjami (PZN, PZS, UKFiS). W programie także: audiowizualne metody nauczania (nagrywanie jazdy na kamerze i analiza popełnianych błędów), wykłady na temat pielęgnacji i konserwacji sprzętu, a także bezpieczeństwa na stoku.

Dlaczego na kolonię?  

W czasie zajęć Uczestnicy są w stanie zobaczyć jak inni czerpią radość z uprawiania narciarstwa/snowboardu, co według nas jest najlepszym sposobem, aby wzbudzić zainteresowanie tym sportem. Zajęcia prowadzone są w małych grupach, maksymalnie 8 osób na 1 instruktora (osobne grupy narciarskie i snowboardowe – prosimy o deklarację w momencie zapisywania), pozwala to z jednej strony zachować indywidualne podejście, a z drugiej dać odpowiedni kontakt z rówieśnikami.

Sprzęt  

Dobór sprzętu ma duże znaczenie, odpowiedni pomoże w szybszym robieniu postępów. Z Uczestnikami, którzy nie mają własnego sprzętu, instruktorzy wybiorą się do wypożyczalni, gdzie pomogą dobrać odpowiednie wyposażenie. Dobry sprzęt to także bezpieczeństwo – nasi instruktorzy zadbają, aby wyregulować siłę wypięcia wiązań. Wymagamy, aby każdy Uczestnik miał własny kask narciarski.

Ilość zajęć  

Codziennie na stoku będziemy spędzać od 4 do 6 godzin, w zależności od warunków pogodowych i postępów Uczestników. Po zajęciach instruktorzy przeprowadzą wykłady na temat pielęgnacji sprzętu, zasad bezpieczeństwa w górach oraz zapoznają Uczestników z Białym Kodeksem Narciarskim.

Ponadto proponujemy także:

Zimowe kino. Wieczorami, w chwilach odpoczynku, w ciepłych kapciach, z kubkiem pysznego kakao, Uczestnicy zobaczą najfajniejsze bajki i filmy dla dzieci.

Zajęcia plastyczne. Po wyczerpujących zajęciach sportowych Uczestnicy będą mieli okazję puścić wodze fantazji i na specjalnych zajęciach plastycznych rozwinąć swoje artystyczne skrzydła.

Zimowe szaleństwa. Nie zabraknie również typowo zimowych zabaw takich jak: lepienie bałwana, zjazdy na „jabłuszkach” czy po prostu taplanie się w śniegu.

Zajęcia integracyjne. Specjalność działu team building przenieśliśmy na obozy dla dzieci. Efekt jest nadzwyczajny. Uczestnicy dzięki zabawom integrują się, poznają i zdobywają do siebie zaufanie. Umiejętnie przeprowadzone podczas obozu zajęcia pozwalają zaowocować przyjaźniom, które mają szansę przetrwać przez wiele lat.

 

Wyżywienie

HB: śniadanie i obiadokolacja. Kolonia zaczyna się obiadokolacją i kończy śniadaniem. Ostatniego dnia Uczestnicy otrzymują także suchy prowiant na drogę powrotną. Na stok Uczestnicy otrzymują każdego dnia batonik oraz napój w kartoniku.

 

Cena zawiera

Zakwaterowanie (7 noclegów), wyżywienie 2 razy dziennie + prowiant na stok, program, opiekę kadry i medyczną, ubezpieczenie NNW i KL AXA, szkolenie narciarskie lub snowboardowe.

 

Cena nie zawiera

Skipassów, dojazdu, kosztu wypożyczenia sprzętu.

Ceny skipassów: http://www.skiareal.cz/pl/cenik-ski-arealu-2017-2018-desktop

 • dzieci do 12 lat – 3120 CZK
 • dzieci powyżej 12 lat – 3570 CZK 

Koszt wypożyczenia sprzętu: ok. 2500 CZK

 

Co zabrać
 • obowiązkowo KASK!
 • korony czeskie na skipass i ewentualne wypożyczenie sprzętu
 • ważny dowód osobisty lub paszport oraz kartę EKUZ
 • poprawnie wypełnioną kartę kolonijną z numerem PESEL
 • ważną legitymację szkolną z numerem PESEL
 • czapkę, szalik, dwie pary rękawiczek
 • odzież na różne temperatury oraz odpowiednie obuwie zimowe,
 • przybory do mycia i ręcznik,
 • mały plecak na wyjścia,
 • sprzęt narciarski lub snowboardowy

Jeżeli Państwa dziecko nie ma legitymacji szkolnej, prosimy o wiadomość przy rezerwacji.


Poniżej rady naszych instruktorów odnośnie sprzętu i ubrań narciarskich, w jakie dzieci powinny zostać wyposażone:

 • rękawiczki narciarskie, ortalionowe, goretex, skórzane - LUŹNE (nigdy wełniane)
 • skarpety narciarskie długie, do kolan
 • bielizna narciarska, termoaktywna
 • sprzęt narciarski - sprawdzony i dobrany przez fachowca, koniecznie kijki narciarskie odpowiedniej długości
 • spodnie narciarskie dobrze osłaniające plecy
 • dobrze dobrane gogle z jasnożółtą szybką

 

Organizujemy za dopłatą dojazd na obóz z większych miast Polski. Podróż odbywa się autokarem i/lub pociągiem.

Wykaz miejsc i godzin zbiórek będzie dostępny na ok. 7 dni przed wyjazdem (wysyłamy wiadomość e-mail ze szczegółowymi informacjami).

Uczestnicy zawsze podróżują pod opieką naszej kadry.

Dojazd z poszczególnych miast Polski będzie realizowany w zależności od terminu ferii.

 

LP. MIASTO MIEJSCE ZBIÓRKI Środek transportu ZBIÓRKA WYJAZDOWA ZBIÓRKA POWROTNA DOPŁATA
1 Szpindlerowy Młyn Hotel Hromovka, Špindlerův Mlýn 6, 543 51 Špindlerův Mlýn, Czechy // Pension Horalka, Špindlerův Mlýn 5, 543 51 Špindlerův Mlýn, Czechy Własny 16:00 10:00 0 PLN
2 Warszawa (I turnus) . Łączony 00:00 00:00 180 PLN
3 Opole - okolice (I turnus) . Łączony 00:00 00:00 160 PLN
4 Szczecin (I turnus) . Łączony 00:00 00:00 190 PLN
5 Wrocław . Autokar 00:00 00:00 80 PLN
6 Gdańsk (II turnus) . Łączony 00:00 00:00 190 PLN
7 Łódź (II turnus) . Łączony 00:00 00:00 170 PLN
8 Katowice (II turnus) . Łączony 00:00 00:00 170 PLN

Hotel Hromovka/Pensjonat Horalka

Termin: 13-20.01.2018 r. Górski Hotel Hromovka. Położony na stoku, z którego rozciąga się przepiękna panorama na dolinę, około 20 minut piechotą od centrum Szpindlerowego Młyna. Dookoła tylko las, śnieg i cisza. Jego unikalne położenie daje wyjątkowy komfort. Na nartach wracamy podjeżdżając „pod drzwi” hotelu. Hotel rodzinny z bogatą tradycją i historią, znane miejsce wypoczynku artystów. Pokoje 2-, 3-, 4-osobowe z łazienkami i tv oraz 2-osobowe ze wspólną łazienką na korytarzu. Na miejscu świetlica i stołówka.

Termin: 27.01-03.02.2018 r. Pensjonat Horalka w Szpindlerowym Młynie. Odnowiony pensjonat położony na stoku, z którego rozciąga się przepiękna panorama na dolinę. Do naszej dyspozycji: pokoje 3-, 4-, 5-, 6-osobowe z łazienkami oraz miejsca do przeprowadzenia zajęć wieczornych. Pensjonat jest oddalony od centrum miasteczka 20 min. pieszo.

 

 Hromovka, Špindlerův Mlýn 6, 543 51 Špindlerův Mlýn, Czechy

Pension Horalka,Špindlerův Mlýn 5,543 51 Szpindlerowy Młyn,Czechy
 

Szpindlerowy Młyn jest położony na wysokości 715 – 1310 m n.p.m. i panują tu idealne warunki do jeżdżenia i bieganie na nartach przez około pięć miesięcy w roku. Czekają tu na Państwa perfekcyjnie utrzymane trasy narciarskie o wszystkich stopniach trudności i łącznej długości 25 km oraz 14 wyciągów orczykowych i krzesełkowych, które mogą łącznie przewieźć 17 500 narciarzy za godzinę. Trasy narciarskie spełniają wymogi FIS (Międzynarodowa Federacja Narciarska) i umożliwiają organizowanie zawodów o randze światowej. Dlatego „Szpindel“ jest nazywany „Perłą Karkonoszy“ albo "Val d'Isere Europy Środkowo-Wschodniej".