(+48 58) 303 18 78

dostępni pn-pt 9:00-17:00

Malta. Obóz językowy.JPG
Malta. Obóz językowy.JPG

2290 zł

Malta. Obóz językowy

Wiek: 12-18

lokalizacja:
Zakwaterowanie u rodzin maltańskich

Malta to wyjątkowe wyspiarskie państwo o bogatej historii, kulturze i pięknych krajobrazach. Dzięki wpływom brytyjskim, angielski jest tam jednym z języków urzędowych. Zapraszamy na obóz, który łączy w sobie naukę w szkole językowej ze zwiedzaniem najciekawszych zabytków oraz odpoczynkiem nad ciepłym morzem.

rezerwuj >

TERMINY TEGO OBOZU

22/06/2019 - 29/06/2019

niedostępny 2290 zł

27/07/2019 - 03/08/2019

niedostępny 2340 zł

03/08/2019 - 10/08/2019

niedostępny 2290 zł

10/08/2019 - 17/08/2019

niedostępny 2340 zł

24/08/2019 - 31/08/2019

niedostępny 2190 zł

Program

Zajęcia językowe w klasach: Nauka języka odbywa się w renomowanej maltańskiej szkole językowej Link School of English, w grupach międzynarodowych. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę lektorską. Szkoła posiada akredytację FELTOM (Federation of English Language Teaching Organisations Malta). Ośrodek nauczania znajduje się w miejscowości Swieqi.

Zajęcia językowe w terenie: Uczestnicy realizują praktyczne ćwiczenia językowe w formie gier i zabaw w terenie, co daje im możliwość szlifowania swoich umiejętności językowych, ale przede wszystkim przeżycia niezapomnianej przygody. Ćwiczenia rozwijają umiejętności komunikacyjne uczestników i gwarantują wspaniałą zabawę. Dodatkowo na dwóch wybranych wycieczkach oferujemy zwiedzanie z anglojęzycznym przewodnikiem.

PROGRAM „A” 

1. dzień. Wylot na Maltę, transfer z lotniska do rodzin goszczących, zakwaterowanie.

2 dzień. PIASZCZYSTA PLAŻA – plażowanie i relaks na jednej z najładniejszych maltańskich plaż. Po powrocie spacer zapoznawczy po okolicy.

3 dzień. Zajęcia językowe w klasach. Gra terenowa „treasure hunt”. Wieczorem: dyskoteka dla chętnych.

4 dzień. Zajęcia językowe w klasach. Ćwiczenia językowe podczas zwiedzania. VALLETTA – zwiedzanie stolicy Malty z lokalnym przewodnikiem w języku angielskim. Dla chętnych wejście do Katedry św. Jana (dodatkowo płatna). Wieczór integracyjny.

5 dzień. Zajęcia językowe w klasach. SLIEMA – jeden z głównych nadmorskich kurortów Malty, centrum handlowe i rozrywkowe wyspy.

6 dzień. Zajęcia językowe w klasach. Warsztaty językowe – dodatkowe zajęcia na wybrany temat. Zwiedzanie w języku angielskim z lokalnym przewodnikiem oraz ćwiczenia językowe podczas zwiedzania. MDINA – malownicze, średniowieczne miasto, dawna stolica Malty, współcześnie plan zdjęciowy wielu filmów. RABAT – zwiedzanie Kościoła Św. Pawła. Wieczorem: gry i zabawy.

7 dzień. COMINO – wycieczka na trzecią co do wielkości wyspę położoną pomiędzy Maltą i Gozo. Plażowanie na „Błękitnej Lagunie”.

8 dzień. Wykwaterowanie, transfer na lotnisko, wylot. Przylot do Polski wg rozkładu.

 

PROGRAM „B”

1. dzień. Wylot na Maltę, transfer z lotniska do rodzin goszczących, zakwaterowanie.

2 dzień. PIASZCZYSTA PLAŻA – plażowanie i relaks na jednej z najładniejszych maltańskich plaż. Po powrocie spacer zapoznawczy po okolicy.

3 dzień. Zajęcia językowe w klasach. Gra terenowa „treasure hunt”. Wieczorem: dyskoteka dla chętnych.

4 dzień. Zajęcia językowe w klasach. Warsztaty językowe – dodatkowe zajęcia na wybrany temat. Ćwiczenia językowe podczas zwiedzania. Po południu – plażowanie. MDINA – wieczorny wyjazd do dawnej stolicy Malty.

5 dzień. Zajęcia językowe w klasach. Ćwiczenia językowe podczas zwiedzania. SLIEMA – jeden z głównych nadmorskich kurortów Malty, centrum handlowe i rozrywkowe wyspy. VALLETTA – spacer po stolicy Malty. Wieczorem: gry i zabawy.

6 dzień. Zajęcia językowe w klasach. Ćwiczenia językowe podczas zwiedzania. TRZY MIASTA: Vittoriosa, Cospicua i Senglea, zwiedzanie w języku angielskim z lokalnym przewodnikiem. Wieczorem: integracja na plaży.

7 dzień. Ćwiczenia językowe podczas zwiedzania. GOZO – zwiedzanie w języku angielskim z lokalnym przewodnikiem: zwiedzanie Victorii – stolicy Gozo, relaks w Xlendi Bay. Wieczorem: spacer i plażowanie.

8 dzień. Wykwaterowanie, transfer na lotnisko, wylot. Przylot do Polski wg rozkładu.

Poszczególne punkty programu mogą ulec przesunięciu lub zmianie.

Cena obowiązuje przy kursie nie wyższym niż 1 € = 4,40 zł.

 

Fakultatywnie

Brak

KOSZTY

cena zawiera cena nie zawiera
 • transport: przelot liniami Air Malta na trasie Warszawa-Malta-Warszawa
 • zakwaterowanie u rodzin maltańskich: 7 noclegów
 • wyżywienie 3 x dziennie
 • ćwiczenia językowe w terenie
 • opiekę pedagogiczna
 • ubezpieczenie AXA NNW, KL i bagaż

Obowiązkowej opłaty 190 €, opłat dodatkowych, kosztów wypożyczenia leżaka i parasola.

Dodatkowa obowiązkowa opłata 190 € zawiera (płatne gotówką na miejscu):

 • 16 lekcji języka angielskiego, każda lekcja trwa 45 minut
 • test kwalifikacyjny
 • materiały do nauki
 • certyfikat ukończenia kursu
 • transfer z lotniska na Malcie (w dniu przylotu i wylotu)
 • koszt wstępów i realizacji programu zwiedzania

Dodatkowe opłaty:

 • 200 zł – dopłata za specjalną dietę uczestnika (wegetariańską, wegańską, bezglutenową, bezlaktozową)
 • 70 zł – dobrowolne ubezpieczenie od kosztów rezygnacji 
 • 120 zł – ubezpieczenie dla osób chorych przewlekle
 • 215 zł - ubezpieczenie od kosztów rezygnacji dla osób przewlekle chorych
 • koszt wypożyczenia leżaka i parasola - ok. 20€/turnus
 • koszt wejścia do Katedry Św. Jana w Vallettcie (program „A”) – ok. 8 €
 • koszt dyskoteki – 12 € 

 

Gwarancja aklimatyzacji 150zł
Wiemy jak często trudne do przewidzenia jest to, czy nasze Dziecko, które nie jest jeszcze doświadczonym bywalcem obozów i kolonii, zintegruje się z nowymi kolegami i odnajdzie się poza znanym sobie otoczeniem. Czy dobrze będzie się czuł w grupie rówieśników, czy może decyzja o wysłaniu na pierwszy obóz powinna jeszcze poczekać? Czasem, pomimo starań naszej profesjonalnej kadry, tęsknota za domem jest silniejsza i nie chcąc narazić początkującego Uczestnika na złe wspomnienia z pierwszego obozu, zabieramy go przed zakończeniem kolonii do domu. Wychodząc naprzeciw takim sytuacjom, oferujemy dodatkową usługę polegającą na wzmożonej indywidualnej opiece Waszego Dziecka przez naszą kadrę. W przypadku wykupienia tej dodatkowej usługi zachowujemy jeszcze większą niż zwykle staranność i troskę o zaaklimatyzowanie się Państwa Dziecka na obozie. Jeżeli mimo to Uczestnik opuści obóz, Kompas zapłaci za niewykorzystane dni na obozie proporcjonalnie do ceny obozu.
Karta dużej rodziny
Nasza firma przystąpiła do ogólnopolskiego rządowego programu Karta Dużej Rodziny. Jest to system zniżek dla rodzin wielodzietnych, przysługujący rodzinom z co najmniej trójką dzieci, niezależnie od dochodu. Karta jest wydawana bezpłatnie, każdemu członkowi rodziny. Jej posiadacze mają możliwość korzystania z katalogu oferty kulturalnej, rekreacyjnej czy transportowej na terenie całego kraju. Szczegóły programu na stronie https://rodzina.gov.pl/duza-rodzina/karta-duzej-rodziny. My ze swojej strony oferujemy 100 zł rabatu dla każdego członka rodziny posiadającego Kartę, na dowolny obóz organizowany przez BTA Kompas. Karta Dużej Rodziny nie obowiązuje przy obozach w cenie promocyjnej. Warunkiem otrzymania zniżki jest przesłanie skanu lub zdjęcia Karty uczestnika obozu na adres e-mail biuro@kompas.pl. Skan lub zdjęcie należy przesłać przed dokonaniem płatności za dany obóz.
Co zrobić, jeśli moje dziecko jednak nie może jechać?

Różnego rodzaju sytuacje losowe (choroba, wydarzenie rodzinne, odwołanie urlopu itp.) mogą spowodować konieczność niespodziewanej rezygnacji z udziału w imprezie. Dla uniknięcia dość wysokich kosztów finansowych związanych z taką rezygnacją proponujemy przy kupnie imprezy nabycie fakultatywnego Pakietu Ochronnego pozwalającego na znaczące obniżenie kosztów wynikających z warunków uczestnictwa.

czytaj więcej >

Tabela zwrotu kosztów w przypadku rezygnacji z imprezy

liczba dni do rozpoczęcia obozu Bez pakietu Pakiet Parasol Pakiet Super Parasol
powyżej 30 dni -200zł zwrot 100% zwrot 100%
30-14 dni zwrot 50% zwrot 75% zwrot 90%
13-1 dni zwrot 40% zwrot 70% zwrot 85%
niestawienie się na zbiórkę zwrot 20% zwrot 60% zwrot 80%
koszt pakietu 0zł 75zł 150zł
regulamin

LOKALIZACJA I DOJAZD

Zakwaterowanie u rodzin maltańskich

Uczestnicy zakwaterowani są u rodzin maltańskich, głównie w miejscowościach Swieqi i Pembroke, w odległości 5-20 minut pieszo od szkoły językowej. Rodziny goszczące są sprawdzone i starannie dobrane przez szkołę. Każda rodzina przyjmuje 2, 3 lub 4 osoby z grupy obozowej, może także gościć młodzież z innych krajów.

 

Obowiązkowy odbiór młodzieży do lat 18 przez rodziców lub osoby upoważnione.

Dopuszczalny limit bagażu: 20 kg bagaż główny oraz 7 kg bagaż podręczny.

Informacja o godzinie i miejscu zbiórki na ok. 3 dni przed wyjazdem (wysyłana na adres e-mail podany przy rezerwacji).

Warszawa 0zł
regulamin

PRZED OBOZEM

Co zabrać?

 • ważny paszport lub dowód osobisty
 • legitymację szkolną
 • zapas lekarstw, szczególnie jeśli bierzesz je stale
 • kieszonkowe (sugerujemy zabrać ok.10 € na dzień) + gotówkę na opłaty dodatkowe
 • mały podręczny plecak
 • wygodne buty
 • nakrycie głowy
 • ręcznik i kosmetyki
 • adapter do kontaktów elektrycznych
 • aparat fotograficzny
 • krem do opalania z wysokim filtrem (min. 30)
 • notes z długopisem
 • kieszonkowy słownik