(+48 58) 303 18 78

dostępni pn-pt 9:00-17:00

Międzynarodowy Obóz z Językiem Angielskim.jpg
Międzynarodowy Obóz z Językiem Angielskim.jpg

2299 zł

Międzynarodowy obóz z językiem polskim – moc polskiego będzie z nami! - Morze

Wiek: 7-15

lokalizacja:
OW Bałtycki Relaks

Pomysłodawcami obozu są lektorzy Akademii Języka Polskiego oraz rodzice dzieci, które na stałe przebywają poza granicami Polski. Dzięki ich zaangażowaniu i współpracy z BTA KOMPAS powstał program łączący wakacyjną przygodę i zabawę oraz aktywne używanie języka polskiego, zdobywanie wiedzy o Polsce, polskiej kulturze i geografii. Atrakcje i zajęcia w czasie obozu rozwiną zarówno język mówiony, jak i podstawową umiejętność pisania i czytania po polsku.

Jak pokazują badania, dwujęzyczność rozwija kreatywność, umiejętność myślenia abstrakcyjnego, zwiększa perspektywy zawodowe, szybkość uczenia się innych języków obcych, a nawet opóźnia starzenie! Znajomość języka rodziny, która pozostała w kraju, umożliwia także utrzymanie kontaktu ze swoimi korzeniami, zwiększa wiedzę o otaczającym świecie i daje ogromną satysfakcję osobistą w dorosłym życiu. Rozwijanie dwujęzyczności służy naszym dzieciom na wiele sposobów, ale tylko rodzice dzieci mieszkający za granicą wiedzą, jak trudne bywa to wyzwanie w wirze codziennego życia. Wakacyjny czas to dobry moment, żeby połączyć to zadanie z zabawą i letnim odpoczynkiem nad morzem.

 

rezerwuj >

TERMINY TEGO OBOZU

30/07/2019 - 10/08/2019

niedostępny 2299 zł

Program

Program kursu języka polskiego realizowany jest przez doświadczonych lektorów Akademii Języka Polskiego z Gdańska, a podział na grupy odbędzie się z uwzględnieniem wieku Uczestników i ich poziomu znajomości języka polskiego.

Poziomy zaawansowania:

1. Poziom podstawowy – A1, znajomość najbardziej podstawowych słów i zwrotów w codziennej komunikacji typu: jestem głodny, chce mi się siusiu itp. Dziecko potrafi się przedstawić. Możliwa konwersacja o typowych, codziennych czynnościach tylko jeśli rozmówca mówi bardzo powoli i wyraźnie. Bardzo duża ilość błędów i najbardziej podstawowy zasób słownictwa (poniżej 500 wyrazów). Do poziomu podstawowego dołączyć mogłyby dzieci bez znajomości języka polskiego, ale prosimy mieć na uwadze, że dziecko musi znać przynajmniej kilka podstawowych fraz: potrzebuję iść do toalety, jestem głodny, chce mi się pić, jestem zmęczony, boli mnie...

2. Poziom średnio zaawansowany – A2, dziecko rozumie najczęściej używane na co dzień zwroty, potrafi ich też użyć w konwersacji, ale popełnia dużo błędów, które często uniemożliwiają porozumienie. Niewielki zasób słownictwa.

3. Poziom zaawansowany – B1/B2, komunikatywna znajomość języka, umiejętność porozumienia się w każdej sytuacji, ale występują błędy, które w większości sytuacji nie uniemożliwiają porozumienia. Możliwy silny akcent, naleciałości z języka kraju, w jakim dziecko mieszka.

Skuteczna komunikacja po polsku to nasz główny cel, dlatego wszelkie materiały audiowizualne, warsztaty i zajęcia na obozie wspierać będą aktywne używanie języka polskiego zarówno w kontaktach z lektorami, jak i między obozowiczami. W zadania na miejscu i w terenie wpleciemy też proste teksty, które wspomogą naukę czytania. Razem stworzymy kronikę obozu, w której poćwiczymy opisywanie wakacyjnych przygód i nowych znajomości. Lektorzy polskiego aktywnie uczestniczyć będą w całym obozowym życiu – quizach, zabawach, grach zespołowych, dyskotekach, wycieczkach itp.

Moc polskiego będzie z nami!

Akademia Języka Polskiego powstała w 2007 r. i już od ponad dziesięciu lat skutecznie uczy dzieci, młodzież i dorosłych języka polskiego na kursach, warsztatach i koloniach letnich. W 2017 r. szkoła otrzymała akredytację Ministerstwa Szkolnictwa Wyższego i przeprowadza Państwowe Egzaminy Certyfikatowe z Języka Polskiego. Od 2016 r. AJP współorganizuje również Podyplomowe Studia Nauczania Języka Polskiego jako Obcego w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku. Lektorzy Akademii to wykwalifikowani poloniści, specjalizujący się w nauczaniu uczniów w różnym wieku i z różnych grup językowych, w tym z takich krajów jak Chiny czy kraje arabskie. Klientami AJP były takie firmy jak Intel, Amazon, Dr Oetker, Auchan i inni. Metoda szkoły oparta jest przede wszystkim na skutecznej komunikacji i dobieraniu materiału do potrzeb i oczekiwań słuchacza.

Poznajmy się. Skąd jesteś, co lubisz robić w wolnym czasie? Przedstawimy się, nauczymy się mówić o hobby, sposobach spędzania wolnego czasu. Uczestnicy kolonii będą mieli okazję poznać się bliżej, dowiedzieć czegoś o sobie, zintegrować i zaprezentować swoje hobby. Rozpoczniemy również tworzenie wspólnej kroniki obozowej, którą będziemy uzupełniać przez kolejne dni.

Bajki i filmy. Gry, zagadki, quizy – wszystko dotyczące ulubionych bajek, filmów, kreskówek i ich bohaterów. Stworzymy alternatywne zakończenia znanych historii, przygotujemy przedstawienie teatralne na motywach ulubionych baśni, a także wykonamy plakaty obwieszczające nasz występ.

Polskie miasta. Będziemy podróżować palcem po mapie Polski i dowiadywać się jak najwięcej o kilku największych polskich miastach. W Poznaniu sfotografujemy Koziołki, w Gdańsku przywitamy się z Neptunem, w Krakowie odwiedzimy Smoka, a w Warszawie napijemy się herbaty z Syrenką. Przygotujcie się na mnóstwo zabawnych gier i quizów, wiele śmiechu i świetnej zabawy!

Na wsi. Uczestnicy poznają sposoby spędzania czasu na wsi i na świeżym powietrzu, nazwy zwierząt, warzyw, owoców itp. Spróbujemy jak największej ilości polskich przysmaków. Porozmawiamy o polskiej wsi i jej mieszkańcach, przygotujemy ilustracje naszych wyobrażeń o niej. Będziemy mówić również o zwierzętach domowych i egzotycznych oraz ulubieńcach każdego z Uczestników zajęć. Zagramy w gry komunikacyjne, dzięki którym utrwalimy zdobytą wiedzę.

Nad polskim morzem. Polska to piękny kraj i ma do zaoferowania miasta, wsie, a także góry i morze. Skoro jesteśmy nad morzem, porozmawiamy o tym i opowiemy nasze przygody – z tego lub innych nadmorskich pobytów. Wykonamy galerię komiksu, w której zaprezentujemy to, co do tej pory wydarzyło się na koloniach.

Pożegnanie. Wszystkich Uczestników zaprosimy na wystawę do galerii naszych prac, zaprezentujemy scenki teatralne i przedstawimy teledysk ilustrujący wybraną piosenkę. Na zakończenie prowadzący wręczą Uczniom certyfikaty. Przekonacie się, że zabawa może rozwijać, język nie zna granic, a obóz językowy może być wspaniałą przygodą!

Aktywne plażowanie. Zabawy na piasku, budowa fascynujących rzeźb, poszukiwanie bursztynowego skarbu, taplanie się w morskiej wodzie, skakanie przez fale, piłka wodna na 101 sposobów, wygrzewanie się w słońcu, plażowe rozgrywki sportowe i wiele innych – to tylko niewielka namiastka atrakcji, które czekają na naszych małych polonistów.

Primavera Park Wodny. Ponad 1000 m2 wodnej zabawy, 3 baseny, zjeżdżalnie, rwąca rzeka, brodzik dla dzieci i wiele innych atrakcji – to wszystko będzie czekać na naszych najmłodszych Uczestników w pobliskim hotelu Primavera. Zabawy będzie co niemiara!

Park linowy Tarzan. Niezwykła zabawa na wysokościach. Do dyspozycji kilka tras o różnym stopniu trudności: od „zielonej” dla malutkich dzieci, przez „pomarańczową” i „żółtą” dla dzieci powyżej 100 cm wzrostu, do bardzo trudnych tras dla osób powyżej 140 cm wzrostu.

InO – Impreza na Orientację. Jak odnaleźć właściwą drogę w lesie? W którą stronę skręcić? Jak nie zgubić się pośród gąszczu traw? Na specjalnych zajęciach z orienteeringu dowiemy się, jak umiejętnie posługiwać się mapą, do czego służy kompas, co oznaczają znaki topograficzne i jak ocenić odległość w terenie. Pośród pięknych sosnowych lasów rozegramy niejedną imprezę na orientację.

Zajęcia ogólnosportowe. Aby wzmocnić siłę mięśni i poprawić kondycję, Uczestnicy wezmą udział w różnych zajęciach ogólnosportowych – poranna rozgrzewka, gry zespołowe, wyścigi i konkursy z nagrodami – to wszystko czeka na naszych młodych sportowców.

Gry i zabawy terenowe. Uczestnicy będą mieli okazję spróbować swoich sił w grach i zabawach terenowych wykorzystując umiejętności, które zdobędą w trakcie obozu. Z pomocą mapy i specjalnych wskazówek postarają się odkryć to, co czai się tuż za rogiem… W programie podchody i nocne „świetliki”.

Ponadto w programie:

  • gra miejska
  • ognisko z pieczeniem kiełbasek
  • dyskoteka przebierana
  • gry terenowe i zabawy towarzyskie

 

Fakultatywnie

Dla wszystkich chętnych przygotowaliśmy zajęcia dodatkowe za dopłatą:

Turystyczny rejs statkiem 50zł

Duża aktrakacja dla małych i dużych. Doskonała okazja, aby zobaczyć nasze wyjątkowe wybrzeże z innej perspektywy.

Przejażdżka szybką motorówką po Bałtyku 50zł

Wesoła zabawa i skok adrenaliny w trakcie szybkiego ślizgania się po falach, które dostarczy niezwykłych emocji i niezapomnianych wrażeń. Zabawa jest bezpieczna, prowadzona przez wykwalifikowanych instruktorów, uczestnicy mają na sobie kamizelki ratunkowe.

Transfer dziecka z oraz na lotnisko w Warszawie 250zł

Możliwość odebrania i dostarczenia dziecka z oraz na lotnisko w Warszawie (Lotnisko Chopina lub Port Lotniczy Warszawa-Modlin).

Po wybraniu takiej dopłaty prosimy o kontakt z naszym biurem, celem sprawdzenia i potwierdzenia możliwości organizacji transferu. 

 

Transfer dziecka z oraz na lotnisko w Gdańsku 250zł

Możliwość odebrania i dostarczenia Dziecka z oraz na lotnisko w Gdańsku (Port Lotniczy Gdańsk). 

Po wybraniu takiej dopłaty prosimy o kontakt z naszym biurem, celem sprawdzenia i potwierdzenia możliwości organizacji transferu.

Przygodowy Pakiet Obozowy 100zł

Przydatne wyposażenie dla każdego, kto wyjeżdża na obóz.
W Obozowym Pakiecie Przygody znajdują się: - latarka ręczna z kompletem baterii, - manierka/termos z karabinkiem do powieszenia, - 2 szt. światła awaryjnego
tzw. "magiczne pałeczki", które po zgięciu świecą przez kilka godzin, - dmuchana poduszka podróżna, niezbędną dla każdego Podróżnika.
Obozowy Pakiet Przygody czekać będzie na Uczestnika na obozie.

Galeria najlepszych zdjęć 29.9zł

Dostęp do galerii z najlepszymi zdjeciami z obozu. 

Dzieci, których rodzice nie zdecydowali się na zakup dodatkowych opcji, będą uczestniczyć w zajęciach realizowanych zgodnie z programem obozu.

KOSZTY

cena zawiera cena nie zawiera

Zakwaterowanie (11 noclegów), wyżywienie 4 razy dziennie, realizację bardzo aktywnego programu, opiekę kadry i instruktorów oraz ratownika WOPR, opiekę medyczną, pamiątkową koszulkę, śpiewnik, ubezpieczenie NNW (10.000 zł). Sugerujemy wykupienie ubezpieczenia KL w Polsce (np. PZU WOJAŻER)

 

Dojazdu i dodatkowych atrakcji.

Dopłaty:

  • turystyczny rejs statkiem – 50 zł
  • przejażdżka szybka motorówką po Bałtyku – 50 zł 

 

Gwarancja aklimatyzacji 150zł
Wiemy jak często trudne do przewidzenia jest to, czy nasze Dziecko, które nie jest jeszcze doświadczonym bywalcem obozów i kolonii, zintegruje się z nowymi kolegami i odnajdzie się poza znanym sobie otoczeniem. Czy dobrze będzie się czuł w grupie rówieśników, czy może decyzja o wysłaniu na pierwszy obóz powinna jeszcze poczekać? Czasem, pomimo starań naszej profesjonalnej kadry, tęsknota za domem jest silniejsza i nie chcąc narazić początkującego Uczestnika na złe wspomnienia z pierwszego obozu, zabieramy go przed zakończeniem kolonii do domu. Wychodząc naprzeciw takim sytuacjom, oferujemy dodatkową usługę polegającą na wzmożonej indywidualnej opiece Waszego Dziecka przez naszą kadrę. W przypadku wykupienia tej dodatkowej usługi zachowujemy jeszcze większą niż zwykle staranność i troskę o zaaklimatyzowanie się Państwa Dziecka na obozie. Jeżeli mimo to Uczestnik opuści obóz, Kompas zapłaci za niewykorzystane dni na obozie proporcjonalnie do ceny obozu.
Karta dużej rodziny
Nasza firma przystąpiła do ogólnopolskiego rządowego programu Karta Dużej Rodziny. Jest to system zniżek dla rodzin wielodzietnych, przysługujący rodzinom z co najmniej trójką dzieci, niezależnie od dochodu. Karta jest wydawana bezpłatnie, każdemu członkowi rodziny. Jej posiadacze mają możliwość korzystania z katalogu oferty kulturalnej, rekreacyjnej czy transportowej na terenie całego kraju. Szczegóły programu na stronie https://rodzina.gov.pl/duza-rodzina/karta-duzej-rodziny. My ze swojej strony oferujemy 100 zł rabatu dla każdego członka rodziny posiadającego Kartę, na dowolny obóz organizowany przez BTA Kompas. Karta Dużej Rodziny nie obowiązuje przy obozach w cenie promocyjnej. Warunkiem otrzymania zniżki jest przesłanie skanu lub zdjęcia Karty uczestnika obozu na adres e-mail biuro@kompas.pl. Skan lub zdjęcie należy przesłać przed dokonaniem płatności za dany obóz.
Co zrobić, jeśli moje dziecko jednak nie może jechać?

Różnego rodzaju sytuacje losowe (choroba, wydarzenie rodzinne, odwołanie urlopu itp.) mogą spowodować konieczność niespodziewanej rezygnacji z udziału w imprezie. Dla uniknięcia dość wysokich kosztów finansowych związanych z taką rezygnacją proponujemy przy kupnie imprezy nabycie fakultatywnego Pakietu Ochronnego pozwalającego na znaczące obniżenie kosztów wynikających z warunków uczestnictwa.

czytaj więcej >

Tabela zwrotu kosztów w przypadku rezygnacji z imprezy

liczba dni do rozpoczęcia obozu Bez pakietu Pakiet Parasol Pakiet Super Parasol
powyżej 30 dni -200zł zwrot 100% zwrot 100%
30-14 dni zwrot 50% zwrot 75% zwrot 90%
13-1 dni zwrot 40% zwrot 70% zwrot 85%
niestawienie się na zbiórkę zwrot 20% zwrot 60% zwrot 80%
koszt pakietu 0zł 75zł 150zł
regulamin

LOKALIZACJA I DOJAZD

OW Bałtycki Relaks

Nowoczesny obiekt położony w spokojnej dzielnicy Jastrzębiej Góry na zielonym terenie, 250 m od morza. Ośrodek jest ogrodzony, monitorowany i bezpieczny. Świeżo wyremontowane, 3-, 4-, 5-osobowe, pokoje z pełnym węzłem sanitarnym. Do dyspozycji Uczestników boiska sportowe, plac zabaw, minizoo, wiata grillowa, sale warsztatowe, kręgielnia, winda, klimatyzowana stołówka. Na terenie ośrodka działają telefony wszystkich sieci.

 

Wypoczynkowa 1, 84-104 Jastrzębia Góra

 

e-mail: relaksjg@wp.pl

Organizujemy za dopłatą dojazd na obóz z większych miast Polski. Podróż odbywa się autokarem lub pociągiem.

Dojazd negocjowany jest realizowany przy min. 4 osobach z danego miasta.

Koszt dojazdu negocjowanego w obie strony: 250 zł.

Uczestnicy zawsze podróżują pod opieką naszej kadry.

Możliwość odebrania i dostarczenia dziecka z oraz na lotnisko w Gdańsku lub Warszawie (Lotnisko Chopina lub Port Lotniczy Warszawa-Modlin) – prosimy o kontakt z naszym biurem w celu sprawdzenia i potwierdzenia możliwości organizacji transferu.

Wykaz miejsc i godzin zbiórek będzie potwierdzony na ok. 7 dni przed wyjazdem (wiadomość wysyłamy na adres e-mail podany w rezerwacji).

Białystok 125zł Bydgoszcz 125zł
Bydgoszcz 125zł Częstochowa 94zł
Częstochowa 94zł Gdańsk 49zł
Gdańsk 49zł Jastrzębia Góra 0zł
Jastrzębia Góra 0zł Katowice 99zł
Katowice 99zł Kraków 99zł
Kraków 99zł Leszno 125zł
Leszno 125zł Łódź 94zł
Łódź 94zł Olsztyn 125zł
Olsztyn 125zł Poznań 94zł
Poznań 94zł Szczecin 94zł
Szczecin 94zł Toruń 84zł
Toruń 84zł Warszawa 99zł
Warszawa 99zł Wrocław 99zł
Wrocław 99zł
regulamin

PRZED OBOZEM

Co zabrać?

  • poprawnie wypełnioną kartę kwalifikacyjną z numerem PESEL - jeśli dziecko posiada
  • potwierdzenie ubezpieczenia KL na terenie Polski
  • mały plecak oraz wygodne buty do wycieczek pieszych, obuwie sportowe, ciepły sweter lub polar, kurtkę przeciwdeszczową, strój kąpielowy/kąpielówki, letnie nakrycie głowy (czapkę, chustkę lub kapelusz), latarkę z zapasem baterii
  • przybory toaletowe, ręcznik kąpielowy i plażowy, krem z filtrem UV, środek przeciwko owadom, okulary przeciwsłoneczne