Mini Moja Pierwsza Kolonia w Osadzie Popowo

Wiek: 5-9 lat Organizator: Biuro Turystyki Aktywnej KOMPAS sp. z o.o.
LP. KOD TERMIN CENA
1. PPO 14.07-21.07.2019 -
Organizator
Biuro Turystyki Aktywnej KOMPAS sp. z o.o.
Wiek
Wiek od 5 lat do 9 lat
Opis

Kolonia przeznaczona jest dla dzieci, które chcą zasmakować pierwszego samodzielnego wyjazdu na wakacje. W przepięknym miejscu czeka na Was moc atrakcji: ulubione gry i zabawy, wakacyjne zagadki, sportowe wyzwania, zwierzątka i niezapomniane przygody! Przygotowaliśmy wszystko tak, aby pierwszy obóz obfitował nie tylko w moc wrażeń, ale i był pięknym wspomnieniem dla naszych najmłodszych Uczestników.

 

Opis programu

Dzień miłośników zwierzątek. Osada Popowo ma swój własny zwierzyniec, który kochają wszystkie dzieci! W mini zoo czekają na nas koniki, daniele, owieczki, osiołki, koziołek, kucyk, a także dumny paw. Będziemy je mogli nakarmić, pogłaskać, dowiedzieć się więcej o ich naturze i zwyczajach i po prostu lepiej poznać, by móc je codziennie odwiedzać i odpowiednio się nimi opiekować.

Dzień małego podróżnika. Wakacje to czas odkrywania i zwiedzania nowych miejsc. Najpierw małe szkolenie, jak przygotować się na wycieczkę i co najważniejszego spakować. Wybierzemy się na niezwykłą wyprawę, gdzie poznamy ABC sztuki przetrwania. Po drodze nauczymy się posługiwać mapą i wyznaczać kierunki świata, aby nie zabłądzić. Zbudujemy szałas, nauczymy się po śladach tropić zwierzęta, a potem na łonie przyrody zorganizujemy letni piknik.

Dzień sportowców. Ogłaszamy otwarcie letniej olimpiady sportowej. Najpierw rozgrzewka i trening na wesoło, aby podczas rozgrywek pokazać maksimum swoich możliwości. Będzie odrobina fitnessu, tanecznych wygibasów, a także pierwsze kroki z piłką nożną i siatkówką plażową na naszych obozowych boiskach. Na koniec będą oczywiście słodkie nagrody i prawdziwe medale!

Dzień naukowców. Wybuchy, tajemnicze eliksiry, dziwne mieszanki, buzujące bąbelki, zmieniające się kolory… Przy użyciu całkiem zwyczajnych rzeczy zabawimy się w chemików i fizyków, a efekty naszych eksperymentów zrobią wrażenie na wszystkich.

Dzień pysznej kuchni. Zamienimy się w małych kucharzy i wyczarujemy prawdziwie rarytasy! Najpierw jednak co nieco dowiemy się o zdrowym odżywianiu i mocy witamin z warzyw i owoców. Tego dnia będziemy przyrządzać sałatki owocowe, letnie koktajle i koreczki. Odbędzie się również konkurs na najciekawsze... ciastko.

Dzień młodych artystów. Lato to czas soczystych barw, więc i my zabawimy się w artystów i stworzymy nasze wyjątkowe dzieła sztuki. Zaczniemy od zrobienia wyjątkowych pocztówek z wakacji, potem wybierzemy się na prawdziwy plener rysunkowy na pobliską polankę lub będziemy po prostu tworzyć kredkami i węglem w cieniu drzewa przepiękne pejzaże. Tego dnia powstaną też oryginalne prezenty hand made, z których każde dziecko z pewnością będzie dumne. Mamy mnóstwo pomysłów na baaaardzo kolorowy dzień!

Ponadto w programie:

 • gry terenowe i integracyjne
 • zgadywanki i quizy
 • wieczorne czytanie bajek
 • beztroskie szaleństwa na placu zabaw
 • przejażdżka bryczką lub wozem konnym
 • dyskoteka przebierana z motywem przewodnim
 • ognisko z pieczeniem kiełbasek, pląsami i skeczami
 • letnie kino, czyli projekcje ukochanych bajek i filmów dla dzieci 
 • kąpiele i zabawy w wodzie w pobliskim jeziorze pod opieką ratownika WOPR

 

Wyżywienie

4 domowe posiłki dziennie: śniadanie, obiad + podwieczorek, kolacja. Wszystkie przygotowywane w ośrodku. Obóz zaczyna się obiadem pierwszego dnia i kończy obiadem dnia ostatniego. Uczestnicy otrzymują suchy prowiant na drogę powrotną.

 

Cena zawiera

Zakwaterowanie (7 noclegów), wyżywienie 4 razy dziennie, bardzo aktywny program, opiekę kadry, pamiątkową koszulkę, śpiewnik, ubezpieczenie NNW (10.000 zł).  

 

Cena nie zawiera

Dojazdu.

 

Co zabrać
 • ważną legitymację szkolną z numerem PESEL oraz poprawnie wypełnioną kartę kwalifikacyjną z numerem PESEL
 • mały plecak oraz wygodne buty do wycieczek pieszych, obuwie sportowe, ciepły sweter lub polar, kurtkę przeciwdeszczową, letnie nakrycie głowy (czapkę, chustkę lub kapelusz), kąpielówki
 • ulubione kolekcje zabawek
 • przybory toaletowe, ręcznik kąpielowy i plażowy, krem z filtrem UV, środek przeciwko owadom, okulary przeciwsłoneczne

 

Dojazd własny.

 

LP. MIASTO MIEJSCE ZBIÓRKI Środek transportu ZBIÓRKA WYJAZDOWA ZBIÓRKA POWROTNA DOPŁATA
1 Popowo sada Popowo Popowo 40 C 87-600 Lipno Własny 14:00 13:00 0 PLN

Osada Popowo

Położona w gminie Lipno w województwie kujawsko-pomorskim. Wieś leży 180 km od Warszawy i 200 km od Gdańska. Uczestnicy będą zakwaterowani w pokojach 3-, 4-, 5-osobowych z łazienkami w Zajeździe Jan. Osada Popowo jest malowniczo położona wśród lasów, pól i łąk. Króluje tu zieleń, woda, zwierzęta. Na około 20 ha terenu znajdują się: Zajazd Jan, Dworek Małgorzata, karczma, letnia kawiarenka, zarybione stawy, ścieżki spacerowe oraz minizoo. Ponadto do dyspozycji teren zielony, boiska sportowe, salki zajęciowe, miejsce na ognisko i plac zabaw.

Strona ośrodka: http://osadapopowo.pl/

Uwaga: Przykładamy dużą wagę do odpowiedniego doboru grupy wiekowej dzieci, dlatego Osada Popowo – Zajazd Jan dedykowana jest jedynie najmłodszym dzieciom w wieku 5-9 lat.

Popowo 40C, 87-600 Lipno