(+48 58) 303 18 78

dostępni pn-pt 9:00-17:00

<
>
Młodzieżowy Rejs Turystyczny..jpg
Młodzieżowy Rejs Turystyczny..jpg

2000 zł

Młodzieżowy Rejs Turystyczny

Wiek: 14-19

lokalizacja:
Jachty kabinowe

Podczas rejsu odwiedzimy najmodniejsze porty i przystanie od Rucianego przez Giżycko po Węgorzewo. Młodzieżowy rejs turystyczny to impreza zarówno dla żeglarzy-debiutantów, jak i tych z patentami. Stawiamy tu przede wszystkim na fajną atmosferę, chill, dużo żeglowania i dobrej zabawy.

Na wysokiej klasy jachtach załogi uczą się ich obsługi, działania w zespole i na rzecz zespołu, ale przede wszystkim mają bliski kontakt z unikalną przyrodą pięknych Mazur i niezakłócony niczym wypoczynek pod żaglami. 

Będzie czas na kąpiele, plażowanie, frisbee i długie rozmowy z nowo poznanymi przyjaciółmi. Opalenizna gwarantowana bez względu na pogodę. Po całodziennym pływaniu dźwięki gitary na biwaku przy ognisku i żeglarskie bratnie dusze tworzą niezapomnianą atmosferę Kliwra.

 

rezerwuj >

TERMINY TEGO OBOZU

25/06/2019 - 07/07/2019

niedostępny 2000 zł

07/07/2019 - 19/07/2019

niedostępny 2000 zł

19/07/2019 - 31/07/2019

niedostępny 2000 zł

31/07/2019 - 12/08/2019

niedostępny 2000 zł

12/08/2019 - 24/08/2019

niedostępny 2000 zł

Program

Rejs turystyczny po Wielkich Jeziorach Mazurskich: Uczestnicy odwiedzają najmodniejsze mazurskie porty: Ruciane, Mikołajki, Ryn, Giżycko i inne. W trakcie rejsu doskonalimy się w sprawnej obsłudze jachtu żaglowego oraz kształtujemy umiejętność pracy w zespole. Rejsy dostarczają wielu wrażeń estetycznych i emocji żeglarskich. 
 

Rejs po Wielkich Jeziorach Mazurskich - jezioro Nidzkie, Mikołajskie, Śniardwy, Ryńskie, odwiedzimy najmodniejsze porty i przystanie. 

Śluzowanie jachtem żaglowym- jak działa śluza, jak zachować się w śluzie, śluzowanie przez śluzę Guziankę.

Gra terenowa w Mamerkach - zabawa w poszukiwanie niespodzianki ukrytej w poniemieckich bunkrach.

Zabawa w parku wodnym Tropicana - baseny, jacuzzi, groty solne, sztuczna fala, zjeżdżalnie. 

Warsztaty z ratownictwa wodnego - jak pływać pod żaglem, obsługiwać kolo ratunkowe w wodzie, wiązać węzeł ratowniczy. 

Zwiedzanie twierdzy Boyen w Giżycku.

Zwiedzanie Kwatery Głównej Niemieckich Wojsk Lądowych (OKH) ze śluzą na Kanale Mazurskim.

Regaty o puchar BT Kliwer 

Żeglarskie kalambury 

Turniej Frisbee 

Turniej siatkówki plażowej 

Żeglarski wieczór Kapitański przy ognisku 

Mazurski Chill: kąpiele, plażowanie, zabawy integracyjne i sportowe. 


Program rejsu ma charakter orientacyjny o szczegółowym programie decyduje kierownik obozu biorąc za każdym razem pod uwagę bezpieczeństwo uczestników, atrakcyjność imprezy i warunki atmosferyczne.

 

Fakultatywnie

Dla wszystkich chętnych przygotowaliśmy zajęcia dodatkowe za dopłatą:

Pakiet Ochronny Kliwer 75zł

Pakiet ochronny KLIWER to świadczenie, które ogranicza do niezbędnego minimum straty finansowe w przypadku konieczności rezygnacji z imprezy przed wyjazdem. Nieszczęśliwy wypadek, choroba, kradzież, czy zagubienie dokumentów podróży lub inne nieprzewidziane zdarzenia losowe mogą zmusić Państwa do rezygnacji z imprezy. Świadczenie Gwarancji - Pakiet Ochronny KLIWER można wykupić tylko w momencie podpisywania umowy na imprezę. Potrącenia w przypadku rezygnacji wyliczane są każdorazowo w oparciu o faktycznie poniesione koszty. Jednak praktyka wynikająca z wieloletnich doświadczeń pozwala szacować, iż potrącenia te będą zbliżone wartości zawartych w tabeli.

Wysokość potrąceń w Gwarancji KLIWER Pakiet Ochronny określa poniższa tabelka:

Termin rezygnacji przed datą rozpoczęcia imprezy Orientacyjne wartości potrąceń Pakiet Ochronny Kliwer

do 30 dni

50 PLN Zwrot 100%
29-14 dni 50% Zwrot 75%
13-1 dni 50 - 90 % Zwrot 70 %
W dniu wyjazdu 90 - 100 % Zwrot min. 60%

 

Dzieci, których rodzice nie zdecydowali się na zakup dodatkowych opcji, będą uczestniczyć w zajęciach realizowanych zgodnie z programem obozu.

KOSZTY

cena zawiera cena nie zawiera
 • aktywny program rejsu 
 • zakwaterowanie na Jachtach kabinowych wysokiej klasy Sasanka 660 Supernova
 • pełne wyżywienie
 • opłaty portowe i paliwo do jachtów
 • opiekę Kliwer Kadry
 • ubezpieczenie Signal Iduna 5000 zł
 • podatek VAT 

 

Transportu, opłat za prysznice, WC i ładowanie telefonów komórkowych w portach lub na przystaniach.

Świadczenie Gwarancji - Pakiet Ochronny KLIWER można wykupić tylko w momencie podpisywania umowy na imprezę, jego cena wynosi 75 zł.

Gwarancja aklimatyzacji 150zł
Wiemy jak często trudne do przewidzenia jest to, czy nasze Dziecko, które nie jest jeszcze doświadczonym bywalcem obozów i kolonii, zintegruje się z nowymi kolegami i odnajdzie się poza znanym sobie otoczeniem. Czy dobrze będzie się czuł w grupie rówieśników, czy może decyzja o wysłaniu na pierwszy obóz powinna jeszcze poczekać? Czasem, pomimo starań naszej profesjonalnej kadry, tęsknota za domem jest silniejsza i nie chcąc narazić początkującego Uczestnika na złe wspomnienia z pierwszego obozu, zabieramy go przed zakończeniem kolonii do domu. Wychodząc naprzeciw takim sytuacjom, oferujemy dodatkową usługę polegającą na wzmożonej indywidualnej opiece Waszego Dziecka przez naszą kadrę. W przypadku wykupienia tej dodatkowej usługi zachowujemy jeszcze większą niż zwykle staranność i troskę o zaaklimatyzowanie się Państwa Dziecka na obozie. Jeżeli mimo to Uczestnik opuści obóz, Kompas zapłaci za niewykorzystane dni na obozie proporcjonalnie do ceny obozu.
Karta dużej rodziny
Nasza firma przystąpiła do ogólnopolskiego rządowego programu Karta Dużej Rodziny. Jest to system zniżek dla rodzin wielodzietnych, przysługujący rodzinom z co najmniej trójką dzieci, niezależnie od dochodu. Karta jest wydawana bezpłatnie, każdemu członkowi rodziny. Jej posiadacze mają możliwość korzystania z katalogu oferty kulturalnej, rekreacyjnej czy transportowej na terenie całego kraju. Szczegóły programu na stronie https://rodzina.gov.pl/duza-rodzina/karta-duzej-rodziny. My ze swojej strony oferujemy 100 zł rabatu dla każdego członka rodziny posiadającego Kartę, na dowolny obóz organizowany przez BTA Kompas. Karta Dużej Rodziny nie obowiązuje przy obozach w cenie promocyjnej. Warunkiem otrzymania zniżki jest przesłanie skanu lub zdjęcia Karty uczestnika obozu na adres e-mail biuro@kompas.pl. Skan lub zdjęcie należy przesłać przed dokonaniem płatności za dany obóz.
Co zrobić, jeśli moje dziecko jednak nie może jechać?

Różnego rodzaju sytuacje losowe (choroba, wydarzenie rodzinne, odwołanie urlopu itp.) mogą spowodować konieczność niespodziewanej rezygnacji z udziału w imprezie. Dla uniknięcia dość wysokich kosztów finansowych związanych z taką rezygnacją proponujemy przy kupnie imprezy nabycie fakultatywnego Pakietu Ochronnego pozwalającego na znaczące obniżenie kosztów wynikających z warunków uczestnictwa.

czytaj więcej >

Tabela zwrotu kosztów w przypadku rezygnacji z imprezy

liczba dni do rozpoczęcia obozu Bez pakietu Pakiet Parasol Pakiet Super Parasol
powyżej 30 dni -200zł zwrot 100% zwrot 100%
30-14 dni zwrot 50% zwrot 75% zwrot 90%
13-1 dni zwrot 40% zwrot 70% zwrot 85%
niestawienie się na zbiórkę zwrot 20% zwrot 60% zwrot 80%
koszt pakietu 0zł 75zł 150zł
regulamin

LOKALIZACJA I DOJAZD

Jachty kabinowe

Jachty kabinowe wysokiej klasy Sasanka 660 Supernova. Miejsce zaokrętowania i wyokrętowania: Ruciane-Nida. Na każdym jachcie 4-5 uczestników + sternik-wychowawca.

Organizujemy dojazd z Warszawy i większych miast w Polsce (Kraków, Katowice, Wrocław, Poznań, Olsztyn, Gdynia, Toruń, Łódź) za dopłatą. Młodzież podróżuje pod opieką wychowawców, bezpieczne i sprawdzone autokary. 
Z Warszawy odjazd o godz. 08:30, ul. Belgradzka 50 (Ursynów), powrót ok godz. 17.00 ul. Belgradzka 50. Z pozostałych miast - szczegóły w planie transportu BTKliwer.Dojazd własny Zbiórka uczestników w ośrodku OTW PTTK Ruciane Nida, al. Wczasów 17 o godz.: 13:30 przy budynku recepcji.

 

 

Bydgoszcz 85zł Częstochowa 95zł
Gdynia 95zł Katowice 95zł
Kraków 95zł Lublin 85zł
Łódź 75zł Poznań 85zł
Ruciane Nida 0zł Toruń 85zł
Warszawa 65zł Wrocław 95zł
regulamin

PRZED OBOZEM

Co zabrać?

 • legitymację szkolną
 • kartę kwalifikacyjną
 • ubranie przeciwdeszczowe (sztormiak kurtka i spodnie)
 • śpiwór, kalosze
 • trampki lub tenisówki
 • strój kąpielowy, nakrycie głowy, krem z filtrem
 • latarkę
 • okulary przeciwsłoneczne.

Rzeczy spakowane w miękką torbę podróżną. Plecak ze stelażem wykluczony.