ue-logo
pfr-logo

(+48 58) 303 18 78

dostępni pn-pt 9:00-17:00

<
>
Obóz Jeździecki.JPG
Obóz Jeździecki.JPG

3099 zł

Obóz Jeździecki

Wiek: 10-18

lokalizacja:
Osada 49

Razem z doskonałą Szkołą Jazdy Konnej As Dream po raz kolejny zapraszamy na intensywne wakacje dla pasjonatów koni i jeździectwa w samym sercu Kaszub. Program jeździecki realizowany będzie w ośrodku Koziula, gdzie nasi Uczestnicy spędzą aktywnie czas od samego rana do późnego popołudnia, natomiast zakwaterowani będą w nowoczesnym ośrodku Osada 49, z którego na zajęcia będą wygodnie dojeżdżać dedykowanym im busem. 

rezerwuj >

TERMINY TEGO OBOZU

27/06/2022 - 08/07/2022

niedostępny 3099 zł

09/07/2022 - 20/07/2022

Brak miejsc 3099 zł

21/07/2022 - 01/08/2022

Brak miejsc 3099 zł

02/08/2022 - 13/08/2022

dostępne rezerwuj > 3099 zł

14/08/2022 - 25/08/2022

dostępne rezerwuj > 3099 zł

Program

W malowniczej scenerii, z dala od miejskiego zgiełku, będzie okazja nauczyć się przygotować konie do jazdy, doskonalić umiejętności jeździeckie, aktywnie i ciekawie spędzać czas z końmi oraz zadbać o zwierzę po skończonym treningu. To miejsce dla każdego miłośnika koni i jeździectwa. Uwielbiasz konie? Szukasz wrażeń w terenie? Chcesz się nauczyć jeździć konno pod okiem wykwalifikowanej kadry? Ten obóz jest właśnie dla Ciebie!

Program realizowany będzie w Szkole Jazdy Konnej As Dream. Uczestnikom obozu zapewniamy najwyższą jakość świadczonych usług (podopieczni As Dream regularnie startują i zdobywają medale w imprezach mistrzowskich). Szkoła posiada certyfikat Polskiego Związku Jeździeckiego, co potwierdza wyszkolenie koni na najwyższym poziomie oraz bezpieczeństwo jazd prowadzonych przez kompetentnych trenerów i instruktorów. Nasz obóz ma charakter sportowy i realizowany jest w oparciu o autorski program instruktorów i trenerów, wynikający z wieloletniego doświadczenia w szkoleniu dzieci i młodzieży.

Wiemy, że wyjątkowa relacja koń - jeździec rozpoczyna się już w stajni. Integralną częścią programu są więc prace stajenne. Damy uczestnikom możliwość czynnego przygotowania koni do treningu jak również zadbania o konia po jeździe.

Gwarantujemy wysoki standard zakwaterowania, domową kuchnię, bogatą infrastrukturę rekreacyjną ośrodka oraz dojazd na zajęcia jeździeckie, który zajmie jedynie 15 minut!

Stajnia i konie

 • zasady funkcjonowania stajni
 • podstawy hodowli i wychowu koni
 • udział w codziennym życiu stajni
 • codzienne oporządzanie boksów 

Do dyspozycji uczestników w czasie obozów oddajemy kilkanaście koni i kuców, dostosowanych do potrzeb nawet najbardziej wymagających jeźdźców. Każdy z naszych obozów kończy się przygotowaniem do egzaminów na brązową i srebrną odznakę jeździecką, które mogą być zorganizowane na koniec każdego turnusu (o dopuszczeniu Uczestnika decyduje instruktor). Program jeździecki realizowany jest w nowopowstałym ośrodku szkoleniowym szkoły AS DREAM, położonym w miejscowości Kozia Góra nad jeziorem Przywidzkim, o powierzchni 5 ha, w odległości 30 km od Gdańska.

 Na terenie ośrodka znajdują się:

 • dwie stajnie angielskie z miejscami do przygotowania koni
 • ogrodzony plac jeździecki z profesjonalnym podłożem o wymiarach 27 x 67 metrów kwadratowych, umożliwiającym zajęcia na czworoboku i parkurze
 • świetlica do wyłącznej dyspozycji Uczestników

Nauka jazdy konnej odbywa się w kameralnych grupach treningowych w podziale na stopień zaawansowania (podział na grupy pierwszego dnia obozu):

 • grupa źrebaków, gdzie Uczestnicy od podstaw zapoznają się z zasadami jazdy konnej i gruntownie oszlifują swoje podstawy, 
 • grupa kucyków to grupa dla Uczestników już jeżdżących samodzielnie, a nie gotowych jeszcze na jazdę w grupie zaawansowanej (stęp, kłus),
 • grupa pegazów to miejsce dla Uczestników jeżdżących konno na zaawansowanym poziomie, gdzie poznawać będą tajniki treningu sportowego.

Uczestnicy rozpoczynający przygodę z jeździectwem trenują na lonży. Jednostka lekcyjna jazdy na lonży, ze względu na swą specyfikę, trwa 30 min. Jednostka lekcyjna jazdy samodzielnej trwa 60 min. Podczas obozu każdy uczestnik bierze udział w 2 jednostkach lekcyjnych jazdy konnej dziennie (10 dni treningowych).

Jazdy konne odbywają się na podstawie autorskiego programu szkolenia, uwzględniającego właściwe szkolenie i udoskonalanie dosiadu oraz prawidłowe stosowanie pomocy jeździeckich. Celem prowadzonego szkolenia jest zapoznanie uczestników z zasadami klasycznego jeździectwa. W programie obozu przewidziane są również zajęcia teoretyczne i zajęcia w stajniach (minimum 4 godziny zegarowe dziennie).

Program praktycznych zajęć jeździeckich wzbogacony jest o następujące moduły:

 • rząd i ekwipunek jeździecki
 • budowa jeźdźca i konia
 • zachowania stadne koni – wpływ koni na zachowania grupy "HORSE SENSE"
 • day SPA – perfekcyjna opieka i pielęgnacja koni
 • sporty konne – budowanie małego sportowca
 • żywienie koni – od źrebaka do sportowca
 • podstawy woltyżerki – gimnastyka na koniu
 • konno wśród natury – wycieczka konna po lasach i jeziorach kaszubskich

Na każdym turnusie istnieje możliwość:

 • zdania egzaminu na brązową i srebrną odznakę jeździecką – dopłata 300 zł
 • zdania egzaminu na odznakę JEŻDŻĘ KONNO – dopłata 100 zł

Uwaga! Uprzedniej weryfikacji umiejętności młodego jeźdźca i podjęcia decyzji o dopuszczeniu go do egzaminu dokonuje doświadczony Instruktor.

Brązowa i Srebrna odznaka. Egzamin przeprowadzany przed komisją, potwierdzający umiejętności jeździeckie na poziomie pozwalającym na start w pierwszych zawodach. Do egzaminu mogą podchodzić wszyscy Uczestnicy, posiadający umiejętności jeździeckie na poziomie zaawansowanym.

Odznaka Jeżdżę Konno. Egzamin przeprowadzany przed komisją, potwierdzający podstawowe umiejętności jeździeckie, w tym umiejętność podstawowej pielęgnacji i przygotowania konia do jazdy. Egzamin ten przeznaczony jest dla wszystkich uczestników obozu.

Autor programu:

Anna Skrzeszewska – właścicielka Szkoły Jazdy Konnej As Dream

 • licencjonowany trener Polskiego Związku Jeździeckiego (nr licencji T000586/11)
 • instruktor sportu jeździeckiego
 • trenerskie uprawnienia międzynarodowe Equistrian Passport
 • egzaminator Wojewódzkiej Komisji Egzaminacyjnej PZJ
 • sędzia jeździecki w dyscyplinie ujeżdżenia i skoków przez przeszkody (nr licencji S004065)
 • zawodnik II klasy w dyscyplinie ujeżdżenia i skoków przez przeszkody
 • kierownik wypoczynku dla dzieci i młodzieży

Letnia strefa zabawy

 • aktywne plażowanie nad Jeziorem Przywidzkim (pod opieką ratownika WOPR)
 • team building, gry towarzyskie, zabawy integracyjne
 • turnieje sportowe, zajęcia fitness, stretching
 • plener rysunkowy z przyrodą i końmi w roli głównej
 • podstawy terenoznawstwa i gry terenowe z nagrodami 
 • wieczorne kino letnie
 • muzyczne ognisko z pieczeniem kiełbasek
 • chill przy planszówkach

 

Wyżywienie

4 domowe posiłki dziennie: śniadanie, obiad + podwieczorek, kolacja. Wszystkie przygotowywane w ośrodku. Obóz zaczyna się obiadokolacją pierwszego dnia, a kończy śniadaniem dnia ostatniego. Uczestnicy otrzymują suchy prowiant na drogę powrotną.

Fakultatywnie

Dla wszystkich chętnych przygotowaliśmy zajęcia dodatkowe za dopłatą:

Przygodowy Pakiet Obozowy 100zł

Przydatne wyposażenie dla każdego, kto wyjeżdża na obóz. W Obozowym Pakiecie Przygody znajdują się:
- latarka ręczna z kompletem baterii,
- bidon
- dmuchana poduszka podróżna, niezbędną dla każdego Podróżnika.

Obozowy Pakiet Przygody będzie czekać na Uczestnika na obozie.

Galeria najlepszych zdjęć 29.9zł

Galeria z najlepszymi zdjeciami z obozu na karcie SD. Wysyłka pocztą na przełomie września i października. 

Dzieci, których rodzice nie zdecydowali się na zakup dodatkowych opcji, będą uczestniczyć w zajęciach realizowanych zgodnie z programem obozu.

KOSZTY

cena zawiera cena nie zawiera

Zakwaterowanie (11 noclegów), wyżywienie 3 razy dziennie, bardzo aktywny program, opiekę kadry pedagogicznej i instruktorskiej, opiekę medyczną,dojazd na zajęcia jeździeckie, pamiątkową koszulkę, śpiewnik, ubezpieczenie NNW (10.000 zł), składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy.

Dojazdu, dodatkowych atrakcji, diety specjalistycznej (np. bezglutenowej, wegańskiej, bezmlecznej).

Dopłaty:

 • galeria najlepszych zdjęć – 29,90 zł
 • przygodowy pakiet obozowy – 100 zł
Gwarancja aklimatyzacji 150zł
Wiemy jak często trudne do przewidzenia jest to, czy nasze Dziecko, które nie jest jeszcze doświadczonym bywalcem obozów i kolonii, zintegruje się z nowymi kolegami i odnajdzie się poza znanym sobie otoczeniem. Czy dobrze będzie się czuł w grupie rówieśników, czy może decyzja o wysłaniu na pierwszy obóz powinna jeszcze poczekać? Czasem, pomimo starań naszej profesjonalnej kadry, tęsknota za domem jest silniejsza i nie chcąc narazić początkującego Uczestnika na złe wspomnienia z pierwszego obozu, zabieramy go przed zakończeniem kolonii do domu. Wychodząc naprzeciw takim sytuacjom, oferujemy dodatkową usługę polegającą na wzmożonej indywidualnej opiece Waszego Dziecka przez naszą kadrę. W przypadku wykupienia tej dodatkowej usługi zachowujemy jeszcze większą niż zwykle staranność i troskę o zaaklimatyzowanie się Państwa Dziecka na obozie. Jeżeli mimo to Uczestnik opuści obóz, Kompas zapłaci za niewykorzystane dni na obozie proporcjonalnie do ceny obozu.
Karta dużej rodziny
Nasza firma przystąpiła do ogólnopolskiego rządowego programu Karta Dużej Rodziny. Jest to system zniżek dla rodzin wielodzietnych, przysługujący rodzinom z co najmniej trójką dzieci, niezależnie od dochodu. Karta jest wydawana bezpłatnie, każdemu członkowi rodziny. Jej posiadacze mają możliwość korzystania z katalogu oferty kulturalnej, rekreacyjnej czy transportowej na terenie całego kraju. Szczegóły programu na stronie https://rodzina.gov.pl/duza-rodzina/karta-duzej-rodziny. My ze swojej strony oferujemy 100 zł rabatu dla każdego członka rodziny posiadającego Kartę, na dowolny obóz organizowany przez BTA Kompas. Karta Dużej Rodziny nie obowiązuje przy obozach w cenie promocyjnej. Warunkiem otrzymania zniżki jest przesłanie skanu lub zdjęcia Karty uczestnika obozu na adres e-mail biuro@kompas.pl. Skan lub zdjęcie należy przesłać przed dokonaniem płatności za dany obóz.
Co zrobić, jeśli moje dziecko jednak nie może jechać?

Różnego rodzaju sytuacje losowe (choroba, wydarzenie rodzinne, odwołanie urlopu itp.) mogą spowodować konieczność niespodziewanej rezygnacji z udziału w imprezie. Dla uniknięcia dość wysokich kosztów finansowych związanych z taką rezygnacją proponujemy przy kupnie imprezy nabycie fakultatywnego Pakietu Ochronnego pozwalającego na znaczące obniżenie kosztów wynikających z warunków uczestnictwa.

czytaj więcej >

Tabela zwrotu kosztów w przypadku rezygnacji z imprezy

liczba dni do rozpoczęcia obozu Bez pakietu Pakiet Parasol Pakiet Super Parasol
powyżej 30 dni -200zł zwrot 100% zwrot 100%
30-14 dni zwrot 50% zwrot 75% zwrot 90%
13-1 dni zwrot 40% zwrot 70% zwrot 85%
niestawienie się na zbiórkę zwrot 20% zwrot 60% zwrot 80%
koszt pakietu 0zł 75zł 150zł
regulamin

LOKALIZACJA I DOJAZD

Osada 49

Nowoczesny obiekt hotelowy położony na pograniczu Kaszub i Kociewia, zaledwie 24 kilometry od Gdańska, w miejscowości Cząstkowo. Do dyspozycji uczestników komfortowe pokoje 2-,3-osobowe z łazienkami. Obiekt jest ogrodzony, posiada teren zielony, wielofunkcyjne boisko, zewnętrzną siłownię typu cross, wiatę grillową, niewielki basen zewnętrzny, salę multimedialną 2 sale warsztatowe. siłownię wewnętrzną, plac zabaw, a w bezpośrednim sąsiedztwie las sosnowy.

Strona obiektu www.osada49.pl

Osada 49, Cząstkowo 49, Ełganowo

Organizujemy dojazd na obóz za dopłatą z większych miast Polski. Podróż odbywa się autokarem lub pociągiem.

Dojazd negocjowany jest realizowany przy min. 5 osobach z danego miasta. Koszt transportu negocjowanego w obie strony: 300 zł.

Uczestnicy zawsze podróżują pod opieką naszej kadry.

Wykaz miejsc i godzin zbiórek będzie potwierdzony na ok. 7 dni przed wyjazdem (wiadomość wysyłamy na adres e-mail podany w rezerwacji).

Bydgoszcz 300zł Cząstkowo 0zł
Częstochowa 228zł Gdańsk 118zł
Katowice 238zł Kielce 300zł
Koszalin 300zł Kraków 238zł
Leszno 300zł Lublin 300zł
Łódź 228zł Ostróda 300zł
Poznań 228zł Rzeszów 300zł
Słupsk 300zł Szczecin 228zł
Toruń 198zł Warszawa 238zł
Wrocław 238zł
regulamin

PRZED OBOZEM

Co zabrać?

 • ważną legitymację szkolną z numerem PESEL oraz poprawnie wypełnioną kartę kwalifikacyjną z numerem PESEL
 • odpowiedni strój i obuwie do jazdy konnej, toczek z atestem lub kask jeździecki (bardzo ważne!)
 • mały plecak oraz wygodne buty do wycieczek pieszych, obuwie sportowe, ciepły sweter lub polar, kurtkę przeciwdeszczową, strój kąpielowy/kąpielówki, letnie nakrycie głowy (czapkę, chustkę)
 • przybory toaletowe, ręcznik kąpielowy i plażowy, krem z filtrem UV, środek przeciwko owadom, okulary przeciwsłoneczne
 • własny bidon na wodę

Uwaga: Szkoła Jazdy Konnej As Dream posiada na wyposażeniu kaski jeździeckie we wszystkich rozmiarach.