Obóz młodzieżowy – Kramsach, Austria

Wiek: 15-19 lat Organizator: Biuro Turystyki Aktywnej KOMPAS sp. z o.o.
LP. KOD TERMIN CENA
1. KML 01.02-10.02.2019 - -
Organizator
Biuro Turystyki Aktywnej KOMPAS sp. z o.o.
Wiek
Wiek od 15 lat do 19 lat
Opis

Obóz przeznaczony jest dla młodzieży jeżdżącej na poziomie co najmniej średniozaawansowanym. Klimatyczny wyjazd dla licealistów. Mieszkamy zaledwie 9 km od stacji kolejki ośrodka Ski Juvel (rano będzie można się ciut lepiej wyspać przed ruszeniem na stoki :)). Zapewniamy solidne szkolenie z instruktorami zaopatrzonymi w dużą dozę zajawki. Kramsach to dobre miejsce do szlifowania swoich umiejętności, luzu i zabawy. Miejscowość położona w Tyrolu z dobrym, szybkim dojazdem z Warszawy (zaraz za granicą niemiecko-austriacką). Mieszkamy 10 min spacerkiem od centrum miejscowości w zabytkowym 700-letnim tyrolskim pensjonacie z porożami na ścianach, zabytkowymi malowidłami etc. Każdy pokój z łazienką, wygodnymi łóżkami i klimatem :)

 

Opis programu

Jeździsz w stopniu średniozaawansowanym na nartach lub snowboardzie? A może radzisz sobie świetnie, ale chętnie coś tam podszlifujesz? Zapraszamy tych, którzy mają już za sobą pierwszy kontakt z nartami lub snowboardem i tych bardziej zaawansowanych.

Szkolenie. Codziennie pod okiem wykwalifikowanych instruktorów (uprawnienia PZN, PZS) będziemy się szkolić na dwóch poziomach zaawansowania. Różnorodne, dobrze przygotowane trasy pozwolą robić szybkie postępy. Podczas szkolenia wykorzystywać będziemy też kamery, które bardzo pomagają wychwycić błędy i szybko opanować zasady jazdy carvingowej. Dla bardziej zaawansowanych przewidzieliśmy naukę jazdy na muldach, w białym puchu (o ile warunki pozwolą) oraz wizyty w snowparku i na funslope.

Sprzęt. Dobór sprzętu ma duże znaczenie, odpowiedni pomoże w szybszym robieniu postępów. Z Uczestnikami, którzy nie mają własnego sprzętu, instruktorzy wybiorą się do wypożyczalni, gdzie pomogą dobrać odpowiednie wyposażenie. Dobry sprzęt to także bezpieczeństwo – nasi instruktorzy zadbają o wyregulowanie siły wypięcia wiązań. Wymagamy, aby każdy Uczestnik miał własny kask narciarski!!

Wyciągi i trasy. Jeździmy w centrum narciarskim Ski Juvel. W ramach jednego karnetu do dyspozycji 109 km tras, 45 wyciągów. Trasy o każdym poziomie zaawansowania. Na terenie rejonu są też dwa snowparki i funslope. Największy w Alpbach to kilkanaście skoczni i przeszkód o zróżnicowanym poziomie (od 1 metrowych po największy 10 m kicker). Ski Juvel to mniej zatłoczona miejscówka, gdzie można znaleźć swoją przestrzeń na czerpanie radości z jazdy :)

Wieczorami:

Videocoaching. Wychwytywanie niedociągnięć, uwagi instruktorów i pytania Uczestników, wykłady na temat serwisu sprzętu oraz oczywiście na temat bezpieczeństwa na stoku.

Chillout & Party. Nie samym śniegiem człowiek żyje! Po powrocie ze stoku apres ski, dużo integracji, dobrej zabawy i muzyki, zasmakujemy też nocnego życia Kramsach (ale tak, aby następnego dnia szusować na 110%).

Wyjscie na basen. https://www.woerglerwasserwelt.at/en Dodatkowo płatne na miejscu (około 11 euro)

 

Wyżywienie

HB: śniadania i obiadokolacje. Pierwszy posiłek obiadokolacja 02.02, ostatni – śniadanie 09.02. Zapewniamy suchy prowiant na podróż powrotną. Do posiłków napoje: herbata, woda. Wszystkie posiłki przygotowywane są przez naszych sprawdzonych kucharzy. Pyszne, sycące i rozgrzewające posiłki sprzyjają regenerowaniu sił po powrocie ze stoku.

 

Cena zawiera

Zakwaterowanie (7 noclegów), wyżywienie (7 x śniadanie, 7 x obiadokolacja), program zajęć, opiekę wychowawców i instruktorów, ubezpieczenie NNW i KL AXA, szkolenie narciarskie lub snowboardowe, dojazd z Warszawy, Łodzi i Wrocławia.

 

Cena nie zawiera

Dojazdu z Opola, Skipassów, opłaty klimatycznej, kaucji zwrotnej za skipass i apartament, ewentualnych kosztów wypożyczenia sprzętu, biletu na basen.

Dopłaty:

Skipass 6-dniowy:

 • dorośli – 214,5 euro/6 dni
 • młodzież urodzona w latach 2000-2002 – 171,5 euro/6 dni
 • młodzież urodzona w latach 2003-2012 – 107,5 euro/6 dni

Inne opłaty obowiązkowe na miejscu (od osoby):

 • opłata klimatyczna za osobę – 9 euro
 • kaucja zwrotna za skipass i apartament za osobę – 52 euro

 

Co zabrać
 • obowiązkowo kask narciarski!
 • poprawnie wypełnioną kartę kwalifikacyjną z numerem PESEL
 • ważny paszport lub dowód osobisty oraz legitymację szkolną z numerem PESEL
 • zapas gotówki w euro
 • czapkę, szalik, dwie pary rękawiczek
 • odzież na różne temperatury oraz odpowiednie obuwie zimowe
 • przybory do mycia i ręcznik
 • strój kąpielowy/kąpielówki, klapki, ręcznik kąpielowy, czepek
 • krem na mróz z filtrem UV
 • mały plecak na wyjścia
 • sprzęt narciarski lub snowboardowy lub gotówkę na wypożyczenie
 • wskazane ochraniacze na nadgarstki i kolana
 • zalecamy zabranie karty EKUZ z NFZ

Poniżej rady naszych instruktorów odnośnie sprzętu i ubrań narciarskich:

 • rękawiczki narciarskie, ortalionowe, goretex, skórzane – LUŹNE (nigdy wełniane)
 • skarpety narciarskie długie, do kolan
 • bielizna narciarska, termoaktywna
 • sprzęt narciarski sprawdzony i dobrany przez fachowca, koniecznie kijki narciarskie odpowiedniej długości
 • spodnie narciarskie dobrze osłaniające plecy
 • dobrze dobrane gogle z jasnożółtą szybką

W cenie dojazd z Warszawy, Łodzi i Wrocławia. 

Szczegółowy rozkład jazdy będzie dostępny na ok. 7 dni przed wyjazdem (wysyłamy wiadomość e-mail ze szczegółowymi informacjami na adres podany przy rezerwacji).

Dojazd własny do ośrodka 2.02. Wyjazd własny 9.02.

Dojazdy z poszczególnych miast realizujemy zgodnie z terminem ferii dla danego województwa.

 

LP. MIASTO MIEJSCE ZBIÓRKI Środek transportu ZBIÓRKA WYJAZDOWA ZBIÓRKA POWROTNA DOPŁATA
1 Kramsach Pensjonat Voldopp, Voldopp 53 6233 Kramsach, Austria Własny 17:00 09:00 0 PLN
2 Warszawa Pałac Kultury i Nauki, parking przy Pałacu Młodzieży (od strony ul.Świętokrzyskiej) Autokar 22:30 02:25 0 PLN
3 Łódź stacja paliw BP, ul. Kątna 1, 92-638 Autokar 00:50 00:15 0 PLN
4 Wrocław Stacja paliw Circle K (dawny Statoil), ul. Sucha 15C, 50-086 Autokar 04:15 20:55 0 PLN
5 Opole . Łączony 00:00 00:00 108 PLN

Pensjonat VOLDÖPP

Pensjonat VOLDÖPP. Zabytkowy, 700-letni pensjonat. Położony w Tyrolu 10 min spacerem do centrum miejscowości Kramsach. 9 km od stacji kolejki ośrodka Ski Juvel. Pensjonat dysponuje 20 pokojami 2-osobowymi z łazienkami. Kramsach to malownicza miejscowość w regionie jednej z najbardziej znanej doliny w Tyrolu - Alpbachtal. Miasto znajduje się w otoczeniu 4 górskich jezior i rzeki. Nowoczesne wyciągi i doskonale przygotowane trasy gwarantują wyśmienite warunki w trakcie trwania całego sezonu.

Ocena hotelu

Ocena hotelu według Kompasu

Voldöpp 53 
6233 Kramsach 

Jeździmy w centrum narciarskim Ski Juvel https://www.skijuwel.com/en/winter W ramach jednego karnetu do dyspozycji 109 km tras, 45 wyciągów. Trasy o każdym poziomie zaawansowania. Na terenie rejonu są też dwa snowparki i funslope. Największy w Alpach to kilkanaście skoczni i przeszkód o zróżnicowanym poziomie (od 1 metrowych po największy 10 m kicker). Ski Juvel to mniej zatłoczona miejscówka, gdzie można znaleźć swoją przestrzeń na czerpanie radości z jazdy smiley