Obóz młodzieżowy - Mayrhofen, Austria

Wiek: 15-19 lat Organizator: Biuro Turystyki Aktywnej KOMPAS sp. z o.o.
LP. KOD TERMIN CENA
1. MON 13.01-22.01.2018 - -
2. MON 27.01-05.02.2018 -
Organizator
Biuro Turystyki Aktywnej KOMPAS sp. z o.o.
Wiek
Wiek od 15 lat do 19 lat
Opis

Obóz przeznaczony jest dla młodzieży jeżdżącej na poziomie co najmniej śreniozaawansowanym.

Klimatyczny wyjazd dla licealistów. Mieszkamy w samym centrum Mayrhofen, 400 m piechotą od stacji kolejki (rano będzie można się ciut lepiej wyspać przed ruszeniem na stoki smiley). Zapewniamy solidne szkolenie z instruktorami zaopatrzonymi w dużą dozę zajawki. W programie narciarskim nie zabraknie na pewno gwiazdy Mayrhofen – Vans Penken SnowParku, określanego mianem jednego z najlepszych na świecie. Po powrocie ze stoku apres ski w najlepszym wydaniu: centrum Mayrhofen z jego atrakcjami, integracja i chill.

 

Opis programu

Jeździsz jako tako na nartach lub snowboardzie? A może radzisz sobie świetnie, ale chętnie coś tam podszlifujesz? Zapraszamy tych, którzy mają już za sobą pierwszy kontakt z nartami lub snowboardem, i tych bardziej zaawansowanych.

Szkolenie. Codziennie pod okiem wykwalifikowanych instruktorów (uprawnienia PZN, PZS, UKFiS) będziemy się szkolić na dwóch poziomach zaawansowania. Różnorodne, dobrze przygotowane trasy pozwolą robić szybkie postępy. Podczas szkolenia wykorzystywać będziemy też kamery, które bardzo pomagają wychwycić błędy i szybko opanować zasady jazdy carvingowej. Dla bardziej zaawansowanych przewidzieliśmy naukę jazdy na muldach, w białym puchu (o ile warunki pozwolą) oraz wizyty w Vans SnowParku, uważanym za jeden z najlepszych w Austrii i w Europie.

Sprzęt. Dobór sprzętu ma duże znaczenie, odpowiedni pomoże w szybszym robieniu postępów. Z Uczestnikami, którzy nie mają własnego sprzętu, instruktorzy wybiorą się do wypożyczalni, gdzie pomogą dobrać odpowiednie wyposażenie. Dobry sprzęt to także bezpieczeństwo – nasi instruktorzy zadbają, o wyregulowanie siły wypięcia wiązań. Wymagamy, aby każdy Uczestnik miał własny kask narciarski!!

WYCIĄGI I TRASY:

Dolina Zillertal to jedna z najlepszych lokalizacji w całych Alpach, 174 km wyciągów i 671 km tras połączonych jednym skipassem. Mieszkając w centrum Mayrhofen będziemy jeździć na trasach Penken (gdzie czeka na nas również rewelacyjny Vans Snowpark oraz trasa Harakiri o największym spadku w całej Austrii – 78%!) oraz na lodowcu Hintertux na wysokości 3250 m n.p.m.

Wieczorami:

Videocoaching. Wychwytywanie niedociągnięć, uwagi instruktorów i pytania Uczestników, wykłady na temat serwisu sprzętu oraz oczywiście na temat bezpieczeństwa na stoku.

Chillout & Party. Nie samym śniegiem człowiek żyje! Po powrocie ze stoku apres ski, dużo integracji, dobrej zabawy i muzyki, zasmakujemy też nocnego życia Mayerhofen (ale tak, aby następnego dnia szusować na 110%).

Wyjscie na basen. Dodatkowo płatne na miejscu, około 10 €. 

 

Wyżywienie

HB: śniadania i obiadokolacje. Pierwszy posiłek obiadokolacja 14.01/28.01, ostatni – śniadanie 21.01/4.02. Zapewniamy suchy prowiant na podróż powrotną. Do posiłków napoje: herbata, woda. Wszystkie posiłki przygotowywane są przez naszych sprawdzonych kucharzy. Pyszne, sycące i rozgrzewające posiłki sprzyjają regenerowaniu sił po powrocie ze stoku. Każdego dnia Uczestnicy otrzymują przed wyjściem na stok batonika oraz mały napój.

 

Cena zawiera

Zakwaterowanie (7 noclegów), wyżywienie (7 x śniadanie, 7 x obiadokolacja), program zajęć, opiekę wychowawców i instruktorów, ubezpieczenie NNW i KL AXA, szkolenie narciarskie lub snowboardowe, dojazd z Gdańska, Łodzi, Warszawy, Wrocławia lub Katowic (w zależności od terminu ferii).

 

Cena nie zawiera

Dojazdu spoza Gdańska, Łodzi, Katowic, Warszawy lub Wrocławia (w zalezności od terminu ferii). Skipassów, opłaty klimatycznej, kaucji zwrotnej za skipass i apartament, ewentualnych kosztów wypożyczenia sprzętu, wstępu na basen Erlebnisbad dla osób chętnych.

Dopłaty:

Ceny 6-dniowych skipassów:

 • osoby urodzone w latach 1999-2002 – 199 €
 • osoby urodzone w latach 2003-2011 – 112 €

Inne opłaty obowiązkowe na miejscu (od osoby):

 • dla osób nie posiadających własnego sprzętu- wypożyczające wynosi  130-160 €
 • opłata klimatyczna – 10,5 €
 • kaucja zwrotna za skipass i apartament – 52 €

 

Co zabrać
 • obowiązkowo kask narciarski!
 • poprawnie wypełnioną kartę kwalifikacyjną z numerem PESEL
 • legitymację szkolną z numerem PESEL
 • ważny paszport lub dowód osobisty oraz legitymację szkolną z numerem PESEL
 • zapas gotówki w euro
 • czapkę, szalik, dwie pary rękawiczek
 • odzież na różne temperatury oraz odpowiednie obuwie zimowe
 • przybory do mycia i ręcznik
 • strój kąpielowy/kąpielówki, klapki, ręcznik kąpielowy
 • krem na mróz z filtrem UV
 • mały plecak na wyjścia
 • sprzęt narciarski lub snowboardowy( wypożyczenie sprzętu w Polsce wynosi ok. 250 zł/turnus) 
 • wskazane ochraniacze na nadgarstki i kolana
 • zalecamy zabranie karty EKUZ z NFZ

Poniżej rady naszych instruktorów odnośnie sprzętu i ubrań narciarskich:

 • rękawiczki narciarskie, ortalionowe, goretex, skórzane – LUŹNE (nigdy wełniane)
 • skarpety narciarskie długie, do kolan
 • bielizna narciarska, termoaktywna
 • sprzęt narciarski sprawdzony i dobrany przez fachowca, koniecznie kijki narciarskie odpowiedniej długości
 • spodnie narciarskie dobrze osłaniające plecy
 • dobrze dobrane gogle z jasnożółtą szybką

W cenie dojazd z Warszawy, Łodzi i Wrocławia (turnus pierwszy) oraz z Gdańska, Łodzi i Katowic (drugi turnus). Dojazd spoza tych miast dodatkowo płatny.

Dojazd własny do ośrodka 14.01/28.01. Wyjazd własny 21.01/04.02

Wykaz miejsc i godzin zbiórek będzie dostępny na ok. 7 dni przed wyjazdem (wysyłamy wiadomość e-mail ze szczegółowymi informacjami).

Dojazdy z poszczególnych miast realizujemy z wybranych miast zgodnie z terminem ferii dla danego województwa.

 

LP. MIASTO MIEJSCE ZBIÓRKI Środek transportu ZBIÓRKA WYJAZDOWA ZBIÓRKA POWROTNA DOPŁATA
1 Mayrhofen Waldfeldweg 631, 6290 Mayrhofen Własny 16:00 10:00 0 PLN
2 Warszawa (I turnus) . Autokar 00:00 00:00 0 PLN
3 Łódź (I i II turnus) . Autokar 00:00 00:00 0 PLN
4 Wrocław (I turnus) . Autokar 00:00 00:00 0 PLN
5 Opole (I turnus) . Łączony 00:00 00:00 98 PLN
6 Gdańsk (II turnus) . Autokar 00:00 00:00 0 PLN
7 Katowice (II turnus) . Autokar 00:00 00:00 0 PLN

Pensjonat Mariandl

Pensjonat Mariandl w Mayrhofen. Kameralny pensjonat w dobrym położeniu (400 m do centrum i tyle samo do kolejki stacji linowej Penken). Do dyspozycji pokoje 2-, 3-osobowe; część pokoi ma własne łazienki, a część łazienek jest ogólnodostępna na korytarzu. W pensjonacie są także: świetlica z TV, stołówka, narciarnia. W odległości 200 m najbliższy supermarket.
 

Waldfeldweg 631, 6290 Mayrhofen

 

Ośrodek narciarski Mayrhofen jest jednym z kurortów wchodzących w skład całkiem sporego regionu narciarskiego, jakim jest malownicza dolina Zillertal. Kurort Mayrhofen obejmuje dwa tereny narciarskie Ahron i Penken.  Sezon narciarski w Mayrhofen na pewno nie należy do najkrótszych. Rozpoczyna się on z początkiem grudnia, a kończy w drugiej połowie kwietnia. Ośrodek ma do zaoferowania łącznie 159 km tras narciarskich (45 km tras niebieskich, 94 km tras czerwonych, 20 km tras czarnych), z czego aż 134 km to zjazdy dodatkowo naśnieżane przez armatki śnieżne. Trasy obsługiwane są przez 42 wyciągi narciarskie (16 orczykowych, 18 krzesełkowych oraz 8 gondoli), których łączna przepustowość wynosi 64 820 os/h. Najsłynniejszą trasą w ośrodku jest czarny zjazd Harakiri o pochyleniu 78%, co daje mu tytuł najbardziej stromego zjazdu w całej Austrii. W Ośrodku nie zapomniano także o snowboardzistach, dla których przygotowano halfpipe oraz w pełni wyposażony funpark (WaveRides, Corner, Slides, Boxen, Jumps). Mayrhofen dysponuje bogatą ofertą Aprés Ski. Odnajdziemy tu łącznie ponad 100 różnego rodzaju restauracji, pubów, chatek narciarskich. W regionie znajdują się także 3 kluby dyskotekowe.