Obóz Paintballowy level 1

Wiek: 13-18 lat Organizator: Biuro Turystyki Aktywnej KOMPAS sp. z o.o.
LP. KOD TERMIN CENA
1. PBL 24.06-05.07.2019 - -
2. PBL 06.07-17.07.2019 - -
3. PBL 18.07-29.07.2019 - -
4. PBL 30.07-10.08.2019 - -
5. PBL 11.08-22.08.2019 - -
Organizator
Biuro Turystyki Aktywnej KOMPAS sp. z o.o.
Wiek
Wiek od 13 lat do 18 lat
Opis

Jura Krakowsko-Częstochowska. Gdzieś w samym jej sercu rozpoczyna się kolejna rozgrywka... Jak potoczy się tym razem? Jest to gra o najwyższą stawkę. Każdy śmiałek już zapina mundur, ubiera maskę i chwyta za swój marker. Drużyna w pełnej gotowości zbiera się razem, omawia taktykę, dowódca daje ostatnie wskazówki. Słuchać gromki okrzyk bojowy i... start! Paintballowy ferwor ogarnia wszystkich – tak się bawimy! Miej odwagę i dołącz do gry! Obóz jest skierowany do osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z paintballem. Każdy będzie mógł spróbować swoich sił w niezliczonych rozgrywkach oraz treningach technicznych, aby na koniec stać się prawdziwym paintballistą! A to wszystko pod okiem wykwalifikowanych instruktorów, pasjonatów paintballa oraz graczy lig speedballowych. 

 

Opis programu

Paintball. To dynamiczny sport o jasnych zasadach oraz olbrzymim wachlarzu scenariuszy do rozegrania. Przenosi emocje gry komputerowej do rzeczywistości i daje szansę poczucia prawdziwej adrenaliny. Gracze „uzbrojeni” są w specjalne markery strzelające kolorową farbą, mundur oraz maski ochronne. Jest to zabawa dla każdego: uczy współpracy w drużynie i planowania taktycznego, dodaje odwagi i pewności siebie oraz wyrabia kondycję. Niekiedy to prawdziwy test charakteru!

Milsim. Jak połączyć paintball i elementy wojskowe? Zagrać w milsim, czyli scenariusze, które jak najwierniej odwzorowują warunki i realia pola walki, rozgrywki militarnej czy akcji specjalnej. Skrót pochodzi od angielskich słów military simulation. Zielona taktyka, maskowanie, skryte podchodzenie wroga i przedzieranie się przez trudny leśny teren to tylko niektóre z elementów prawdziwego milsima. Każdy pluton dostaje swoje zadanie, dowódcy zostają wybrani, od teraz jesteśmy w innych realiach. Wystarczy wkręcić się w fabułę, żeby to, co do tej pory widzieliśmy tylko na filmach, rozegrało się wokół nas!

Pole milsimowe. Prowadzenie walk w lesie to tylko jedna z możliwości. Specjalnie przygotowane pole milsimowe dodaje do naszego repertuaru nowe wrażenia! Gra w terenie, gdzie za przeszkody posłużą nam stosy opon, wojskowe skrzynie z nieznanym ładunkiem, beczki czy bunkry, a wróg może czyhać na wieżyczce snajperskiej, dostarczy nam nowych, niezapomnianych przeżyć. Urozmaicenie terenu sprawia, że każdy scenariusz można rozegrać w inny sposób. W tej scenerii każdy gracz może zmienić losy rozgrywki!

Speedball. Specyficzną odmianą paintballa jest speedball, który rozgrywa się na specjalnym polu z dmuchanymi przeszkodami. Drużyny stają na dwóch końcach pola, odliczanie 3... 2... 1... I na znak rozlegają się nieprzerwane serie strzałów! Szybszej rozgrywki nie znajdziecie w żadnym innym sporcie! Przyda się celne oko, szybkość i instynkt. Do zwycięstwa powiedzie niezawodna taktyka i współpraca całej drużyny! Niestety, czasami trzeba będzie pogodzić się z porażką, ale to nic, bo już druga drużyna wchodzi na pole i czeka na rywalizację! Speedball wymaga więcej umiejętności technicznych niż klasyczna odmiana paintballa. Dlatego na zajęciach uczestnicy będą ćwiczyć technikę, taktyki oraz niezbędną kondycję fizyczną. Bo żeby zostać mistrzem, trzeba wylać siódme poty!

Turnieje. Trening treningiem, jednak towarzyskie rozgrywki mogą w końcu się znudzić. Dlatego co pewien czas trzeba wziąć udział w turnieju! Oprócz turnieju końcowego, na którym Uczestnicy pokazują wszystkie zdobyte przez siebie umiejętności, w czasie trwania obozu rozegrane zostanie jeszcze kilka turniejowych konkurencji. W zależności od planu będą to rozgrywki 1 vs 1, 3 vs 3 czy 5 vs 5. Każdy z wariantów wymaga innych kompetencji, a każde kolejne rozgrywki to mniejszy stres. Wtedy do akcji wkracza racjonalne myślenie, planowanie i umiejętności.

Historia i sprzęt. Uczestnicy dowiedzą się wielu ciekawostek o tym, jak rozwijała się popularność paintballa i jakiego używano sprzętu. Nie każdy wie, że na samym początku służył do znaczenia bydła w USA. Dopiero z czasem zaczął być wykorzystywany do ćwiczeń wojskowych. Ponadto Uczestnicy będą mieli okazję zobaczyć relacje ze współczesnych, profesjonalnych rozgrywek speedballowych i paintballowych. Nic nie stanowi lepszej inspiracji niż podglądanie mistrzów! Po rozgrywkach każdego dnia znajdzie się chwila na zajęcia serwisowe. Uczestnicy obozu dowiedzą się, jak dbać o sprzęt, którego używają, aby był niezawodny, jak rozebrać i złożyć marker oraz za co odpowiadają jego poszczególne części.

Wyposażenie uczestnika. Każdy Uczestnik zostanie wyposażony w sprzęt paintballowy taki jak: marker, spodnie i bluza ochronna, maska i kulki żelowe (2500 szt.). W trakcie obozu można używać własnego sprzętu pod warunkiem, że zostanie on przechowany i dopuszczony pod względem technicznym przez instruktora. Uczestnik jest odpowiedzialny za własny sprzęt. Nie można używać na obozie własnych kulek.

Survival i wycieczki piesze. W przerwach pomiędzy leśnym paintballem, scenariuszem milsimowym i dynamicznym speedballem warto odpocząć na łonie natury. Kto jeszcze nie próbował swoich sił w rozpalaniu ogniska krzesiwem, budowaniu schronień czy gotowaniu podpłomyków na ognisku, ten na pewno zdobędzie masę nowych doświadczeń. Survival, czyli wszystkie umiejętności, które pozwolą nam przetrwać bez najnowszych zdobyczy techniki, w swojej prostocie uczy samodzielności oraz jest treningiem na psychologiczną wytrzymałość w sytuacjach nietypowych. Spędzimy także noc w lesie w zbudowanym przez nas obozowisku. Do udziału w zajęciach niezbędna karimata i śpiwór.

Zajęcia linowe czy speleologia. Co wybieracie? Uczestnicy będą mieć okazję do wzięcia  udziału w niekiedy mrożących krew w żyłach zjazdach linowych oraz pokonają mosty linowe rozwieszone nad przepaściami. Zajęcia będą poprzedzone wykładem instruktorów o zasadach bezpieczeństwa i nauką podstawowych węzłów. Gwarantujemy atestowany sprzęt i dreszczyk emocji! Nie chcesz poruszać się w przestrzeni nad ziemią? Nie ma sprawy, Jura oferuje szeroki wybór podziemnych korytarzy. Eksploracja jaskiń dostarcza niesamowitych wrażeń. By dotrzeć do ich niesamowitych wnętrz, czasami trzeba się schylić, czasami czołgać, czasem przeciskać przez wąskie szczeliny. Jednak warto – widok wspaniałych form naciekowych, niedostępnych dla wszystkich, zaskakuje każdego. Zajęcia są prowadzone przez doświadczoną kadrę, zapewniamy atestowany sprzęt do tego typu wycieczek. Sam zdecyduj, które zajęcia będą dla Ciebie najlepsze.

Orienteering i InO. Umiejętność znajdywania drogi bez pomocy GPS-ów i telefonów komórkowych coraz częściej zanika. Dlatego, aby mapa i kompas nie stanowiły już dla nas tajemniczego zestawu przyrządów, nauczymy się prawidłowego orientowania mapy, wyznaczania trasy, oceniania odległości oraz podstawowych znaków topograficznych, a to wszystko po to, aby skutecznie poruszać się w terenie w czasie gry paintballowej. Ponadto Uczestnicy będą mieli okazję wykorzystać zdobytą wiedzę w grze terenowej, gdzie rywalizując o najlepszy wynik, będą mieli za zadanie odnaleźć w terenie punkty oznaczone na mapie. Za łatwe? A czy będziecie mieć odwagę szukać celu, gdy już zapada zmrok?

Zajęcia integracyjne. Na naszych obozach przykładamy dużą wagę do tego, aby Uczestnicy szybko nawiązali nowe znajomości i tworzyli zgraną grupę, dlatego przez cały turnus przeprowadzamy specjalnie przygotowane zabawy integracyjne i zadania team buildingowe, które pomagają nawiązać i podtrzymać dobre relacje w grupie.

Ponadto w programie:

 • zajęcia ogólnorozwojowe
 • gry terenowe
 • wycieczki na basen lub nad zalew
 • wieczorne ognisko z pieczeniem kiełbasek

 

Wyżywienie

4 domowe posiłki dziennie: śniadanie, obiad + podwieczorek, kolacja. Wszystkie przygotowywane w ośrodku. Obóz zaczyna się obiadokolacją pierwszego dnia, a kończy śniadaniem dnia ostatniego. Uczestnicy otrzymują suchy prowiant na drogę powrotną.

 

Cena zawiera

Zakwaterowanie (11 noclegów), wyżywienie 4 razy dziennie, realizację bardzo aktywnego programu, opiekę kadry i instruktorów oraz ratownika WOPR, pamiątkową koszulkę, śpiewnik, ubezpieczenie NNW (10.000 zł).

 

Cena nie zawiera

Dojazdu i dodatkowych atrakcji.

Dopłaty:

 • 100 dodatkowych kulek paintballowych (oprócz tych w programie) – 30 zł
 • rajd samochodami terenowymi – 120 zł
 • quady - 90 zł
 • wycieczka do Ogrodzieńca – zwiedzanie zamku i Parku Doświadczeń – 60 zł
 • Park Wodny Kraków i zwiedzanie Krakowa – 120 zł
 • galeria najlepszych zdjęć z obozu – 29,90 zł
 • przygodowy pakiet obozowy – 100 zł

 

Co zabrać
 • ważną legitymację szkolną z numerem PESEL oraz poprawnie wypełnioną kartę kwalifikacyjną z numerem PESEL
 • mały plecak oraz wygodne buty do wycieczek pieszych, obuwie sportowe, ciepły sweter lub polar, kurtkę przeciwdeszczową, letnie nakrycie głowy (czapkę, chustkę lub kapelusz)
 • przybory toaletowe, ręcznik kąpielowy i plażowy, krem z filtrem UV, środek przeciwko owadom, okulary przeciwsłoneczne
 • strój kąpielowy/kąpielówki i czepek, klapki, kompas, latarkę z zapasem baterii, bluzę i spodnie do zajęć terenowych
 • można zabrać własny strój do gry oraz istnieje możliwość zabrania własnego markera wg zasad opisanych w treści programu

 

Organizujemy dojazd na obóz za dopłatą z większych miast Polski. Podróż odbywa się autokarem lub pociągiem.

Dojazd negocjowany jest realizowany przy min. 4 osobach z danego miasta. Koszt transportu negocjowanego w obie strony: 250 zł.

Uczestnicy zawsze podróżują pod opieką naszej kadry.

Wykaz miejsc i godzin zbiórek będzie potwierdzony na ok. 7 dni przed wyjazdem (wiadomość wysyłamy na adres e-mail podany w rezerwacji).

 

LP. MIASTO MIEJSCE ZBIÓRKI Środek transportu ZBIÓRKA WYJAZDOWA ZBIÓRKA POWROTNA DOPŁATA
1 Częstochowa parking przy McDonald's, al.Wojska Polskiego 263/271, kierunek Katowice / parking przy McDonald's, ul. Drogowców 1, kierunek Łódź Autokar 12:20 13:55 118 PLN
2 Gdańsk parking przy hipermarkecie Auchan, ul.Szczęśliwa 3, 80-176 Autokar 06:00 20:05 198 PLN
3 Katowice parking przy McDonald's, al.Górnośląska 40A, kierunek Kraków / parking przy McDonald's, ul.Ofiar Katynia 5, kierunek Opole Autokar 14:05 11:50 118 PLN
4 Kraków parking przy hipermarkecie Carrefour, ul.Zakopiańska 62, 30-001 Autokar 12:35 13:25 128 PLN
5 Leszno parking przy hali Trapez, ul. Zygmunta Starego 1, 64-100 Autokar 09:30 16:50 188 PLN
6 Łódź stacja paliw BP, ul. Kątna 1, 92-638 Autokar 10:25 15:50 168 PLN
7 Opole (okolice) stacja paliw LOTOS, ul.Posiłek 1A, Rogów Opolski 47-300 Autokar 12:50 13:30 168 PLN
8 Poznań tzw. „Dworzec Letni“, ul. Dworcowa 1, 61-801 Autokar 07:40 18:35 188 PLN
9 Szczecin . Łączony 00:00 00:00 198 PLN
10 Toruń stacja paliw ORLEN, ul.Słupska 1, 87-100 Autokar 08:05 18:05 188 PLN
11 Warszawa Pałac Kultury i Nauki, parking przy Pałacu Młodzieży (od strony ul.Świętokrzyskiej) Autokar 08:10 18:10 198 PLN
12 Wrocław (okolice) parking przy McDonald's,ul. Czekoladowa 7, Bielany Wrocławskie 55-040 Autokar 11:25 15:00 188 PLN
13 Białystok Negocjowany
14 Podlesice Zajazd Jurajski, Podlesice 1, 42-425 Kroczyce k. Zawiercia Własny 16:00 10:00 0 PLN
15 Bydgoszcz Negocjowany
16 Olsztyn Negocjowany
17 Lublin Negocjowany
18 Rzeszów Negocjowany

Zajazd Jurajski

Obiekt w samym sercu Jury Krakowsko-Częstochowskiej, u podnóża Rezerwatu Góry Zborów. Zakwaterowanie w świeżo wyremontowanych pokojach 3-, 4-, 5-osobowych z pełnym węzłem sanitarnym. Do dyspozycji Uczestników: sztuczna ścianka wspinaczkowa, boiska sportowe, tenis stołowy, wiata grillowa i 3 świetlice. W obiekcie działają telefony wszystkich sieci.

Strona obiektu: http://www.zajazdjurajski.pl/

 

Podlesice 1, 42-425 Podlesice k. Kroczyc
 

 

 

Dla wszystkich chętnych przygotowaliśmy zajęcia dodatkowe realizowane za dopłatą.
​Realizacja zajęć uzależniona od ilości zapisanych osób.

100 dodatkowych kulek paintballowych – 30 zł

Dodatkowe 100 kulek paintballowych, poza kulkami zawartymi w programie.

Quady – 90 zł

Quady – inaczej nazywane ATV (All Terrain Vehicle), czyli pojazdy na każdą drogę. Są to małe czterokołowe pojazdy, łączące cechy samochodu terenowego i motoru. Umożliwiają bezpieczne i stabilne pokonywanie nawet najtrudniejszych bezdroży. Dają poczucie swobody i wolności. W Polsce obecnie są bardzo popularne i modne. Proponujemy ekscytującą jazdę na oznakowanym i bezpiecznym terenie. Zajęcia przeznaczone dla Uczestników powyżej 12 roku życia. Trwają mniej więcej pół dnia na grupę ok. 10-20 osób, czyli ok. 20-30 minut na osobę!

Rajd samochodami terenowymi – 120 zł

Jest to propozycja dla tych, którzy chcą poczuć wiatr we włosach i nie przeraża ich wszechobecny kurz i błoto. Przeprawa przez głębokie jary i wąwozy, strome podjazdy i karkołomny slalom pomiędzy drzewami z pewnością podniesie poziom adrenaliny nawet największemu śmiałkowi.

Wycieczka do Ogrodzieńca – Zwiedzanie Zamku i Parku Doświadczeń - 60 zł 

Zwiedzanie ponad 3 ha najlepiej zachowanych ruin zamku w Polsce. Przybliżymy dzieciom dawne życie dworskie w średniowiecznych warowniach. Poznamy historie zamku i związane z nim legendy – kto zamieszkiwał to zamczysko, jakie bitwy toczyły się pod jego murami i czy są tutaj duchy? Ponadto odwiedzimy Park Doświadczeń Fizycznych gdzie w oparciu o 35 ciekawych urządzeń sprawdzimy jak działa nasz świat i jak rzeczy niemożliwe stały się możliwymi.

Park Wodny Kraków i zwiedzanie Krakowa – 120 zł

Doskonała zabawa i wypoczynek pośród mnóstwa wodnych atrakcji. Do dyspozycji trzy baseny o łącznej wielkości 2000 m2. Na każdym kroku czekają atrakcje: rwąca rzeka, bicze wodne, stacje z hydromasażami, ścianka wspinaczkowa, a dla amatorów sportów wodnych miejsca do gry w siatkówkę, koszykówkę i piłkę wodną. Ogromną popularnością wśród dzieci cieszy się Wyspa Piratów z prawdziwym Statkiem Pirackim i trzema minizjeżdżalniami przeznaczonymi dla najmłodszych oraz najnowszą Tęczową Zjeżdżalnią. Dla odważnych proponujemy zabawę na 10 zjeżdżalniach o łącznej długości ponad 800 m (najdłuższa rura w Polsce – 202 metry!). Po wodnych szaleństwach wybierzemy się na spacer po krakowskich uliczkach. Przejdziemy się po Starym Mieście – zobaczymy słynne Sukiennice, Barbakan czy Bramę Floriańską. A może uda nam się posłuchać hejnału z wieży Mariackiej?