(+48 58) 303 18 78

dostępni pn-pt 9:00-17:00

Obóz RPG Tol Calen.jpg
Obóz RPG Tol Calen.jpg

1999 zł

Obóz RPG Tol Calen

Wiek: 14-20

lokalizacja:
Przystanek Drzewina

Zapraszamy na wyjątkowy obóz, który pozwoli Wam przenieść się w krainę wyobraźni, przygód i niezapomnianych wrażeń. Zapraszamy Was w miejsce, gdzie oderwiecie się od szarej codzienności, puścicie wodze fantazji i staniecie się częścią niezwykłej opowieści, której losy zależeć będą od Waszych decyzji i działań. Zapraszamy do Tol Calen - świata z długą i barwną historią, kształtowanego od 2003 roku przez niezliczonych Graczy i Mistrzów Gry. Jeśli w duszy gra Wam fantastyka i pragniecie wraz z nami rzucić się w wir intryg, tajemnic, bohaterskich czynów, honorowych pojedynków i emocjonujących zwrotów akcji - Tol Calen jest miejscem dla Was!

 

rezerwuj >

TERMINY TEGO OBOZU

24/06/2019 - 05/07/2019

niedostępny 1999 zł

06/07/2019 - 17/07/2019

niedostępny 1999 zł

18/07/2019 - 29/07/2019

niedostępny 1999 zł

30/07/2019 - 10/08/2019

niedostępny 1999 zł

11/08/2019 - 22/08/2019

niedostępny 1999 zł

Program

Cesarstwo dochodzi do siebie po kolejnych konfliktach i niepokojach, jakie przetaczały się przez nie od mroźnych gór Ligaturii po bogate miasta południa, i od klifów Berwick na zachodzie, gdzie rozbrzmiewają pirackie pieśni o upragnionej wolności, aż po Wschodnie Wrota, gdzie kupcy z dalekiej Al’Sadiji przynoszą wieści o walkach o władzę tamtejszych watażków. Puszcza, od dłuższego czasu spokojna i jak gdyby uśpiona, znów skierowała swój gniew przeciw zamieszkującym Tol Calen ludom. Przestworza przemierzają gryfy, a galeony Rodu Velasquez walczą o utrzymanie hegemonii na morzach. Cienie krążą po świecie niosąc groźbę szaleństwa, tajemniczy alchemicy poszukują sposobu na przechytrzenie samej Śmierci, a bogowie… bogowie jak zwykle tylko komplikują całą sytuację!

Tol Calen potrzebuje w tych trudnych czasach bohaterów - zostań jednym z nich! Wciel się w postać potężnego maga, awanturniczej szlachcianki, honorowego wojownika, poszukiwaczki zaginionych tajemnic czy kogo tylko podpowiada Ci serce! Zanurz się w świecie fantasy w gronie pasjonatów i poczuj magię gier fabularnych!

Sesje RPG. Główną aktywnością naszego obozu są sesje RPG (ang. role playing games), w których Gracze - pod czujnym okiem jednego z naszych doświadczonych Mistrzów Gry - wcielają się w wykreowane przez siebie postaci, a następnie w niewielkich drużynach współtworzą ich historię. Na obozie będziecie mieć okazję pograć naprawdę intensywnie. Bez względu na to, czy dopiero rozpoczynacie swoją przygodę z grami fabularnymi, czy też jesteście starymi wyjadaczami, znajdziecie tu swoje miejsce. Gry fabularne rozwijają wyobraźnię, wrażliwość, sprawność językową, umiejętność współpracy i improwizacji - a przede wszystkim są strasznie wciągające!

Larpy. Urozmaiceniem codziennych sesji RPG będą larpy - wyjątkowa rozrywka, w której gracze mają okazję odgrywać swoje postaci całym sobą. Larpy łączą w sobie doświadczenia znane z teatru improwizacji, gier miejskich, escape roomów czy rekonstrukcji i pozwalają przeżywać przygody w większym gronie. Podczas obozowych larpów odwiedzimy świat Tol Calen, ale rozegramy też gry utrzymane w innych konwencjach. Uczestnikom zapewniamy na obozie podstawowe stroje pasujące do klimatu naszych gier - zachęcamy jednocześnie do zabierania ze sobą własnych strojów czy gadżetów.

Prelekcje. Podczas prelekcji obozowych poznacie wiele systemów RPG – od tych klasycznych, które każdy erpegowiec powinien znać, po nowości, które podbijają serca kolejnych graczy nowatorskimi rozwiązaniami. Zgłębicie ich założenia oraz mechanikę i być może dowiecie się więcej o własnych gustach i potrzebach! Popracujemy wspólnie nad tym, jak wiarygodnie odgrywać postać i wczuwać się w stworzonych bohaterów. Przedstawimy Wam sztuczki, które wzbogacą Wasz warsztat Mistrza Gry i pozwolą zacząć przygodę z prowadzeniem RPG lub rozwinąć posiadane umiejętności. Opowiemy również, jak ważna jest gra drużynowa i jak dbać o dobrą atmosferę przy erpegowym stole.

Warsztaty praktyczne. W trakcie tych zajęć stworzycie “coś z niczego”. Nauczycie się jak z podstawowych materiałów wykonać zarówno elementy strojów, które wykorzystacie potem na larpach, jak i tzw. „hand-outy”, czyli wszelkie akcesoria, które wzbogacą Wasze sesje i uczynią je niezapomnianymi.

Projekcje filmów. Wspólnie zasiądziemy do filmów należących do różnych gatunków (od fantasy, po science-fiction). Przybliżą Wam one specyfikę różnorakich settingów gier fabularnych - dzięki temu poczujecie się pewniej na sesjach i śmielej weźmiecie udział w dyskusjach o popkulturze. Obserwacja gry aktorskiej będzie nieocenioną pomocą, gdy na sesjach sami będziecie się wcielać w wykreowanych przez siebie bohaterów!

Gry planszowe i integracyjne. W wolnych chwilach będzie można zrelaksować się czy poćwiczyć umiejętności strategiczne w grach planszowych i karcianych (Neuroshima Hex, Avalon, Jungle Speed, Ghost Stories, Bang!, Munchkin, Dixit, i wiele, wiele innych!) oraz wziąć udział w różnorodnych zabawach team-buildingowych i grach terenowych. Zachęcamy do zabierania ze sobą także własnych gier!

Łucznictwo i Archery Tag. Poznacie teorię i praktykę tej wielowiekowej dyscypliny. Obalimy popularne mity i odpowiemy na nurtujące Was pytania. Z jakich elementów składa się łuk? Jak należy go pielęgnować? Jak daleko niósł? Jakich grotów używano na przestrzeni wieków? Z jakiego drewna łuk powinien być przygotowany? Po zakończonych zajęciach, odpowiedzi na te pytania będą dla Was oczywiste.
Uzbrojeni w tę wiedzę weźmiecie do ręki prawdziwy łuk, a my zadbamy o to, żebyście zawsze trafiali w dziesiątkę! Oprócz łuków tradycyjnych oddajemy w ręce naszych uczestników sprzęt do gry Archery Tag - połączenia kunsztu łucznictwa z emocjami paintballowych pojedynków. W pełni bezpieczne łuki i strzały umożliwią rozgrywanie wielu dynamicznych, niezapomnianych starć!

Szermierka. Wprowadzimy Was w tajniki szlachetnej sztuki fechtunku. Zmierzycie się z przeciwnikami korzystając z nowych, sprawdzonych i całkowicie bezpiecznych mieczy otulinowych Go-Now. Popracujemy wspólnie nad kondycją, koordynacją i równowagą ciała. Zaprosimy Was do pojedynków podczas Kręgu Honoru i Kręgu Zdrady, gier typu Battle czy Capture The Flag. Czekają na Was specjalnie opracowane scenariusze bitewne, potyczki jeden na jeden czy walki w parach, gdzie niezbędne jest zaufanie oraz współpraca. Niech wygra najlepszy!

 

Fakultatywnie

Dla wszystkich chętnych przygotowaliśmy zajęcia dodatkowe za dopłatą:

Paintball 80zł

To niesamowicie wciągająca gra, ucząca maskowania, podchodów, współdziałania w grupie, a także szybkiego podejmowania szybkich i samodzielnych decyzji. Uczestnicy podczas zajęć wyposażeni będą w specjalne ubranie, maski ochronne, markery, kulki z farbą (200 sztuk na Uczestnika). Stoczą walki pełne adrenaliny i wyśmienitej zabawy. W cenie oczywiście przeszkolenie i opieka Instruktora! Zabawa dla Uczestników, którzy ukończyli 13 lat!

 

Dopłata za podręcznik Tol Calen w twardej okładce 40zł

Podręcznik kolekcjonarski o świecie z długą i barwną historią, kształtowaną przez niezliczone rzesze graczy na przestrzeni kilku lat naszych Obozów RPG. Twarda okładka, kolorowa tasiemka zakładkowa. 

Kubek Tol Calen 30zł

Ceramiczny kubek z laserowo wyciętym logo Tol Calen. 

Przygodowy Pakiet Obozowy 100zł

Przydatne wyposażenie dla każdego, kto wyjeżdża na obóz.
W Obozowym Pakiecie Przygody znajdują się: - latarka ręczna z kompletem baterii, - manierka/termos z karabinkiem do powieszenia, - 2 szt. światła awaryjnego
tzw. "magiczne pałeczki", które po zgięciu świecą przez kilka godzin, - dmuchana poduszka podróżna, niezbędną dla każdego Podróżnika.
Obozowy Pakiet Przygody czekać będzie na Uczestnika na obozie.

Galeria najlepszych zdjęć 29.9zł

Dostęp do galerii z najlepszymi zdjeciami z obozu. 

Dzieci, których rodzice nie zdecydowali się na zakup dodatkowych opcji, będą uczestniczyć w zajęciach realizowanych zgodnie z programem obozu.

KOSZTY

cena zawiera cena nie zawiera

Zakwaterowanie (11 noclegów), wyżywienie 4 razy dziennie, realizację bardzo aktywnego programu, opiekę kadry i instruktorów, pamiątkową koszulkę, śpiewnik, ubezpieczenie NNW (10.000 zł).

 

Dojazdu i dodatkowych atrakcji.

Dopłaty: 

 • paintball – 80 zł
 • kubek Tol Calen – 30 zł
 • podręcznik w twardej okładce – 40 zł
 • erpegowy pakiet obozowy – 100 zł -  edycja limitowana
  W skład  pakietu wchodzi: podręcznik Tol Calen w twardej okładce, ceramiczny kubek z logo Tol Calen oraz trzy kości dziesięciościenne "Tolcalenówki".
 • galeria najlepszych zdjęć – 29,90 zł
 • przygodowy pakiet obozowy – 100 zł 

 

Gwarancja aklimatyzacji 150zł
Wiemy jak często trudne do przewidzenia jest to, czy nasze Dziecko, które nie jest jeszcze doświadczonym bywalcem obozów i kolonii, zintegruje się z nowymi kolegami i odnajdzie się poza znanym sobie otoczeniem. Czy dobrze będzie się czuł w grupie rówieśników, czy może decyzja o wysłaniu na pierwszy obóz powinna jeszcze poczekać? Czasem, pomimo starań naszej profesjonalnej kadry, tęsknota za domem jest silniejsza i nie chcąc narazić początkującego Uczestnika na złe wspomnienia z pierwszego obozu, zabieramy go przed zakończeniem kolonii do domu. Wychodząc naprzeciw takim sytuacjom, oferujemy dodatkową usługę polegającą na wzmożonej indywidualnej opiece Waszego Dziecka przez naszą kadrę. W przypadku wykupienia tej dodatkowej usługi zachowujemy jeszcze większą niż zwykle staranność i troskę o zaaklimatyzowanie się Państwa Dziecka na obozie. Jeżeli mimo to Uczestnik opuści obóz, Kompas zapłaci za niewykorzystane dni na obozie proporcjonalnie do ceny obozu.
Karta dużej rodziny
Nasza firma przystąpiła do ogólnopolskiego rządowego programu Karta Dużej Rodziny. Jest to system zniżek dla rodzin wielodzietnych, przysługujący rodzinom z co najmniej trójką dzieci, niezależnie od dochodu. Karta jest wydawana bezpłatnie, każdemu członkowi rodziny. Jej posiadacze mają możliwość korzystania z katalogu oferty kulturalnej, rekreacyjnej czy transportowej na terenie całego kraju. Szczegóły programu na stronie https://rodzina.gov.pl/duza-rodzina/karta-duzej-rodziny. My ze swojej strony oferujemy 100 zł rabatu dla każdego członka rodziny posiadającego Kartę, na dowolny obóz organizowany przez BTA Kompas. Karta Dużej Rodziny nie obowiązuje przy obozach w cenie promocyjnej. Warunkiem otrzymania zniżki jest przesłanie skanu lub zdjęcia Karty uczestnika obozu na adres e-mail biuro@kompas.pl. Skan lub zdjęcie należy przesłać przed dokonaniem płatności za dany obóz.
Co zrobić, jeśli moje dziecko jednak nie może jechać?

Różnego rodzaju sytuacje losowe (choroba, wydarzenie rodzinne, odwołanie urlopu itp.) mogą spowodować konieczność niespodziewanej rezygnacji z udziału w imprezie. Dla uniknięcia dość wysokich kosztów finansowych związanych z taką rezygnacją proponujemy przy kupnie imprezy nabycie fakultatywnego Pakietu Ochronnego pozwalającego na znaczące obniżenie kosztów wynikających z warunków uczestnictwa.

czytaj więcej >

Tabela zwrotu kosztów w przypadku rezygnacji z imprezy

liczba dni do rozpoczęcia obozu Bez pakietu Pakiet Parasol Pakiet Super Parasol
powyżej 30 dni -200zł zwrot 100% zwrot 100%
30-14 dni zwrot 50% zwrot 75% zwrot 90%
13-1 dni zwrot 40% zwrot 70% zwrot 85%
niestawienie się na zbiórkę zwrot 20% zwrot 60% zwrot 80%
koszt pakietu 0zł 75zł 150zł
regulamin

LOKALIZACJA I DOJAZD

Przystanek Drzewina

Niezwykle klimatyczny ośrodek wypoczynkowy położony w urokliwej miejscowości Drzewina na Kaszubach, wśród lasów, pól i łąk. Obiekt jest po generalnym remoncie wykonanym w 2017 roku. Uczestnicy zostaną zakwaterowani w pokojach  3-, 4-, 5- i 6-osobowych z pełnym węzłem sanitarnym. Do dyspozycji Uczestników duża sala sportowo-dydaktyczna, jadalnia, dwa zewnętrzne namioty sferyczne, boisko sportowe i dużo zielonego terenu rekreacyjnego.

Strona obiektu: http://przystanekdrzewina.pl/

Drzewina 6a
83-041 Mierzeszyn

e-mail: przystanek@przystanekdrzewina.pl

Organizujemy dojazd na obóz za dopłatą z większych miast Polski. Podróż odbywa się autokarem lub pociągiem.

Dojazd negocjowany jest realizowany przy min. 4 osobach z danego miasta. Koszt transportu negocjowanego w obie strony: 250 zł.

Uczestnicy zawsze podróżują pod opieką naszej kadry.

Wykaz miejsc i godzin zbiórek będzie potwierdzony na ok. 7 dni przed wyjazdem (wiadomość wysyłamy na adres e-mail podany w rezerwacji).

 

Białystok 125zł Bydgoszcz 125zł
Częstochowa 94zł Drzewina 0zł
Drzewina 0zł Drzewina 0zł
Gdańsk 49zł Katowice 99zł
Kraków 99zł Leszno 125zł
Łódź 94zł Olsztyn 125zł
Poznań 94zł Szczecin 94zł
Toruń 84zł Warszawa 99zł
Wrocław 99zł
regulamin

PRZED OBOZEM

Co zabrać?

 • polecamy zabrać wszystko, co pomoże Wam wczuć się w klimat (stroje, ozdoby, rekwizyty) oraz to, co zwykle zabieracie na sesje (jeśli graliście już w RPG).
 • mały plecak oraz wygodne buty do wycieczek pieszych, obuwie sportowe, gorszą bluzę i spodnie do zajęć terenowych, ciepły sweter lub polar, nieprzemakalną kurtkę, letnie nakrycie głowy (czapkę lub chustkę)!
 • przybory toaletowe, ręcznik kąpielowy, krem z filtrem UV, środek przeciwko owadom, okulary przeciwsłoneczne
 • legitymację szkolną, poprawnie wypełnioną kartę kolonijną (z numerem PESEL).