Obóz RPG Tol Calen

Wiek: 14-20 lat Organizator: Biuro Turystyki Aktywnej KOMPAS sp. z o.o.
LP. KOD TERMIN CENA
1. RPG 24.06-05.07.2019 -
2. RPG 06.07-17.07.2019 -
3. RPG 18.07-29.07.2019 -
4. RPG 30.07-10.08.2019 1999 zł Zapytaj o dodatkowe miejsce
5. RPG 11.08-22.08.2019 1999 zł Zapytaj o dodatkowe miejsce
Organizator
Biuro Turystyki Aktywnej KOMPAS sp. z o.o.
Wiek
Wiek od 14 lat do 20 lat
Opis

Zapraszamy na wyjątkowy obóz, który pozwoli Wam przenieść się w krainę wyobraźni, przygód i niezapomnianych wrażeń. Zapraszamy Was w miejsce, gdzie oderwiecie się od szarej codzienności, puścicie wodze fantazji i staniecie się częścią niezwykłej opowieści, której losy zależeć będą od Waszych decyzji i działań. Zapraszamy do Tol Calen - świata z długą i barwną historią, kształtowanego od 2003 roku przez niezliczonych Graczy i Mistrzów Gry. Jeśli w duszy gra Wam fantastyka i pragniecie wraz z nami rzucić się w wir intryg, tajemnic, bohaterskich czynów, honorowych pojedynków i emocjonujących zwrotów akcji - Tol Calen jest miejscem dla Was!

 

Opis programu

Cesarstwo dochodzi do siebie po kolejnych konfliktach i niepokojach, jakie przetaczały się przez nie od mroźnych gór Ligaturii po bogate miasta południa, i od klifów Berwick na zachodzie, gdzie rozbrzmiewają pirackie pieśni o upragnionej wolności, aż po Wschodnie Wrota, gdzie kupcy z dalekiej Al’Sadiji przynoszą wieści o walkach o władzę tamtejszych watażków. Puszcza, od dłuższego czasu spokojna i jak gdyby uśpiona, znów skierowała swój gniew przeciw zamieszkującym Tol Calen ludom. Przestworza przemierzają gryfy, a galeony Rodu Velasquez walczą o utrzymanie hegemonii na morzach. Cienie krążą po świecie niosąc groźbę szaleństwa, tajemniczy alchemicy poszukują sposobu na przechytrzenie samej Śmierci, a bogowie… bogowie jak zwykle tylko komplikują całą sytuację!

Tol Calen potrzebuje w tych trudnych czasach bohaterów - zostań jednym z nich! Wciel się w postać potężnego maga, awanturniczej szlachcianki, honorowego wojownika, poszukiwaczki zaginionych tajemnic czy kogo tylko podpowiada Ci serce! Zanurz się w świecie fantasy w gronie pasjonatów i poczuj magię gier fabularnych!

Sesje RPG. Główną aktywnością naszego obozu są sesje RPG (ang. role playing games), w których Gracze - pod czujnym okiem jednego z naszych doświadczonych Mistrzów Gry - wcielają się w wykreowane przez siebie postaci, a następnie w niewielkich drużynach współtworzą ich historię. Na obozie będziecie mieć okazję pograć naprawdę intensywnie. Bez względu na to, czy dopiero rozpoczynacie swoją przygodę z grami fabularnymi, czy też jesteście starymi wyjadaczami, znajdziecie tu swoje miejsce. Gry fabularne rozwijają wyobraźnię, wrażliwość, sprawność językową, umiejętność współpracy i improwizacji - a przede wszystkim są strasznie wciągające!

Larpy. Urozmaiceniem codziennych sesji RPG będą larpy - wyjątkowa rozrywka, w której gracze mają okazję odgrywać swoje postaci całym sobą. Larpy łączą w sobie doświadczenia znane z teatru improwizacji, gier miejskich, escape roomów czy rekonstrukcji i pozwalają przeżywać przygody w większym gronie. Podczas obozowych larpów odwiedzimy świat Tol Calen, ale rozegramy też gry utrzymane w innych konwencjach. Uczestnikom zapewniamy na obozie podstawowe stroje pasujące do klimatu naszych gier - zachęcamy jednocześnie do zabierania ze sobą własnych strojów czy gadżetów.

Prelekcje. Podczas prelekcji obozowych poznacie wiele systemów RPG – od tych klasycznych, które każdy erpegowiec powinien znać, po nowości, które podbijają serca kolejnych graczy nowatorskimi rozwiązaniami. Zgłębicie ich założenia oraz mechanikę i być może dowiecie się więcej o własnych gustach i potrzebach! Popracujemy wspólnie nad tym, jak wiarygodnie odgrywać postać i wczuwać się w stworzonych bohaterów. Przedstawimy Wam sztuczki, które wzbogacą Wasz warsztat Mistrza Gry i pozwolą zacząć przygodę z prowadzeniem RPG lub rozwinąć posiadane umiejętności. Opowiemy również, jak ważna jest gra drużynowa i jak dbać o dobrą atmosferę przy erpegowym stole.

Warsztaty praktyczne. W trakcie tych zajęć stworzycie “coś z niczego”. Nauczycie się jak z podstawowych materiałów wykonać zarówno elementy strojów, które wykorzystacie potem na larpach, jak i tzw. „hand-outy”, czyli wszelkie akcesoria, które wzbogacą Wasze sesje i uczynią je niezapomnianymi.

Projekcje filmów. Wspólnie zasiądziemy do filmów należących do różnych gatunków (od fantasy, po science-fiction). Przybliżą Wam one specyfikę różnorakich settingów gier fabularnych - dzięki temu poczujecie się pewniej na sesjach i śmielej weźmiecie udział w dyskusjach o popkulturze. Obserwacja gry aktorskiej będzie nieocenioną pomocą, gdy na sesjach sami będziecie się wcielać w wykreowanych przez siebie bohaterów!

Gry planszowe i integracyjne. W wolnych chwilach będzie można zrelaksować się czy poćwiczyć umiejętności strategiczne w grach planszowych i karcianych (Neuroshima Hex, Avalon, Jungle Speed, Ghost Stories, Bang!, Munchkin, Dixit, i wiele, wiele innych!) oraz wziąć udział w różnorodnych zabawach team-buildingowych i grach terenowych. Zachęcamy do zabierania ze sobą także własnych gier!

Łucznictwo i Archery Tag. Poznacie teorię i praktykę tej wielowiekowej dyscypliny. Obalimy popularne mity i odpowiemy na nurtujące Was pytania. Z jakich elementów składa się łuk? Jak należy go pielęgnować? Jak daleko niósł? Jakich grotów używano na przestrzeni wieków? Z jakiego drewna łuk powinien być przygotowany? Po zakończonych zajęciach, odpowiedzi na te pytania będą dla Was oczywiste.
Uzbrojeni w tę wiedzę weźmiecie do ręki prawdziwy łuk, a my zadbamy o to, żebyście zawsze trafiali w dziesiątkę! Oprócz łuków tradycyjnych oddajemy w ręce naszych uczestników sprzęt do gry Archery Tag - połączenia kunsztu łucznictwa z emocjami paintballowych pojedynków. W pełni bezpieczne łuki i strzały umożliwią rozgrywanie wielu dynamicznych, niezapomnianych starć!

Szermierka. Wprowadzimy Was w tajniki szlachetnej sztuki fechtunku. Zmierzycie się z przeciwnikami korzystając z nowych, sprawdzonych i całkowicie bezpiecznych mieczy otulinowych Go-Now. Popracujemy wspólnie nad kondycją, koordynacją i równowagą ciała. Zaprosimy Was do pojedynków podczas Kręgu Honoru i Kręgu Zdrady, gier typu Battle czy Capture The Flag. Czekają na Was specjalnie opracowane scenariusze bitewne, potyczki jeden na jeden czy walki w parach, gdzie niezbędne jest zaufanie oraz współpraca. Niech wygra najlepszy!

 

Wyżywienie

4 domowe posiłki dziennie: śniadanie, obiad + podwieczorek, kolacja. Wszystkie przygotowywane w ośrodku. Obóz zaczyna się obiadokolacją pierwszego dnia, a kończy śniadaniem dnia ostatniego. Uczestnicy otrzymują suchy prowiant na drogę powrotną.

 

Cena zawiera

Zakwaterowanie (11 noclegów), wyżywienie 4 razy dziennie, realizację bardzo aktywnego programu, opiekę kadry i instruktorów, pamiątkową koszulkę, śpiewnik, ubezpieczenie NNW (10.000 zł).

 

Cena nie zawiera

Dojazdu i dodatkowych atrakcji.

Dopłaty: 

 • paintball – 80 zł
 • kubek Tol Calen – 30 zł
 • podręcznik w twardej okładce – 40 zł
 • erpegowy pakiet obozowy – 100 zł -  edycja limitowana
  W skład  pakietu wchodzi: podręcznik Tol Calen w twardej okładce, ceramiczny kubek z logo Tol Calen oraz trzy kości dziesięciościenne "Tolcalenówki".
 • galeria najlepszych zdjęć – 29,90 zł
 • przygodowy pakiet obozowy – 100 zł 

 

Co zabrać
 • polecamy zabrać wszystko, co pomoże Wam wczuć się w klimat (stroje, ozdoby, rekwizyty) oraz to, co zwykle zabieracie na sesje (jeśli graliście już w RPG).
 • mały plecak oraz wygodne buty do wycieczek pieszych, obuwie sportowe, gorszą bluzę i spodnie do zajęć terenowych, ciepły sweter lub polar, nieprzemakalną kurtkę, letnie nakrycie głowy (czapkę lub chustkę)!
 • przybory toaletowe, ręcznik kąpielowy, krem z filtrem UV, środek przeciwko owadom, okulary przeciwsłoneczne
 • legitymację szkolną, poprawnie wypełnioną kartę kolonijną (z numerem PESEL).

Organizujemy dojazd na obóz za dopłatą z większych miast Polski. Podróż odbywa się autokarem lub pociągiem.

Dojazd negocjowany jest realizowany przy min. 4 osobach z danego miasta. Koszt transportu negocjowanego w obie strony: 250 zł.

Uczestnicy zawsze podróżują pod opieką naszej kadry.

Wykaz miejsc i godzin zbiórek będzie potwierdzony na ok. 7 dni przed wyjazdem (wiadomość wysyłamy na adres e-mail podany w rezerwacji).

 

LP. MIASTO MIEJSCE ZBIÓRKI Środek transportu ZBIÓRKA WYJAZDOWA ZBIÓRKA POWROTNA DOPŁATA
1 Białystok Negocjowany
2 Bydgoszcz Negocjowany
3 Częstochowa parking przy McDonald's, ul. Drogowców 1, kierunek Łódź / parking przy McDonald's, al.Wojska Polskiego 263/271, kierunek Katowice Autokar 07:20 18:30 188 PLN
4 Drzewina Przystanek Drzewina, Drzewina 6a, 83-041 Mierzeszyn Własny 16:00 10:00 0 PLN
5 Gdańsk parking przy hipermarkecie Auchan, ul.Szczęśliwa 3 Autokar 14:15 12:15 98 PLN
6 Katowice parking przy McDonald's, ul.Ofiar Katynia 5, kierunek Opole Autokar 05:50 20:00 198 PLN
7 Kraków parking przy hipermarkecie Carrefour, ul.Zakopiańska 62, 30-001 Autokar 04:25 21:25 198 PLN
8 Leszno Negocjowany
9 Łódź stacja paliw BP, ul. Kątna 1, 92-638 Autokar 09:15 16:25 188 PLN
10 Olsztyn Negocjowany
11 Poznań parking przy Centrum Handlowym M1, ul. Szwajcarska 14, 61-285 Autokar 08:20 17:15 188 PLN
12 Szczecin . Łączony 00:00 00:00 188 PLN
13 Toruń stacja paliw Orlen ul.Słupska 1, 87-100 Autokar 11:30 14:10 168 PLN
14 Warszawa Pałac Kultury i Nauki, parking przy Pałacu Młodzieży (od strony ul.Świętokrzyskiej) Autokar 06:55 19:05 198 PLN
15 Wrocław stacja paliw Circle K, ul. Sucha 15C, 50-086 Autokar 04:20 21:20 198 PLN
16 Drzewina Przystanek Drzewina, Drzewina 6a; 83-041 Mierzeszyn Własny 16:00 10:00 0 PLN
17 Drzewina Przystanek Drzewina, Drzewina 6a, 83-041 Mierzeszyn Własny 16:00 10:00 0 PLN

Przystanek Drzewina

Niezwykle klimatyczny ośrodek wypoczynkowy położony w urokliwej miejscowości Drzewina na Kaszubach, wśród lasów, pól i łąk. Obiekt jest po generalnym remoncie wykonanym w 2017 roku. Uczestnicy zostaną zakwaterowani w pokojach  3-, 4-, 5- i 6-osobowych z pełnym węzłem sanitarnym. Do dyspozycji Uczestników duża sala sportowo-dydaktyczna, jadalnia, dwa zewnętrzne namioty sferyczne, boisko sportowe i dużo zielonego terenu rekreacyjnego.

Strona obiektu: http://przystanekdrzewina.pl/

Drzewina 6a
83-041 Mierzeszyn

Dla wszystkich chętnych przygotowaliśmy zajęcia dodatkowe realizowane za dopłatą.
​Realizacja zajęć uzależniona od ilości zapisanych osób.

Paintball – 80 zł

To niesamowicie wciągająca gra, ucząca maskowania, podchodów, współdziałania w grupie, a także szybkiego podejmowania szybkich i samodzielnych decyzji. Uczestnicy podczas zajęć wyposażeni będą w specjalne ubranie, maski ochronne, markery, kulki z farbą (200 sztuk na Uczestnika). Stoczą walki pełne adrenaliny i wyśmienitej zabawy. W cenie oczywiście przeszkolenie i opieka Instruktora! Zabawa dla Uczestników, którzy ukończyli 13 lat!