ue-logo
pfr-logo

(+48 58) 303 18 78

dostępni pn-pt 9:00-17:00

<
>
Obóz Smaki Grecji.jpeg
Obóz Smaki Grecji.jpeg

2570 zł

Smaki Grecji. Obóz turystyczno-wypoczynkowy

Wiek: 12-18

lokalizacja:
Hotel Barbara

organizator:
ATAS SP. Z O.O.

Zapraszamy Cię do słonecznej Grecji. Poznaj z nami Ateny, zobacz romantyczne Nafplio i antyczne Epidauros. Zachwyć się widokami podczas rejsu po Kanale Korynckim i odpocznij nad ciepłym morzem, a do tego spotkaj greckiego szefa kuchni podczas warsztatów kulinarnych. Z nami w Grecji nie będziesz się nudzić. 

rezerwuj >

TERMINY TEGO OBOZU

07/07/2022 - 17/07/2022

niedostępny 2570 zł

04/08/2022 - 14/08/2022

niedostępny 2510 zł

Program

1 DZIEŃ Wyjazd z Polski wg rozkładu jazdy. Przejazd non stop do Grecji.

2 DZIEŃ W godzinach wczesnowieczornych przyjazd do hotelu w okolicach SALONIK.

3 DZIEŃ Spacer z lokalnym przewodnikiem po SALONIKACH. Wyjazd w kierunku Loutraki. Postój w TERMOPILACH, miejscu słynnej bitwy Leonidasa z Persami. W godzinach wieczornych przyjazd do LOUTRAKI. Zakwaterowanie.

4 DZIEŃ Dzień relaksu. Plażowanie. Wieczorna dyskoteka w hotelu.

5 DZIEŃ Wyjazd do ATEN. Zwiedzanie z lokalnym przewodnikiem: Akropol z Partenonem, Góra Pnyks, Nowe Muzeum Akropolu, antyczny stadion Kalimarmaro, ruiny świątyni Zeusa Olimpijskiego, Plac Syntagma z widowiskową zmianą warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza, ateńska trylogia czyli trzy najbardziej okazałe budynki XIX wieku – Akademia, Uniwersytet i Biblioteka Narodowa. W międzyczasie odpoczynek w Ogrodach Królewskich, czas na zakup pamiątek i spacer po wąskich uliczkach Plaki oraz na pasażu handlowym Ermou. Powrót do hotelu.

6 DZIEŃ Wyjazd do NAFPLIO – pierwszej stolicy nowożytnej Grecji, „miasta zakochanych”. Wizyta w EPIDAUROS – spacer z lokalnym przewodnikiem, zwiedzanie antycznego teatru. Powrót do hotelu. Plażowanie. Wieczorem gry i zabawy.

7 DZIEŃ Plażowanie. Po południu warsztaty kulinarne w tawernie: gotowanie greckich przysmaków pod okiem lokalnego szefa kuchni, degustacja wspólnie przyrządzonego posiłku. Wieczór grecki.

8 DZIEŃ Wycieczka nad KANAŁ KORYNCKI. Możliwość podziwiania tego cudu techniki z góry. Dla chętnych, w miarę dostępności - możliwość rejsu po Kanale (ok 60 min, ok. 25 EUR). Po południu plażowanie.

9 DZIEŃ Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do KALAMBAKI, panoramiczny przejazd autokarem wśród METEORÓW, klasztorów zawieszonych malowniczo między niebem a ziemią. Zwiedzanie jednego z nich. (Uwaga! Wymagany odpowiedni strój: zakryte ramiona, mężczyźni - długie spodnie, kobiety - długie spódnice). Zwiedzanie pracowni pisania ikon. Przejazd do hotelu w okolicach SALONIK.

10 DZIEŃ Wyjazd w kierunku Polski. Przejazd non stop.

11 DZIEŃ Powrót do Polski zgodnie z rozkładem jazdy.

Poszczególne punkty programu mogą ulec przesunięciu lub zmianie.

Z uwagi na trwającą pandemię COVID-19 z przyczyn niezależnych od biura niektóre punkty programu mogą nie zostać zrealizowane

W przypadku braku minimalnej liczby osób wynoszącej 35, impreza może zostać przez organizatora odwołana bez ponoszenia dodatkowych kosztów z tytułu odszkodowania lub zadośćuczynienia. Organizator powiadamia o tym fakcie nie później niż 20 dni przed datą wyjazdu.

Wyżywienie

Śniadania, obiady i kolacje w formie otwartego bufetu. Do śniadania podawane są ciepłe napoje, do pozostałych posiłków, woda. Świadczenia rozpoczynają się obiadokolacją drugiego dnia imprezy, a kończą pakowanym lunchem dziesiątego dnia imprezy

Fakultatywnie

Dla wszystkich chętnych przygotowaliśmy zajęcia dodatkowe za dopłatą:

Ubezpieczenie UNIQA KL 250zł

Ubezpieczenie KL (koszty leczenia) dla osób przewlekle chorych.

Ubezpieczenie UNIQA KR 95zł

Ubezpieczenie UNIQA KR (koszty rezygnacji). Chroni Uczestnika w przypadku zachorowania na COVID-19, nie zabezpiecza go jednak w przypadku skierowania na kwarantannę lub izolację domową. Uwaga: ubezpieczenie to nie podlega zwrotowi nawet w wypadku odwołania imprezy przez organizatora.

Pakiet kwarantanna 80zł

Zabezpieczenie na wypadek kwarantanny Uczestnika, uniemożliwiającej wyjazd na obóz. Zyskują Państwo:

 • gwarancję bezkosztowej zmiany terminu imprezy w przypadku kwarantanny bądź izolacji przed wyjazdem
 • możliwość zmiany imprezy na inną z oferty ATAS, jeżeli zmiana terminu pierwotnej imprezy nie jest możliwa
 • voucher w wysokości 100% wpłaconych na poczet imprezy środków do wykorzystania w 2022 roku jeżeli zmiana nie będzie możliwa
 • brak konieczności rezygnacji z wyjazdu i wiążących się z nią kosztów

Dzieci, których rodzice nie zdecydowali się na zakup dodatkowych opcji, będą uczestniczyć w zajęciach realizowanych zgodnie z programem obozu.

KOSZTY

cena zawiera cena nie zawiera
 • obowiązkową dopłatę na TFG i TFP (20 PLN )
 • przejazd autokarem
 • 6 noclegów w Loutraki z wyżywieniem 3 razy dziennie (śniadanie, obiad/pakowany lunch, kolacja)
 • 2 noclegi tranzytowe w okolicy Salonik, z wyżywieniem 3 razy dziennie (kolacja, śniadanie, pakowany lunch)
 • wyżywienie: świadczenia rozpoczynają się obiadokolacją drugiego dnia imprezy a kończą pakowanym lunchem dziesiątego dnia imprezy
 • opieka kierownika-pilota oraz wychowawców
 • ubezpieczenie UNIQA (NNW, KL, bagaż)

Cena nie zawiera 80 EUR koszty wstępów, usługi przewodnickie, parkingi i realizacja programu, grecki podatek turystyczny

 • 0-200 PLN - dopłata za wyjazd z poszczególnych miast Polski (patrz: lokalizacja i dojazd)
 • 250 PLN - ubezpieczenie KL dla osób przewlekle chorych
 • 80 PLN - pakiet kwarantanna (dla chętnych)
 • 95 PLN - ubezpieczenie od kosztów rezygnacji (dla chętnych, obejmuje nagłe zachorowanie na COVID-19, nie obejmuje kwarantanny)
 • 80 EUR koszty wstępów, usługi przewodnickie, parkingi i realizacja programu, grecki podatek turystyczny

Uwaga: ubezpieczenie to nie podlega zwrotowi nawet w wypadku odwołania imprezy przez organizatora.

LOKALIZACJA I DOJAZD

Hotel Barbara

Hotel Barbara*** położony nad samym morzem. Pokoje 3-4 osobowe z łazienką, suszarką, klimatyzacją, TV, lodówką, WI-FI, balkonem, ręcznikami (bez dodatkowych opłat).

Loutraki – tętniąca życiem, nadmorska miejscowość, jedna z najbardziej lubianych na greckim wybrzeżu. Położona w północno-wschodniej części Peloponezu, nad brzegiem Zatoki Korynckiej. Już w starożytności znana była ze źródeł termalnych oraz naturalnej wody mineralnej. Pochwalić się może szeroką i malowniczą, kamienistą plażą oraz krystalicznie czystą wodą, za co nieustannie od 1987 roku nagradzana jest niebieską flagą. Wzdłuż brzegu morza ciągnie się deptak oraz aleja palmowa.

Hotel tranzytowy: Kornilios Palace 4*, w okolicach Salonik, pokoje 3-4 -osobowe z łazienkami.

 

Jeździmy komfortowymi autokarami wyposażonymi w uchylne fotele, WC, klimatyzację oraz DVD. Przed granicą przewidujemy postój przeznaczony na posiłek. Miejsca w autokarach są nienumerowane. Autokar docelowy jedzie na trasie Katowice-Grecja-Katowice.

Prosimy o zabranie jednego, średniej wielkości bagażu głównego (zalecany rozmiar 65 x 40 x 25 cm) oraz jednej sztuki bagażu podręcznego

Gdańsk, Lublin, Poznań, Kraków, Wrocław: wyjazd realizowany w turnusach: 07.07-17.07.2022 04.08-14.08.2022r. Zorganizowany transport do autokaru docelowego (realizowany w wybranych turnusach, różnymi środkami transportu – PKS, PKP, bus – zawsze pod opieką konwojenta). Miejsce zbiórki, godzina odjazdu i środek transportu podane zostaną na tydzień przed wyjazdem. Uwaga: W przypadku transportu PKP należy zabrać ważną legitymację szkolną.

Obowiązkowy odbiór młodzieży do lat 18 przez rodziców lub osoby upoważnione.

 

Częstochowa 0zł Gdańsk 200zł
Katowice 0zł Kraków 100zł
Lublin 100zł Łódź 0zł
Poznań 150zł Warszawa 0zł
Wrocław 100zł
regulamin

PRZED OBOZEM

Co zabrać?

 • dokument uprawniający do przekroczenia granicy: ważny paszport lub dowód osobisty 
 • zalecamy posiadanie ważnej karty EKUZ
 • ważną legitymację szkolną
 • suchy prowiant oraz ok. 50 PLN na posiłki
 • zapas lekarstw, szczególnie jeśli bierzesz je stale
 • kieszonkowe (sugerujemy zabrać min. 10 EUR na dzień)
 • mały podręczny plecak
 • wygodne buty
 • nakrycie głowy
 • ręcznik i kosmetyki
 • krem do opalania z wysokim filtrem (min. 30)
 • sweter i kurtkę przeciwdeszczową – w lecie mogą również zdarzyć się chłodniejsze dni
 • małą poduszkę na podróż autokarem

Uwaga! W związku z COVID-19 uczestników obozu obowiązują zasady wjazdu do Grecji publikowane na www.gov.pl