Szkoleniowy Rejs Młodzieżowy

Wiek: 14-19 lat Organizator: Biuro Turystyczne Kliwer
LP. KOD TERMIN CENA
1. SRM 23.06-05.07.2018 - -
2. SRM 05.07-17.07.2018 - -
3. SRM 17.07-29.07.2018 - -
4. SRM 29.07-10.08.2018 - -
5. SRM 10.08-22.08.2018 - -
6. SRM 22.08-31.08.2018 - -
Organizator
Biuro Turystyczne Kliwer
Wiek
Wiek od 14 lat do 19 lat
Opis

Usiądź za sterem jachtu żaglowego i poczuj wiatr we włosach. Naucz się manewrować jachtem pod żaglami i na silniku, poznaj tajniki meteorologii, teorii żeglowania czy ratownictwa. Podczas rejsu nie zabraknie relaksu i rozrywki, odwiedzisz gwarne porty i duże przystanie, będzie czas na kąpiele i plażowanie. Rejs szkoleniowy to impreza dla wszystkich: tych, którzy pierwszy raz wsiądą na jacht, jak i tych opływanych. Nasi instruktorzy przeprowadzą Cie przez program szkolenia na patent żeglarza jachtowego. Wykwalifikowana kadra, wysokiej klasy sprzęt i ciekawy program są gwarancją udanej zabawy.Rejsy od 1 do 5 są rejsami 13 dniowymi rejs 6 jest rejsem 10 dniowym 

 

Opis programu

Rejs turystyczno-szkoleniowy po Wielkich Jeziorach Mazurskich, uczestnicy odwiedzają mazurskie porty: Ruciane, Mikołajki, Ryn, Giżycko, i inne. W trakcie rejsu szkolenie praktyczne i teoretyczne na stopień żeglarza jachtowego. Jeden instruktor na 4-5 uczestników. Testy on-line.

1. dzień. Przyjazd do Rucianego-Nidy, obiad, podział na wachty, zakwaterowanie na jachtach, zapoznanie uczestników i kadry z obowiązującymi regulaminami i sprzętem, wykład o bezpieczeństwie na jachtach i na obozie, sprawdzian pływacki. Pierwsze zajęcia na jachtach. Przepłynięcie na biwak na Kowalik, kolacja, ognisko. Wykład z budowy jachtu.

2 dzień. Co trzeba zrobić, aby jacht żaglowy płynął - nauka obsługi jachtu, nauka taklowania jachtów, nauka wiosłowania i sterowania, obsługa żagli, nauka wiązania podstawowych węzłów żeglarskich. Wykład z teorii żeglowania. Rejs na Siekierniak nad jez. Bełdany. Zajęcia na jachtach: ostrzenie i odpadanie. Piracka Uczta - konkurs kulinarny na najsmaczniejszy obiad ugotowany na jachcie. Wieczorem: test z budowy jachtów i wykład z teorii żeglowania.

3 dzień. Rejs do Popielna - pływanie na punkt i zadanym kursem względem wiatru. Zwiedzanie stacji Polskiej Akademii Nauk i rezerwatu dzikich koni. Rejs po jez. Mikołajskim - nauczanie manewru zwrot przez sztag, przypłynięcie do Mikołajek, obozowisko na brzegu jez. Tałty, kąpiele plażowanie ognisko. Wieczorem: test z teorii żeglowania.

4 dzień. Rejs przez kanały mazurskie do Giżycka - doskonalenie poznanych manewrów ostrzenia i odpadania oraz zwrotu przez sztag. Zajęcia z ratownictwa, rozgrywki sportowe, kąpiele plażowanie. Wieczorem: wykład z przepisów.

5 dzień. Zwiedzanie Twierdzy Boyen w Giżycku, przepłynięcie na jez. Przystań - nauczanie manewru zwrot przez rufę. Ćwiczenia z ratownictwa w wodzie, zabawa teoria żeglowania - dlaczego jacht płynie pod wiatr? Wieczorem: test z przepisów.

6 dzień. Zwiedzanie bunkrów poniemieckich i śluzy na starym kanale, przepłynięcie na Zimny Kąt na łabędzim szlaku - doskonalenie zwrotów, przygotowanie do manewru człowiek za burtą. Kąpiele, plażowanie, gry sportowe. Wieczorem: wykład z locji. Ognisko.

7 dzień. Rejs przez Giżycko do Rynu - nauczanie manewru człowiek za burtą. Plażowanie, rozgrywki sportowe w siatkówce plażowej. Wieczorem: test z locji. Ognisko, nauka szant.

8 dzień. Wycieczka po mieście oraz Zamku Krzyżackim, rejs na Olszowy Róg - nauczanie manewru podejścia do boi i odejścia. Kąpiel, plażowanie, rozgrywki sportowe koncert szantowy. Wieczorem: wykład z ratownictwa.

9 dzień. Rejs przez jezioro Śniardwy do Okartowa. Nauczanie manewru podejścia do kei i odejścia (na żaglach i silniku). „Taaka ryba” - konkurs wędkarski dla zainteresowanych, plażowanie, spacer wzdłuż jez. Tyrkło. Wieczorem: wykład z meteorologii i ognisko żeglarskie.

10 dzień. Przepłynięcie na jez. Bełdany, biwak na Wierzbie. Zajęcia na jachtach: doskonalenie poznanych manewrów. Wieczorem: test z ratownictwa i meteorologii.

11 dzień. Przepłynięcie przez śluzę Guzianka, biwak na Kowaliku, zajęcia na jachtach żaglowych - doskonalenie poznanych manewrów. Egzamin teoretyczny ze zdobytych umiejętnosci.

12 dzień. Egzamin praktyczny ze zdobytych umiejętności. Klar jachtów, wstępne pakowanie sprzętu i bagaży, przygotowania do balu, przywitanie orszaku Neptuna, bal kapitański połączony z chrztem żeglarskim i tradycyjnym ogniskiem z szantami.

13 dzień. Przygotowanie do wyjazdu, zdanie sprzętu, pakowanie bagażu, przepłynięcie do ośrodka w Rucianem-Nida, zakończenie obozu, obiad, wyjazd do domu.

Wymagania egzaminacyjne: ukończone 14 lat, znajomość własnego numeru PESEL, oświadczenie rodziców (w karcie kwalifikacyjnej), wniesienie opłaty za egzamin oraz po egzaminie opłaty za wydanie patentu + zdjęcie do patentu.

Program ma charakter wstępny i może być modyfikowany w zależności od pogody i innych czynników warunkujących jego realizację. Program zajęć może być również dostosowywany indywidualnie przez KWŻ kursu.

Program szkolenia Polskiego Zwiąku Żeglarskiego na stopień żeglarza jachtowego: www.szkolenie.pya.org.pl/patenty/zeglarz_jachtowy/program_szkolenia

 

Wyżywienie

Trzy posiłki dziennie przygotowywane w kuchni jachtowej siłami załogi pod nadzorem instruktora z produktów dostarczonych przez organizatora.

 

Cena zawiera

Zakwaterowanie, pełne wyżywienie, realizację programu szkolenia (uwzględniając warunki atmosferyczne), opiekę kadry wychowawczo - instruktorskiej, ubezpieczenie.

 

Cena nie zawiera

Transportu, opłat za prysznice, WC i ładowanie telefonów komórkowych w portach lub na przystaniach, opłat związanych z egazaminem.

Dodatkowe opłaty obowiązkowe (na miejscu; ceny dla uczniów i studentów do 26 roku życia):

 • egzamin - 125 zł
 • wystawienie patentu żeglarskiego - 25 zł
 • podręcznik A. Kolaszewski, P. Świdwiński "Żeglarz Jachtowy" - 50 zł

Świadczenie Gwarancji - Pakiet Ochronny KLIWER można wykupić tylko w momencie podpisywania umowy na imprezę, jego cena wynosi 75 zł.

 

Co zabrać
 • legitymację szkolną
 • kartę kwalifikacyjną
 • ubranie przeciwdeszczowe (sztormiak, kurtka i spodnie), kalosze
 • śpiwór
 • trampki lub tenisówki
 • strój kąpielowy, nakrycie głowy, krem z filtrem, latarkę
 • podręcznik szkoleniowy "Żeglarz jachtowy" A. Kolaszewski, P. Świdwiński( podręcznik można zakupić na obozie- dodatkowa opłata 50 zł) 
 • kieszonkowe, pieniądze na egzamin

Uwaga! Rzeczy spakowane w miękką torbę podróżną. Plecak ze stelażem wykluczony.

Własny lub za dopłatą, z Warszawy (+120 zł) i z większych miast Polski. Z Warszawy odjazd o godz. 08:30, ul. Belgradzka 50 (Ursynów), powrót ok godz. 17.00 ul. Belgradzka 50. Z pozostałych miast - szczegóły w Planie transportu B.T. KLIWER.
Cena za transport jest ZAWSZE naliczana w obie strony i nie ulega obniżeniu przy wyborze transportu tylko w jednym kierunku. Dojazd własny: zbiórka uczestników w OTW PTTK Ruciane Nida, al. Wczasów 17, o godz. 13:30 (przy budynku recepcji).

 

LP. MIASTO MIEJSCE ZBIÓRKI Środek transportu ZBIÓRKA WYJAZDOWA ZBIÓRKA POWROTNA DOPŁATA
1 Warszawa parking przed B.T. Kliwer, ul. Belgradzka 52 Autokar 08:30 17:00 120 PLN
2 Częstochowa dworzec PKP/PKS Łączony 03:00 21:00 150 PLN
3 Gdynia dworzec PKP/PKS Łączony 10:00 17:00 180 PLN
4 Katowice dworzec PKP/PKS Łączony 02:00 22:30 180 PLN
5 Kraków dworzec PKP/ dworzec autobusowy Łączony 01:00 23:00 180 PLN
6 Lublin dworzec PKP/PKS Łączony 04:30 21:00 150 PLN
7 Łódź dworzec PKP/PKS Łódź Kaliska Łączony 05:00 20:00 140 PLN
8 Poznań dworzec PKP/PKS Łączony 03:00 22:00 170 PLN
9 Wrocław dworzec PKP/PKS Łączony 01:00 22:30 190 PLN
10 Ruciane Nida OTW PTTK Ruciane Nida, al. Wczasów 17 Własny 13:30 10:00 0 PLN

Jachty kabinowe

Jachty kabinowe wysokiej klasy Sasanka 660 Supernova. Miejsce zaokrętowania i wyokrętowania: Ruciane-Nida. Na każdym jachcie 4-5 uczestników + sternik-wychowawca.