ue-logo

(+48 58) 303 18 78

dostępni pn-pt 9:00-17:00

<
>
Winter Military Chill Camp.jpg
Winter Military Chill Camp.jpg

1199 zł

Winter Survival Chill Zone

Wiek: 13-18

lokalizacja:
OW Przystanek Drzewina

Okres zimowy to dla wielu osób trudny czas, który spędzają w domach. Ale nie my!Dla prawdziwych survivalowców nie ma złej pogody, a ognisko potrafią rozpalić w każdym, nawet najtrudniejszym terenie. Jednak po ciężkich dniach w terenie warto odpocząć i nabrać nowych sił na kolejne wyprawy. Proponujemy chwile odboju w starym, a nawet pradawnym stylu.

 

rezerwuj >

TERMINY TEGO OBOZU

24/01/2021 - 30/01/2021

niedostępny 1199 zł

07/02/2021 - 13/02/2021

niedostępny 1199 zł

Program

KNIFEMAKING. Na tych zajęciach w ramach przygotowań przed sezonem letnim uczestnicy będą mieli możliwość stworzenia własnego noża z przygotowanych uprzednio komponentów. Własny nóż spełni wszystkie oczekiwania oraz pozwoli na stworzenie swojej rękojeści “szytej na miarę”. Zajęcia będą prowadzone oczywiście pod okiem doświadczonego instruktora i z zachowaniem należytych środków bezpieczeństwa.

PAPRODZIADOWA KUCHNIA. Nasi instruktorzy to mistrzowie leśnej kuchni. Pokażą wam, jak zrobić suszone mięso tzw. Beef Jerky, które to stanowi świetny zapas energii czekający w kieszeni na właściwą okazję, aby uratować nam skórę podczas zimowych biwaków, czy leśnych spacerów.

REALNE, ZIMOWE SYMULACJE SURVIVALOWE. Zimą przyroda drastycznie się zmienia. Przygotowanie i rozpalenie ogniska zimą jest wyzwaniem, nawet w miejscu, gdzie latem rozpalaliśmy je bez problemu. Uczestnicy na zajęciach będą szlifować swoje umiejętności w terenie dla prawdziwych koneserów survivalu. Przerobimy teoretycznie oraz częściowo w praktyce survivalove scenariusze, np. wpadnięcie do lodowatej wody czy utratę ekwipunku lub orientacji w terenie.

STREFA CHILLU. Po ciężkim dniu w terenie należy się chwila odboju w starym, a wręcz pradawnym stylu. Wieczorami, choć nie wszystkimi, skupimy się na relaksie przy konsolach oraz podczas oglądania filmów związanych z tematyką survivalu.

NOCNA IMPREZA NA ORIENTACJĘ. Absolutną podstawą podstaw leśnego rzemiosła jest nawigacja w terenie. Aby zimowe noce nie stanowiły problemu, każdy uczestnik zostanie przeszkolony z obsługi kompasu oraz mapy,
a następnie sprawdzi się w tej dziedzinie pod czujnym okiem instruktora.  Aby zadanie nie było zbyt proste będziemy robić to pod osłoną nocy.

ZIMOWA SZPEJOLOGIA. Niektórzy mówią, że nie ma złej pogody, są tylko nieodpowiednio ubrani ludzie. Podczas trwania obozu dowiemy się w jaki sposób działa zarówno w nowej jak i tradycyjnej technologii odzież odporna na warunki atmosferyczne. Takie pojęcia jak Gore Tex, Softshell lub Wełna Merynosów będą dla was chlebem powszednim.

PIERWSZA POMOC. Na zajęciach Uczestnicy dowiedzą się, jak zaradzić w razie wypadku, opatrzyć proste rany i prawidłowo wezwać fachową pomoc. Ponadto omówimy i przećwiczymy wzywanie pomocy za pomocą telefonu.

ATV – all-terrain vehicle (quad). Teren otaczający MILITARY BASE CAMP oraz ośrodek w Drzewinie jest rozległy, więc do poznania najdalszych zakamarków wykorzystamy pojazdy ATV. Dzięki nim dojedziemy do najdalszych, a czasem najtrudniejszych terenów w okolicy by sprawdzić swoje umiejętności survivalowe.

ZAJĘCIA LINOWE. Uczestnicy będą pokonywać mosty linowe i spróbują wchodzenia po drabince alpinistycznej. Posłuchają rad instruktorów i nauczą się podstawowych węzłów. Wszystkie zajęcia linowe prowadzone są przez uprawnionych do tego instruktorów, a sprzęt posiada wszelkie wymagane atesty.

STREFA REGENERACJI: Wybierzemy się do Aqua Centrum w Kościerzynie. To nowoczesny kompleks sportowo-rekreacyjny na Kaszubach. Do dyspozycji: basen sportowy, rekreacyjny, jacuzzi, masaże podwodne, bicze i parasole wodne oraz zjeżdżalnie. Wszystko to pod czujnym okiem ratownika WOPR.

 

Wyżywienie

4 posiłki dziennie: śniadanie, obiad, w czasie którego wydawany jest podwieczorek (np. batonik, owoc, jogurt), kolacja. Obóz zaczyna się obiadem, a kończy śniadaniem. Ostatniego dnia Uczestnicy otrzymują także suchy prowiant na drogę powrotną.

 

Fakultatywnie

Dla wszystkich chętnych przygotowaliśmy zajęcia dodatkowe za dopłatą:

Przygodowy Pakiet Obozowy 100zł

Przydatne wyposażenie dla każdego, kto wyjeżdża na obóz. W Obozowym Pakiecie Przygody znajdują się:
- latarka ręczna z kompletem baterii,
- bidon
- dmuchana poduszka podróżna, niezbędną dla każdego Podróżnika.

Obozowy Pakiet Przygody będzie czekać na Uczestnika na obozie.
 

Dzieci, których rodzice nie zdecydowali się na zakup dodatkowych opcji, będą uczestniczyć w zajęciach realizowanych zgodnie z programem obozu.

KOSZTY

cena zawiera cena nie zawiera

Zakwaterowanie (6 noclegów), wyżywienie 4 razy dziennie, bardzo aktywny program, opiekę kadry, ubezpieczenie NNW (10.000 zł).

 

Dojazdu.

 

Gwarancja aklimatyzacji 150zł
Wiemy jak często trudne do przewidzenia jest to, czy nasze Dziecko, które nie jest jeszcze doświadczonym bywalcem obozów i kolonii, zintegruje się z nowymi kolegami i odnajdzie się poza znanym sobie otoczeniem. Czy dobrze będzie się czuł w grupie rówieśników, czy może decyzja o wysłaniu na pierwszy obóz powinna jeszcze poczekać? Czasem, pomimo starań naszej profesjonalnej kadry, tęsknota za domem jest silniejsza i nie chcąc narazić początkującego Uczestnika na złe wspomnienia z pierwszego obozu, zabieramy go przed zakończeniem kolonii do domu. Wychodząc naprzeciw takim sytuacjom, oferujemy dodatkową usługę polegającą na wzmożonej indywidualnej opiece Waszego Dziecka przez naszą kadrę. W przypadku wykupienia tej dodatkowej usługi zachowujemy jeszcze większą niż zwykle staranność i troskę o zaaklimatyzowanie się Państwa Dziecka na obozie. Jeżeli mimo to Uczestnik opuści obóz, Kompas zapłaci za niewykorzystane dni na obozie proporcjonalnie do ceny obozu.
Karta dużej rodziny
Nasza firma przystąpiła do ogólnopolskiego rządowego programu Karta Dużej Rodziny. Jest to system zniżek dla rodzin wielodzietnych, przysługujący rodzinom z co najmniej trójką dzieci, niezależnie od dochodu. Karta jest wydawana bezpłatnie, każdemu członkowi rodziny. Jej posiadacze mają możliwość korzystania z katalogu oferty kulturalnej, rekreacyjnej czy transportowej na terenie całego kraju. Szczegóły programu na stronie https://rodzina.gov.pl/duza-rodzina/karta-duzej-rodziny. My ze swojej strony oferujemy 100 zł rabatu dla każdego członka rodziny posiadającego Kartę, na dowolny obóz organizowany przez BTA Kompas. Karta Dużej Rodziny nie obowiązuje przy obozach w cenie promocyjnej. Warunkiem otrzymania zniżki jest przesłanie skanu lub zdjęcia Karty uczestnika obozu na adres e-mail biuro@kompas.pl. Skan lub zdjęcie należy przesłać przed dokonaniem płatności za dany obóz.
Co zrobić, jeśli moje dziecko jednak nie może jechać?

Różnego rodzaju sytuacje losowe (choroba, wydarzenie rodzinne, odwołanie urlopu itp.) mogą spowodować konieczność niespodziewanej rezygnacji z udziału w imprezie. Dla uniknięcia dość wysokich kosztów finansowych związanych z taką rezygnacją proponujemy przy kupnie imprezy nabycie fakultatywnego Pakietu Ochronnego pozwalającego na znaczące obniżenie kosztów wynikających z warunków uczestnictwa.

czytaj więcej >

Tabela zwrotu kosztów w przypadku rezygnacji z imprezy

liczba dni do rozpoczęcia obozu Bez pakietu Pakiet Parasol Pakiet Super Parasol
powyżej 30 dni -200zł zwrot 100% zwrot 100%
30-14 dni zwrot 50% zwrot 75% zwrot 90%
13-1 dni zwrot 40% zwrot 70% zwrot 85%
niestawienie się na zbiórkę zwrot 20% zwrot 60% zwrot 80%
koszt pakietu 0zł 75zł 150zł
regulamin

LOKALIZACJA I DOJAZD

OW Przystanek Drzewina

Ośrodek Wypoczynkowy Przystanek Drzewina. Niezwykle klimatyczny ośrodek wypoczynkowy położony w urokliwej i spokojnej miejscowości Drzewina na Kaszubach. Obiekt jest po generalnym remoncie wykonanym na przełomie 2016/2017 roku. Pokoje 3-, 4-, 5- i 6-osobowe z pełnym węzłem sanitarnym. Do dyspozycji Uczestników duża sala sportowo-dydaktyczna, jadalnia, dwa zewnętrzne namioty sferyczne, boisko sportowe i dużo terenu rekreacyjnego.

Strona obiektu
www.przystanekdrzewina.pl

Drzewina 6a

83-041 Mierzeszyn
 

Organizujemy za dopłatą dojazd na obóz z większych miast Polski. Podróż odbywa się autokarem i/lub pociągiem.

Wykaz miejsc i godzin zbiórek będzie dostępny na ok. 7 dni przed wyjazdem (wysyłamy wiadomość e-mail ze szczegółowymi informacjami na adres podany przy rezerwacji).

Uczestnicy zawsze podróżują pod opieką naszej kadry.

Dojazd z poszczególnych miast Polski będzie realizowany w zależności od terminu ferii.

 

Drzewina 0zł Gdańsk 98zł
Katowice 218zł Kraków 228zł
Łódź 198zł Poznań 198zł
Szczecin 198zł Toruń 178zł
Warszawa 198zł Wrocław 198zł
regulamin

PRZED OBOZEM

Co zabrać?

  • poprawnie wypełnioną kartę kwalifikacyjną z numerem PESEL
  • ważną legitymację szkolną z numerem PESEL
  • czapkę, szalik, rękawiczki, ciepłą kurtkę i buty zimowe
  • przybory toaletowe i ręcznik
  • mały plecak na wyjścia
  • krem na mróz z filtrem UV
  • strój kąpielowy/kąpielówki, klapki, ręcznik na basen
  • własny bidon na wodę