Wodna Kolonia Akcji

Wiek: 7-12 lat Organizator: Biuro Turystyki Aktywnej KOMPAS sp. z o.o.
LP. KOD TERMIN CENA
1. OPK 25.06-06.07.2018 -
2. OPK 07.07-18.07.2018 -
Organizator
Biuro Turystyki Aktywnej KOMPAS sp. z o.o.
Wiek
Wiek od 7 lat do 12 lat
Opis

Zapraszamy do wyjątkowego miejsca na mapie Polski. Kaszuby to niesamowity klimat, czyste powietrze, gęste lasy bogate w poziomki, jagody i grzyby oraz mnóstwo malowniczych jezior. Ośrodek wypoczynkowy z przepięknym i dużym terenem do dyspozycji naszych Uczestników. Bliska odległość od czystego Jeziora Ostrzyckiego, gdzie – pod okiem ratownika WOPR – można pluskać się do woli i wypróbować swoich sił w różnych sportach wodnych. Przepyszne jedzenie, urokliwe otoczenie i bardzo aktywny program... To wszystko brzmi jak idealne wakacje na Kaszubach!

 

Opis programu

Kajaki. W programie obozu krótkie wycieczki kajakowe po Jeziorze Ostrzyckim. Uczestnicy najpierw przejdą przeszkolenie na temat bezpieczeństwa na wodzie, zachowania w kajaku i techniki wiosłowania, by potem udać się na niezapomniane wyprawy. Zapewniamy kajaki, sprzęt asekuracyjny i ratowników WOPR. Intensywność zajęć będzie dopasowana do możliwości fizycznych młodych kajakarzy.

Tratwy. Uczestnicy spróbują swoich sił również na tratwach. Jedynie przy pomocy kilku napompowanych dętek, deseczki i paru metrów sznurka będą musieli zbudować tratwę, na której stoczą bitwę na strzeżonym kąpielisku. Podstawą jest współpraca i pomysłowość całego zespołu. Ciekawe, kto wygra?

Kąpiele i zabawa w wodzie. Pensjonat Kupperówka położony jest 100 m od plaży, co daje możliwość  nieograniczonego korzystania z uroków Jeziora Ostrzyckiego. Zabawy w wodzie, piłka wodna i doskonalenie umiejętności pływania to tylko niektóre z propozycji. Zajęcia odbywają się pod opieką ratowników WOPR.

Turystyka górska na Kaszubach. Znajdziemy również chwilę, by zdobyć najwyższy szczyt Wzgórz Szymbarskich. Czeka nas piesza wycieczka oznakowanymi szlakami na Wieżycę, która wznosi się blisko 330 m n.p.m. Na szczycie wzniesienia znajduje się wieża widokowa, z której roztacza się przepiękny widok na Kaszuby.

Psie zaprzęgi. Wyścigi psich zaprzęgów kojarzą Wam się z saniami, srogą zimą i zaspami śnieżnymi? Macie rację, ale latem (oprócz upałów) psy również trenują, ciągnąc specjalne wózki na kółkach. Będziecie mieli okazję spotkać się, zadać mnóstwo pytań, a także poczuć na własnej skórze, jak interesujące jest obcowanie i praca z psami zaprzęgowymi. Wszystko to pod kontrolą maszerów z wielkim doświadczeniem.

Tarzan Park. Zabawa na wysokości! Odpoczywając od wodnych zabaw będziemy pokonywali mosty linowe, ćwiczyli wchodzenie po drabince alpinistycznej i zjazdy na linie. Most birmański, skok Tarzana, pal buszmena czy belki z frędzlami to tylko niektóre atrakcje jakie przygotował dla nas Tarzan Park w Szymbarku. Wysoko pomiędzy drzewami czekać będzie na nas duża dawka adrenaliny. Trzeba będzie przełamać lęki i sprostać wyzwaniu. Wszystkie zajęcia prowadzone są przez uprawnionych instruktorów, a sprzęt posiada wszelkie wymagane atesty bezpieczeństwa.

Elementy przetrwania. Poznamy tajniki survivalu zarówno w teorii, jak i praktyce. Instruktorzy opowiedzą i pokażą, jak rozpalić ognisko, zbudować szałas, zdobyć drewno, zabezpieczyć żywność przed zwierzętami oraz w jaki sposób zdobyć wodę.

Kaszuby i ich tajemnice. Poznamy kaszubską historię, unikalny język i kulturę. Nauczymy się kilku prostych słów po kaszubsku, zobaczymy jak wyglądają kaszubskie stroje i spróbujemy namalować rysunki inspirowane kaszubskimi wzorami znanymi z ludowego rzemiosła.

Zajęcia przyrodnicze. Podczas specjalnie przygotowanych zabaw terenowych nauczymy się obserwować przyrodę i słuchać jej. Będziemy wychwytywać i rozpoznawać dźwięki wydawane przez różne zwierzęta, rozpoznawać rośliny, dotykać różnorodnych liści i kory drzew, wąchać kwiaty i zioła. Przekonamy się, że zwykła łąka czy las to miejsce pełne życia, dźwięków i zapachów.

Tajemnicza gra terenowa. Pewien zaszyfrowany list naprowadzi nas na trop niełatwej zagadki. Będziemy śledzić, odczytywać znaki i rozwiązywać zadania. Skupienie, szybkie kojarzenie faktów i odwaga pomogą nam rozwikłać tę sprawę. Kto wie… może odnajdziemy skarb?

Zawody sportowe. W zdrowym ciele zdrowy duch! Będziecie mieli okazję zmierzyć się w konkurencjach indywidualnych i zespołowych. Zorganizujemy turniej, w którym pokażemy swoje możliwości, a zwycięzcy zostaną wyróżnieni.

Zajęcia łucznicze. Uczestnicy będą mieli okazję nauczyć się podstaw strzelania z łuku. Poćwiczymy siłę, celność, cierpliwość i rozwagę. Rozegramy minikonkurs na najlepszego strzelca obozu. Dla zwycięzców przewidziane są słodkie nagrody.

Orienteering. Podczas Imprezy na Orientację (InO) Uczestnicy przy pomocy mapy i kompasu muszą odnaleźć zaznaczone na mapie punkty kontrolne (PK). Odnalezienie punktu potwierdza się poprzez spisanie dwuliterowego kodu z PK na kartę startową. Uczestnictwo w takich imprezach kształtuje wytrwałość i spostrzegawczość, a także orientację w terenie.

Zajęcia integracyjne. To specjalnie dobrane zadania mają na celu budowanie zespołu. Służą integracji Uczestników i uczą skutecznej komunikacji. Każdy obóz przeplatamy takimi zajęciami team buildingowymi, aby wszyscy zdążyli się lepiej poznać i dobrze poczuć w nowym środowisku.

Zajęcia twórcze. Wszystkie nasze obozy wzbogacone są o szereg zajęć artystycznych pozwalających rozwijać wyobraźnię. Za pomocą farb, kredek i materiałów rzeźbiarskich Uczestnicy będą mieli szansę poddać się twórczemu szaleństwu i wyczarować prawdziwe arcydzieła.

Alpaki i lamy – niezwykłe spotkanie. Wybierzemy się na uroczą wizytę do gospodarstwa agroturystycznego, gdzie będą na nas czekać przesympatyczne alpaki i lamy. Posłuchamy o ich hodowli, zwyczajach, pochodzeniu, będziemy brać udział w karmieniu i krótkim spacerze. Dowiemy się też o dobroczynnej mocy alpakoterapii i lamoterapii.

Zajęcia z pierwszej pomocy. Uczestnicy wezmą udział w krótkim kursie postępowania podczas wypadków. Nauczymy się, jak zatamować krwotok, zabandażować rękę oraz jak postępować w przypadku omdlenia.

Ponadto w programie:

 • dyskoteka przebierana z motywem przewodnim
 • muzyczne ognisko z pieczeniem kiełbasek
 • zajęcia ogólnosportowe
 • gry terenowe
 • wieczorne seanse filmowe

 

Wyżywienie

4 domowe posiłki dziennie: śniadanie, obiad + podwieczorek, kolacja. Wszystkie przygotowywane w ośrodku, Obóz zaczyna się kolacją pierwszego dnia, a kończy śniadaniem dnia ostatniego. Uczestnicy otrzymują suchy prowiant na drogę powrotną.

 

Cena zawiera

Zakwaterowanie (11 noclegów), wyżywienie 4 razy dziennie, realizację programu, opiekę kadry i instruktorów oraz ratownika WOPR, pamiątkową koszulkę, śpiewnik, ubezpieczenie NNW (10.000 zł).

 

Cena nie zawiera

Dojazdu i dodatkowych atrakcji.

Dopłaty:

 • wizyta w zamku krzyżackim w Malborku – 80 zł
 • wizyta w DinoParku w Łebie – 100 zł
 • wizyta w Centrum Eksperyment w Gdyni – 100 zł 
 • płyta ze zdjęciami z obozu – 29,90 zł
 • pakiet przygodowy – 100 zł
Co zabrać
 • ważną legitymację szkolną z numerem PESEL oraz poprawnie wypełnioną kartę kwalifikacyjną z numerem PESEL
 • śpiwór, karimatę, mały plecak oraz wygodne buty do wycieczek pieszych, obuwie sportowe, bluzę i spodnie do zajęć terenowych, ciepły sweter lub polar, nieprzemakalną kurtkę
 • strój kąpielowy/kąpielówki, klapki, krem z filtrem UV, ręcznik, okulary przeciwsłoneczne, letnie nakrycie głowy (czapkę lub chustkę)
 • przybory toaletowe, ręcznik kąpielowy i plażowy, krem z filtrem UV, środek przeciwko owadom, okulary przeciwsłoneczne
 • kompas, latarkę z zapasem baterii

 

Organizujemy za dopłatą dojazd na obóz z większych miast Polski. Podróż odbywa się autokarem lub pociągiem.

Dojazd negocjowany jest realizowany przy min. 4 osobach z danego miasta.

Koszt dojazdu negocjowanego w obie strony: 250 zł. 

Uczestnicy zawsze podróżują pod opieką naszej kadry.

Wykaz miejsc i godzin zbiórek będzie potwierdzony na ok. 7 dni przed wyjazdem (wiadomość wysyłamy na adres e-mail podany w rezerwacji).

 

LP. MIASTO MIEJSCE ZBIÓRKI Środek transportu ZBIÓRKA WYJAZDOWA ZBIÓRKA POWROTNA DOPŁATA
1 Białystok Negocjowany
2 Bydgoszcz Negocjowany
3 Częstochowa DOJAZD:parking przy McDonald's, ul. Drogowców 1, kierunek Łódź POWRÓT:parking przy McDonald's, al.Wojska Polskiego 263/271, kierunek Katowice Łączony 07:30 18:35 188 PLN
4 Gdańsk parking przy hipermarkecie Auchan, ul.Szczęśliwa 3 Autokar 14:15 11:20 98 PLN
5 Katowice parking przy McDonald's, ul.Ofiar Katynia 5, kierunek Opole Autokar 06:00 20:00 188 PLN
6 Kolano Wieżyca – Kolano 74 83-315 Szymbark Własny 16:00 10:00 0 PLN
7 Kraków parking przy hipermarkecie Carrefour, ul.Zakopiańska 62, 30-001 Autokar 04:40 21:20 198 PLN
8 Lublin Negocjowany
9 Łódź stacja paliw Shell, ul. Rokicińska 192 Autokar 09:15 15:45 178 PLN
10 Olsztyn Negocjowany
11 Poznań . Łączony 00:00 00:00 178 PLN
12 Szczecin . Łączony 00:00 00:00 188 PLN
13 Toruń stacja paliw Orlen ul.Słupska 1, Toruń 87-100 Autokar 11:40 13:25 168 PLN
14 Warszawa Pałac Kultury i Nauki, parking przy Pałacu Młodzieży (od strony ul.Świętokrzyskiej) Autokar 08:10 17:15 188 PLN
15 Wrocław . Łączony 00:00 00:00 188 PLN

Pensjonat Kupperówka

Pensjonat Kupperówka. Nowy budynek oddany do użytku w 2015 roku, położony przy lesie w samym sercu Kaszub. Zakwaterowanie w pokojach 2-, 3-, 4-osobowych z łazienką, TV oraz wi-fi. W części z nich taras z widokiem na ujeżdżalnię i jezioro. Do dyspozycji Uczestników sala rekreacyjną z bilardem, piłkarzykami i ping-pongiem. 

http://stadninakolano.pl

Ocena hotelu

Pensjonat Kupperówka

Wieżyca, Kolano 74

83-315 Szymbark

Dla wszystkich chętnych przygotowaliśmy zajęcia dodatkowe za dopłatą:

DinoPark Łeba  100 zł

Zapraszamy Was na fantastyczną podróż w przeszłość – aż do epokę kredy! 20 ha terenu, na którym spotkasz gady naturalnej wielkości. Czeka na Was mnóstwo atrakcji: gigantyczne zjeżdżalnie pontonowe, minizoo, galeria minerałów i skamielin, DinoKino, pojazdy Flinstonów, małpi gaj, wiosna indiańska, kopalnia złota i wiele innych. Fantastyczna przygoda edukacyjna dla miłośników największych gadów w historii świata. Całodzienna wycieczka autokarowa. Wyjeżdżamy po śniadaniu, wracamy na obiadokolację. Dzieci dostają suchy prowiant na drogę.

Zamek krzyżacki w Malborku  80 zł

Razem z przewodnikiem przejdziemy się szlakiem tajemnic Zamku Malbork, rozwiążemy zagadki i zadania i odkryjemy sekrety krzyżackie. Czujnie notujcie litery hasła, abyśmy mogli wspólnie odczytać je w spowitych ciemnością zamkowych piwnicach. Bądźcie czujni, kiedy pojawi się błazen Slach, jego psikusy i żarty mogą pokrzyżować Wam plany. Wycieczka autokarowa  atrakcyjne, fabularne zwiedzanie zamku z przewodnikiem.

Centrum Eksperyment w Gdyni  100 zł

Wybierzemy się do jednego z pierwszych centrów nauki w Polsce. To wielka doświadczalna pracownia, gdzie na własną rękę będziemy mogli przeprowadzić eksperymenty. Stanowiska są zaprojektowane w sposób interaktywny, co zachęca do samodzielnych badań zjawisk z różnych dziedzin nauki. Wystawa główna podzielona jest na 4 strefy tematyczne:

 1. Hydroświat – to tajemnice wodnego świata, będziecie budować tamy, zapory i chlapać się do woli.
 2. Drzewo Życia – przyroda wokół nas. Podpatrzymy z bliska zachowania zwierząt, a nawet zobaczymy świat ich oczami. Poczujecie na własnej skórze trzęsienie ziemi!
 3. Niewidoczne siły – zagadki dotyczące ciśnienia, magnetyzmu czy fal dźwiękowych.
 4. Akcja-Człowiek – wyprawa w głąb ludzkiego ciała. Przeprowadzimy wirtualną operację i przekonamy się, jak będziemy wyglądać w wieku 80 lat!

Całodzienna wycieczka autokarowa.