ue-logo
pfr-logo

(+48 58) 303 18 78

dostępni pn-pt 9:00-17:00

<
>
szemrajfotografi-zdjęcia-hoteli-pensjonatów-domków-7-1024x718.jpg
szemrajfotografi-zdjęcia-hoteli-pensjonatów-domków-7-1024x718.jpg

2899 zł

Zimowy wyjazd rodzinny - Mazury

Wiek: 0-99

lokalizacja:
Zagroda Kwietne Łąki

Ze względu na ogromne zainteresowanie naszym letnim obozem rodzinnym w sielskich Kwietnych Łąkach proponujemy Państwu zimową odsłonę Obozu Rodzinnego na Mazurach. Kwietne Łąki to nowo powstała zagroda składająca się z odrestaurowanej starej mazurskiej chaty oraz nowych zabudowań o niepowtarzalnym klimacie, stylu i jakości stworzona przez Joannę i Cezarego Łepek. Kuchnia natomiast prowadzona jest przez - Joannę, Wandę i Henryka, związanych od zawsze z Wojnowem. Magia miejsca i wielkie serce prowadzących je osób, to połączenie jedno na milion, sprawi że będziecie chcieli tu wracać. Wyjazd ten będzie idealny dla rodzin z dziećmi w wieku 0-9 lat. Zaplanowaliśmy program tak, aby był czas relaksu zarówno dla samych dzieci w ich gronie (pod opieką naszych opiekunów), rodziców, a także czas na integrację i aktywne zajęcia dla całych rodzin.

 

rezerwuj >
TERMINY TEGO OBOZU
14/01/2024 - 20/01/2024 dostępne rezerwuj > 2899 zł
21/01/2024 - 27/01/2024 dostępne rezerwuj > 2899 zł
Program

Pragniemy, aby wyjazd był dla dzieci niezapomnianym przeżyciem, podczas którego będą mogły wykazać się samodzielnością, a dla Państwa aby był chwilą błogiego relaksu i możliwością spędzenia wyjątkowego czasu w zgodzie z naturą, w kameralnej i beztroskiej atmosferze. 

Zapraszamy zatem do Kwietnych Łąk, które w całości będą zarezerwowane dla naszej grupy. Miejsce jest bardzo kameralne, może przyjąć do 30 osób. Zaprojektowane zostało przez architekta Tomasza Kamińskiego, w niepowtarzalnym stylu, z poszanowaniem lokalnego mazurskiego charakteru. Obiekt oferuje:

 • ogromny teren do śnieżnych zabaw i relaksu, 
 • 80m2 sali do zabaw w budynku “stodoły”, 
 • wielki taras,
 • altankę,
 • miejsce na ognisko, 
 • domową kuchnię przygotowaną z regionalnych produktów z własnymi warzywami i podawaną w jednym z budynków,
 • w pobliżu znajduje się Cerkiew i Monaster Najświętszej Marii Panny w Wojnowie, Klasztor Staroobrzędowców i Muzeum Ikon w Wojnowie, Leśniczówka Pranie (13km), wieś Gałkowo ze znaną Stadniną Ferenstainów oraz Restauracją Potockich (4km).

Strona internetowa http://kwietnelaki.pl/
profil FB https://www.facebook.com/kwietnelaki

Jak wygląda dzień Obozu Rodzinnego? 

Obozowy dzień podzielony jest na trzy bloki: zajęcia przedpołudniowe, popołudniowe i wieczorne. 

Każdego dnia proponujemy blok zajęć wspólnych dla całych rodzin oraz blok tylko i wyłącznie dla dzieci, w czasie którego rodzice mają czas na błogi relaks. W trakcie całego pobytu maluchy biorą udział w animacjach, warsztatach, grach i zabawach przygotowanych specjalnie dla nich. Cisza nocna dla dzieci obowiązuje od około godziny 21.00. Po tej godzinie kadra czuwa nad spokojnym snem, a rodzice mają czas na spacer, miłą kolację przy świecach lub udział w przygotowanych przez nas animacjach.

Zajęcia dla małych obozowiczów

Mali kucharze 

 • zmysły kucharza - próba rozpoznania produktów z zamkniętymi oczami za pomocą węchu i smaku 
 • specjały lokalnej kuchni - mazurskie przysmaki 
 • zdrowe odżywianie - warzywne frytki, sałatka owocowa, uśmiechnięte kanapki 

Leśna Przygoda

 • gra terenowa – zabawa wśród pól i lasów
 • nauka budowania szałasów 
 • tropienie zwierząt po śladach 
 • rozpoznawanie gatunków drzew 
 • ptasi budzik 
 • ekologia - co możemy zrobić dla Matki Ziemi 
 • wieczorne podchody oraz "świetliki"

Zajęcia plastyczne

 • sensoplastyka - kontrolowany bałagan i swoboda twórcza
 • zajęcia z masy solnej - stworzymy bajkowe figurki i albumy na najpiękniejsze zdjęcia z ferii zimowych
 • zimowe plenery rysunkowe -  uwiecznimy piękne widoki
 • malowanie wielkoformatowe
 • obozowy wernisaż 

W krainie bajek 

 • nauka kultowych piosenek 
 • planszówki
 • rysowanie komiksów z ulubionymi bohaterami z bajek 
 • tworzenie ilustracji do ulubionych książek
 • poszukiwanie zaginionego skarbu 
 • wieczory z najpiękniejszymi bajkami 

Białe szaleństwo

 • zawody w zjeżdżaniu na „jabłuszkach” i „na byle czym”
 • zimowa olimpiada na wesoło
 • wspólna budowa igloo

Zajęcia wspólne

Integracja 

 • team building i integracja -  nie tylko dobra zabawa ale również budowanie wzajemnego zaufania
 • wieczory przy ognisku - przysmaki z ognia, śpiewy i tańce przy dźwiękach gitary

Kulig z ogniskiem

 • nie ma ferii bez kuligu! Jeżeli zimowa aura nam nie dopisze przejedziemy się na wozach drabiniastych
 • w połowie naszej trasy czekać będzie na nas ognisko z kiełbaskami

Warsztaty wspólnego gotowania

 • z pomocą gospodarzy będziemy wspólnie gotować i przygotowywać wegetariańskie placuszki, domowe pierogi czy chleb własnego wypieku, 
 • im więcej powstanie kuchennego zamieszania tym lepiej. Chcemy żeby było głośno, wesoło i na koniec smacznie wink 

Zapewniamy fartuchy i wszystkie potrzebne składniki.

Relaks rodziców

W czasie, gdy dzieci są pod opieką naszych animatorów i biorą udział w swoich obozowych zajęciach, proponujemy Państwu chwilę aktywnego odpoczynku i relaksu. Na miejscu nasza kadra będzie zorganizować każdy dzień, pełen atrakcji, zajęć tematycznych, gier i zabaw - także wieczorami. Wszystkie poniższe atrakcje wliczone w cenę obozu (o ile nie wskazaliśmy inaczej).

Powitalna kolacja z lokalnymi nalewkami ze specjałami kuchni lokalnej i wiejskiej - swojskie produkty z własnych upraw lub od miejscowych rolników, lokalne nalewki, winem i oczywiście duchem puszczy :)

Warsztaty JOGI - zostaną poprowadzone dwukrotnie, przez Pana Ryszarda Lewanowicza, który praktykuje Jogę od ponad 20 lat, a warsztaty i szkolenia prowadzi od 2006 roku. Tak mówi o sobie i o tym czym jest dla niego joga:

“Joga jest dla mnie drogą zmian; zmienia się moje ciało, sposób myślenia, odżywiania się, zmieniają się moje relacje z najbliższymi, jak również mój stosunek do innych ludzi, przyrody i świata. Dzięki jodze odkrywam, poznaję, uczę się i wciąż mam wrażenie, że jestem na początku drogi.”

Lokalne atrakcje

W czasie wolnym polecamy też odwiedzenie lokalnych atrakcji, położonych w pobliżu:

 

Wyżywienie

3 domowe posiłki dziennie: śniadanie, obiad + podwieczorek, kolacja. Wyjazd zaczyna się obiadokolacją pierwszego dnia, a kończy śniadaniem dnia ostatniego. Wszystkie potrawy przygotowywane są na miejscu na oczach gości, gotujemy smacznie i zdrowo, korzystając z lokalnych produktów i zaprzyjaźnionych gospodarstw. Oprócz standardowych posiłków przewidzieliśmy też wspólne grillowanie i wieczorne ogniska zamiast klasycznej kolacji.

Fakultatywnie

Brak

KOSZTY
cena zawiera cena nie zawiera

Zakwaterowanie (6 noclegów), wyżywienie 3 razy dziennie, realizację bardzo aktywnego programu, opiekę kadry, ubezpieczenie NNW (10.000 zł), składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy.

Cena za osobę:

 • osoba dorosła lub dziecko powyżej 10 lat – 2899 zł 
 • dziecko 3-9 lat – 2499 zł 
 • dziecko do ukończenia 2 roku życia (śpiące z rodzicami lub we własnym łóżeczku dziecięcym) – gratis

Dojazdu. 

Gwarancja aklimatyzacji 200zł
Wiemy jak często trudne do przewidzenia jest to, czy nasze Dziecko, które nie jest jeszcze doświadczonym bywalcem obozów i kolonii, zintegruje się z nowymi kolegami i odnajdzie się poza znanym sobie otoczeniem. Czy dobrze będzie się czuł w grupie rówieśników, czy może decyzja o wysłaniu na pierwszy obóz powinna jeszcze poczekać? Czasem, pomimo starań naszej profesjonalnej kadry, tęsknota za domem jest silniejsza i nie chcąc narazić początkującego Uczestnika na złe wspomnienia z pierwszego obozu, zabieramy go przed zakończeniem kolonii do domu. Wychodząc naprzeciw takim sytuacjom, oferujemy dodatkową usługę polegającą na wzmożonej indywidualnej opiece Waszego Dziecka przez naszą kadrę. W przypadku wykupienia tej dodatkowej usługi zachowujemy jeszcze większą niż zwykle staranność i troskę o zaaklimatyzowanie się Państwa Dziecka na obozie. Jeżeli mimo to Uczestnik opuści obóz, Kompas zapłaci za niewykorzystane dni na obozie proporcjonalnie do ceny obozu.
Karta dużej rodziny
Nasza firma przystąpiła do ogólnopolskiego rządowego programu Karta Dużej Rodziny. Jest to system zniżek dla rodzin wielodzietnych, przysługujący rodzinom z co najmniej trójką dzieci, niezależnie od dochodu. Karta jest wydawana bezpłatnie, każdemu członkowi rodziny. Jej posiadacze mają możliwość korzystania z katalogu oferty kulturalnej, rekreacyjnej czy transportowej na terenie całego kraju. Szczegóły programu na stronie https://rodzina.gov.pl/duza-rodzina/karta-duzej-rodziny. My ze swojej strony oferujemy 100 zł rabatu dla każdego członka rodziny posiadającego Kartę, na dowolny obóz organizowany przez BTA Kompas. Karta Dużej Rodziny nie obowiązuje przy obozach w cenie promocyjnej. Warunkiem otrzymania zniżki jest przesłanie skanu lub zdjęcia Karty uczestnika obozu na adres e-mail biuro@kompas.pl. Skan lub zdjęcie należy przesłać przed dokonaniem płatności za dany obóz.
Co zrobić, jeśli moje dziecko jednak nie może jechać?

Różnego rodzaju sytuacje losowe (choroba, wydarzenie rodzinne, odwołanie urlopu itp.) mogą spowodować konieczność niespodziewanej rezygnacji z udziału w imprezie. Dla uniknięcia dość wysokich kosztów finansowych związanych z taką rezygnacją proponujemy przy kupnie imprezy nabycie fakultatywnego Pakietu Ochronnego pozwalającego na znaczące obniżenie kosztów wynikających z warunków uczestnictwa.

czytaj więcej >

Tabela zwrotu kosztów w przypadku rezygnacji z imprezy

liczba dni do rozpoczęcia obozu Bez pakietu Pakiet Parasol Pakiet Super Parasol
powyżej 30 dni -300zł zwrot 100% zwrot 100%
30-14 dni zwrot 50% zwrot 75% zwrot 90%
13-1 dni zwrot 40% zwrot 70% zwrot 85%
niestawienie się na zbiórkę zwrot 20% zwrot 60% zwrot 80%
koszt pakietu 0zł 125zł 200zł
regulamin
LOKALIZACJA I DOJAZD

Zagroda Kwietne Łąki

Zagroda Kwietne Łąki położona we wsi Wojnowo 8 km od Rucianego-Nidy. Składa się z ona 3 budynków: jeden z bogatą przeszłością i dwa nowe, które wpasowują się w lokalny styl. Wnętrza są różne, ale we wszystkie włożone zostało mnóstwo serca, tak aby odpoczynek był komfortowy i urokliwy. Na prawie 2 hektarach terenu znajduje się dodtakowo duże wydzielone miejsce na ognisko, altanka, tarasy z meblami ogrodowymi i grillem, piękny ogród i pokaźna przestrzeń łąki za domami. 

Strona obiektu http://kwietnelaki.pl/

Wojnowo 13
12-220 Ruciane-Nida

Dojazd własny. 

Wojnowo 0zł
regulamin
PRZED OBOZEM

Co zabrać?

 • zimową odzież: czapkę, szalik, rękawiczki, ciepłą kurtkę, spodnie (np. narciarskie) i ciepłe buty zimowe (śniegowce)
 • przybory toaletowe, ręcznik
 • mały plecak na wyjścia
 • krem na mróz z filtrem UV
 • ulubiony pluszak lub podusia