(+48 58) 303 18 78

dostępni pn-pt 9:00-17:00

Moja Pierwsza Kolonia


MOJA PIERWSZA KOLONIA jest skierowana do dzieci, które jeszcze nigdy nie były na zorganizowanym wyjeździe poza domem, a już są na tyle duże, że chętnie skorzystałyby z tego typu wakacyjnego wypoczynku. To fantastyczna propozycja dla tych z Państwa, którzy chcą wysłać swoje pociechy na pierwszą w życiu kolonię ze sprawdzonym i zaufanym organizatorem. Sami jesteśmy rodzicami i chcąc wysłać nasze własne pociechy na obóz, wymyśliliśmy kolonie, które idealnie nadają się jako pierwszy samodzielny wyjazd. Pragniemy, aby Obóz był dla Maluchów niezapomnianym przeżyciem, podczas którego będą mogły wykazać się samodzielnością, odwagą i niezależnością. Dołożymy wszelkich starań, by aktywny wypoczynek dostarczył Państwa Dziecku mnóstwa miłych wrażeń i wiele radości. Kolonia to niezwykła Przygoda: mnóstwo zabawy i fascynujących odkryć w gronie innych Dzieci, ale również próba samodzielności i odwagi małego Kolonisty. Doskonale rozumiemy Państwa obawy, jednak wysyłając Dziecko na obóz organizowany przez BTA Kompas, możecie Państwo być spokojni o swoje pociechy. Wiemy, że powierzają nam Państwo swój największy skarb, dlatego na pierwszym miejscu stawiamy bezpieczeństwo naszych małych podopiecznych. Od kilkunastu lat organizujemy obozy dla dzieci i młodzieży i przez cały ten czas wychodzimy naprzeciw Państwa wymaganiom i oczekiwaniom, przykładając ogromną wagę do profesjonalnej obsługi każdego, nawet najmniejszego Klienta.

Dlaczego na Obóz? - najlepszy okres do rozpoczęcia samodzielnych wyjazdów to 6-9 lat: właśnie w tym wieku Dziecko uczy się życia w społeczności, jest spragnione kontaktów z rówieśnikami i wtedy właśnie odkrywa największą radość bycia z Kolegami. Ponadto to świetna okazja do wzbogacania wiedzy zaciekawionego światem i wciąż pytającego Malucha.

1. Małe dzieci i ich potrzeby. Doskonale znamy małe dzieci i wiemy, co może wydarzyć się na obozie. Zdajemy sobie sprawę, że mogą mieć problemy z samodzielnym myciem się, ubieraniem jedzeniem czy odpowiednim spakowaniem się na wycieczkę. Zwracamy na to szczególną uwagę i pomagamy im w uczeniu się samodzielności, jednocześnie dbając o to, aby w każdym momencie były zadbane i zadowolone.

2. Integracja z grupą. To czy Państwa pociecha znajdzie na obozie przyjaciela, z którym się będzie dobrze czuła i bawiła, jest dla nas jedną z ważniejszych spraw. Od samego przyjazdu i pierwszych powitań z największą uwagą obserwujemy zachowanie każdego na tle grupy, tak aby już przy przydzielaniu pokoi i przez pierwsze godziny i dni starać się stworzyć paczki prawdziwych przyjaciół.

3. Trudne momenty. Każdy Mały Obozowicz ma prawo zatęsknić za Rodzicami. Nasza kadra jest przeszkolona do radzenia sobie w trudnych momentach, wie jak przytulić, jak odwrócić uwagę, poprzez zabawę sprawić, żeby dziecko zamiast się martwić, wróciło z bagażem wspomnień i doświadczeń, które będą procentować w przyszłości.

4. Indywidualne podejście do każdego dziecka. Każde dziecko jest dla nas wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju, dlatego uważnie słuchamy jego potrzeb, jesteśmy wyczuleni na jego nastroje, upodobania i wrażliwość. Kwaterujemy dzieci w pokojach zgodnie z płcią, wiekiem i Państwa preferencjami. Uważnie słuchamy Państwa zaleceń, uwag i informacji na temat Waszego Malucha.

5. Kontakt 24h. Do dyspozycji zatroskanych Rodziców tuż przed wyjazdem oddajemy numer telefonu do kierownika obozu, z którym możecie się Państwo skontaktować w dowolnej chwili podczas pobytu Dziecka na obozie..

6. Przebieg obozu. Każdy dzień będzie podzielony na 3 bloki zajęciowe: przedpołudniowe, popołudniowe i wieczorne. Dwa pierwsze będą przeznaczone na zajęcia ruchowe i energiczne, które będą wykorzystywały wrodzoną aktywność Maluchów – zajęcia sportowe, poszukiwanie skarbu, zabawy ruchowe na świeżym powietrzu, zabawy w chowanego itp. Wieczorne zajęcia, po aktywnym dniu, będą miały na celu wyciszenie Najmłodszych – czytanie bajek, opowiadanie ciekawych historii czy filmowe zajęcia baśniowe.

7. Super wykwalifikowana Kadra. Ogromnym skarbem naszych obozów jest ich wykwalifikowana, doświadczona, odpowiedzialna i pełna ciepła Kadra. Wychowawcy są dobierani i szkoleni niezwykle starannie: to pełni energii pedagodzy, psychologowie, studenci oraz animatorzy absolutnie oddani pracy z Dziećmi. Naszą fantastyczną Kadrę cechuje odpowiedzialność, bogata wyobraźnia, opanowanie, otwartość, troskliwość, a także wrażliwość na potrzeby innych. Wszyscy mają doskonały kontakt z Dziećmi – potrafią ciekawie przekazać wiedzę, w słabszych chwilach pocieszyć, zachęcić do działania jeśli trzeba. Potrafią zadbać nie tylko o to, aby Dzieci aktywnie spędzały czas i świetnie się bawiły, ale także przypilnować Maluchy podczas porannej i wieczornej toalety, a niebanalnymi konceptami zachęcić do jedzenia nawet największe niejadki.

8. Blisko rodzinnego domu. Każde centrum obozowe jest usytuowane w takim miejscu, żeby łatwo było Rodzicom do niego dojechać. Są to popularne miejscowości, ulokowane niedaleko dużych miast w całej Polsce. Dzięki temu każdy Rodzic może wybrać ośrodek idealny dla siebie i jego dziecka. Wszystkie obiekty są starannie dobierane, kilkakrotnie przez nas sprawdzane i monitorowane w ciągu całego roku.

9. Autorskie programy naszych Obozów. Wymyślane i pisane przez doświadczonych Psychologów, Pedagogów, Metodyków, a także Rodziców, uwzględniające psychofizyczne potrzeby Dzieci. Pragniemy, aby każdy program obozu uczył, bawił i dostarczał naszym Uczestnikom wielu niezapomnianych chwil, przygód i atrakcji.

10. Dojazdy. Dojazd każdego naszego Uczestnika odbywa się pod troskliwą opieką Kadry. Dbamy o bezpieczeństwo oraz wygodę naszych podopiecznych: wybieramy tylko sprawdzonych przewoźników, starannie ustalamy trasę, organizujemy przystanki dla chwili odpoczynku.

11. Fotorelacja. Codziennie o godz. 11.00 na naszej stronie internetowej pojawia się fotorelacja z poprzedniego dnia obozu.