Akcja Wyobraźnia - warsztaty artystyczne

Wiek: 6-17 lat Organizator: Biuro Turystyki Aktywnej KOMPAS sp. z o.o.
Liczba dni Liczba uczestników Cena Ilość gratisów Rezerwacja
1 dni
40-60 69 PLN 3 Zapytaj
Warsztat Kreatywny
40-60 59 PLN 3 Zapytaj
Warsztat Taneczny
40-60 59 PLN 3 Zapytaj
Warsztat Aktorski
Organizator
Biuro Turystyki Aktywnej KOMPAS sp. z o.o.
Wiek
Wiek od 6 lat do 17 lat
Opis

 

Przystanek Drzewina to ośrodek wypoczynkowy położony około 35 km od Gdańska, z dala od hałasu, ruchliwych dróg i codziennego zgiełku. Otaczają go lasy i łąki, wprost wymarzone na wyprawy w poszukiwaniu przygód. Tereny zielone wokół ośrodka, czyste lasy z dala od dróg idealne do realizacji programów aktywnych, terenowych, survivalowych i przyrodniczych dla dzieci i młodzieży.

 
Opis programu

 

Warsztaty artystyczne (do wyboru):

Warsztat taneczny:

Strefa rytmu i tańca – początkowe ćwiczenia mają na celu uświadomić korzyści wypływające z zajęć ruchowym, prezentujące różne warianty rozgrzewek, ćwiczenia rozciągające, poprawiające elastyczność i płynność ruchów, odpowiednią postawę, równowagę i koordynację ruchową. Warsztaty wstępne to przede wszystkim zajęcia utaneczniające, zabawy rytmiczne, podstawy ruchu rozwijającego, a także wędrówka przez różne style tańca, zagadnienia i terminy z nim związane.

Warsztat teatralny:

Budowanie zespołu – wstępne zajęcia integracyjne, i otwierające mają na celu zbudować z członków klasy zespół teatralny. Warsztat obejmuje ćwiczenia uruchamiające świadomość pracy z ciałem, budujące zaufanie do potencjalnego partnera scenicznego, wyzwalające wyobraźnię oraz pozwalające zdobyć odwagę przed publicznymi występami.

Elementarne zadania aktorskie - solidne podstawy warsztatu aktorskiego poprzez nabycie świadomości i sposobu użycia ciała, gestu i słowa w pracy scenicznej. W programie techniki aktorskie, sposoby budowania roli (psychologiczne, plastyczne, muzyczne), budowanie roli a osobista wypowiedź aktora, ćwiczenie pamięci emocjonalnej.

Improwizacje teatralne – ciekawa forma spontanicznej gry aktorskiej bez scenariusza. W tych ćwiczeniach nikt nie narzuca tego, co aktor ma robić na scenie, ale kim ma być. Tu liczy się cel, natomiast środków do wyrażenia swojej postaci i zadanego tematu aktor poszukuje sam. Ćwiczenia te świetnie pobudzają wyobraźnię i prowadzą do zaskakujących i zabawnych sytuacji scenicznych.

Warsztat kreatywny:

Filcowanie - polega na łączeniu specjalnej, czesankowej wełny za pomocą mydła, dzięki tej technice możemy tworzyć przeróżne kształty i wzory poczynając od kulek, a na kwiatkach i obrazkach kończąc.

Kolory przyrody - po zebraniu różnych roślin uczestnicy namalują obraz złożony z barw wcześniej zebranych.

Trójwymiarowy kolaż - można na nim umieścić wszystko co przyjdzie do głowy - liście, szyszki, kamienie, patyki, kwiaty, ważne jest żeby użyć wyobraźni i stworzyć coś niepowtarzalnego.

Malowanie naturą - radosna zabawa w malowanie “wszystkim” - można popuścić wodze wyobraźni i eksperymentować, warto zobaczyć jakie ślady pozostawiają piórko czy trawa.

Malowidła z liści tworzone - odciskanie śladów liści na kartce.

Papier-mâché - specjalna technika polegająca na tworzeniu przedmiotów poprzez nakładanie na siebie wielu warstw papieru lub formowaniu kształtów i przedmiotów z masy papierowej a następnie zdobieniu tej masy.

Rzeźba w mydle -  stworzymy własne pachnące mydełka idealne na prezent.

A ponadto do każdego programu:

Kula sferyczna – zabawa, która dostarczy wszystkim dużo emocji. Urządzenie składa się z dwóch kul, jednej mniejszej zawieszonej w drugiej znacznie większej, przerwa pomiędzy nimi wypełniona jest powietrzem. Do środka mniejszej kuli wchodzi uczestnik, przypina się specjalnymi pasami i… toczy się w dół zbocza! Urządzenie posiada wszelkie atesty bezpieczeństwa.

Szkolenie i Impreza na Orientację – możliwość znalezienia właściwej drogi ma ogromne znaczenie w czasie każdej podróży, zarówno podczas małej, jak i wielkiej wyprawy. Dzięki tym zajęciom uczestnicy posiądą umiejętności posługiwania się mapą i kompasem, nauczą się rozpoznawania znaków topograficznych, rysowania map, oceniania odległości w terenie. Zdobytą wiedzę będzie można sprawdzić podczas zawodów i wypraw.

Zakończenie wycieczki

 
Wyżywienie

OPCJE DODATKOWE:

10 zł/os. ognisko z kiełbaskami

16 zł/os. dwudaniowy obiad przygotowany na miejscu

Cena zawiera

realizację programu przez instruktorów BTA Kompas

Materiały niezbędne do realizacji zajęć

podatek VAT

Cena nie zawiera

Transportu

Co zabrać

Wygodne obuwie i luźny strój. 

Własny lub organizowany

LP. MIASTO MIEJSCE ZBIÓRKI Środek transportu ZBIÓRKA WYJAZDOWA ZBIÓRKA POWROTNA DOPŁATA

Przystanek Drzewina

Niezwykle klimatyczny ośrodek wypoczynkowy położony w urokliwej miejscowości Drzewina na Kaszubach, wśród lasów, pól i łąk. Obiekt jest po generalnym remoncie wykonanym w 2017 roku. Uczestnicy zostaną zakwaterowani w pokojach  3-, 4-, 5- i 6-osobowych z pełnym węzłem sanitarnym. Do dyspozycji Uczestników duża sala sportowo-dydaktyczna, jadalnia, dwa zewnętrzne namioty sferyczne, boisko sportowe i dużo zielonego terenu rekreacyjnego.

Strona obiektu: http://przystanekdrzewina.pl/

Przystanek Drzewina
Drzewina 6a
83-041 Mierzeszyn