ue-logo
pfr-logo

(+48 58) 303 18 78

dostępni pn-pt 9:00-17:00

<
>
Jura10.jpg
Jura10.jpg

Aktywnie na Jurze - 5 dni

Wiek: 7-18

lokalizacja:
Pensjonat Zajazd Jurajski

Jura to jeden z najpiękniejszych rejonów Polski. To miejsce jest wielką atrakcją dla wszystkich, którzy lubią wszelkiego rodzaju aktywności. Tu nie ma czasu na nudę. Zawsze są ciekawe zajęcia i super zabawa. Można spróbować wielu dyscyplin sportu poczynając od wspinaczki, poprzez speleologię, orienteering, na zajęciach z budowania tratw kończąc.

kontakt >

SZCZEGÓŁY

Liczba dni Liczba uczestników Cena Ilość gratisów Rezerwacja
5 dni
25-35 1015 PLN 3 Zapytaj
.
35-44 895 PLN 3 Zapytaj
.
45-55 815 PLN 3 Zapytaj
.

Program

 

DZIEŃ 1 

Przyjazd

Obiad

Zakwaterowanie grupy

Zajęcia integracyjne - nic tak nie integruje jak wspólne rozwiązywanie problemów i wykonywanie zadań. Uczestnicy wezmą udział w profesjonalnych zajęciach Team Buildingu - pierwotnie wykorzystywanych do budowania świetnie rozumiejących zespołów w zachodnich korporacjach. Gry i zabawy integracyjne wspomagają komunikację w grupie i współdziałanie, skłaniają do interakcji i twórczego myślenia. W programie m.in. pajęczynka, ślepiec, tratwa, skok zaufania i inne. Jest to bardzo dobry sposób na przełamanie lodów w grupie osób która do tej pory się nie znała, a ma przed sobą kilka lat wspólnej nauki, przygód i przyjaźni

Kolacja

W pogoni za świetlikiem - kiedy będziemy myśleli, że już po wszystkim i można odpocząć … to ruszymy do akcji! Wieczorna pogoń za sprytnym i zwinnym Świetlikiem podniesie adrenalinę przed snem i nie pozwoli nawet na chwilę nudy. Zabawa dostosowana do wieku uczestników.

DZIEŃ 2

Śniadanie

Wspinaczka - Jura słynie ze skał, które można podziwiać i zdobywać. Kolejnym zadaniem będzie zatem „wdrapanie” się na skałki Góry Kołoczek. Zapewniamy niezbędny sprzęt (uprzęże, kaski itp.) oraz asekurację instruktorów.

Obiad

Zajęcia linowe - tutaj będzie można spróbować różnego rodzaju zabaw linowych: mostów, zjazdu na linie, wychodzenia po drabince alpinistycznej, itp.

Kolacja

Capture the Flag -  sztuka kamuflażu, szybkość, spryt i współpraca w grupie. To główne umiejętności jakie przydadzą się uczestnikom bardzo emocjonującej gry jaką bez wątpienia są „Flagi”. Wtargnij niepostrzeżenie na teren przeciwnika, zlokalizuj flagę, zdobądź ją i dostarcz do swojej bazy. Działaj w dużej grupie lub w małych zespołach. Jaką strategię obierzesz? Jak przechytrzysz przeciwnika?

DZIEŃ 3

Śniadanie

Mirów i Bobolice - położone na skalistych wapiennych wzgórzach zamki w Mirowie i w Bobolicach wyglądają imponująco o każdej porze roku. Są to dwie malowniczo położone względem siebie warownie, które sprawiają wrażenie jakby chwile wcześniej odbyła się na tym terenie wielka bitwa. Obie wybudowane przez Kazimierza Wielkiego mają bogatą historię, która daje się odczytać z samego ich wyglądu. A dla fanów Disneya nie lada gratka – to właśnie na Zamku w Bobolicach nakręcony został teledysk do filmu Merida Waleczna! *

Będąc w tych malowniczych zakątkach Jury zwiedzimy ten zrekonstruowany, XIV- wieczny zamek.

* Wycieczka piesza, całodniowa.

Obiadokolacja

Leśne podchody - z tą zabawą spotkał się chyba każdy - na biwaku, na wakacjach, w szkole... Proste zasady, ciekawe zadania i świeże powietrze sprawiają, że chcemy się bawić zawsze i wszędzie. Liczy się spryt, szybkość i zgrany zespół. Pokażemy Wam, jak wykorzystywać własną wyobraźnię i kreatywność, by zabawa była jeszcze ciekawsza.

DZIEŃ 4

Śniadanie

Jaskinia Głęboka - jedna z najpopularniejszych turystycznie jaskiń tego rejonu. Nasza przygodę z podziemnym światem najlepiej zacząć od spokojnego zwiedzania z przewodnikiem.  Długość jaskini wynosi 190 m a różnica wysokości między skrajnie położonymi punktami jaskini – 22,4 m. Wyprawa dla odważnych! Możemy spotkać tutaj niespotykane na powierzchni stworzenia. Najbardziej spektakularne są nietoperze, wykorzystujące jaskinię jako dzienne schronienie od wiosny do jesieni, jak również jako miejsce zimowego spoczynku – hibernacji. W ostatnich latach ich populacja w jaskini rośnie. Komorę Północną jaskini zamieszkuje licznie sieciarz jaskiniowy – pająka możemy zaobserwować zwiedzając jaskinię.

Obiad

INO – impreza na orientację. Czas przyswoić najważniejsze umiejętności orientacyjne: obsługa kompasu, planowanie strategiczne i taktyczne, orientowanie mapy, poruszanie się w trudnym terenie. Na trasie czekają na was nie tylko punkty do odnalezienia, ale także szereg zadań logicznych oraz sprawnościowych do wykonania. Duża dawka adrenaliny gwarantowana!

W ogniskowym kręgu - po całodziennych ekscytacjach czeka nas relaksacyjna biesiada ogniskowa. Świetny czas na rozmowy, śpiewy i ogniskowe konkursy. A przy okazji można coś smakowitego wrzucić na ząb! Czeka nas wyśmienita kolacja, obowiązkowe kiełbaski, pieczony chlebek, ciepła herbata i garść niezwykłych opowieści.

DZIEŃ 5

Śniadanie

Elementy survivalu - uczestnicy poznają tajniki radzenia sobie w trudnych i nietypowych sytuacjach. Nauczą się budowy schronień, maskowania, pokonywania niedostępnych terenów, budowy paleniska i rozpalania ognia bez użycia zapałek.

Strzelanie z łuków - poznamy również broń znaną od stuleci - jedną z najszlachetniejszych odmian sportu - strzelamy do tarczy z łuków sportowych.

Dodatkowy obiad w dniu wyjazdu płatny w cenie 20 zł/os *

Zakończenie Wycieczki

* zamówienie konieczne przy zgłoszeniu wycieczki.

Wyżywienie

3 x dziennie (śniadania, obiady, kolacje).

Fakultatywnie

Brak

KOSZTY

cena zawiera cena nie zawiera

Przeprowadzenie zajęć przez profesjonalną kadrę BTA Kompas

Opiekę koordynatora przez cały czas trwania wyjazdu

Zakwaterowanie i wyżywienie

Transportu

LOKALIZACJA I DOJAZD

Pensjonat Zajazd Jurajski

Obiekt położony u podnóża Rezerwatu Góry Zborów. Zakwaterowanie w pokojach 3-,4-osobowych z łazienkami. Do dyspozycji Uczestników: sztuczna ścianka wspinaczkowa, boiska sportowe (do piłki nożnej typu orlik, siatkówki i koszykówki), wiata grillowa, sale zajęciowe - w tym sala z lustrami na zajęcia taneczne i fitness, tor quadowy, ogrodzony teren do gry w paintball, piłkarzyki, restauracja. W obiekcie jest Wi-Fi i działają telefony wszystkich sieci. 

Strona obiektu
www.zajazdjurajski.pl

 

Podlesice 1,
42-425 Podlesice
k. Kroczyc
 

Możliwość organizacji dojazdu za dopłatą.

regulamin

PRZED WYCIECZKĄ

Co zabrać?

Przygotowując się do wyjazdu należy wziąć pod uwagę specyfikę zajęć – większość czasu spędzamy aktywnie w lesie i na powietrzu. Ubrania muszą być wygodne, zapewnić ciepło z przeznaczeniem do ewentualnego zabrudzenia lub zniszczenia.

Oprócz ubrań, butów na zmianę, kosmetyczki i ręcznika należy pamiętać o nakryciu głowy i małym plecaku do wycieczek pieszych. Przyda się również kurtka przeciwdeszczowa - niewielkie deszcze nie stanowią dla nas przeszkody w zabawie :)