ue-logo
pfr-logo

(+48 58) 303 18 78

dostępni pn-pt 9:00-17:00

<
>
Sentoza_wiosna mniejsze.jpg
Sentoza_wiosna mniejsze.jpg

Aktywnie na Kaszubach 5 dni z wycieczką do Trójmiasta i Malborka

Wiek: 6-17

lokalizacja:
Osada 49

Bogaty animacyjnie program, realizowany na terenie wysokiej klasu obiektu usytuowanego 20 km od Gdańska. 

Idealne rozwiązanie dla szkół chcących zwiedzić najwazniejsze miejsca wschodniego wybrzeża. W programie całodniowa wycieczka do Trójmiasta i aktywne zwiedzanie zamku w Malborku.

 

kontakt >

SZCZEGÓŁY

Liczba dni Liczba uczestników Cena Ilość gratisów Rezerwacja
5 dni
25-34 1025 PLN 2 Zapytaj
.
35-44 970 PLN 3 Zapytaj
.
45-200 879 PLN 3 Zapytaj
.

Program

Dzień 1

Przyjazd i zakwaterowanie

Obiad

Akcja Integracja - uczestnicy wezmą udział w profesjonalnych zajęciach Team Buildingu (z ang: scalania kadr) pierwotnie wykorzystywanych do budowania zespołów w zachodnich korporacjach. Gry i zabawy integracyjne wspomagają komunikację w grupie i współdziałanie, skłaniają do interakcji i twórczego myślenia.

Biesiada grillowa - wyśmienita kolacja przy grillu. Obowiązkowe kiełbaski, pieczony chlebek, ciepła herbata i garść niezwykłych opowieści.

W pogoni za świetlikiem - wieczorna gra terenowa, polegająca na pogoni za sprytnym i zwinnym Świetlikiem.

Dzień 2

Śniadanie

Elementy survivalu - uczestnicy poznają tajniki radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Nauczą się budowy schronień, maskowania, pokonywania niedostępnych terenów, budowy paleniska i rozpalania ognia bez użycia zapałek.

Obiad

Szkolenie i impreza na orientację InO - czas przyswoić najważniejsze umiejętności orientacyjne: obsługa kompasu, planowanie strategiczne i taktyczne, orientowanie mapy, poruszanie się w trudnym terenie. Na trasie czekają na was nie tylko punkty do odnalezienia.    

Kolacja

Capture the Flag -   sztuka kamuflażu, szybkość, spryt i współpraca w grupie. To główne umiejętności, które przydadzą się uczestnikom bardzo emocjonującej gry, jaką bez wątpienia są „Flagi”.

Dzień 3

Śniadanie

Przyjazd do Gdańska 

Gra terenowa po Gdańsku – uczestnicy zostają podzieleni na grupy. Każda grupa dostaje mapkę z zaznaczonymi punktami, które muszą odnaleźć. Przy każdym punkcie na uczestników czekać będą rozmaite zadania, podczas których będą w ciekawy sposób poznawać zabytki Gdańska. Jest to o wiele ciekawsza metoda poznawania zabytków niż tradycyjne zwiedzanie z przewodnikiem.

Gdańsk - podczas naszej gry zobaczymy ul. Długi Targ, ze znaną wszystkim Fontanną Neptuna, Ratusz Główny, Dwór Artusa, Długie Pobrzeże, a także przejdziemy najpiękniejszą ulicą Starówki: ul. Mariacką.

OBIAD

Piaski wybrzeża - dla każdego coś miłego - czas na plażowanie i taplanie stóp w Bałtyku. Dla chętnych animacje plażowe. Dla aktywnych - spacer plażą na Klif Orłowski.

Sopot - w Sopocie czekają na Uczestników takie atrakcje jak: ul. Bohaterów Monte Casino - główny deptak nadmorskiego uzdrowiska potocznie zwany Monciakiem, na którym znajduje się sławny w całej Polsce Krzywy Dom. Deptak jest zamknięty dla ruchu drogowego. Po obu jego stronach znajdują się liczne kamienice z przełomu XIX i XX wieku, w których znajdują się puby, kawiarnie, restauracje itp. Przedłużeniem ul. Monte Cassino znajduje się najdłuższe w Europie, sopockie Molo.

Kolacja

Slackline - nauczymy chodzić po cienkiej taśmie, zawieszonej pomiędzy drzewami na wysokości 50 cm.

Pięciobój fikuśny - poszczególne drużyny zmierzą się ze sobą w pięciu przedziwnych konkurencjach, w których każdy będzie miała do wykonania niecodzienne zadanie. Liczy się czas, współpraca, dobra koordynacja i zwinność.

Dzień 4

Śniadanie

Ultimate frisbee – gra zespołowa z użyciem frisbee łącząca w sobie elementy koszykówki, piłki nożnej, piłki ręcznej i rugby. Jest bardzo dynamiczna i widowiskowa, od graczy wymaga wytrzymałości, szybkości i zręczności, Jednocześnie proste zasady czynią ją bardzo łatwą do opanowania dla początkujących. Podstawowymi zasadami ultimate są brak fizycznego kontaktu pomiędzy graczami oraz fair play.

Strzelanie z łuków - poznamy również broń znaną od stuleci - jedną z najszlachetniejszych odmian sportu – łucznictwo. Uczestnicy strzelać będą do tarczy z łuków sportowych.

Obiad

Archery Games - doskonała alternatywa dla atrakcji takich jak paintball czy laser Tag. Gra wymaga od uczestników taktycznego myślenia, kreatywnego podejścia do napotykanych trudności, a także sporo ruchu. Zabawa jest przede wszystkim bezpieczna. Nie pozostawia żadnych siniaków. To znakomite rozwiązanie dla osób chcących poczuć dużą dawkę adrenaliny, mega zabawę i przy okazji trochę się poruszać.

Bubble Battle - wszyscy uczestnicy zabawy są dzieleni na dwie drużyny i … tu zaczyna się cała zabawa! Potrzebny nam będzie specjalny magazynek (wiadro z wodą), specjalne naboje (gąbki) i celne oko! Przyda się też trochę sprytu i odpowiednia taktyka działania w drużynie. W ten sposób na pewno uda nam się zdobyć upragnioną bazę!

Kolacja

Brawurowy Tor Przeszkód - wyzwanie dla wszystkich lubiących dobrą zabawę. Każdy uczestnik pokona urozmaiconą trasę napotykając na najróżniejsze, zabawne przeszkody.

Dzień 5

Śniadanie

Szlakiem Zamkowych Tajemnic - zwiedzanie Zamku w Malborku.  Zamiast tradycyjnej formuły, opartej w głównej mierze na przekazie werbalnym, spędzimy aktywnie czas na zabawie historycznej. Nasza grupa stanie się drużyną rycerską, która otrzymuje zadanie odnalezienia ukrytego hasła. Litery poszukiwanych słów można zdobywać na zamkowej trasie, rozwiązując szereg zagadek i wypełniając zadania stawiane przez mistrza drogi (przewodnik w stroju historycznym). Skompletowane w zamku hasło daje młodym odkrywcom malborskich tajemnic możliwość spotkania z wielkim mistrzem zakonu. Dzieci uczestniczące aktywnie w zamkowej przygodzie, uzyskują wiele informacji o twierdzy nad Nogatem, zakonie krzyżackim, Królestwie Polskim i kulturze wieków średnich.

Suchy prowiant na drogę powrotną*

* prowiant dodatkowo płatny w cenie 25 zł/os - zamówienie przy zgłoszeniu wycieczki.

Zakończenie Wycieczki

Wyżywienie

Pełne, 3 posiłki dziennie.

Fakultatywnie

Brak

KOSZTY

cena zawiera cena nie zawiera

Zakwaterowanie (4 noclegi),

Wyżywienie 3 razy dziennie (śniadania, obiady, kolacje),

Przeprowadzenie zajęć przez profesjonalną kadrę BTA Kompas

Opiekę koordynatora przez cały czas trwania wyjazdu

Bilety wstępu do zwiedzanych miejsc,  

Ubezpieczenie NNW

Transportu

LOKALIZACJA I DOJAZD

Osada 49

Nowoczesny obiekt hotelowy położony na pograniczu Kaszub i Kociewia, zaledwie 24 kilometry od Gdańska, w miejscowości Cząstkowo. Do dyspozycji uczestników komfortowe pokoje 2-,3-osobowe z łazienkami. Obiekt jest ogrodzony, posiada teren zielony, wielofunkcyjne boisko, zewnętrzną siłownię typu cross, wiatę grillową, niewielki basen zewnętrzny, salę multimedialną 2 sale warsztatowe. siłownię wewnętrzną, plac zabaw, a w bezpośrednim sąsiedztwie las sosnowy.

Strona obiektu www.osada49.pl

Osada 49, Cząstkowo 49, Ełganowo

Możliwość organizacji dojazdu za dopłatą.

 
 
 
regulamin

PRZED WYCIECZKĄ

Co zabrać?

Przygotowując się do wyjazdu należy wziąć pod uwagę specyfikę zajęć – większość czasu spędzamy aktywnie w lesie i na powietrzu. Ubrania muszą być wygodne, zapewnić ciepło, z przeznaczeniem do ewentualnego zabrudzenia lub zniszczenia.

Oprócz ubrań, butów na zmianę, kosmetyczki i ręcznika, należy pamiętać o nakryciu głowy i małym plecaku do wycieczek pieszych. Przyda się również kurtka przeciwdeszczowa - niewielkie deszcze nie stanowią dla nas przeszkody w zabawie :)