ue-logo
pfr-logo

(+48 58) 303 18 78

dostępni pn-pt 9:00-17:00

<
>
MINI Kolonia Przebojowych Dziewczynek nad Morzem
MINI Kolonia Przebojowych Dziewczynek nad Morzem

Błękitna Szkoła nad morzem 5 dni Jastrzębia Góra

Wiek: 6-17

lokalizacja:
OW Bałtycki Relaks

Jastrzębia Góra to jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc turystycznych polskiego wybrzeża. Urok Jastrzębiej Góry, będącej najdalej na północ wysuniętą częścią Polski, przyciąga co roku tysiące turystów. Wart uwagi jest wyjątkowo malowniczy, wysoki klif, stale rzeźbiony przez morskie fale. W tej scenerii zapraszamy na aktywną Zieloną Szkołę dla dzieci i młodzieży.

kontakt >

SZCZEGÓŁY

Liczba dni Liczba uczestników Cena Ilość gratisów Rezerwacja
5 dni
25-34 845 PLN 2 Zapytaj
.
35-44 795 PLN 3 Zapytaj
.
45-50 745 PLN 3 Zapytaj
.

Program

DZIEŃ 1

Zakwaterowanie w Jastrzębiej Górze

Obiadokolacja

Nadmorski Team Building - szkolenie outdoor przeprowadzone będzie w warunkach całkowicie nowych dla uczestników, nie będą więc w stanie realizować zadań w oparciu o swoją dotychczasową wiedzę i rutynowe działania. To pozwoli zdystansować się od codzienności, stereotypowego myślenia, a przede wszystkim pobudzi kreatywność grupy. Zadania do wykonania będa na pobliskiej plaży i możecie się spodziewać zadań związanych z morzem!

DZIEŃ 2

Śniadanie

Gra miejska po naszym urokliwym miasteczku. A w niej:

Promenada Światowida- najbardziej rozrywkowa część Jastrzębiej Góry. Przy Promenadzie usytuowany jest skwer z fontanną i miejscami do odpoczynku. U wylotu zaś znajduje się punkt widokowy oraz zejście na plażę.

Jastrzębski klif- Wysoki na 33 metry klif pozwala turystom obejrzeć niepowtarzalne zachody słońca oraz pospacerować w miejscu silnie nasyconym uzdrawiającym morskim aerozolem. Wzdłuż krawędzi jastrzębskiego klifu biegnie niebieski szlak turystyczny.

Obelisk „Gwiazda Północy” jest kamieniem ustawionym w miejscu najbardziej wysuniętym na północ, ustawionym z inicjatywy Towarzystwa Przyjaciół Jastrzębiej Góry. To tutaj, a nie - jak wcześniej sądzono - na Przylądku Rozewie, znajduje się najbardziej na północ wysunięty punkt linii brzegowej polskiego wybrzeża.

„Lisi Jar” - wąwóz, który ciągnie się wąskim pasem do wybrzeża Bałtyku, osiągając głębokość nawet do 50 metrów. Zbocza wąwozu porastają ponad stuletnie buki, tworzące mikroklimat okolicy. Niegdyś wąwóz ten miał ok. 10 km długości, jednak niszczycielskie działanie morza sprawiło, że dziś ma tylko 350 m długości. U wejścia do Lisiego Jaru hrabia de Rosset wybudował pierwsze w Polsce nadmorskie schronisko turystyczne "Nad Lisim Jarem" a w jego pobliżu usytuował obelisk upamiętniający legendę, jakoby Zygmunt III Waza wylądował właśnie w Lisim Jarze po nieudanej wyprawie po koronę Szwecji.

Obiad

Wyzwanie Neptuna
- czyli wszystko co oferuje woda, plaża, mnóstwo piasku i nasze głowy pełne pomysłów! Na kąpiele może jeszcze nie przyszła pora, ale na moczenie nóg i konkursy plażowe jak najbardziej! Czeka na nas mnóstwo emocji podczas specjalnego turnieju Neptun Challenge!

Turniej siatkówki plażowej - wielka piłka dmuchana, woreczek z grochem, a może balon wypełniony wodą? W taką siatkówkę jeszcze nie graliście!

Potwór z Piach Ness – konkurs na najstraszliwszego potwora z piasku. Łuski z wodorostów a ogon cały w kamieniach. A może wymyślicie coś lepszego?

Kolacja na patyku - po całodziennych ekscytacjach czeka nas relaksacyjna biesiada ogniskowa. Świetny czas na rozmowy, śpiewy i ogniskowe konkursy. A przy okazji można coś smakowitego wrzucić na ząb! Czeka nas wyśmienita kolacja, obowiązkowe kiełbaski, pieczony chlebek, ciepła herbata i garść niezwykłych opowieści.

Capture the Flag - sztuka kamuflażu, szybkość, spryt i współpraca w grupie. To główne umiejętności jakie przydadzą się uczestnikom bardzo emocjonującej gry jaką bez wątpienia są „Flagi”. Wtargnij niepostrzeżenie na teren przeciwnika, zlokalizuj flagę, zdobądź ją i dostarcz do swojej bazy. Działaj w dużej grupie lub w małych zespołach. Jaką strategię obierzesz? Jak przechytrzysz przeciwnika?

DZIEŃ 3

Śniadanie

Hel - pięknego Półwyspu Helskiego nie trzeba nikomu zachwalać. Szerokie piaszczyste plaże, wąski pas ziemi pomiędzy zatoką, a morzem, to miejsce urocze i magiczne, pokryte sosnowym lasem, raj polskich windsurferów i kitesurferów. Niezwykły półwysep niemalże w całości pokryty jest bunkrami i wojennymi schronami. Przy dobrej pogodzie widać stąd porty i wzgórza Trójmiasta.

Posiłek w postaci suchego prowiantu

Fokarium - na turystów czekają przesympatyczne foki. Ssaki te żyją w basenie usytuowanym na terenie Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego, w pobliżu Bulwaru Nadmorskiego. Helskie fokarium to niezwykłe miejsce na polskim wybrzeżu, gdzie możemy zobaczyć z bliska karmienie fok i podziwiać ich sztuczki. 

Obiadokolacja

Dyskoteka tematyczna
- sami zadecydujecie czy impreza ma mieć charakter klasyczny, czy może przyprószony odrobiną szaleństwa? Przygotujemy salę, stroje i muzykę - dla każdego coś miłego! Nauczymy się kilku szałowych ruchów i weźmiemy udział w tematycznych konkursach!

DZIEŃ 4

Śniadanie

Zdobywamy Przylądek Rozewie -
gra terenowa, w której uczestnicy sami będa wymyślać zadania dla ekipy ich goniącej. Brzmi znajomo? Może i tak, ale tym razem zwieńczeniem podchodów będzie najbardziej wysunięty na północ przylądek Polski i najstarsza w Polsce latarnia morska!

Obiad

Olimpiada Wieloryba
– blok sportów nieznanych! Czeka Was szereg konkurencji zapomnianych i nieodkrytych!  Ekesz kekesz - gra ciesząca się niezmiennym powodzeniem i uznaniem wśród młodzieży na wszelkich wyjazdach grupowych. Chcesz poznać co kryje za sobą ta intrygująca nazwa? Oldschool Games - odkryjemy na nowo takie urządzenia jak skakanka,  zośka i sznur. Czym jest gra w klasy, skakanie w gumę, gra w ciupy i monety? A może zbudujemy specjalny tor do gry w kapsle?  Ciepło-zimno, pomidor, kolory, Baba Jaga patrzy, murarz, podaj dalej - to śmieszne zabawy, które zawsze się sprawdzają! Blanketball - zawodnicy odbijają piłkę za pomocą specjalnego koca trzymanego przez kilka osób. Nie tylko zręczność będzie nam niezbędna - współpraca i dobra koordynacja grupowa też się nam przydadzą :-)

Kolacja

Score Drinko Lauf
czyli impreza na orientację w nietypowym stylu. W lesie szuka się punktów kontrolnych wyposażonych w... napoje i łakocie. Zawodnicy podzieleni na małe zespoły startują równocześnie. Każdy zespół zostaje wyposażony w mapę oraz kompas. Zabawa wymaga sprytu, intuicji oraz zdolności kojarzenia faktów.

Zachód Słońca - punkt obowiązkowy każdego pobytu nad morzem.

Pożegnanie z morzem-  spiszemy wspólny list, i wedle starego, legendarnego zwyczaju zamkniemy go w butelce by niósł wieści o naszym pobycie po całym Bałtyku. I pewnie nie tylko...

DZIEŃ 5

Śniadanie

Wykwaterowanie

Zwiedzanie Władysławowa

Tajemnice Władysławowa - port we Władysławowie był świadkiem wielu historii rybaków, wejdziemy na wielką 45-metrową wieżę widokową w Domu Rybaka we Władysławowie, by z jej szczytu zobaczyć nie tylko morski horyzont, latarnię w Rozewiu i panoramę miasta, ale też cały piękny Półwysep Helski, który widać stąd doskonale.

Aleja Gwiazd Sportu - corocznie w miesiącu sierpniu odbywa się tu Festiwal Sportu i odsłaniane są kolejne gwiazdy, upamiętniające znanych polskich sportowców. Obecnie promenada mieści 48 mosiężnych gwiazd umieszczonych w granitowych płytach. Na każdej gwieździe jest wygrawerowane nazwisko, imię oraz dyscyplinę sportowca…

Suchy prowiant na drogę powrotną

Zakończenie zielonej szkoły

Wyjazd do domu

Powrót

 

Wyżywienie

3 posiłki dziennie (śniadanie, obiad i kolacja)

Fakultatywnie

Brak

KOSZTY

cena zawiera cena nie zawiera

Przeprowadzenie zajęć przez profesjonalna kadrę BTA Kompas

Opieke koordynatora przez cały czas trwania wyjazdu

Bilety wstępu

Zakwaterowanie i wyżywienie

Transportu

LOKALIZACJA I DOJAZD

OW Bałtycki Relaks

Nowoczesny obiekt położony w spokojnej dzielnicy Jastrzębiej Góry na zielonym terenie, 250 m od morza. Ośrodek jest ogrodzony, monitorowany i bezpieczny. Świeżo wyremontowane, 3- i 4-osobowe, pokoje z pełnym węzłem sanitarnym. Do dyspozycji Uczestników boiska sportowe, plac zabaw, minizoo, wiata grillowa, sale warsztatowe, kręgielnia, winda, klimatyzowana stołówka. Na terenie ośrodka działają telefony wszystkich sieci.

 

Wypoczynkowa 1, 84-104 Jastrzębia Góra

 

e-mail: relaksjg@wp.pl

Własny lub organizowany

regulamin

PRZED WYCIECZKĄ

Co zabrać?

Przygotowując się do wyjazdu należy wziąć pod uwagę specyfikę zajęć – większość czasu spędzamy aktywnie, w lesie i na powietrzu. Ubrania muszą być wygodne, zapewnić ciepło z przeznaczeniem do ewentualnego zabrudzenia lub zniszczenia.

Oprócz ubrań, butów na zmianę, kosmetyczki i ręcznika, należy pamiętać o nakryciu głowy i małym plecaku do wycieczek pieszych. Przyda się również kurtka przeciwdeszczowa - niewielkie deszcze nie stanowią dla nas przeszkody w zabawie wink