Ekstremalna Przygoda 3 dni

Wiek: 14-18 lat Organizator: Biuro Turystyki Aktywnej KOMPAS sp. z o.o.
Liczba dni Liczba uczestników Cena Ilość gratisów Rezerwacja
3 dni
40-45 359 PLN 3 Zapytaj
.
30-40 369 PLN 2 Zapytaj
.
20-30 379 PLN 2 Zapytaj
.
Organizator
Biuro Turystyki Aktywnej KOMPAS sp. z o.o.
Wiek
Wiek od 14 lat do 18 lat
Opis

 

Przystanek Drzewina to ośrodek wypoczynkowy położony około 35 km od Gdańska, z dala od hałasu, ruchliwych dróg i codziennego zgiełku. Otaczają go lasy i łąki, wprost wymarzone na wyprawy w poszukiwaniu przygód. Tereny zielone wokół ośrodka, czyste lasy z dala od dróg idealne do realizacji programów aktywnych, terenowych, survivalowych i przyrodniczych dla dzieci i młodzieży.

 

Opis programu

Dzień 1

Przyjazd i zakwaterowanie

Zapoznanie ze sprzętem ASG (Air Soft Guns), regulaminem jego użytkowania oraz poszczególnymi elementami ekwipunku osobistego.
Szkolenie w podgrupach z zakresu posługiwania się mapą i kompasem, urządzeniami GPS oraz łącznością bezprzewodową.

Obiad

Zwiad terenowy - zapoznanie uczestników z otaczającym terenem. Podczas zwiadu uczestnicy nauczą się następujących zagadnień:

Budowanie schronień -  umiejętność lokalizacji już gotowego schronienia oraz budowa nowego od podstaw.

Zajęcia z maskowania w terenie – blok zajęć będzie obejmował sztukę kamuflażu w terenie zielonym.

Rozpalanie ognisk – do czego ogień jest nam potrzebny oraz w jaki sposób rozpalić go bez użycia zapałek? Jak ułożyć ognisko tak żeby nie było problemu z  jego rozpaleniem oraz jakiego drewna najlepiej użyć?

Kolacja

Nocna gra strategiczna - gra oparta na fabule, połączona z wyjściem do lasu.

Dzień 2

Śniadanie

Kula Sferyczna - tzw. zorbing. Uczestnicy wchodzą do wielkiej kuli wypełnionej powietrzem i przypięci specjalnymi pasami toczą się w dół zbocza.

Strzelnica ASG – do dyspozycji będą repliki broni MP5, M15A2 oraz broni snajperskiej. Nauczymy się przyjmowania odpowiedniej pozycji do strzałów i skutecznego celowania.

Obiad

Zielona taktyka – blok zajęć z zakresu poruszania się w terenie zielonym w szyku ubezpieczonym, podejmowania działań operacyjnych przez formację militarną, nauka porozumiewania się w zespole za pomocą gestów, praktyczne wykorzystanie łączności radiowej.

Kolacja na patyku - wyśmienita kolacja przy ognisku. Obowiązkowe kiełbaski, pieczony chlebek, ciepła herbata i garść niezwykłych opowieści.

Wojskowy tor przeszkód - na uczestników czeka prawdziwa przeprawa przez rozmaite przeszkody i utrudnienia. Bieg na czas.

Dzień 3

Śniadanie

Gra terenowa z wykorzystaniem ASG – gra oparta o kanwę filmu „Helikopter w ogniu”, dwie drużyny mają za zadanie wykonać powierzone im misje, zlokalizować „pilota” oraz „zrzut” a następnie dostarczyć go bezpiecznie do bazy, w tym samym czasie druga grupa ma za zadanie zorganizować zasadzkę na przeciwną drużynę.

Obiad

Zakończenie Wycieczki

Wyżywienie

Pełne, 3 posiłki dziennie.

Cena zawiera

Przeprowadzenie zajęć przez profesjonalną kadrę BTA Kompas

Opiekę koordynatora przez cały czas trwania wyjazdu

Zakwaterowanie i wyżywienie

Ubezpieczenie

Podatek VAT

Cena nie zawiera

Transportu

Co zabrać

Przygotowując się do wyjazdu należy wziąć pod uwagę specyfikę zajęć – większość czasu spędzamy w lesie, dużo biegamy. Ubrania muszą być wygodne, zapewnić ciepło, najlepiej gdyby były też w miarę możliwości maskujące lub w stonowanych kolorach.

Spakuj:
Ubrania „do ubrudzenia” na zajęcia w terenie typu “moro”, wysokie buty (wojskowe lub turystyczne - rozchodzone, aby uniknąć obtarć), latarka, kompas, bielizna, dobre skarpety (najlepiej turystyczne), ciepłe ubrania (kalesony, bluzy polarowe, czapka, rękawiczki), kurtka przeciwdeszczowa, strój do ćwiczeń fizycznych (buty, krótkie spodenki, koszulka), pasek do spodni.

Własny lub organizowany

 
 
 
LP. MIASTO MIEJSCE ZBIÓRKI Środek transportu ZBIÓRKA WYJAZDOWA ZBIÓRKA POWROTNA DOPŁATA

Przystanek Drzewina

Niezwykle klimatyczny ośrodek wypoczynkowy położony w urokliwej miejscowości Drzewina na Kaszubach, wśród lasów, pól i łąk. Obiekt jest po generalnym remoncie wykonanym w 2017 roku. Uczestnicy zostaną zakwaterowani w pokojach  3-, 4-, 5- i 6-osobowych z pełnym węzłem sanitarnym. Do dyspozycji Uczestników duża sala sportowo-dydaktyczna, jadalnia, dwa zewnętrzne namioty sferyczne, boisko sportowe i dużo zielonego terenu rekreacyjnego.

Strona obiektu: http://przystanekdrzewina.pl/

Przystanek Drzewina
Drzewina 6a
83-041 Mierzeszyn