(+48 58) 303 18 78

dostępni pn-pt 9:00-17:00

<
>
DSC_0098.jpg
DSC_0098.jpg

Górska Szkoła Przygody – 5 dni

Wiek: 7-18

lokalizacja:
Wycieczki Szkolne

Górska Szkoła Przygody to unikatowy program bardzo aktywnej edukacji ekologiczno - turystycznej. Park Narodowy Gór Stołowych jest bajkowym miejscem, w którym występują liczne baszty z piaskowca, szczeliny, skalne grzyby, fascynujące labirynty oraz punkty widokowe, z których rozpościera się wspaniały widok na okolice. Na naszych wycieczkach uczestnicy cały dzień biorą udział w zajęciach które je fascynują, które są marzeniem wielu młodych ludzi. Dodatkowo zajęcia te wymagają dużej aktywności i zaangażowania - tak, że wieczorem nie ma czasu na zbytki, zwłaszcza, że zawsze może przydarzyć się niespodziewany nocny alarm…

kontakt >

SZCZEGÓŁY

Liczba dni Liczba uczestników Cena Ilość gratisów Rezerwacja
5 dni
20-100 569 PLN 3 Zapytaj
maj, czerwiec
20-100 539 PLN 3 Zapytaj
kwiecień, wrzesień, październik, listopad

Program

 

DZIEŃ 1 

Przyjazd i zakwaterowanie grupy


Zajęcia integracyjne - nic tak nie integruje jak wspólne rozwiązywanie problemów i wykonywanie zadań. Uczestnicy wezmą udział w profesjonalnych zajęciach Team Buildingu - pierwotnie wykorzystywanych do budowania świetnie rozumiejących się zespołów w zachodnich korporacjach. Gry i zabawy integracyjne wspomagają komunikację w grupie i współdziałanie, skłaniają do interakcji i twórczego myślenia. W programie m.in. pajęczynka, ślepiec, tratwa, skok zaufania i inne. Jest to bardzo dobry sposób na przełamanie lodów w grupie osób która do tej pory się nie znała, a ma przed sobą kilka lat wspólnej nauki, przygód i przyjaźni.

Obiad

Kula Sferyczna - zabawa, która dostarczy wszystkim dużo emocji.. Urządzenie składa się z dwóch kul, jednej mniejszej, zawieszonej w drugiej znacznie większej, przerwa pomiędzy nimi wypełniona jest powietrzem. Do środka mniejszej kuli wchodzi uczestnik, przypina się specjalnymi pasami i… toczy się w dół zbocza! Cała zabawa przypomina nieco pralkę ale jest uwielbiana przez młodszych i starszych! 

Kolacja

Szkolenie Alpinistyczne


DZIEŃ 2

Śniadanie

Zajęcia linowe – w Górach Stołowych zajęcia linowe dostarczają niezapomnianych wrażeń! Przeprawa mostem linowym nad 50 metrową przepaścią jest trudna do powtórzenia gdziekolwiek indziej. Zapierające dech w piersiach widoki i skały, które rzeźbione były przez miliony lat – to musi robić wrażenie. Wszystkie zajęcia prowadzą wykwalifikowani instruktorzy alpinizmu.Gwarantujemy zabezpieczenie w kaski, uprzęże i liny które posiadają wszelkie atesty bezpieczeństwa!

Obiad

Labirynt Skalny – przejście trasy turystycznej na Szczelińcu Wielkim, jednak nie w zwykły, tradycyjny sposób. Uczestnicy podzieleni na grupy będą mieli po drodze zadania do wykonania i wskazówki do odnalezienia. Jednocześnie będą to zajęcia edukacyjne z geografii turystycznej Gór Stołowych. 

Szczelinieckie Manewry - krótka zabawa na orientację przy schronisku "Na Szczelińcu". Pozwala przyswoić kilka podstawowych danych dotyczących Szczelińca. 

Kolacja

Ognisko - po całodziennych ekscytacjach czeka nas relaksacyjna biesiada ogniskowa. Świetny czas na rozmowy, śpiewy i ogniskowe konkursy.

DZIEŃ 3

Śniadanie

Park Narodowych Gór Stołowych – wejdziemy na szlaki turystyczne Gór Stołowych, które kluczą w skalnych labiryntach Błędnych Skał. Jest to labirynt szczelin i zaułków, niekiedy niezwykle wąskich, oddzielających bloki skalne kilkunastometrowej wysokości. Wiele skał ma własne nazwy np.: "Skalne Siodło", "Kurza Stopka", "Labirynt", "Tunel", "Wielka Sala".

Obiadokolacja

Operacja Passendorf 
- gra strategiczna na terenie wsi Pasterka (przed wojną Passendorf). Uczestnicy podzieleni na zespoły muszą odczytać wszystkie wskazówki i dotrzeć do ukrytego skarbu... Program został opracowany specjalnie na potrzeby dzieci i młodzieży, tak aby przekazywać wiedzę przez zabawę

DZIEŃ 4

Śniadanie

Strzelanie z broni pneumatycznej - to zajęcia strzelania do tarczy z wiatrówki. Uczestnikom przyda się tu z pewnością celne oko i pewna ręka! 

Strzelanie z łuków -Poznamy również broń znaną od stuleci - jedną z najszlachetniejszych odmian sportu - strzelamy do tarczy z łuków sportowych.

Obiad

Szkolenie i impreza na orientację INO - zasady posługiwania się mapą i kompasem w terenie oraz marsz po najbliższej okolicy w poszukiwaniu punktów kontrolnych. Zajęcia te będą też wstępem do zajęć survivalowych, które mają miejsce później.

Kolacja

Dyskoteka tematyczna - Przygotujemy salę, stroje i muzykę - dla każdego coś miłego! Nauczymy się kilku szałowych ruchów i weźmiemy udział w tematycznych konkursach!

DZIEŃ 5

Śniadanie

Po śniadaniu wykwaterowanie, wszystkie bagaże zostaną złożone w jednym pomieszczeniu.

Elementy survivalu – uczestnicy poznają tajniki radzenia sobie w trudnych i nietypowych sytuacjach. Nauczą się budowy schronień, maskowania, budowy paleniska i rozpalania ognia bez użycia zapałek.

Obiad

Istnieje możliwość przeprowadzenia zajęć paintball'owych w miejsce jakiś zajęć zaproponowanych w programie. Dopłata do paintball'a - 45 zł/os. przy min. 35 osobach.

Wyżywienie

4x śniadanie, 4x obiad, 1x obiadokolacja, 3x kolacja

Fakultatywnie

Brak

KOSZTY

cena zawiera cena nie zawiera

Przeprowadzenie zajęć przez profesjonalna kadrę BTA Kompas

Bilety wstępu

Zakwaterowanie i wyżywienie

Dojazdu.

LOKALIZACJA I DOJAZD

Wycieczki Szkolne

Zakwaterowanie w obiektach o standardzie turystycznym (hostele, schroniska młodzieżowe)

Własny.

Możliwość organizacji dojazdów za dopłatą.

regulamin

PRZED WYCIECZKĄ

Co zabrać?

Wygodne obuwie i luźny strój.