Karkonoski Park Narodowy - Zielona Szkoła

Wiek: 7-18 lat Organizator: Biuro Turystyki Aktywnej KOMPAS sp. z o.o.
Liczba dni Liczba uczestników Cena Ilość gratisów Rezerwacja
3 dni
25-34 410 PLN 2 Zapytaj
.
35-44 355 PLN 3 Zapytaj
.
45-60 315 PLN 3 Zapytaj
.
Organizator
Biuro Turystyki Aktywnej KOMPAS sp. z o.o.
Wiek
Wiek od 7 lat do 18 lat
Opis

KARKONOSKI PARK NARODOWY Karkonosze są najwyższym pasmem sudeckim. Przemierzając karkonoskie szlaki zobaczymy skałki o fantazyjnych kształtach, gołoborza, wodospady, a także liczne polodowcowe kotły i stawy.

 

Opis programu

 

DZIEŃ 1

Przyjazd do Karpacza lub Miechowic (obok Szklarskiej Poręby), zakwaterowanie

Spacer po Karpaczu - najpopularniejsze górskie miasteczko i to nie bez przyczyny! Odwiedzając to niezwykłe miejsce zobaczymy między innymi Trójkąt Bermudzki - tajemnicze miejsce gdzie woda płynie pod górkę i samochody poruszają się mimo wyłączonego silniki. Dziki wodospad-pomnik przyrody wytworzony przez setki lat przez płynącą wodę.

Kościół Wang - jeden z najciekawszych zabytków Karpacza. Unikatowy kościół ewangelicko-augsburski wybudowany we wsi Vang w południowej Norwegii i przeniesiony w całości do Karpacza. Swoją daleka podróż przebył barkami rzecznymi - Odrą i 9 wozami konnymi.

Piesza wycieczka na Śnieżkę - czas ruszać w góry. A jeśli w góry to tylko na jeden z najbardziej rozpoznawalnych szczytów w naszym kraju.  Każdy kojarzy kosmiczną stacje meteorologiczną na szczycie Śnieżki. Czeka nas kilkugodzinna wędrówka z przewodnikiem. Dla roztaczających się ze szczytu widoków na prawdę warto podjąć ten wysiłek. Po drodze zatrzymamy się w kilku schroniskach, takich jak Śląski Dom, Strzecha Akademicka czy Samotnia w kotle Małego Stawu. 

Obiadokolacja

Wieczorna Integracja - idealny początek pierwszego wieczoru! Dla grup, które się znają i dla tych, które dopiero rozpoczynają wspólną przygodę. Nic tak nie scala grupy i nie przełamuje pierwszych lodów jak wspólne rozwiązywanie problemów i wykonywanie twórczych zadań. Wieczorna zabawa pozwoli nam przygotować się na następne dni pełne wrażeń.

DZIEŃ 2

Śniadanie

Szklarska Poręba-  urocze miasteczko u podnóża Karkonoszy. Malownicze skały i najbardziej popularne wodospady. W mieście znajduje się przełom rzeki Kamienna będącej dopływem Bobru (nie mylić z dopływem Wisły o takiej samej nazwie). Dla niejednego widok owej rzeki na pewno będzie niezapomnianym przeżyciem. Miłośnicy natury i jej piękna bez dwóch zdań znajdą w Szklarskiej Porębie coś dla siebie.

Wodospad Kamieńczyka - najwyższy wodospad w polskich Karkonoszach. Próg wodospadu znajduje się na wysokości 843 m n.p.m. Wodospad spada trójstopniową kaskadą o wysokości 27 m do przepięknego Wąwozu Kamieńczyka. Wąwóz Kamieńczyka ma ok. 100 m długości, jego pionowe, skalne ściany osiągają ponad 25 m wysokości, a szerokość na niektórych odcinkach nie przekracza 4 metrów.

Ciekawostkę stanowi fakt, że baśniowy klimat i urok tego miejsca docenił reżyser brytyjskiej produkcji „Opowieści z Narnii: Książę Kaspian” Andrew Adamson. Nakręcono tu sceny do ekranizacji książki C. S. Lewisa. 

Śnieżne Kotły - najcenniejszy zabytek natury Karkonoszy, miejsce pielgrzymek turystów i poszukiwaczy przygód. Dwa najlepiej wykształcone kotły polodowcowe w Karkonoszach. Pionowe ściany skalne dochodzą do około 200 m wysokości. Nazwa Kotłów wywodzi się z płatów śniegu, które utrzymują się pod pionowymi zerwami skalnymi do późnego lata (w 1970 r. do 2 września). Śnieżne Kotły to również najbogatsze zbiorowisko górskiej flory i to nie tylko w Karkonoszach, lecz także w całych Sudetach.

Obiadokolacja

Karaoke - zawstydzimy wszystkie muzyczne programy naszym niezwykłym show. Dla każdego! Solo i w duecie. A może śpiewy chóralne? Każdy będzie mógł spróbować swoich sił.

Dzień 3

Śniadanie

Western City - na kilka godzin przeniesiemy się w świat westernów. Na terenie 5 ha znajduje się 12 drewnianych budynków takich jak: Chata Traperska, Biuro Szeryfa z więzieniem, Sklep Kolonialny, Bank, Kuźnia czy Saloon. Można tam zobaczyć prawdziwego szeryfa, a przy odrobinie szczęścia turysta będzie świadkiem napadu na bank lub najazdu Indian.

Zakończenie wycieczki i wyjazd uczestników.

 

Wyżywienie

2x śniadania, 2x obiadokolacje.

 

Cena zawiera

Przeprowadzenie zajęć przez profesjonalną kadrę BTA Kompas

Opiekę koordynatora przez cały czas trwania wyjazdu

Przewodników KPN

Bilety wstępu

Zakwaterowanie i wyżywienie

Cena nie zawiera

Dojazdu

Co zabrać

Wygodne obuwie i luźny strój. 

Możliwość organizacji dojazdów za dopłatą.

LP. MIASTO MIEJSCE ZBIÓRKI Środek transportu ZBIÓRKA WYJAZDOWA ZBIÓRKA POWROTNA DOPŁATA

Wycieczki Szkolne

Zakwaterowanie w obiektach o standardzie turystycznym (hostele, schroniska młodzieżowe)