ue-logo
pfr-logo

(+48 58) 303 18 78

dostępni pn-pt 9:00-17:00

<
>
skalne miasto.jpg
skalne miasto.jpg

Kotlina Kłodzka 3 dni + Skalne Miasto + Praga

Wiek: 7-18

lokalizacja:
Wycieczki Szkolne

Kotlina Kłodzka – niezwykle atrakcyjny turystycznie region południowo-zachodniej części Polski. Jest otoczony przez Góry Bardzkie, Złote, Bystrzyckie, Stołowe oraz Masyw Śnieżnika. Kotlina rozciąga się na obszarze 210 km² tworząc największą kotlinę śródgórską w Sudetach.

kontakt >

SZCZEGÓŁY

Liczba dni Liczba uczestników Cena Ilość gratisów Rezerwacja
3 dni
45-50 579 PLN 3 Zapytaj
.
35-44 639 PLN 3 Zapytaj
.
25-34 679 PLN 2 Zapytaj
.

Program

 

DZIEŃ 1 

Wyjazd 

Kaplica Czaszek w Kudowie znajduje się jeden z nielicznych tego typu na świecie obiektów. W barokowej kaplicy ściany wyłożone są trzema tysiącami ludzkich czaszek.

Śląska Jerozolima w Wambierzycach - w centrum niewielkich Wambierzyc króluje monumentalna Bazylika, zwana Śląską Jerozolimą. Na terenie Bazyliki wybudowano  17 bram wjazdowych i kościół Nawiedzenia NMP. Miejsce  to wygląda niesamowicie nocą, kiedy oświetlone jest przez tysiące lampek.

Ruchoma Szopka - największa szopka na Ziemi Kłodzkiej, której twórcą był miejscowy ślusarz L. Wittig. W ciągu 28 lat wyrzeźbił on ok. 800 figurek z drewna lipowego. Znaczna ich cześć poruszana jest mechanizmem zegarowym w rytm muzyki.

Obiadokolacja

Labirynt Skalny na Szczelińcu Wielkim – przejdziemy jedną z najbardziej znanych tras turystycznych Gór Stołowych. Można tu podziwiać magiczny świat skał i form skalnych. Zdobędziemy również najwyższy szczyt Gór Stołowych – Szczeliniec Wielki, z którego rozpościera się zapierająca dech w piersiach panorama. 

DZIEŃ 2

Śniadanie + suchy prowiant na wycieczkę

Praga, Złota Praga… - zabierzemy Was na całodzienną wycieczkę do jednego z najpiękniejszych miast w Europie. Zwiedzanie Pragi rozpoczniemy na terenie Hradczan. Na początek zapoznamy się z siedzibą władców czeskich, Praskim Hradem, gdzie będziecie podziwiać olbrzymie pałace, ale również urokliwe miejsca na terenie Nowego Świata. Później zobaczymy panoramę Pragi wpisaną na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Następnie udamy się do wspaniałych ogrodów Senatu. Przespacerujemy się przez słynny, ponad 500-metrowy Most Karola, wypełniony barokowymi rzeźbami świętych. Z mostu dalsza trasa naszej wycieczki poprowadzi przez labirynt uliczek Starego Miasta Praskiego, na rynku zobaczymy słynny zegar Orloy, pomnik Jana Husa oraz wiele ciekawych miejsc. Później zawitamy na jeden z największych placów Pragi, plac św. Wacława, gdzie obejrzymy również słynny pasaż Korona. A na zakończenie zwiedzania znajdzie się również chwila czasu wolnego na zakup pamiątek.

Obiadokolacja

Capture the Flag - sztuka kamuflażu, szybkość, spryt i współpraca w grupie. To główne umiejętności jakie przydadzą się uczestnikom bardzo emocjonującej gry jaką bez wątpienia są „Flagi”. Wtargnij niepostrzeżenie na teren przeciwnika, zlokalizuj flagę, zdobądź ją i dostarcz do swojej bazy. Działaj w dużej grupie lub w małych zespołach. Jaką strategię obierzesz? Jak przechytrzysz przeciwnika?

DZIEŃ 3

Śniadanie + Suchy prowiant na drogę powrotną

Wykwaterowanie uczestników ze schroniska

Zdobywamy Skalne Miasto –  Skalne Miasto Adršpach  jest to największy  tego typu kompleks skalny w Czechach. Natura stworzyła najróżniejsze formacje skalne o fantastycznych kształtach. Obfitują tu liczne, unikalne formy skalne, takie jak Skalna Korona (symbol skał teplickich), Wykałaczka Karkonosza, Wieża Strażnicza, Topór Rzeźniczy i wiele innych. 

Zakończenie wycieczki

 

Wyżywienie

2 posiłki dziennie (śniadania, obiadokolacje)

Fakultatywnie

Brak

KOSZTY

cena zawiera cena nie zawiera

Przeprowadzenie zajęć przez profesjonalna kadrę BTA Kompas

Opiekę koordynatora przez cały czas trwania wyjazdu

Bilety wstępu

Zakwaterowanie i wyżywienie

Transportu

LOKALIZACJA I DOJAZD

Wycieczki Szkolne

Zakwaterowanie w obiektach o standardzie turystycznym (hostele, schroniska młodzieżowe)

Możliwośc organizacji dojazdu za dopłatą.

regulamin

PRZED WYCIECZKĄ

Co zabrać?

Przygotowując się do wyjazdu należy wziąć pod uwagę specyfikę zajęć – większość czasu spędzamy aktywnie w lesie i na powietrzu. Ubrania muszą być wygodne, zapewnić ciepło z przeznaczeniem do ewentualnego zabrudzenia lub zniszczenia.

Oprócz ubrań, butów na zmianę, kosmetyczki i ręcznika należy pamiętać o nakryciu głowy i małym plecaku do wycieczek pieszych. Przyda się również kurtka przeciwdeszczowa - niewielkie deszcze nie stanowią dla nas przeszkody w zabawie :)
 

Na wycieczki w góry konieczne będą pełne, nieprzemakalne buty na twardej podeszwie, kurtka przeciwdeszczowa i mały plecak na wodę i prowiant.