ue-logo
pfr-logo

(+48 58) 303 18 78

dostępni pn-pt 9:00-17:00

<
>
Bieszczady (2).jpg
Bieszczady (2).jpg

Kraina Watahy - Zielona Szkoła w Bieszczadach 5 dni

Wiek: 7-17

lokalizacja:
Wycieczki Szkolne

BIESZCZADY to jedna z najdzikszych krain naszego kraju. Bezkresne połoniny, przyroda i niezwykłe bogactwo kulturowe wynikające z miejsca styku kultur.  Z pasją godną prawdziwych traperów, bazując na doświadczeniu i znajomości Bieszczad, zrealizujemy najbardziej śmiałe pomysły na spędzenie wolnego czasu. To coś specjalnego dla tych, którzy czują w sobie żyłkę prawdziwego odkrywcy. Czas na niezapomnianą przygodę!

 

kontakt >

SZCZEGÓŁY

Liczba dni Liczba uczestników Cena Ilość gratisów Rezerwacja
5 dni
25-34 1019 PLN 2 Zapytaj
.
35-44 959 PLN 3 Zapytaj
.
45-80 899 PLN 3 Zapytaj
.

Program

DZIEŃ 1

Zwiedzanie Ośrodka Szybowców - ze szczytu rozpościera się fantastyczny widok na cała panoramę Bieszczad. Lądowisko górskie, hangar z zapleczem socjalnym i warsztatowym, prototypy szybowców - nawet laik jest w stanie się zachwycić. Jest tu również oszklona platforma widokowa z której widać 4 strony Bieszczadzkiego raju.

Zakwaterowanie

Obiadokolacja

Team Building -  idealny początek pierwszego dnia! Dla grup, które się znają i dla tych, które dopiero rozpoczynają wspólną przygodę. Nic tak nie scala grupy i nie przełamuje pierwszych lodów jak wspólne rozwiązywanie problemów i wykonywanie twórczych zadań. Specjalne szkolenie outdoor przeprowadzone będzie w warunkach całkowicie nowych dla uczestników, nie będą więc w stanie realizować zadań w oparciu o swoją dotychczasową wiedzę i rutynowe działania. To pozwoli zdystansować się od codzienności, stereotypowego myślenia, a przede wszystkim pobudzi kreatywność grupy.

DZIEŃ 2

Śniadanie

Połonina Wetlińska - jest jednym z najbardziej znanych i najczęściej odwiedzanych bieszczadzkich miejsc. Jest doskonałym punktem widokowym, szczególnie jesienią oraz zimą kiedy to niejednokrotnie mamy do czynienia ze zjawiskiem inwersji temperatury, która zwiększa widzialność do 150-200 km, powodując, iż z Wetlińkiej widoczne są min. Tatry.

Kolacja na patyku - po całodziennych ekscytacjach czeka nas relaksacyjna biesiada ogniskowa. Świetny czas na rozmowy, śpiewy i ogniskowe konkursy.

DZIEŃ 3

Śniadanie

Zwiedzanie Zapory Wodnej Solina - zapora w Solinie jest największą budowlą hydrotechniczną w Polsce. Zwiedzimy jej interesujące wnętrze. W programie wycieczki spacer koroną zapory. Dodatkową atrakcją może być rejs statkiem po Zalewie Solińskim (za dopłatą 15.00 zł /os.).

Obiadokolacja

Dyskoteka tematyczna - przygotujemy salę, stroje i muzykę - dla każdego coś miłego. Nauczymy się kilku szałowych ruchów i weźmiemy udział w tematycznych konkursach.

DZIEŃ 4

Śniadanie

Mała Rawka - każdy kto odwiedza Bieszczady powinien choć raz wyruszyć z przewodnikiem na pełen ciekawostek górski szlak. Piesza wyprawa w Wysokie Bieszczady to niezapomniana przygoda dla każdego, żądnego wrażeń. Czeka nas piesza wędrówka na szczyt połoniny – Mała Rawka 1228 m.n.p.m., w samym sercu Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Wędrując połoninami zobaczycie piękne krajobrazy. Jeżeli wystarczy Wam sił możemy ruszyć szlakiem dalej na Kremenaros – styk trzech granic. Po zejściu z gór odpoczniemy w górskim schronisku.

Obiadokolacja

Capture the Flag - sztuka kamuflażu, szybkość, spryt i współpraca w grupie. To główne umiejętności jakie przydadzą się uczestnikom bardzo emocjonującej gry jaką bez wątpienia są „Flagi”. Wtargnij niepostrzeżenie na teren przeciwnika, zlokalizuj flagę, zdobądź ją i dostarcz do swojej bazy. Działaj w dużej grupie lub w małych zespołach. Jaką strategię obierzesz? Jak przechytrzysz przeciwnika?

DZIEŃ 5

Śniadanie

Wykwaterowanie

Olimpiada Bieszczadzka – blok sportów nieznanych. Ekesz kekesz - gra ciesząca się niezmiennym powodzeniem i uznaniem wśród młodzieży na wszelkich wyjazdach grupowych. Turniej Siatkówki Niebywałej - wielka piłka dmuchana, woreczek z grochem, a może balon wypełniony wodą? W taką siatkówkę jeszcze nie graliście! Blanketball - zawodnicy odbijają piłkę za pomocą specjalnego koca trzymanego przez kilka osób. Nie tylko zręczność będzie nam niezbędna - współpraca i dobra koordynacja grupowa też się nam przydadzą :-)

Dodatkowy obiad w dniu wyjazdu płatny w cenie 25 zł/os *

Zakończenie Wycieczki

* zamówienie konieczne przy zgłoszeniu wycieczki.

Za dopłatą 17 zł/os. - Bieszczadzkie drezyny rowerowe - słynna linia 108. Najpiękniejsza trasa kolejowa w Polsce liczy ponad 140 lat. Jej uroki można podziwiać przemierzając ten odcinek drezynami rowerowymi, napędzanymi siłą własnych mięśni nóg.

Wyżywienie

2 x dziennie (śniadania, obiadokolacje).

Fakultatywnie

Brak

KOSZTY

cena zawiera cena nie zawiera

realizację programu przez instruktorów BTA Kompas

zakwaterowanie i wyżywienie

bilety wstępu do zwiedzanych miejsc

przewodników górskich

ubezpieczenie NNW uczestników 

podatek VAT    

Transportu

LOKALIZACJA I DOJAZD

Wycieczki Szkolne

Zakwaterowanie w obiektach o standardzie turystycznym (hostele, schroniska młodzieżowe)

Możliwość organizacji trasnportu za dopłatą.

regulamin

PRZED WYCIECZKĄ

Co zabrać?

Wygodny ubiór do ćwiczeń fizycznych (stroje niekrępujące ruchów, kilka na zmianę), dres sportowy, nieprzemakalną kurtkę sportową, obuwie sportowe, mały plecak oraz wygodne buty do wycieczek pieszych, gorszą bluzę i spodnie do zajęć terenowych, ciepły sweter lub polar, krem z filtrem UV, letnie nakrycie głowy (czapkę lub chustkę), kompas, latarkę z zapasem baterii, legitymację szkolną.