ue-logo
pfr-logo

(+48 58) 303 18 78

dostępni pn-pt 9:00-17:00

<
>
Kraków.jpg
Kraków.jpg

Kraków Historia i Sztuka - wycieczka 3 dni

Wiek: 7-17

lokalizacja:
Obiekt

Kraków znają wszyscy. Wawel, Starówka, Sukiennice, Szlak Królewski… Jeżeli jednak jakimś cudem tego nie widzieliście, to musicie zobaczyć. W naszej wycieczce zabytki będą się przeplatać z dobrą zabawą. Zwiedzanie bez nudy? To możliwe!

kontakt >

SZCZEGÓŁY

Liczba dni Liczba uczestników Cena Ilość gratisów Rezerwacja
3 dni
45-60 650 PLN 3 Zapytaj
.
35-45 695 PLN 2 Zapytaj
.

Program

DZIEŃ 1

Przyjazd do Krakowa

Zakwaterowanie

Droga Królewska - to historyczna droga, którą niegdyś podążały na Zamek Królewski poselstwa i orszaki królewskie. Spacer tą drogą zaczniemy od Kościoła św. Floriana, później przejdziemy na Plac J. Matejki, zobaczymy średniowieczne mury miejskie z unikatowym Barbakanem i Bramą Floriańską, przejdziemy ulicą Floriańska na Rynek Główny. Zwiedzimy słynny kościół Mariacki, Sukiennice, kościół św. Wojciecha i wieżę ratuszową, a także wysłuchamy hejnału Mariackiego. Dalej ulicą Grodzką i Kanoniczną przejdziemy na Wzgórze Wawelskie. Wejdziemy do Katedry Krakowskiej, gdzie znajduje się m.in. Dzwon Zygmunta i Groby Królewskie.

Obiadokolacja

Miasto światłem malowane - wieczorne spotkanie z pięknem miasta. Przespacerujemy się starówką, zobaczymy podświetlone, miejskie mury, wdrapiemy się ponownie na Wzgórze Zamkowe i obejrzymy panoramę nocą.

DZIEŃ 2

Śniadanie


Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie "MOCAK" 

Dwa najważniejsze cele, które stawia przed sobą Muzeum, to przedstawianie sztuki ostatnich 20 lat w kontekście powojennej awangardy i konceptualizmu oraz wyjaśnianie sensu tworzenia sztuki poprzez wskazywanie jej poznawczo-etycznych wartości i powiązań z codziennością.

Projekty MOCAK-u opracowywane są z myślą o zróżnicowanych grupach odbiorców. Ważnym zadaniem instytucji jest próba zmniejszenia uprzedzeń wobec sztuki najnowszej.

Fabryka Schindlera* - miejsce znane wszystkim doskonale z oskarowej produkcji “Lista Schindlera” - Fabryka przy ulicy Lipowej 4. Otwarte tu muzeum opowiada historię tego niezwykłego człowieka i tutejszych wydarzeń. Oskar Schindler zatrudniał Żydów, ratując ich tym samym przed wysiedleniami i wywózkami do obozów. Dzięki rozległym kontaktom i łapówkom Schindler uzyskał zgodę na utworzenie na terenie fabryki podobozu obozu pracy w Płaszowie. Jego pracownicy zamieszkali w wybudowanych przy fabryce barakach. Warunki sanitarne i racje żywnościowe były tu znacznie lepsze niż w obozie.

Obiadokolacja

Miejskie podchody - współczesna wersja tradycyjnych podchodów stworzona dla tych, którzy chcą zmierzyć się z tajemnicami miejskiej dżungli. Gra uczy posługiwania się planem miasta, kształtuje umiejętności interpersonalne, zachęca do samodzielnego działania. Zabawa stanowi doskonały pretekst, by poznać lokalne atrakcje i zabytki, a także by spojrzeć na miasto z innej perspektywy.

DZIEŃ 3

Śniadanie

Wykwaterowanie

Szlak Turystyczny po podziemiach Krakowa* - Zaplanowane na 6 miesięcy badania archeologiczne wschodniej strony krakowskiego Rynku Głównego rozpoczęły się latem 2005 roku, jednak skala i ranga odkryć sprawiły, że prace trwały 5 lat. Efekty badań prezentowane są na podziemnej wystawie. Nie jest to jednak kolejne nudne muzeum - wystawa ma charakter interaktywny i prezentowane tutaj ekspozycje można nie tylko zobaczyć, ale i dotknąć i poczuć!

Posiłek w postaci suchego prowiantu

 

*atrakcja uzależniona od dostępności

Zakończenie wycieczki

 

 

Wyżywienie

3x śniadania, 3x obiadokolacje

Istnieje możliwość dokupienia dodatkowych posiłków.

Fakultatywnie

Brak

KOSZTY

cena zawiera cena nie zawiera

Przeprowadzenie zajęć przez profesjonalna kadrę BTA Kompas

Wykwalifikowanych przewodników miejskich

Bilety wstępu

Zakwaterowanie i wyżywienie

Dojazdu. 

LOKALIZACJA I DOJAZD

Obiekt

Zakwaterowanie w obiektach przystosowanych do przyjmowania grup szkolnych, pokoje 2-5 osobowe z łazienkami.

Standard hotelowy.

Własny.

regulamin

PRZED WYCIECZKĄ

Co zabrać?

Przygotowując się do wyjazdu należy wziąć pod uwagę specyfikę zajęć – większość czasu spędzamy aktywnie, w lesie i na powietrzu. Ubrania muszą być wygodne, zapewnić ciepło z przeznaczeniem do ewentualnego zabrudzenia lub zniszczenia.

Oprócz ubrań, butów na zmianę, kosmetyczki i ręcznika, należy pamiętać o nakryciu głowy i małym plecaku do wycieczek pieszych. Przyda się również kurtka przeciwdeszczowa - niewielkie deszcze nie stanowią dla nas przeszkody w zabawie :)