ue-logo
pfr-logo

(+48 58) 303 18 78

dostępni pn-pt 9:00-17:00

<
>
Wycieczka Militarna.jpg
Wycieczka Militarna.jpg

Leśna Szkoła Przetrwania 3 dni

Wiek: 7-18

lokalizacja:
Przystanek Drzewina

Przystanek Drzewina to ośrodek wypoczynkowy położony około 35 km od Gdańska, z dala od hałasu, ruchliwych dróg i codziennego zgiełku. Otaczają go lasy i łąki, wprost wymarzone na wyprawy w poszukiwaniu przygód. Tereny zielone wokół ośrodka, czyste lasy z dala od dróg idealne do realizacji programów aktywnych, terenowych, survivalowych i przyrodniczych dla dzieci i młodzieży.

kontakt >

SZCZEGÓŁY

Liczba dni Liczba uczestników Cena Ilość gratisów Rezerwacja
3 dni
25-34 539 PLN 2 Zapytaj
.
35-42 499 PLN 2 Zapytaj
.
43-45 459 PLN 3 Zapytaj
.

Program

Dzień 1

Przyjazd 

Zajęcia integracyjne - profesjonalne zajęcia Team Building dla klas. Gry i zabawy integracyjne wspomagają komunikację w grupie i współdziałanie, skłaniają do interakcji i twórczego myślenia.

Obiad i Zakwaterowanie

Zwiad terenowy - zapoznanie uczestników z otaczającym terenem. Podczas zwiadu uczestnicy nauczą się następujących zagadnień:

Budowanie schronień -  umiejętność lokalizacji już gotowego schronienia oraz budowa nowego od podstaw.

Zajęcia z maskowania w terenie – blok zajęć będzie obejmował sztukę kamuflażu w terenie zielonym.

Rozpalanie ognisk – do czego ogień jest nam potrzebny oraz w jaki sposób rozpalić go bez użycia zapałek? Jak ułożyć ognisko tak żeby nie było problemu z  jego rozpaleniem oraz jakiego drewna najlepiej użyć?

Kolacja

Wojskowy tor przeszkód - na uczestników czeka prawdziwa przeprawa przez rozmaite przeszkody i utrudnienia. Bieg na czas.


Dzień 2

Śniadanie

Kula Sferyczna - tzw. zorbing. Uczestnicy wchodzą do wielkiej kuli wypełnionej powietrzem i przypięci specjalnymi pasami toczą się w dół zbocza.

Strzelnica ASG – do dyspozycji będą repliki broni MP5, M15A2 oraz broni snajperskiej. Nauczymy się przyjmowania odpowiedniej pozycji do strzałów i skutecznego celowania.

Obiad

Zajęcia w terenie:

Woda – jak pozyskać wodę zdatną do picia oraz jakie są sposoby na uzdatnianie wody.

Pożywienie – czyli umiejętność zdobywania pokarmu w terenie,  grupa dowie się jak można wykorzystać jadalne roślinach, co można zrobić z pokrzyw, jak ugotować pyszny kompot z mało znanych owoców.

Kolacja na patyku - wyśmienita kolacja przy ognisku. Obowiązkowe kiełbaski, pieczony chlebek, ciepła herbata i garść niezwykłych opowieści.

Nocna gra strategiczna - gra oparta na fabule, połączona z wyjściem do lasu.


Dzień 3

Śniadanie

Szkolenie i impreza na orientację InO - zasady posługiwania się mapą i kompasem w terenie oraz marsz po najbliższej okolicy w poszukiwaniu punktów kontrolnych.

Strzelanie z łuków - na specjalnej strzelnicy strzelamy do tarczy z łuków sportowych.

Dodatkowy obiad płatny w cenie 25 zł/os*

Zakończenie Wycieczki

* konieczne zamówienie przy zgłoszeniu wycieczki.

 

Wyżywienie

Pełne, 3 posiłki dziennie.

Fakultatywnie

Brak

KOSZTY

cena zawiera cena nie zawiera

Przeprowadzenie zajęć przez profesjonalną kadrę BTA Kompas

Opiekę koordynatora przez cały czas trwania wyjazdu

Zakwaterowanie i wyżywienie

Ubezpieczenie

Podatek VAT

Transportu

LOKALIZACJA I DOJAZD

Przystanek Drzewina

Niezwykle klimatyczny ośrodek wypoczynkowy położony w urokliwej miejscowości Drzewina na Kaszubach, wśród lasów, pól i łąk. Obiekt jest po generalnym remoncie wykonanym w 2017 roku. Uczestnicy zostaną zakwaterowani w pokojach  3-, 4-, 5- i 6-osobowych z pełnym węzłem sanitarnym. Do dyspozycji Uczestników duża sala na zajęcia, jadalnia, dwa zewnętrzne namioty,  boisko sportowe i dużo zielonego terenu rekreacyjnego.

Strona obiektu: http://przystanekdrzewina.pl/

Drzewina 6a
83-041 Mierzeszyn

e-mail: przystanek@przystanekdrzewina.pl

Własny lub organizowany

dojazd własny 0zł dojazd własny 0zł
dojazd własny 0zł dojazd własny 0zł
dojazd własny 0zł Dojazd własny 0zł
dojazd własny 0zł
regulamin

PRZED WYCIECZKĄ

Co zabrać?

Przygotowując się do wyjazdu należy wziąć pod uwagę specyfikę zajęć – większość czasu spędzamy aktywnie w lesie i na powietrzu. Ubrania muszą być wygodne, zapewnić ciepło z przeznaczeniem do ewentualnego zabrudzenia lub zniszczenia.

Oprócz ubrań, butów na zmianę, kosmetyczki i ręcznika należy pamiętać o nakryciu głowy i małym plecaku do wycieczek pieszych. Przyda się również kurtka przeciwdeszczowa - niewielkie deszcze nie stanowią dla nas przeszkody w zabawie :)