Leśna Szkoła Przetrwania 3 dni

Wiek: 10-18 lat Organizator: Biuro Turystyki Aktywnej KOMPAS sp. z o.o.
Liczba dni Liczba uczestników Cena Ilość gratisów Rezerwacja
3 dni
43-45 329 PLN 3 Zapytaj
.
30-40 349 PLN 2 Zapytaj
.
20-30 369 PLN 2 Zapytaj
.
Organizator
Biuro Turystyki Aktywnej KOMPAS sp. z o.o.
Wiek
Wiek od 10 lat do 18 lat
Opis

 

Przystanek Drzewina to ośrodek wypoczynkowy położony około 35 km od Gdańska, z dala od hałasu, ruchliwych dróg i codziennego zgiełku. Otaczają go lasy i łąki, wprost wymarzone na wyprawy w poszukiwaniu przygód. Tereny zielone wokół ośrodka, czyste lasy z dala od dróg idealne do realizacji programów aktywnych, terenowych, survivalowych i przyrodniczych dla dzieci i młodzieży.

Opis programu

Dzień 1

Przyjazd i zakwaterowanie

Obiad

Zajęcia integracyjne - profesjonalne zajęcia Team Building dla klas. Gry i zabawy integracyjne wspomagają komunikację w grupie i współdziałanie, skłaniają do interakcji i twórczego myślenia.

Zwiad terenowy - zapoznanie uczestników z otaczającym terenem. Podczas zwiadu uczestnicy nauczą się następujących zagadnień:

Budowanie schronień -  umiejętność lokalizacji już gotowego schronienia oraz budowa nowego od podstaw.

Zajęcia z maskowania w terenie – blok zajęć będzie obejmował sztukę kamuflażu w terenie zielonym.

Rozpalanie ognisk – do czego ogień jest nam potrzebny oraz w jaki sposób rozpalić go bez użycia zapałek? Jak ułożyć ognisko tak żeby nie było problemu z  jego rozpaleniem oraz jakiego drewna najlepiej użyć?

Kolacja

Wojskowy tor przeszkód - na uczestników czeka prawdziwa przeprawa przez rozmaite przeszkody i utrudnienia. Bieg na czas.

Dzień 2

Śniadanie

Kula Sferyczna - tzw. zorbing. Uczestnicy wchodzą do wielkiej kuli wypełnionej powietrzem i przypięci specjalnymi pasami toczą się w dół zbocza.

Strzelnica ASG – do dyspozycji będą repliki broni MP5, M15A2 oraz broni snajperskiej. Nauczymy się przyjmowania odpowiedniej pozycji do strzałów i skutecznego celowania.

Obiad

Zajęcia w terenie:

Woda – jak pozyskać wodę zdatną do picia oraz jakie są sposoby na uzdatnianie wody.

Pożywienie – czyli umiejętność zdobywania pokarmu w terenie,  grupa dowie się jak można wykorzystać jadalne roślinach, co można zrobić z pokrzyw, jak ugotować pyszny kompot z mało znanych owoców.

Kolacja na patyku - wyśmienita kolacja przy ognisku. Obowiązkowe kiełbaski, pieczony chlebek, ciepła herbata i garść niezwykłych opowieści.

Nocna gra strategiczna - gra oparta na fabule, połączona z wyjściem do lasu.

Dzień 3

Śniadanie

Szkolenie i impreza na orientację InO - zasady posługiwania się mapą i kompasem w terenie oraz marsz po najbliższej okolicy w poszukiwaniu punktów kontrolnych.

Strzelanie z łuków - na specjalnej strzelnicy strzelamy do tarczy z łuków sportowych.

Obiad

Zakończenie Wycieczki

Wyżywienie

Pełne, 3 posiłki dziennie.

Cena zawiera

Przeprowadzenie zajęć przez profesjonalną kadrę BTA Kompas

Opiekę koordynatora przez cały czas trwania wyjazdu

Zakwaterowanie i wyżywienie

Ubezpieczenie

Podatek VAT

Cena nie zawiera

Transportu

Co zabrać

Wygodny ubiór do ćwiczeń fizycznych (stroje niekrępujące ruchów, kilka na zmianę), dres sportowy, nieprzemakalną kurtkę sportową, obuwie sportowe, mały plecak oraz wygodne buty do wycieczek pieszych, gorszą bluzę i spodnie do zajęć terenowych, ciepły sweter lub polar, krem z filtrem UV, letnie nakrycie głowy (czapkę lub chustkę), kompas, latarkę z zapasem baterii

Własny lub organizowany

LP. MIASTO MIEJSCE ZBIÓRKI Środek transportu ZBIÓRKA WYJAZDOWA ZBIÓRKA POWROTNA DOPŁATA

Przystanek Drzewina

Niezwykle klimatyczny ośrodek wypoczynkowy położony w urokliwej miejscowości Drzewina na Kaszubach, wśród lasów, pól i łąk. Obiekt jest po generalnym remoncie wykonanym w 2017 roku. Uczestnicy zostaną zakwaterowani w pokojach  3-, 4-, 5- i 6-osobowych z pełnym węzłem sanitarnym. Do dyspozycji Uczestników duża sala sportowo-dydaktyczna, jadalnia, dwa zewnętrzne namioty sferyczne, boisko sportowe i dużo zielonego terenu rekreacyjnego.

Strona obiektu: http://przystanekdrzewina.pl/

Przystanek Drzewina
Drzewina 6a
83-041 Mierzeszyn