Manewry Militarne z elementami survivalu 3 dni

Wiek: 12-18 lat Organizator: Biuro Turystyki Aktywnej KOMPAS sp. z o.o.
Liczba dni Liczba uczestników Cena Ilość gratisów Rezerwacja
2 dni
20-30 409 PLN 2 Zapytaj
.
3 dni
40-45 329 PLN 3 Zapytaj
.
30-40 369 PLN 3 Zapytaj
.
Organizator
Biuro Turystyki Aktywnej KOMPAS sp. z o.o.
Wiek
Wiek od 12 lat do 18 lat
Opis

Manewry militarne – specjalnie dla chłonnych wrażeń Uczestników przygotowaliśmy unikalny program militarno-survivalowy, podczas którego każdy będzie mógł wcielić się w rolę zawodowego żołnierza jednostek specjalnych. 

 

Opis programu

 

DZIEŃ 1

Obiad

Przyjazd uczestników, zakwaterowanie w bazie.

Zapoznanie ze sprzętem ASG (Air Soft Guns), regulaminem jego użytkowania oraz poszczególnymi elementami ekwipunku osobistego.

Szkolenie w podgrupach z zakresu posługiwania się mapą i kompasem, urządzeniami GPS oraz łącznością bezprzewodową. W razie konieczności zajęcia będą trwać również w godzinach wieczornych.

Kolacja

Gra terenowa 2 godz – zapoznanie z najbliższym terenem wokół bazy poprzez udział w grze terenowej.

DZIEŃ 2

Śniadanie

Podstawy survivalu – blok zajęć będzie obejmował naukę różnych sposobów rozpalania ognia, budowę i zastosowanie różnych rodzajów ognisk, budowę kuchni polowej wraz z przyrządzeniem na niej posiłku traperskiego.

Strzelnica ASG – zajęcia na strzelnicy z wykorzystaniem ASG, do dyspozycji będą repliki broni MP5, M15A2 oraz broni snajperskiej. Podczas zajęć uczestnicy będą się uczyć jak przyjmować pozycję strzelecką w czasie strzelania do tarczy oraz podczas działań taktycznych.

Obiad

Szkolenie i impreza na orientację InO - zasady posługiwania się mapą i kompasem w terenie oraz marsz po najbliższej okolicy w poszukiwaniu punktów kontrolnych.

Kolacja

Zajęcia z maskowania w terenie – blok zajęć będzie obejmował sztukę kamuflażu w terenie zielonym, budowanie ukryć i schronień. Uczestnicy zostaną zapoznani z tajnikami skrytego podchodzenia przeciwnika, co może się przydać podczas kolejnych gier i ćwiczeń w terenie.

DZIEŃ 3

Śniadanie

Zielona taktyka – blok zajęć z zakresu poruszania się w terenie zielonym w szyku ubezpieczonym, podejmowania działań operacyjnych przez formację militarną, nauka porozumiewania się w zespole za pomocą gestów, praktyczne wykorzystanie łączności radiowej.

Kula Sferyczna - tzw. zorbing. Uczestnicy wchodzą do wielkiej kuli wypełnionej powietrzem i przypięci specjalnymi pasami toczą się w dół zbocza.

Szkolenie z pierwszej pomocy – szkolenie teoretyczne z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej będzie obejmowało umiejętności związane z transportem rannego na polu walki, tamowaniem krwotoków, doraźnej pomocy w przypadku kontuzji i drobnych dolegliwości.

Obiad

Zakończenie wycieczki

Wyżywienie

3x dziennie (śniadania, obiady, kolacje). 

 

Cena zawiera

Przeprowadzenie zajęć przez wykwalifikowaną kadrę BTA KOMPAS.

Zakwaterowanie.

Wyżywienie. 

 

Cena nie zawiera

Dojazdu.

 

Co zabrać

Mały plecak oraz wygodne buty do wycieczek pieszych, obuwie sportowe, gorszą bluzę i spodnie do zajęć terenowych, ciepły sweter lub polar, nieprzemakalną kurtkę, krem z filtrem UV, letnie nakrycie głowy (czapkę lub chustkę), przybory kosmetyczne, ręcznik, latarkę.

Własny - możliwośc zamówienia transportu za dopłatą.

LP. MIASTO MIEJSCE ZBIÓRKI Środek transportu ZBIÓRKA WYJAZDOWA ZBIÓRKA POWROTNA DOPŁATA

Przystanek Drzewina

Niezwykle klimatyczny ośrodek wypoczynkowy położony w urokliwej miejscowości Drzewina na Kaszubach, wśród lasów, pól i łąk. Obiekt jest po generalnym remoncie wykonanym w 2017 roku. Uczestnicy zostaną zakwaterowani w pokojach  3-, 4-, 5- i 6-osobowych z pełnym węzłem sanitarnym. Do dyspozycji Uczestników duża sala sportowo-dydaktyczna, jadalnia, dwa zewnętrzne namioty sferyczne, boisko sportowe i dużo zielonego terenu rekreacyjnego.

Strona obiektu: http://przystanekdrzewina.pl/

Przystanek Drzewina
Drzewina 6a
83-041 Mierzeszyn