Manewry Militarne z Paintballem 3 dni

Wiek: 12-17 lat Organizator: Biuro Turystyki Aktywnej KOMPAS sp. z o.o.
Liczba dni Liczba uczestników Cena Ilość gratisów Rezerwacja
3 dni
40-45 349 PLN 3 Zapytaj
.
30-40 379 PLN 3 Zapytaj
.
20-30 429 PLN 2 Zapytaj
.
Organizator
Biuro Turystyki Aktywnej KOMPAS sp. z o.o.
Wiek
Wiek od 12 lat do 17 lat
Opis

Przystanek Drzewina to ośrodek wypoczynkowy położony około 35 km od Gdańska, z dala od hałasu, ruchliwych dróg i codziennego zgiełku. Otaczają go lasy i łąki, wprost wymarzone na wyprawy w poszukiwaniu przygód. Tereny zielone wokół ośrodka, czyste lasy z dala od dróg idealne do realizacji programów aktywnych, terenowych, survivalowych i przyrodniczych dla dzieci i młodzieży.

 

Opis programu

Dzień 1

Przyjazd i zakwaterowanie

Obiad

Zajęcia integracyjne - profesjonalne zajęcia team building dla klas. Gry i zabawy integracyjne wspomagają komunikację w grupie i współdziałanie, skłaniają do interakcji i twórczego myślenia.

Zwiad terenowy - zapoznanie uczestników z otaczającym terenem. Podczas zwiadu uczestnicy nauczą się następujących zagadnień:

Budowanie schronień -  umiejętność lokalizacji już gotowego schronienia oraz budowa nowego od podstaw.

Zajęcia z maskowania w terenie – blok zajęć będzie obejmował sztukę kamuflażu w terenie zielonym, budowanie ukryć i schronień.

Rozpalanie ognisk – do czego ogień jest nam potrzebny oraz w jaki sposób rozpalić go bez użycia zapałek? Jak ułożyć ognisko, żeby nie było problemu z  jego rozpaleniem oraz jakiego drewna najlepiej użyć?

Kolacja

Wojskowy tor przeszkód - na uczestników czeka prawdziwa przeprawa przez rozmaite przeszkody i utrudnienia. Bieg na czas.

Dzień 2

Śniadanie

Paintball - To niesamowicie wciągająca gra terenowa, ucząca maskowania, podchodów, współdziałania w grupie, szybkiego podejmowania samodzielnych decyzji. Uczestnicy podczas zajęć wyposażeni będą w specjalne ubranie i maski ochronne oraz markery, kulki z farbą (50 szt. na osobę). Stoczą walki, które pozwolą im nauczyć się planowania i strategicznego myślenia. Trzeba będzie szybko działać, podejmować trudne decyzje, a i często nauczyć się przegrywać z honorem.

Obiad

Kula Sferyczna - tzw. zorbing. Uczestnicy wchodzą do wielkiej kuli wypełnionej powietrzem i przypięci specjalnymi pasami toczą się w dół zbocza.

Zapoznanie ze sprzętem ASG (Air Soft Gun), regulaminem jego użytkowania oraz poszczególnymi elementami ekwipunku osobistego.

Strzelnica ASG – do dyspozycji będą repliki broni MP5, M15A2 oraz broni snajperskiej. Nauczymy się przyjmowania odpowiedniej pozycji do strzałów i skutecznego celowania.

Kolacja na patyku - wyśmienita kolacja przy ognisku. Obowiązkowe kiełbaski, pieczony chlebek, ciepła herbata i garść niezwykłych opowieści.

Nocna gra strategiczna - gra oparta na fabule, połączona z wyjściem do lasu.

Dzień 3

Śniadanie

Szkolenie i impreza na orientację InO - zasady posługiwania się mapą i kompasem w terenie oraz marsz po najbliższej okolicy w poszukiwaniu punktów kontrolnych.

Strzelanie z łuków - na specjalnej strzelnicy strzelamy do tarczy z łuków sportowych.

Obiad

Zakończenie Wycieczki

Wyżywienie

pełne, 3 posiłki dziennie + obiad ostatniego dnia

Cena zawiera

Przeprowadzenie zajęć przez profesjonalną kadrę BTA Kompas

Opiekę koordynatora przez cały czas trwania wyjazdu

Sprzęt niezbędny do prowadzenia zajęć

Zakwaterowanie i wyżywienie

Ubezpieczenie

Podatek VAT

Cena nie zawiera

Transportu

Co zabrać

Przygotowując się do wyjazdu należy wziąć pod uwagę specyfikę zajęć – większość czasu spędzamy w lesie, dużo biegamy. Ubrania muszą być wygodne, zapewnić ciepło, najlepiej gdyby były też w miarę możliwości maskujące lub w stonowanych kolorach.

Spakuj:
Ubrania „do ubrudzenia” na zajęcia w terenie typu “moro”, wysokie buty (wojskowe lub turystyczne - rozchodzone, aby uniknąć obtarć), latarka, kompas, bielizna, dobre skarpety (najlepiej turystyczne), ciepłe ubrania (kalesony, bluzy polarowe, czapka, rękawiczki), kurtka przeciwdeszczowa, strój do ćwiczeń fizycznych (buty, krótkie spodenki, koszulka), pasek do spodni.
 

Własny lub organizowany

LP. MIASTO MIEJSCE ZBIÓRKI Środek transportu ZBIÓRKA WYJAZDOWA ZBIÓRKA POWROTNA DOPŁATA

Przystanek Drzewina

Niezwykle klimatyczny ośrodek wypoczynkowy położony w urokliwej miejscowości Drzewina na Kaszubach, wśród lasów, pól i łąk. Obiekt jest po generalnym remoncie wykonanym w 2017 roku. Uczestnicy zostaną zakwaterowani w pokojach  3-, 4-, 5- i 6-osobowych z pełnym węzłem sanitarnym. Do dyspozycji Uczestników duża sala sportowo-dydaktyczna, jadalnia, dwa zewnętrzne namioty sferyczne, boisko sportowe i dużo zielonego terenu rekreacyjnego.

Strona obiektu: http://przystanekdrzewina.pl/

Drzewina 6a
83-041 Mierzeszyn