ue-logo
pfr-logo

(+48 58) 303 18 78

dostępni pn-pt 9:00-17:00

<
>
Mazury.jpg
Mazury.jpg

Mazury aktywnie - 5 dni

Wiek: 7-18

lokalizacja:
Obiekt

Uczestnicy wycieczki przebywać będą w samym centrum Wielkich Jezior Mazurskich w Giżycku, nad jeziorem Tajty. Nie trzeba nikogo przekonywać, że jest to zdecydowanie jedno z najlepszych miejsc w Polsce do uprawiania aktywnych form wypoczynku.

kontakt >

SZCZEGÓŁY

Liczba dni Liczba uczestników Cena Ilość gratisów Rezerwacja
5 dni
45-100 669 PLN 3 Zapytaj
.
35-44 729 PLN 3 Zapytaj
.
25-34 859 PLN 2 Zapytaj
.

Program

DZIEŃ 1

Wyjazd

Wilczy Szaniec - prawdziwa gratka dla miłośników historii i działań zbrojnych. W samym sercu Mazur znajdują się porośnięte lasem ruiny kwatery głównej Adolfa Hiltera. Zamaskowane miasteczko w lesie - 200 budynków: schrony, baraki, 2 lotniska, elektrownia, dworzec kolejowy, urządzenia klimatyzacyjne, wodociągi, ciepłownie, dwie centrale dalekopisowe.  Tereny te zamieszkiwało ponad 2000 osób. To tutaj dokonano nieudanego zamachu na przywódcę III Rzeszy. Tu decydowano o wykorzystaniu jeńców w niemieckim przemyśle zbrojeniowym i budowie nowych obozów koncentracyjnych. Tu wcielano w życie plan budowy Tysiącletniej Rzeszy. Tu podejmowano decyzje, dotyczące losów wielu narodów Europy. W tym właśnie miejscu tworzyła się historia.

OBIADOKOLACJA

Zajęcia integracyjne - idealny początek pierwszego dnia! Dla grup, które się znają i dla tych, które dopiero rozpoczynają wspólną przygodę. Nic tak nie scala grupy i nie przełamuje pierwszych lodów jak wspólne rozwiązywanie problemów i wykonywanie twórczych zadań.

W ogniskowym kręgu - po całodziennych ekscytacjach czeka nas relaksacyjna biesiada ogniskowa. Świetny czas na rozmowy, śpiewy i ogniskowe konkursy.

DZIEŃ 2

Śniadanie

Szkolenie i impreza na orientację na szkoleniu Instruktorzy nauczą Uczestników w jaki sposób umiejętnie korzystać z mapy i kompasu, aby nie zgubić się w lesie. Następnym krokiem będzie wykorzystanie zdobytej wiedzy w prawdziwym marszu na orientację, gdzie podzieleni na grupy Uczestnicy będą musieli odnaleźć ukryte punkty kontrolne w lesie. Cała zabawa dostarcza Uczestnikom mnóstwo atrakcji i łączy w sobie wiele dyscyplin sportowo-turystycznych.

Obiad

Olimpiada Wilka Mazurskiego – szereg konkurencji zapomnianych i nieodkrytych.  Ekesz kekesz - gra ciesząca się niezmiennym powodzeniem i uznaniem wśród młodzieży na wszelkich wyjazdach grupowych. Oldschool Games - gry i zabawy podwórkowe - skakanka, gra w klasy, skakanie w gumę, gra w ciupy i monety. Zbudujemy wspólnie tor do gry w kapsle, poznamy nowe odsłony zabaw typu ryby w sieci, ciepło-zimno, pomidor, kolory, podaj dalej i zagramy szmacianą Zośką. Blanketball - zawodnicy odbijają piłkę za pomocą specjalnego koca trzymanego przez kilka osób.

Kolacja

Dyskoteka tematyczna - przygotujemy salę, stroje i muzykę - dla każdego coś miłego. Nauczymy się kilku szałowych ruchów i weźmiemy udział w tematycznych konkursach.

DZIEŃ 3

Śniadanie

Summer Party ZONE - czyli wszystko co oferuje woda, plaża, mnóstwo piasku i nasze głowy pełne pomysłów! Czeka na nas mnóstwo emocji podczas specjalnego turnieju Water Challenge!

Potwór z Piach Ness – konkurs na najstraszliwszego potwora z piasku. Łuski z wodorostów a ogon cały w kamieniach. A może wymyślicie coś lepszego?

Obiad

Baloniada - czyli ulubiona zabawa młodszych i starszych: czeka nas ostry doping i zagorzała walka podczas wielkiej rozgrywki balonami wypełnionymi wodą.

Bubble Battle - Potrzebny nam będzie specjalny magazynek (wiadro z wodą), specjalne naboje (gąbki) i celne oko! Przyda się też trochę sprytu i odpowiednia taktyka działania w drużynie. W ten sposób na pewno uda nam się zdobyć upragnioną bazę!

Kolacja

Capture the Flag - sztuka kamuflażu, szybkość, spryt i współpraca w grupie. To główne umiejętności, które przydadzą się uczestnikom bardzo emocjonującej gry, jaką bez wątpienia są „Flagi”.

DZIEŃ 4

Śniadanie

Turniej piłki nożnej i siatkówki do dyspozycji Uczestników będzie boisko treningowe do piłki nożnej, na którym rozegramy mini turniej. Dla Uczestników preferujących piłkę siatkową zostanie poprowadzony taki sam turniej na plażowym boisku do piłki siatkowej. W rolę arbitrów wcielą się instruktorzy BTA Kompas.

Obiad

Elementy survivalu - uczestnicy poznają tajniki radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Nauczą się budowy schronień, maskowania, pokonywania niedostępnych terenów, budowy paleniska i rozpalania ognia bez użycia zapałek.

Kolacja

Slackline - nauczymy się chodzić po cienkiej taśmie zawieszonej pomiędzy drzewami na wysokości ok. 50 cm. nad ziemią. Slackline jest nową, zdobywającą ogromną popularność dyscypliną na całym świecie.

DZIEŃ 5

Śniadanie

Po śniadaniu wykwaterowanie i złożenie bagaży w wyznaczonym miejscu ośrodka.

Gra terenowa z symulacją survivalu – ta gra będzie zwieńczeniem wszystkich zajęć i szkoleń w których brali udział Uczestnicy. Podczas gry pojawią się zadania specjalne gdzie trzeba będzie się wykazać nabytymi umiejętnościami rozpalania poruszania się w terenie z mapą i kompasem i pokonywaniem trudnego terenu.

Dodatkowy obiad w dniu wyjazdu płatny w cenie 20 zł/os *

Zakończenie Wycieczki

* zamówienie konieczne przy zgłoszeniu wycieczki.

 

Wyżywienie

3 x dziennie (śniadania, obiady, kolacje).

Fakultatywnie

Brak

KOSZTY

cena zawiera cena nie zawiera

Przeprowadzenie zajęć przez profesjonalną kadrę BTA Kompas

Opiekę koordynatora przez cały czas trwania wyjazdu

Bilety wstępu do zwiedzanych miejsc

Zakwaterowanie i wyżywienie

Transportu

LOKALIZACJA I DOJAZD

Obiekt

Zakwaterowanie w obiektach przystosowanych do przyjmowania grup szkolnych, pokoje 2-5 osobowe z łazienkami.

Standard hotelowy.

Możliwość organizacji dojazdu za dopłatą.

regulamin

PRZED WYCIECZKĄ

Co zabrać?

Przygotowując się do wyjazdu należy wziąć pod uwagę specyfikę zajęć – większość czasu spędzamy aktywnie w lesie i na powietrzu. Ubrania muszą być wygodne, zapewnić ciepło z przeznaczeniem do ewentualnego zabrudzenia lub zniszczenia.

Oprócz ubrań, butów na zmianę, kosmetyczki i ręcznika należy pamiętać o nakryciu głowy i małym plecaku do wycieczek pieszych. Przyda się również kurtka przeciwdeszczowa - niewielkie deszcze nie stanowią dla nas przeszkody w zabawie :)