Międzyrzecki Rejon Umocniony

Wiek: 7-18 lat Organizator: Biuro Turystyki Aktywnej KOMPAS sp. z o.o.
Liczba dni Liczba uczestników Cena Ilość gratisów Rezerwacja
3 dni
30-35 355 PLN 2 Zapytaj
.
45-60 309 PLN 3 Zapytaj
.
Organizator
Biuro Turystyki Aktywnej KOMPAS sp. z o.o.
Wiek
Wiek od 7 lat do 18 lat
Opis

Międzyrzecki Rejon Umocniony - Dogodne warunki naturalne rejonu Międzyrzecza spowodowały, że właśnie to miejsce wybrali Niemcy do budowy swego arcyważnego systemu podziemnych umocnień. Wielopoziomowe urządzenia obronne tworzą podziemne państwo wyposażone w żelazobetonowe bunkry (grubość ścian dochodzi do 2,5 metra!), połączone kolejką elektryczną. Pod prawie 40-metrową warstwą ziemi i betonu znajdują się m.in. pomieszczenia socjalne, koszary, kwatery, zbiorniki na paliwo, składy broni, siłownie energetyczne, windy a nawet dworce kolejowe. Wszystko wyposażone w zaawansowane technologicznie systemy odwadniające i wentylacyjne.

 

Opis programu

 

DZIEŃ 1

Przyjazd, zakwaterowanie

Obiad

Zajęcia Integracyjne - gry i zabawy integracyjne, wspomagające komunikację w grupie i współdziałanie, skłaniają do interakcji i twórczego myślenia. W programie m.in. pajęczynka, ślepiec, ładunek, żywy pomnik.

Kolacja

Zajęcia z maskowania w terenie – blok zajęć będzie obejmował sztukę kamuflażu w terenie zielonym, budowanie ukryć i schronień. Uczestnicy zostaną zapoznani z tajnikami skrytego podchodzenia przeciwnika, co może się przydać podczas kolejnych gier i ćwiczeń w terenie.

DZIEŃ 2

Śniadanie

Trasa MRU - obejmuje prelekcję prowadzoną przez przewodnika w sali muzealnej, spacer naziemną ścieżką dydaktyczną, na której zobaczycie m. in. „zęby smoka”, mały schron bojowy – Tobruk, oraz naziemną część panzerwerka 717 ze słynnymi kopułami. Po wejściu do wnętrza obiektu zapoznacie się z poziomem bojowym Pz. W 717, a po zejściu ok. 30 m pod ziemię betonowymi schodami poznacie zaplecze magazynowo – koszarowe z drezyną o napędzie ręcznym. W koszarach kończy się część oświetlona podziemi, dalej potrzebne będą latarki. Podziemnym tunelem, mijając po drodze kilka rozwidleń, dojdziemy do panzerwerka 716, którym opuścimy podziemia. Możemy jednak wydłużyć nieco trasę i dodatkowo dojdziemy do podziemnego dworca kolejki wąskotorowej.

Obiad

Strzelnica - niepowtarzalna możliwość spróbowania strzelania łuków i profesjonalnych proc. Tutaj każdy może wcielić się w Robin Hooda.

Slackline - nauczymy się chodzić po cienkiej taśmie zawieszonej pomiędzy drzewami na wysokości ok. 50 cm. nad ziemią. Slackline jest nową, zdobywającą ogromną popularność dyscypliną na całym świecie.

Kolacja

Capture the Flag -  Sztuka kamuflażu, szybkość, spryt i współpraca w grupie. To główne umiejętności jakie przydadzą się uczestnikom bardzo emocjonującej gry jaką bez wątpienia są „Flagi”. Wtargnij niepostrzeżenie na teren przeciwnika, zlokalizuj flagę, zdobądź ją i dostarcz do swojej bazy. Działaj w dużej grupie lub w małych zespołach. Jaką strategię obierzesz? Jak przechytrzysz przeciwnika?

DZIEŃ 3

Śniadanie

Dzień survivalu - uczestnicy poznają tajniki radzenia sobie w bardzo trudnych warunkach. Na początek nauczą się maskowania i poruszania w trudnym terenie oraz budowy schronień.

W dalszej części szkolenia survivalowego nauczymy się trudnej, ale bardzo przydatnej umiejętności przygotowania pożywienia. Nauczymy się rozpalać ogniska bez użycia zapałek i przygotujemy kilka prostych potraw np. chipsy z pokrzywy.

Obiad

Wyjazd

Zakończenie wycieczki

 

 

Wyżywienie

3x dziennie (śniadania, obiady, kolacje) + dodatkowy obiad w dniu wyjazdu grupy.

Cena zawiera

Przeprowadzenie zajęć. Wyżywienie. 

 

Cena nie zawiera

Dojazdu. 

 

Co zabrać

Wygodne obuwie i luźny strój. 

Własny.

LP. MIASTO MIEJSCE ZBIÓRKI Środek transportu ZBIÓRKA WYJAZDOWA ZBIÓRKA POWROTNA DOPŁATA

Wycieczki Szkolne

Zakwaterowanie w obiektach o standardzie turystycznym (hostele, schroniska młodzieżowe)