Olimpiada Sportów Nietypowych

Wiek: 7-17 lat Organizator: Biuro Turystyki Aktywnej KOMPAS sp. z o.o.
Liczba dni Liczba uczestników Cena Ilość gratisów Rezerwacja
1 dni
30-70 50 PLN 3 Zapytaj
.
20-30 55 PLN 2 Zapytaj
.
Organizator
Biuro Turystyki Aktywnej KOMPAS sp. z o.o.
Wiek
Wiek od 7 lat do 17 lat
Opis

 

Wyjazdy integracyjne są domeną wyjazdów biznesowych, które organizujemy już od prawie 10 lat. Doświadczenie zdobyte przy profesjonalnym scalaniu kadr wykorzystujemy do "przełamania lodów" wśród dzieci i młodzieży. Mogą to być nowi uczniowie danego rocznika, może to być cała szkoła – zrobimy niezapomniany wyjazd dla malutkiej grupy, jak i dla ogromnej szkoły. Przygotowaliśmy kilka programów, tak aby jak najlepiej dopasować się do charakteru grupy.

Opis programu

Przywitanie - zapoznanie - Na sam początek oswoimy się z naszym terenem, poznamy plan wspólnego pobytu i zaczniemy zabawę. Nasi Instruktorzy wprowadzą Was w fabułę i program naszej wspólnej zabawy. Zostaną rozdane odpowiednie atrybuty i przydzielone zostaną role w grupach. Na tym etapie utworzymy nazwy i drużyny, które wspólnie pracować będą na sukces. Poznacie się wzajemnie z zupełnie innej strony niż w szkolnych ławkach.

Pięciobój fikuśny - poszczególne drużyny zmierzą się ze sobą w pięciu przedziwnych konkurencjach, w których każdy będzie miała do wykonania niecodzienne zadanie. Liczy się czas, współpraca, dobra koordynacja i zwinność.

Ekesz kekesz - gra ciesząca się niezmiennym powodzeniem i uznaniem wśród młodzieży na wszelkich wyjazdach grupowych. Chcesz poznać co kryje za sobą ta intrygująca nazwa? Zapraszamy do gry!

SuperNET czyli Turniej Siatkówki Niebywałej - siatkówka nie jest Twoją najmocniejszą dyscyplina sportu? A może wręcz przeciwnie - masz do tego sportu niespotykany talent i smykałkę? Obojętnie jaka jest odpowiedź na to pytanie - podczas naszego turnieju pokochasz siatkówkę na nowo! Wielka piłka dmuchana, woreczek z grochem, a może balon wypełniony wodą? W taką siatkówkę jeszcze nie graliście!

Skarpety Leo Messiego - Zasady tej gry są oparte na piłce nożnej. Zamiast piłki gra się dwiema związanymi ze sobą, wypełnionymi piaskiem skarpetkami. Każdy z graczy ma patyk którym przerzucane są skarpetki. Skarpetki można podawać sobie w bok bądź do tyłu. Poza strzałem do bramki nie można rzucać nimi do przodu. Zadaniem każdego z zespołów jest zdobyć jak największą liczbę wbić.

Blanketball - Gra oparta na zasadach zbliżonych do siatkówki. Zawodnicy odbijają piłkę za pomocą specjalnego koca trzymanego przez kilka osób. Nie tylko zręczność będzie nam niezbędna - współpraca i dobra koordynacja grupowa też się nam przydadzą.

Kula sferyczna – zabawa, która dostarczy wszystkim dużo emocji. Została wymyślona w Nowej Zelandii przez Zorbsa Dwane'a i Adrew Akers'a, którzy nazwali ta atrakcję "zorbem". Urządzenie składa się z dwóch kul, jednej mniejszej zawieszonej w drugiej znacznie większej, przerwa pomiędzy nimi wypełniona jest powietrzem. Do środka mniejszej kuli wchodzi uczestnik, przypina się specjalnymi pasami i… toczy się w dół zbocza! Cała zabawa przypomina nieco pralkę ale jest uwielbiana przez młodszych i starszych! Urządzenie posiada wszelkie atesty bezpieczeństwa.

ZA DODATKOWĄ OPŁATĄ (przy wcześniejszym zamówieniu):

Strzelanie z ASG - to zajęcia strzelania do tarczy, bronią do złudzenia przypominającą oryginał - amerykański karabin szturmowy M15-A4. Każdy przeżywa dreszcz emocji dotykając sprzętu znanego tylko z filmów!

Strzelanie z łuków - poznamy również broń znaną od stuleci - jedną z najszlachetniejszych odmian sportu – łucznictwo. Uczestnicy strzelać będą do tarczy z łuków sportowych.

INO – impreza na orientację. Czas przyswoić najważniejsze umiejętności orientacyjne: obsługa kompasu, planowanie strategiczne i taktyczne, orientowanie mapy, poruszanie się w trudnym terenie. Na trasie czekają na was nie tylko punkty do odnalezienia, ale także szereg zadań logicznych oraz sprawnościowych do wykonania. Duża dawka adrenaliny gwarantowana! 

INO pozwala na kilka razy szybsze przyswojenie wszystkich zagadnień związanych z orienteeringiem, wynika to z faktu, iż w trakcie zwykłej wycieczki czy wyprawy pieszej podejmujemy około 2 – 3 decyzji strategicznych oraz od 10 do 15 decyzji taktycznych. Biorąc udział w INO musimy podejmować decyzję znacznie częściej ze względu na utrudnienia terenowe, zmęczenie partnerów , czy też zmiany strategii dotarcia do danego punktu kontrolnego.    


 
Wyżywienie

 

OPCJE DODATKOWE:

10 zł/os. ognisko z kiełbaskami

16 zł/os. dwudaniowy obiad przygotowany na miejscu

 

Cena zawiera

realizację programu przez instruktorów BTA Kompas

podatek VAT

Cena nie zawiera

Transportu

Co zabrać

Wygodne obuwie i luźny strój. 

DEDYKOWANY AUTOKAR SPOD SZKOŁY - 15 zł/os. (w obie strony) *

* opiekunowie gratis,

* dla szkół z Gdańska, Gdyni i Sopotu,

* cena przy min. 40 Uczestnikach.

 

LP. MIASTO MIEJSCE ZBIÓRKI Środek transportu ZBIÓRKA WYJAZDOWA ZBIÓRKA POWROTNA DOPŁATA

Przystanek Drzewina

Niezwykle klimatyczny ośrodek wypoczynkowy położony w urokliwej miejscowości Drzewina na Kaszubach, wśród lasów, pól i łąk. Obiekt jest po generalnym remoncie wykonanym w 2017 roku. Uczestnicy zostaną zakwaterowani w pokojach  3-, 4-, 5- i 6-osobowych z pełnym węzłem sanitarnym. Do dyspozycji Uczestników duża sala sportowo-dydaktyczna, jadalnia, dwa zewnętrzne namioty sferyczne, boisko sportowe i dużo zielonego terenu rekreacyjnego.

Strona obiektu: http://przystanekdrzewina.pl/

Drzewina 6a
83-041 Mierzeszyn