ue-logo
pfr-logo

(+48 58) 303 18 78

dostępni pn-pt 9:00-17:00

<
>
Integracyjne.jpg
Integracyjne.jpg

Pętla Białowieska - Zielona Szkoła w Białowieży 5 dni

Wiek: 8-17

lokalizacja:
Wycieczki Szkolne

Białowieża to puszcza, bagna i dzika przyroda. Kilkusetletnie Dęby Królewskie i żubry, majestatyczni Królowie Puszczy. A to jeszcze nie wszystko. Piękne, drewniane cerkwie, sędziwe wsie przypominające skanseny, malownicze kapliczki i magiczne miejsca mocy. Nic dziwnego, że to miejsce znalazło się na światowej liście zabytków UNESCO. Daj się oczarować białowieskiej puszczy.

 

kontakt >

SZCZEGÓŁY

Liczba dni Liczba uczestników Cena Ilość gratisów Rezerwacja
5 dni
43-55 669 PLN 3 Zapytaj
.
35-43 739 PLN 2 Zapytaj
.
25-34 789 PLN 2 Zapytaj
.

Program

DZIEŃ 1

Muzeum Rolnictwa, Skansen i Park Krajobrazowy – Ciechanowiec - swoją przygodę na podlasiu zaczniemy od muzeum znajdującego się w zespole pałacowo-parkowym z połowy XIX wieku. Zbiory Muzeum liczą ponad 27 000 eksponatów, które prezentowane są zwiedzającym w 39 ekspozycjach stałych. Zaraz potem przeniesiemy się do skansenu Mazowiecko-Podlaskiego, gdzie zgromadzono 44 zabytkowe obiekty architektury drewnianej, które ulokowano w trzech zespołach, z pełnym wyposażeniem wnętrz. Wybierzemy się też do parku krajobrazowego, gdzie rośnie ponad 100 gatunków drzew i krzewów - w tym 19 pomników przyrody.

Zakwaterowanie

Obiadokolacja

Wieczorna Integracja - idealny początek pierwszego wieczoru! Dla grup, które się znają i dla tych, które dopiero rozpoczynają wspólną przygodę. Nic tak nie scala grupy i nie przełamuje pierwszych lodów jak wspólne rozwiązywanie problemów i wykonywanie twórczych zadań. Wieczorna zabawa pozwoli nam przygotować się na następne dni pełne wrażeń.

DZIEŃ 2

Śniadanie

Nadleśnictwo w Gruszkach - Białowieża to przede wszystkim puszcza i jej tajemnice. A znają je najlepiej leśnicy z nadleśnictwa tego obszaru. Udamy się zatem do nich na małą pogawędkę o życiu lasu. Dowiecie się wszystkiego co trzeba wiedzieć o tym niezwykłym obszarze. Park Przyrodniczy w Gruszkach, kamienne kręgi, barć na drzewie, alejka Unii Europejskiej, tablice dydaktyczne, Izba Przyrodnicza, kirkut żydowski.

Białowieskie drezyny - trasa przebiega przez Białowieżę oraz malownicze tereny Puszczy Białowieskiej. W trakcie przejażdżki można pooddychać świeżym powietrzem puszczy, spalić kalorie a jednocześnie podziwiać piękno prastarego lasu. To swoista siłownia na świeżym powietrzu i połączenie przyjemnego z pożytecznym. Jeśli szczęście dopisze, na trasie można zobaczyć jelenie, sarny, dziki, a nawet króla puszczy – żubra.

Obiad

Białowieskie Igrzyska – blok sportów nieznanych! Czeka Was szereg konkurencji zapomnianych i nieodkrytych!  Ekesz kekesz - gra ciesząca się niezmiennym powodzeniem i uznaniem wśród młodzieży na wszelkich wyjazdach grupowych. Chcesz poznać co kryje za sobą ta intrygująca nazwa? Blanketball - Gra oparta na zasadach zbliżonych do siatkówki. Zawodnicy odbijają piłkę za pomocą specjalnego koca trzymanego przez kilka osób. Nie tylko zręczność będzie nam niezbędna - współpraca i dobra koordynacja grupowa też się nam przydadzą :-)

Kolacja

Capture the Flag -  sztuka kamuflażu, szybkość, spryt i współpraca w grupie. To główne umiejętności jakie przydadzą się uczestnikom bardzo emocjonującej gry jaką bez wątpienia są „Flagi”. Wtargnij niepostrzeżenie na teren przeciwnika, zlokalizuj flagę, zdobądź ją i dostarcz do swojej bazy. Działaj w dużej grupie lub w małych zespołach. Jaką strategię obierzesz? Jak przechytrzysz przeciwnika?

DZIEŃ 3

Śniadanie

Park Pałacowy - urządzony jest w stylu ogrodu angielskiego. Część posadzonych tu drzew sprowadzono z odległych regionów Ziemi. Wzdłuż drogi ustawione są tablice z informacjami o spotykanych roślinach, obiektach, o historii parku oraz miejscowości. Park prezentuje się pięknie o każdej porze roku, bowiem zmieniające się kolory za każdym razem wywierają na spacerującym inne wrażenie.

Muzeum przyrodniczo - leśne i wieża widokowa - wystawa przedstawia miejscowe gatunki roślin i zwierząt. Życie puszczy przedstawione jest tu nie tylko za pomocą wystawionych eksponatów, lecz multimedialnie. W muzeum w nowoczesny sposób i z powodzeniem wykorzystano oświetlenie oraz dźwięk. Szczególnie godna polecenia jest sala poświęcona ptakom. Oprócz eksponatów prawie wszystkich żyjących w tym regionie Ziemi ptaków, zwiedzający usłyszy ich śpiewanie, niczym podczas wycieczki po puszczy podczas wschodu słońca.

Rezerwat pokazowy Żubrów - być w Białowieży i nie zaprzyjaźnić się z żubrem to jak być w Paryżu i nie zobaczyć wieży Eiffla! Rezerwat pokazowy zwiedza się spacerując wyznaczoną ścieżką, po obu stronach której rozmieszczone są wybiegi dla poszczegółnych gatunków zwierząt: żubrów, koników tarpanów, wilków, dzików, jeleni, saren, oraz łosi. Poza tym można tu również zobaczyć przedstawicieli gatunku żubronia, krzyżówki żubra z krową hodowlaną.

Obiad

Szlak Dębów Królewskich - to, że drzewa w rezerwacie ścisłym Białowieskiego Parku Narodowego widziały pradawne dzieje polski wie każdy. Przeważnie lipy i dęby, osiągają wiek nawet kilkuset lat! Były świadkami nawet i średniowiecznych historii! O wartości tych drzew świadczą nadane im imiona polskich królów. Przy każdym dębie ustawiona jest tabliczka z informacjami dotyczącymi wieku i wymiarów pomnika przyrody oraz informacje dotyczące danego króla. Idziemy zatem ścieżką, która poprowadzi nie tylko przez majestatyczne dęby ale i historie naszych królów Polski!

Szlak “Żebra Żubra” - bardzo obrazowa nazwa naszej trasy! Większość jej odcinka przebędziemy po drewnianych kładkach i malowniczych mostkach. Pamiętajmy! Znajdujemy się na bagnach! Niezwykle malowniczy krajobraz głębokiej puszczy.

Kolacja na patyku - po całodziennych ekscytacjach czeka nas relaksacyjna biesiada ogniskowa. Świetny czas na rozmowy, śpiewy i ogniskowe konkursy. A przy okazji można coś smakowitego wrzucić na ząb! Czeka nas wyśmienita kolacja, obowiązkowe kiełbaski, pieczony chlebek, ciepła herbata i garść niezwykłych opowieści.

DZIEŃ 4

Śniadanie

Pięciobój fikuśny poszczególne drużyny zmierzą się ze sobą w pięciu przedziwnych konkurencjach, w których każdy będzie miała do wykonania niecodzienne zadanie. Liczy się czas, współpraca, dobra koordynacja i zwinność.

Obiad

Turniej piłki nożnej i siatkówki do dyspozycji Uczestników będzie boisko treningowe do piłki nożnej, na którym rozegramy mini turniej. Dla Uczestników preferujących piłkę siatkową zostanie poprowadzony taki sam turniej na plażowym boisku do piłki siatkowej. W rolę arbitrów wcielą się instruktorzy BTA Kompas.

Kolacja

Leśne podchody - z tą zabawą spotkał się chyba każdy, na biwaku, na wakacjach, w szkole. Proste zasady, ciekawe zadania i świeże powietrze sprawiają, że chcemy się bawić zawsze i wszędzie. Liczy się spryt, szybkość i zgrany zespół. Pokażemy Wam, jak wykorzystywać własną wyobraźnię i kreatywność, by zabawa była jeszcze ciekawsza.

DZIEŃ 5

Śniadanie

Wykwaterowanie i wyjazd

Wizyta w Grabarce (”Jasna Góra” prawosławia) - Święta Góra Grabarka to miejsce, gdzie od stu­leci podążają prawosławni pielgrzymi. Jej najstarsze dzieje nie są znane. Góra zasłynęła w 1710r., kiedy epi­demia cholery szalała na terenach Podlasia. W tym cza­sie pewnemu starcowi we śnie zostało objawione, że ratunek można znaleźć na pobliskim wzgórzu. Wierni poszli za głosem Bożym, przynosząc ze sobą krzyże. Oczywiście epidemia została powstrzymana i wielu ludziom uratowało życie. Do dziś pielgrzymi zanoszą tu swoje krzyże.

Posiłek w postaci suchego prowiantu

Powrót

Wyżywienie

3 x dziennie (śniadania, obiady, kolacje)

Fakultatywnie

Brak

KOSZTY

cena zawiera cena nie zawiera

Zakwaterowanie (4 noclegi),

Wyżywienie 3 razy dziennie (śniadania, obiady, kolacje),

Bardzo aktywny program -  zajęcia prowadzone przez instruktorów i animatorów od rana do wieczora (codziennie 3 bloki zajęć)

Bilety wstępu do zwiedzanych miejsc,  

Opiekę kadry i instruktorów BTA Kompas,

Ubezpieczenie NNW (10.000zł) AXA.

Transportu

LOKALIZACJA I DOJAZD

Wycieczki Szkolne

Zakwaterowanie w obiektach o standardzie turystycznym (hostele, schroniska młodzieżowe)

Organizacja transportu możliwa za dopłatą.

regulamin

PRZED WYCIECZKĄ

Co zabrać?