ue-logo
pfr-logo

(+48 58) 303 18 78

dostępni pn-pt 9:00-17:00

<
>
Tatry.jpg
Tatry.jpg

Przygoda na Podhalu Zielona Szkoła 5 dni w Tatrach

Wiek: 7-17

lokalizacja:
Wycieczki Szkolne

Program przygotowany specjalnie z myślą o młodych, aktywnych odkrywcach. Połączymy zwiedzanie Miasta Królów z odkrywaniem dzikiej, górskiej przygody. Wycieczka dla żądnych wiedzy i wrażeń. Nie może Was tu zabraknąć!

kontakt >

SZCZEGÓŁY

Liczba dni Liczba uczestników Cena Ilość gratisów Rezerwacja
5 dni
25-34 885 PLN 2 Zapytaj
.
35-44 835 PLN 3 Zapytaj
.
45-80 740 PLN 3 Zapytaj
.

Program

 

DZIEŃ 1

Wyjazd spod szkoły

Kraków - Miasto Królów Polskich. Walorów turystycznych i atrakcyjności Krakowa nie trzeba przedstawiać. Jedno z najstarszych miast w Polsce miało mnóstwo czasu by zgromadzić i pielęgnować bogatą kulturę i mnóstwo unikatowych zabytków. Majestatyczny Wawel strzeżony przez groźnego Smoka. W kościele Mariackim czeka na nas majestatyczny ołtarz Wita Stwosza. Mury Starego Miasta, Barbakan, Brama Floriańska – wszystkie te niezwykłe miejsca kryją mnóstwo tajemnic w szczelnych zakamarkach, które to właśnie Wy skutecznie i dociekliwie odkryjecie. Kto zatem nie boi się Smoka Wawelskiego, niech przyjeżdża do Miasta Królów!

Zakwaterowanie

Obiadokolacja

Zbójecki Team Building - szkolenie outdoor przeprowadzone będzie w warunkach całkowicie nowych dla uczestników, nie będą więc w stanie realizować zadań w oparciu o swoją dotychczasową wiedzę i rutynowe działania. To pozwoli zdystansować się od codzienności, stereotypowego myślenia, a przede wszystkim pobudzi kreatywność grupy.

DZIEŃ 2

Śniadanie

Dolina Kościeliska i Wąwóz Kraków - jest to dobra propozycja wycieczki zarówno dla osób lubiących spokojne spacery (Dolina Kościeliska), jak i tych, którzy lubią przypływ adrenaliny (1,5- kilometrowy Wąwóz Kraków i zwiedzanie Smoczej Jamy). Wąwóz Kraków powszechnie jest uznawany za najpiękniejszy wąwóz skalny w Tatrach Zachodnich. Ponadto był także „przedmiotem” zainteresowania poszukiwaczy skarbów i do dziś można znaleźć pozostawione przez nich znaki na skałach w miejscach trudno osiągalnych. Bardziej ambitnym grupom proponujemy spacer do samego schroniska na Ornaku, skąd rozpościera się niezwykły widok na Kominiarski Wierch, Bystrą i Błyszcz.

Posiłek w postaci suchego prowiantu

Podróż w głąb ziemi - jaskinia Raptawicka i jaskinia Mylna*. Zwiedzimy aż dwie groty znajdujące się przy dolinie Kościeliskiej. Z każdą wiąże się osobna historia i legenda. Nazwa jaskini Mylnej nie jest przypadkowa - czy nam uda się znaleźć drogę wyjścia z czeluści? A po drodze zatrzymamy się w prawdziwej góralskiej bacówce gdzie każdy będzie mógł sobie zakupić oryginalnego, świeżego oscypka! *Uwaga! Atrakcje do realizacji przy odpowiednich warunkach atmosferycznych i możliwościach fizycznych grupy. Ostateczna decyzja co do zwiedzenia obu jaskiń będzie podjęta przez przewodnika TPN.

Obiadokolacja

Dyskoteka tematyczna - przygotujemy salę, stroje i muzykę, dla każdego coś miłego! Nauczymy się kilku szałowych ruchów i weźmiemy udział w tematycznych konkursach!

DZIEŃ 3

Śniadanie

Suchy prowiant na drogę

Morskie Oko - The Wall Street Journal" uznał je za jedno z pięciu najpiękniejszych jezior świata. Jezioro i dolina położone w głębi wysokich gór najpierw przyciągały górników poszukujących w tatrzańskich skałach złota i żył kruszcowych. Później pojawili się tutaj malarze i poeci szukający inspiracji. A teraz odwiedzimy to niezwykłe miejsce my. A na górze czeka nas przytulne schronisko i niesamowite widoki.

Obiadokolacja

Podhalańskie Karaoke - wszystkie muzyczne programy w TV mogą się schować przy naszym niezwykłym show! Dla każdego! Solo i w duecie! A może śpiewy chóralne? Każdy będzie mógł spróbować swoich sił!

DZIEŃ 4

Śniadanie

Zakopane QUESTING - cieszący się coraz większą popularnością sposób na aktywne zwiedzanie miast! To rodzaj gry polegającej na odkrywaniu dziedzictwa miejsca i tworzeniu nieoznakowanych szlaków, którymi można wędrować kierując się informacjami zawartymi w wierszowanych wskazówkach. Tym razem odwiedzimy stolicę polskich Tatr. Przejdziemy się najbardziej znaną ulicą, czyli Krupówkami, aktywnie poznamy historie miasta. Na końcu z pewnością zostanie chwila czasu na zakup góralskiej ciupaski lub ciepłych, wełnianych skarpet na pamiątkę!

Obiad

Turniej sportowy do dyspozycji Uczestników będzie boisko, na którym rozegramy mini turniej wielu konkurencji. W rolę arbitrów wcielą się instruktorzy BTA Kompas.

Kolacja na patyku - po całodziennych ekscytacjach czeka nas relaksacyjna biesiada ogniskowa. Świetny czas na rozmowy, śpiewy i ogniskowe konkursy. A przy okazji można coś smakowitego wrzucić na ząb! Czeka nas wyśmienita kolacja, obowiązkowe kiełbaski, pieczony chlebek, ciepła herbata i garść niezwykłych opowieści.

DZIEŃ 5

Śniadanie

Wykwaterowanie

Oldschool Games - świat bez Xboxa i PSP. Zapraszamy Was w sentymentalną, ale pełną atrakcji podróż w czasie, do czasów młodości Waszych rodziców i dziadków- do świata analogowego. Podczas tej podróży przypomnicie sobie znane i lubiane zabawy podwórkowe - skakanka, gra w klasy, skakanie w gumę, gra w ciupy i monety - to tylko niektóre z gier, które poznamy. A może specjalny tor do gry w kapsle?  Szmaciana Zośka? Ryby w sieci, ciepło-zimno, pomidor, kolory, podaj dalej - to śmieszne zabawy, które zawsze się sprawdzają!

Dodatkowy obiad w dniu wyjazdu płatny w cenie 20 zł/os *

Zakończenie Wycieczki

* zamówienie konieczne przy zgłoszeniu wycieczki.

** Opcja dodatkowo płatna 37 zł/os. - Aquapark Zakopane - chwila wodnego szaleństwa - baseny zewnętrzne i wewnętrzne, zjeżdżalnie, dzika rzeka, jacuzzi, tarasy widokowe i cała masa innych atrakcji! Szaleństwo czy relaks - wybór należy do Was!

Wyżywienie

3 posiłki dziennie (śniadania, obiady, kolacje)

Fakultatywnie

Brak

KOSZTY

cena zawiera cena nie zawiera

Przeprowadzenie zajęć przez profesjonalna kadrę BTA Kompas

Opiekę koordynatora przez cały czas trwania wyjazdu

Przewodników TPN

Bilety wstępu

Zakwaterowanie i wyżywienie

Transportu

LOKALIZACJA I DOJAZD

Wycieczki Szkolne

Zakwaterowanie w obiektach o standardzie turystycznym (hostele, schroniska młodzieżowe)

Możliwość organizacji dojazdów za dopłatą.

regulamin

PRZED WYCIECZKĄ

Co zabrać?

Przygotowując się do wyjazdu należy wziąć pod uwagę specyfikę zajęć – większość czasu spędzamy aktywnie w lesie i na powietrzu. Ubrania muszą być wygodne, zapewnić ciepło z przeznaczeniem do ewentualnego zabrudzenia lub zniszczenia.

Oprócz ubrań, butów na zmianę, kosmetyczki i ręcznika należy pamiętać o nakryciu głowy i małym plecaku do wycieczek pieszych. Przyda się również kurtka przeciwdeszczowa - niewielkie deszcze nie stanowią dla nas przeszkody w zabawie :)

Na wycieczki w góry konieczne będą pełne, nieprzemakalne buty na twardej podeszwie, kurtka przeciwdeszczowa i mały plecak na wodę i prowiant.