(+48 58) 303 18 78

dostępni pn-pt 9:00-17:00

1_t_WSM_0286.jpg
1_t_WSM_0286.jpg

Przygoda z Koziołkiem Matołkiem - wycieczka do Pacanowa

Wiek: 5-10

lokalizacja:
Wycieczki Szkolne

 

Lubicie odkrywać tajemnice? Jesteście ciekawi świata i historii? Potraficie tropić i dedukować jak Scherlock Holmes? A może chcecie się wreszcie dowiedzieć, jak wygląda słynny Pacanów? Zapraszamy do zabawy ze słynnym rozrabiaką - Koziołkiem Matołkiem!

kontakt >

SZCZEGÓŁY

Liczba dni Liczba uczestników Cena Ilość gratisów Rezerwacja
1 dni
45-55 95 PLN 3 Zapytaj
.
35-44 100 PLN 2 Zapytaj
.
25-34 105 PLN 2 Zapytaj
.

Program

 

Wyjazd spod szkoły


Wprowadzenie w klimat magicznych, bajkowych krain - w drodze na spotkanie z Koziołkiem przystaniemy na moment w tajemniczym miejscu - poznamy niezwykły Pałac kryjący w swoich lochach i ogrodach niesamowite stworzenia i tajemnice…


Lochy pełne tajemnic - kto nie boi się wejść do lochów pełnych bajek i tajemnic? W piwnicach pałacu zorganizowana została salka muzealna, w której obejrzeć można reprodukcje broni rycerskiej oraz zabytki znalezione podczas prowadzonego od 2000 roku odgruzowywania i porządkowania piwnic zamkowych.


Safari z bizonem - wyjazd na fermę bizonów, gdzie przejedziemy się wozem wśród stada kilkudziesięciu Bizonów. Dodatkowo zwiedzimy mini zoo w którym spotkamy m.in.: lamy, strusie, rodzinę świnek wietnamskich, dziki, różnych gatunków ptactwo.


PACANÓW i Europejska Stolica Bajek
„Bajkowy Świat”  - Czeka nas prawdziwa podróż przez bajkową krainę dziecięcej wyobraźni - pełnej dźwięków i barw. Ekspozycja łączy w sobie najnowsze zdobycze technik multimedialnych z tradycyjnymi i cennymi eksponatami muzealnymi. Jest jedną wielką interaktywną przygodą, w której pośrednikiem między światem bajki a rzeczywistością są przewodnicy - Dzwoneczek, Czerwony Kapturek czy Królewna Śnieżka.


Podróż przez krainy Europy - a podczas podróży poznamy zamieszkujące je przedziwne stwory baśniowe.


Bajkowa rzeczywistość - zwiedzimy Bajkowy Przedpokój gdzie powstaje złudzenie pomniejszenia, w Garderobie Czarów znajdziemy szaty bajkowych postaci. Mysia Dziura/Smocza Jama to korytarz prowadzący bezpośrednio na wystawę. W Pałacowym Korytarzu przenosimy się do zamku. Na Ptasim Tarasie spotykamy się z bajkowymi ptakami. Bajkowymi… a może jednak znanymi z codzienności?


Zaczarowany Dworzec Koziołka Matołka tutaj czeka na nas chwila wytchnienia przed dalszym ciągiem fascynującej podróży. Mamy możliwość wykorzystania swojej energii podczas gier z zabawkami ludowymi. Ponadto na interaktywnej mapie Europy szukamy miejsca zamieszkania baśniowych stworzeń. Chwilę później Baśniowy Pociąg odjeżdża.


Czarodziejski Ogród - tutaj znów jesteśmy mali! Świecące latarnie mają kształt leśnych konwalii. Wielkie jagody są uszyte z granatowego aksamit i wypełnione gąbką.


Wieża Szachowa - strome schody do góry a tam… tajemnicza studnia!


Antresola na Pniu - tutaj poznamy historię polskiej animacji. Znane dzieciom dobranocki oglądane są wewnątrz  pnia wielkiego drzewa. Z dziupli-oczu, możemy podziwiać ogromnych rozmiarów Księgę Ilustracji.


Skarbnica Bajek - tajemnicze miejsce, które jest nagrodą za przejście całego Bajkowego świata. W 10 szklanych kulach zobaczymy sceny z różnych baśni, a po wyborze jednej z nich – posłuchamy zaczarowanej historii. Sala z lustrami i arkadami daje wrażenie nieskończoności i jest prawdziwie magicznym miejscem…


Obiad


Nauka i zabawa z Koziołkiem Matołkiem - zapraszamy na ciekawe warsztaty w Centrum Bajki. Do wyboru mamy różne tematyki: Literatura w bibliotece, Gry i zabawy dramowe, zajęcia animacyjne, spotkanie z Bajką, warsztaty Kamishibaii, Bajki Naszych Rodziców, czyli jak Wasi rodzice oglądali bajki na rzutniku “Ania”.


Kino Szkatułka - projekcja filmowa specjalnie dla najmłodszych milusińskich. Wygodne fotele, głowy pełne kolorowych marzeń i zabawna historia na ekranie. To wszystko czeka na nas w bajkowym kinie Szkatułka!


Powrót

Fakultatywnie

Brak

KOSZTY

cena zawiera cena nie zawiera

Przeprowadzenie zajęć przez wykwalifikowaną kadrę BTA KOMPAS.

Bilety wstępu do zwiedzanych miejsc.

Obiad

podatek VAT

Dojazdu

LOKALIZACJA I DOJAZD

Wycieczki Szkolne

Zakwaterowanie w obiektach o standardzie turystycznym (hostele, schroniska młodzieżowe)

Organizacja transportu za dopłatą.

regulamin

PRZED WYCIECZKĄ

Co zabrać?

Wygodne obuwie i luźny strój.