Przygoda z teatrem – 3 dni

Wiek: 10-18 lat Organizator: Biuro Turystyki Aktywnej KOMPAS sp. z o.o.
Liczba dni Liczba uczestników Cena Ilość gratisów Rezerwacja
3 dni
35-60 399 PLN 3 Zapytaj
.
Organizator
Biuro Turystyki Aktywnej KOMPAS sp. z o.o.
Wiek
Wiek od 10 lat do 18 lat
Opis

KRAKÓW – jedno z najstarszych i najpiękniejszych miast w Polsce. Niegdyś siedziba władców i stolica państwa, dziś to jedna z najważniejszych stolic kultury europejskiej. Dzięki niepowtarzalnej atmosferze, licznym zabytkom sztuki i architektury i wspaniałej tradycji teatralnej jest tłumnie odwiedzany przez turystów z całego świata.

 

Opis programu

 

DZIEŃ 1

Przyjazd do Krakowa

Zakwaterowanie

Warsztat 1 – w programie: budowanie zespołu (1h), elementarne zadania aktorskie (2h)

Budowanie zespołu 
– wstępne zajęcia integracyjne, i otwierające mają na celu zbudować z członków klasy zespół teatralny. Warsztat obejmuje ćwiczenia uruchamiające świadomość pracy z ciałem, budujące zaufanie do potencjalnego partnera scenicznego, wyzwalające wyobraźnię oraz pozwalające zdobyć odwagę przed publicznymi występami. 

Elementarne zadania aktorskie - solidne podstawy warsztatu aktorskiego poprzez nabycie świadomości i sposobu użycia ciała, gestu i słowa w pracy scenicznej. W programie techniki aktorskie, sposoby budowania roli (psychologiczne, plastyczne, muzyczne), budowanie roli a osobista wypowiedź aktora, ćwiczenie pamięci emocjonalnej. 

Obiadokolacja

Dzielnica Kazimierz – niezwykle popularna i urokliwa dzielnica żydowska, której nie sposób nie odwiedzić będąc w Krakowie... Niepowtarzalną atmosferę Kazimierza tworzą malownicze uliczki i zaułki, synagogi, artystyczne kawiarenki i warte odwiedzenia muzea, teatry i galerie. 

Kraków teatralny - wieczorny spacer szlakiem krakowskich teatrów okraszony legendami i anegdotami o danych budynkach, instytucjach i ich artystach

DZIEŃ 2

Śniadanie

Warsztat 2 – w programie praca z głosem (1,5h) i praca z tekstem (1,5h)

Praca z głosem – zajęcia z dykcji i emisji głosu. Ćwiczenia dykcyjne mają na celu usprawnić aparat mowy poprzez naukę poprawnego wymawiania głosek, wyraźnego artykułowania i akcentowania. Ćwiczenia z emisji głosu to z kolei cenna lekcja prawidłowego oddychania przeponą, nauka panowania nad głosem, jego brzmieniem i głośnością oraz impostacją. 

Praca z tekstem – warsztat skupiony na znaczeniu słowa w pracy aktora dotyczyć będzie pracy nad tekstem literackim pisanym prozą i wierszem, interpretacją analizowanego tekstu i sposobami podawania tekstu ze sceny. 

Magiczny Kraków - spacer szlakiem Drogi Królewskiej, Barbakan, Brama Floriańska, Rynek Główny, kościół Mariacki, zabytki na ulicy Grodzkiej i Kanoniczej, a także Wzgórze Wawelskie z Zamkiem Królewskim, Dzwonem Zygmunta i oczywiście Wawelskim Smokiem.

Obiadokolacja

Wieczór w teatrze - wyjście na spektakl teatralny zaproponowany przez organizatora (spektakl w Teatrze Starym/Słowackiego/Ludowym/ Grotesce/Bagateli. Bilety wstępu płatne przez Uczestników na miejscu)

DZIEŃ 3

Śniadanie 


Warsztat 3 – w programie improwizacje teatralne (3h)

Improwizacje teatralne 
– ciekawa forma spontanicznej gry aktorskiej bez scenariusza. W tych ćwiczeniach nikt nie narzuca tego, co aktor ma robić na scenie, ale kim ma być. Tu liczy się cel, natomiast środków do wyrażenia swojej postaci i zadanego tematu aktor poszukuje sam. Ćwiczenia te świetnie pobudzają wyobraźnię i prowadzą do zaskakujących i zabawnych sytuacji scenicznych. Finałem Artystycznej Przygody z Teatrem będzie warsztatowy przegląd improwizowanych etiud teatralnych. 

Wyjazd z Krakowa
Zakończenie wycieczki

Uwagi
• Warsztaty teatralne prowadzone są przez aktorów, reżyserów, teatrologów, instruktorów teatru, pracujących na dzień z dziećmi i młodzieżą 
• Na warsztaty należy ubrać w wygodny strój nie krępujący ruchów!
• Wszystkie zajęcia prowadzone w profesjonalnych salach z nagłośnieniem i dużymi lustrami

 

Wyżywienie

Śniadania i obiadokolacje. 

 

Cena zawiera

Przeprowadzenie zajęć przez wykwalifikowaną kadrę BTA KOMPAS.

Wyżywienie. 

 

Cena nie zawiera

Dojazdu. 

 

Co zabrać

Wygodne obuwie i luźny strój. 

Własny.

LP. MIASTO MIEJSCE ZBIÓRKI Środek transportu ZBIÓRKA WYJAZDOWA ZBIÓRKA POWROTNA DOPŁATA
Brak dostępnych hoteli