ue-logo
pfr-logo

(+48 58) 303 18 78

dostępni pn-pt 9:00-17:00

<
>
MINI Kolonia Przebojowych Dziewczynek w Pozortach
MINI Kolonia Przebojowych Dziewczynek w Pozortach

Świętokrzyska Zielona Szkoła 5 dni

Wiek: 7-18

lokalizacja:
OW Łucznik - jezioro

Świętokrzyskie to region pięknej przyrody, niezwykłych na skalę europejską geostanowisk, zabytków techniki, wyjątkowych budowli i wielu sławnych postaci. Góry Świętokrzyskie to najstarsze polskie góry, które kryją w sobie mnóstwo tajemnic gotowych do odkrycia...

kontakt >

SZCZEGÓŁY

Liczba dni Liczba uczestników Cena Ilość gratisów Rezerwacja
5 dni
25-34 965 PLN 2 Zapytaj
.
35-44 880 PLN 3 Zapytaj
.
45-150 799 PLN 3 Zapytaj
.

Program

Dzień 1

Wyjazd

Tetrapod w kamieniołomach- nieczynny kamieniołom w Zachełmiu, w którym odkryto najstarszy ślad prehistorycznego stwora Tetrapoda. Jak na dłoni widać tutaj każdą odkrywkę, można zobaczyć skały z bliska, dotknąć ich i zaobserwować zmiany tektoniczne.  

Dąb Bartek - najsłynniejsze polskie drzewo. Dąb Bartek liczy sobie od 645 do 670 lat!

Stara Huta Samsonów - ruiny huty „Józef”. Możemy tutaj zobaczyć wielki piec, właściwie ruiny pieca hutniczego, wieżę wyciągową i hale produkcyjne.

Obiad

Świętokrzyski Team Building -  profesjonalne zajęcia Team Building dla klas. Gry i zabawy integracyjne wspomagają komunikację w grupie i współdziałanie, skłaniają do interakcji i twórczego myślenia.

Kolacja na patyku - biesiada ogniskowa. Świetny czas na rozmowy, śpiewy i ogniskowe konkursy. Czeka nas wyśmienita kolacja, obowiązkowe kiełbaski, pieczony chlebek, ciepła herbata i garść niezwykłych opowieści.

Dzień 2

Śniadanie

Świętokrzyski Park Narodowy - Podążając “drogą królewską” na Święty Krzyż odwiedzimy kamiennego pielgrzyma - figurę przedstawiającą klęczącego człowieka, dowiemy się również co to są gołoborza.

Dawne opactwo benedyktynów na Św. Krzyżu - mekka dla pielgrzymów, niezwykłe miejsce na szczycie Łysej Góry. Tutaj znajduje się Bazylika na Świętym Krzyżu- najstarsze polskie sanktuarium.

Muzeum misyjne o.o. Obłatów-  jest jednym z najciekawszych tego rodzaju muzeów w Polsce. Zgromadzone eksponaty pochodzą z całego świata, głównie z krajów gdzie posługują oblaci.

Posiłek w postaci suchego prowiantu

Muzeum Przyrodnicze Świętokrzyskiego Parku Narodowego - Prezentowana tu wystawa jest  spektaklem światła, dźwięku i odgłosów przyrody w oparciu o multimedialne urządzenia, dioramy, zdjęcia, modele.

Obiadokolacja

Capture the Flag -  Sztuka kamuflażu, szybkość, spryt i współpraca w grupie. To główne umiejętności jakie przydadzą się uczestnikom bardzo emocjonującej gry jaką bez wątpienia są „Flagi”.

Dzień 3

Śniadanie

Baloniada- czyli ulubiona zabawa młodszych i starszych: czeka nas ostry doping i zagorzała walka podczas wielkiej rozgrywki balonami wypełnionymi wodą.

Bubble Battle - Wszyscy uczestnicy zabawy są dzieleni na dwie drużyny i … tu zaczyna się cała zabawa! Potrzebny nam będzie specjalny magazynek (wiadro z wodą), specjalne naboje (gąbki) i celne oko! Przyda się też trochę sprytu i odpowiednia taktyka działania w drużynie. W ten sposób na pewno uda nam się zdobyć upragnioną bazę!

Zabawa przy użyciu gąbek i wody - do realizacji przy odpowiedniej pogodzie

Obiad

INO impreza na orientację. Czas przyswoić najważniejsze umiejętności orientacyjne: obsługa kompasu, planowanie strategiczne i taktyczne, orientowanie mapy, poruszanie się w trudnym terenie.

Slackline - nauczymy się chodzić po cienkiej taśmie zawieszonej pomiędzy drzewami na wysokości ok. 50 cm. nad ziemią. Slackline jest nową, zdobywającą ogromną popularność dyscypliną na całym świecie.

Kolacja

Pięciobój fikuśny - poszczególne drużyny zmierzą się ze sobą w pięciu przedziwnych konkurencjach, w których każdy będzie miała do wykonania niecodzienne zadanie. Liczy się czas, współpraca, dobra koordynacja i zwinność.

Dzień 4

Śniadanie

ABC przetrwania - czyli survival na wesoło. Dla wszystkich, którym nie straszne jest błoto, krzaczory i leśne chaszcze. Zdobędziemy pakiet podstawowych informacji odnośnie przetrwania w trudnych warunkach. Wykonamy symulację działań, założymy własną, pełnowystarczalną osadę. Dowiemy się jak tropić zwierzęta, założymy własną kuchnię polową, dowiemy się co można zjeść w lesie. A to tylko niektóre z naszych leśnych działań!

Obiad

Świętokrzyskie Igrzyska – Czeka Was szereg konkurencji zapomnianych i nieodkrytych!  Ekesz kekesz - gra ciesząca się niezmiennym powodzeniem i uznaniem wśród młodzieży na wszelkich wyjazdach grupowych. Oldschool Games - odkryjemy na nowo takie urządzenia jak skakanka,  zośka i sznur. Czym jest gra w klasy, skakanie w gumę, gra w ciupy i monety? Blanketball - zawodnicy odbijają piłkę za pomocą specjalnego koca trzymanego przez kilka osób.

Kolacja

Dyskoteka tematyczna - Przygotujemy salę, stroje i muzykę - dla każdego coś miłego. Nauczymy się kilku szałowych ruchów i weźmiemy udział w tematycznych konkursach.

Dzień 5

Śniadanie

Wykwaterowanie

Wizyta w Regionalnym Centrum Naukowo- Technologicznym - Miejsce, gdzie historia łączy się z przyszłością. Bardzo prężnie działająca instytucja, malowniczo położony kompleks budynków i ogrodów. Pracownicy Centrum chętnie oprowadzą nas po terenach i opowiedzą o swojej pracy w tej ciekawej placówce.

Centrum Nauki Leonardo da Vinci - interaktywne muzeum, w którym na własnej skórze będziemy mogli poznać działania wielu wynalazków, które zmieniły dzieje ludzkości. Odwiedzając nowoczesne Centrum Nauki zobaczymy jako pierwsi w Polsce unikalną wystawę „Świat Leonarda da Vinci”, która do tej pory była pokazywana w takich miejscach jak Tokio, Nowy Jork czy Chicago. Na całość ekspozycji składa się kilkadziesiąt elementów, a najważniejszym z nich jest stanowisko interaktywne Kodeks Atlantycki, gdzie będziemy mogli zapoznać się z kodeksem Leonarda o maszynach. Zobaczymy też Kodeks o Lataniu, który przedstawia studia Leonarda nad lotem ptaków, które były niezbędne do skonstruowania maszyny latającej. Spotkamy tu również mechanicznego lwa, robota-żołnierza, wielki latawiec, czy też machinę czasu. 

Suchy prowiant na drogę powrotną*

Zakończenie Wycieczki

* prowiant dodatkowo płatny w cenie 18 zł/os - zamówienie przy zgłoszeniu wycieczki.

 

Wyżywienie

3 posiłki dziennie (śniadania, obiady, kolacje) 

Fakultatywnie

Brak

KOSZTY

cena zawiera cena nie zawiera

Zakwaterowanie (4 noclegi),

Wyżywienie 3 razy dziennie (śniadania, obiady, kolacje),

Bardzo aktywny program -  zajęcia prowadzone przez instruktorów i animatorów od rana do wieczora (codziennie 3 bloki zajęć)

Bilety wstępu do zwiedzanych miejsc,  

Opiekę kadry i instruktorów BTA Kompas,

Ubezpieczenie NNW (10.000zł) AXA.

Transportu

LOKALIZACJA I DOJAZD

OW Łucznik - jezioro

Ośrodek Wypoczynkowy Łucznik. Położony wśród pięknych sosnowych lasów na Wzgórzach Koneckich, nad brzegiem jeziora Sielpia, otoczony najstarszymi w Europie Górami Świętokrzyskimi. Uczestnicy zakwaterowani zostaną w komfortowych pokojach 3-, 4-, 5- i 6-osobowych z pełnym węzłem sanitarnym. Do dyspozycji bogata infrastruktura obiektu, 6 sal szkoleniowych, jadalnia, bezpośrednie sąsiedztwo lasu, plaża z kąpieliskiem, malowniczy teren zielony wokół obiektu, parking, boisko sportowe, krąg grillowy, plac zabaw. Na terenie ośrodka działają telefony wszystkich sieci komórkowych.

Spacerowa 11, Sielpia
26-200 Końskie

Możliwości organizacji transportu za dopłatą.

regulamin

PRZED WYCIECZKĄ

Co zabrać?

Przygotowując się do wyjazdu należy wziąć pod uwagę specyfikę zajęć – większość czasu spędzamy aktywnie w lesie i na powietrzu. Ubrania muszą być wygodne, zapewnić ciepło z przeznaczeniem do ewentualnego zabrudzenia lub zniszczenia.

Oprócz ubrań, butów na zmianę, kosmetyczki i ręcznika należy pamiętać o nakryciu głowy i małym plecaku do wycieczek pieszych. Przyda się również kurtka przeciwdeszczowa - niewielkie deszcze nie stanowią dla nas przeszkody w zabawie :)

Na wycieczki w góry konieczne będą pełne, nieprzemakalne buty na twardej podeszwie, kurtka przeciwdeszczowa i mały plecak na wodę i prowiant.