Świętokrzyska Zielona Szkoła 5 dni

Wiek: 5-18 lat Organizator: Biuro Turystyki Aktywnej KOMPAS sp. z o.o.
Liczba dni Liczba uczestników Cena Ilość gratisów Rezerwacja
5 dni
40-80 489 PLN 3 Zapytaj
.
35-43 549 PLN 3 Zapytaj
.
25-35 589 PLN 2 Zapytaj
.
Organizator
Biuro Turystyki Aktywnej KOMPAS sp. z o.o.
Wiek
Wiek od 5 lat do 18 lat
Opis

Świętokrzyskie to region pięknej przyrody, niezwykłych na skalę europejską geostanowisk, zabytków techniki, wyjątkowych budowli i wielu sławnych postaci. Góry Świętokrzyskie to najstarsze polskie góry, które kryją w sobie mnóstwo tajemnic gotowych do odkrycia...

Opis programu

Dzień 1

Wyjazd

Tetrapod w kamieniołomach- nieczynny kamieniołom w Zachełmiu, w którym odkryto najstarszy ślad prehistorycznego stwora Tetrapoda. Jak na dłoni widać tutaj każdą odkrywkę, można zobaczyć skały z bliska, dotknąć ich i zaobserwować zmiany tektoniczne.  

Dąb Bartek - najsłynniejsze polskie drzewo. Dąb Bartek liczy sobie od 645 do 670 lat!

Stara Huta Samsonów - ruiny huty „Józef”. Możemy tutaj zobaczyć wielki piec, właściwie ruiny pieca hutniczego, wieżę wyciągową i hale produkcyjne.

Obiadokolacja

Świętokrzyski Team Building -  profesjonalne zajęcia Team Building dla klas. Gry i zabawy integracyjne wspomagają komunikację w grupie i współdziałanie, skłaniają do interakcji i twórczego myślenia.

Dzień 2

Śniadanie

Świętokrzyski Park Narodowy - Podążając “drogą królewską” na Święty Krzyż odwiedzimy kamiennego pielgrzyma - figurę przedstawiającą klęczącego człowieka, dowiemy się również co to są gołoborza.

Dawne opactwo benedyktynów na Św. Krzyżu - mekka dla pielgrzymów, niezwykłe miejsce na szczycie Łysej Góry. Tutaj znajduje się Bazylika na Świętym Krzyżu- najstarsze polskie sanktuarium.

Muzeum misyjne o.o. Obłatów-  jest jednym z najciekawszych tego rodzaju muzeów w Polsce. Zgromadzone eksponaty pochodzą z całego świata, głównie z krajów gdzie posługują oblaci.

Posiłek w postaci suchego prowiantu

Muzeum Przyrodnicze Świętokrzyskiego Parku Narodowego - Prezentowana tu wystawa jest  spektaklem światła, dźwięku i odgłosów przyrody w oparciu o multimedialne urządzenia, dioramy, zdjęcia, modele.

Obiadokolacja

Capture the Flag -  Sztuka kamuflażu, szybkość, spryt i współpraca w grupie. To główne umiejętności jakie przydadzą się uczestnikom bardzo emocjonującej gry jaką bez wątpienia są „Flagi”.

Dzień 3

Śniadanie

Baloniada- czyli ulubiona zabawa młodszych i starszych: czeka nas ostry doping i zagorzała walka podczas wielkiej rozgrywki balonami wypełnionymi wodą.

Bubble Battle - Wszyscy uczestnicy zabawy są dzieleni na dwie drużyny i … tu zaczyna się cała zabawa! Potrzebny nam będzie specjalny magazynek (wiadro z wodą), specjalne naboje (gąbki) i celne oko! Przyda się też trochę sprytu i odpowiednia taktyka działania w drużynie. W ten sposób na pewno uda nam się zdobyć upragnioną bazę!

Zabawa przy użyciu gąbek i wody - do realizacji przy odpowiedniej pogodzie

Obiad

INO impreza na orientację. Czas przyswoić najważniejsze umiejętności orientacyjne: obsługa kompasu, planowanie strategiczne i taktyczne, orientowanie mapy, poruszanie się w trudnym terenie.

Slackline - nauczymy się chodzić po cienkiej taśmie zawieszonej pomiędzy drzewami na wysokości ok. 50 cm. nad ziemią. Slackline jest nową, zdobywającą ogromną popularność dyscypliną na całym świecie.

Ognisko w ramach kolacji

Dzień 4

Śniadanie

Świętokrzyskie podchody - z tą zabawą spotkał się chyba każdy - na biwaku, na wakacjach, w szkole... Proste zasady, ciekawe zadania i świeże powietrze sprawiają, że chcemy się bawić zawsze i wszędzie. Liczy się spryt, szybkość i zgrany zespół.

Obiad

Świętokrzyskie Igrzyska – Czeka Was szereg konkurencji zapomnianych i nieodkrytych!  Ekesz kekesz - gra ciesząca się niezmiennym powodzeniem i uznaniem wśród młodzieży na wszelkich wyjazdach grupowych. Oldschool Games - odkryjemy na nowo takie urządzenia jak skakanka,  zośka i sznur. Czym jest gra w klasy, skakanie w gumę, gra w ciupy i monety? Blanketball - zawodnicy odbijają piłkę za pomocą specjalnego koca trzymanego przez kilka osób.

Kolacja

Dyskoteka

Dzień 5

Śniadanie

ABC przetrwania - czyli survival na wesoło. Dla wszystkich, którym nie straszne jest błoto, krzaczory i leśne chaszcze. Zdobędziemy pakiet podstawowych informacji odnośnie przetrwania w trudnych warunkach. Wykonamy symulację działań, założymy własną, pełnowystarczalną osadę. Dowiemy się jak tropić zwierzęta, założymy własną kuchnię polową, dowiemy się co można zjeść w lesie. A to tylko niektóre z naszych leśnych działań!

Posiłek w postaci suchego prowiantu

Zakończenie wycieczki

Powrót do domu

 

Wyżywienie

3 posiłki dziennie (śniadanie, obiad, kolacja) przygotowywane w ośrodku

Cena zawiera

Zakwaterowanie (4 noclegi),

Wyżywienie 3 razy dziennie (śniadania, obiady, kolacje),

Bardzo aktywny program -  zajęcia prowadzone przez instruktorów i animatorów od rana do wieczora (codziennie 3 bloki zajęć)

Bilety wstępu do zwiedzanych miejsc,  

Opiekę kadry i instruktorów BTA Kompas,

Ubezpieczenie NNW (10.000zł) AXA.

Cena nie zawiera

Transportu

Co zabrać


Mały plecak oraz wygodne buty do wycieczek pieszych, obuwie sportowe, gorszą bluzę i spodnie do zajęć terenowych, ciepły sweter lub polar, nieprzemakalną kurtkę, krem z filtrem UV, letnie nakrycie głowy (czapkę lub chustkę), przybory kosmetyczne, ręcznik, latarkę.

 

własny  - możliwości organizacji transportu za dopłatą

LP. MIASTO MIEJSCE ZBIÓRKI Środek transportu ZBIÓRKA WYJAZDOWA ZBIÓRKA POWROTNA DOPŁATA

OW Łucznik

Ośrodek Wypoczynkowy Łucznik. Położony wśród pięknych sosnowych lasów na Wzgórzach Koneckich, nad brzegiem jeziora Sielpia, otoczony najstarszymi w Europie Górami Świętokrzyskimi. Uczestnicy zakwaterowani zostaną
w komfortowych pokojach 3-, 4-, 5- i 6-osobowych z pełnym węzłem sanitarnym. Do dyspozycji bogata infrastruktura obiektu, 6 sal szkoleniowych, jadalnia, bezpośrednie sąsiedztwo lasu, plaża z kąpieliskiem, malowniczy teren zielony wokół obiektu, parking, boisko sportowe, krąg grillowy, plac zabaw. Na terenie ośrodka działają telefony wszystkich sieci komórkowych.

Ocena hotelu

Spacerowa 11, Sielpia

26-200 Końskie, skr. pocz. 60